Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου: Σύμφωνα με την κριτική επιτροπή της EISA το Eee PC™ 1008HA Seashell αποτελεί την καλύτερη επιλογή για τους καταναλωτές που αναζητούν το “Most Powerful” και το “Most Fashionable” Netbook της αγοράς

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Eee_PC_1008HA_Seashell.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  36,9 KB 
ID: 6060726 Αυγούστου 2009 - H EISA (European Imaging and Sound Association) απένειμε στο ASUS Eee PC™ 1008HA Seashell την διάκριση του European Netbook 2009–2010, επιβραβεύοντας τη μοναδική γραμμή slim profile, το χαμηλό βάρος, τη μεγάλη οθόνη, την εντυπωσιακή ταχύτητα του επεξεργαστή και τις πολλές δυνατότητες δικτύωσης που διαθέτει. Διακεκριμένοι συντάκτες του Ειδικού Τύπου αποτέλεσαν την κριτική επιτροπή που εξέτασε και ψήφισε την κατηγορία των υποψήφιων Mobile Devices. Η επιτροπή επισήμανε ότι το Eee PC™ 1008HA Seashell είναι «εξαιρετικά φορητό», ότι «διαθέτει μια από τις μεγαλύτερες οθόνες τεχνολογίας LED-backlit στην κατηγορία» και ότι «είναι εξοπλισμένο με τον επεξεργαστή Intel Atom N280, τον πραγματικά κορυφαίο του είδους» — καταλήγοντας σε μια αδιαμφισβήτητη αναγνώριση της ανωτερότητας του Eee PC™ 1008HA Seashell στους τομείς του σχεδιασμού, της λειτουργικότητας και της αποτύπωσης των σύγχρονων τάσεων: «Εάν επιθυμείτε να αποκτήσετε το πιο ισχυρό και το πιο μοντέρνο netbook, τότε το ASUS Eee PC 1008HA Seashell αποτελεί την καλύτερη σας επιλογή». Τα πλήρη σχόλια των κριτών μπορείτε να τα βρείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.eisa.eu/awards/mobile.

    «Όταν ξεκινήσαμε να σχεδιάζουμε το Eee PC™ 1008HA Seashell, θελήσαμε να το καταστήσουμε σημείο αναφοράς τόσο για την αισθητική του, όσο και για τη λειτουργικότητα του», ανέφερε ο κ. Samson Hu, Αντιπρόεδρος του τμήματος Eee στο System Business Group της ASUS. «Είχαμε τη διάθεση να το εξοπλίσουμε με τα καλύτερα χαρακτηριστικά, αλλά δείξαμε μεγάλη ευαισθησία σε σχέση με την επίδραση που θα είχε μια τέτοια επιλογή στο συνολικό σχεδιασμό της συσκευής. Νομίζω πως με το Eee PC™ 1008HA Seashell πετύχαμε την τέλεια ισορροπία — τα πάντα επάνω του έχουν νόημα κι εξυπηρετούν κάποιο σκοπό. Η απονομή του βραβείου της EISA για το European Netbook 2009–2010 μας διαβεβαιώνει ότι βρισκόμαστε στη σωστή πορεία όσον αφορά τις προσπάθειες που καταβάλλουμε για το σχεδιασμό και την ανάπτυξη των προϊόντων μας».

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EISA_Award_Best_Netbook_2009-2010_logo.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  69,8 KB 
ID: 60606Τα Ετήσια Βραβεία EISA Awards αποτελούν έναν από τους θεσμούς με το μεγαλύτερο κύρος στην Ευρώπη όπου αναδεικνύονται και βραβεύονται οι καλύτερες ηλεκτρονικές συσκευές που διαθέτει η Αγορά. Την οργανωτική ευθύνη του θεσμού έχει η EISA, η μοναδική ένωση 50 περιοδικών Ειδικού Τύπου από 19 ευρωπαϊκές χώρες. Τα EISA Awards αναγνωρίζουν τα νέα προϊόντα τα οποία διακρίνονται διότι «συνδυάζουν την πιο προηγμένη τεχνολογία, τα πλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά, το υπέρτατο design, την καλύτερη εργονομία και φυσικά την καλύτερη σχέση απόδοσης – τιμής»*. Τα βραβεία EISA Awards χαρακτηρίζονται από την παντελή έλλειψη εμπορικών επιρροών και ξεχωρίζουν για την πλήρη, αξιόπιστη και δiκαιη διαδικασία ανάδειξης των νικητών, καθώς οι υποψηφιότητες αναδεικνύονται από τους ίδιους τους αρχισυντάκτες των περιοδικών – μελών της EISA.


    Πηγή: www.eisa.eu/faq.
    Σημείωση: Τα τεχνικά χαρακτηριστικά ενδέχεται να τροποποιηθούν χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση. Για περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλείστε να επισκεφτείτε την ηλεκτρονική διεύθυνση www.asus.com.

    Σχετικά με την ASUS:
    Η ASUS είναι μια κορυφαία εταιρεία της νέας ψηφιακής εποχής. Με προσωπικό που ξεπερνά τα 10.000 άτομα σε όλο τον κόσμο και μια κορυφαία ομάδα Έρευνας και Ανάπτυξης, η ASUS είχε το 2008 κύκλο εργασιών ίσο με 8,1 δις δολάρια ΗΠΑ. Η ASUS βρίσκεται για 11η συνεχή χρονιά στη λίστα “InfoTech 100” του Business Week και συγκαταλέγεται στις δέκα κορυφαίες εταιρείες πληροφορικής.


  2. #2
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περιοχή
    Earthling
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Σίγουρα απο τα ομορφότερα και πιο στιβαρά netbooks που κυκλοφορούν, αλλά απο άποψη χαρακτηριστικών τίποτα που να εντυπωσιάζει ή να το διαφοροποιεί ιδιαίτερα απο τον ανταγωνισμό.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    η αληθεια ειναι οτι το εχω ερωτευτει αλλα και το 1005 επισης και εχει μια usb παραπανω και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας...
    μονο (-) αισθητικα οτι δεν εχει καπακια στις θυρες και φαινονται οπως αλλωστε σε ολα τα αλλα netbook...
    συντομα λογικα αν δεν ερθει το 1005 σε νορμαλ τιμη τοτε θα γινω και εγω κατοχος ενος 1008!!
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  4. #4
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ναι ρε μάγκες, όμως πόσο κάνει? Αν κάνει 600 ευρώ δεν έχει νόημα

  5. #5
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Belfast, UK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    78Mbps/19Mbps
    ISP
    Plusnet
    Router
    Plusnet Hub One

  6. #6
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Βάζεις άλλα διακόσια ευρώ και παίρνεις laptop διπύρηνο, 64μπιτο, με οπτικό οδηγό, περισσότερη μνήμη, μεγαλύτερο δίσκο και οθόνη, ίσως και HDMI...λίγο πιο βαρύ βέβαια.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.135
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    23600/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις άλλα διακόσια ευρώ και παίρνεις laptop διπύρηνο, 64μπιτο, με οπτικό οδηγό, περισσότερη μνήμη, μεγαλύτερο δίσκο και οθόνη, ίσως και HDMI...λίγο πιο βαρύ βέβαια.
    Εξυπηρετούν άλλο σκοπό αυτά τα laptop.Μεγαλύτερο ατού για μένα δεν είναι το βάρος αλλά η διάρκεια της μπαταρίας.
    #41693

  8. #8
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nstamoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξυπηρετούν άλλο σκοπό αυτά τα laptop.Μεγαλύτερο ατού για μένα δεν είναι το βάρος αλλά η διάρκεια της μπαταρίας.
    εμενα παλι και βαρος και μεγεθος αλλα φυσικα νο1 μπαταρια...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  9. #9
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/320
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 35.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nstamoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξυπηρετούν άλλο σκοπό αυτά τα laptop.Μεγαλύτερο ατού για μένα δεν είναι το βάρος αλλά η διάρκεια της μπαταρίας.
    Οι ρόλοι ακόμα ενός netbook απο ένα notebook είναι διακριτοι... και το επιχείρημα δεν είναι η διαφορά στην τιμή μόνο-- αν και κατ'εμε ειναι αναγκαία αλλά όχι ικανή συνθήκη για να χαρακτηρίσεις ένα φορητό υπολογιστή netbook!! Αυτό που πιστεύω ότι αποτελεί το κύριο άτου ενός netbook είναι η φορητότητα..
    Χρησιμοποιώ φανατικά ένα MSI wind από την δεύτερη ημέρα που ήρθε Ελλάδα και ειλικρινά έχω εκτιμήσει στο μέγιστο τα οφέλη της χρήσης ενός netbook, την φορητότητα - τέρμα πια το laptop των 3,5 κιλών και μια τσάντα τεράστια αυτό το βάζω στην τσάντα με τα βιβλία μου και δεν τρέχει τίποτα... καθώς και η κατα τεκμήριο μεγαλύτερη αυτόνομία του.. σε συνδυασμό με ένα ADSM modem μπορείς οπουδήποτε να δείς και τα mail σου και να εκμεταλευτεις στο έπαρκο τον χρόνο σου
    Μπορεί η οθόνη να είναι μικρή και ο επεξεργαστής σχετικά αργός ιδιαίτερα στο multitasking και το πληκτρολόγιο να μην βολεύει ιδιαίτερα για πολύωρή πληκτρολόγηση αλλα η φορητότητα και η ελευθερία κινήσεων που σου δίνουν είναι πραγματικά απίστευτη!
    Τώρα αν τα notebook συγκλίνουν και ενωποιηθούν με τα netbook εκεί γύρω στην 12' οθόνη και στα 600 ευρώ - βλέπε eee pc 1101 HA και msi wind u200 και- η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι εκεί πηγαίνει το πράγμα...
    Ωράιο το 1008HA πολύ ποιοτική κατασκευή, φοβερά ηχεία και εξαιρετικό πληκτρολόγιο ... θα σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω msi αν και αρχικά τα specs ήταν άψογα η ποιοτητα κατασκευής του δεν με έχει ικανοποιήσει..

  10. #10
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια μακρυα απο Asus!!!!

    πηρα εγω το 1008 ΗΑ κα τραβαω τα μαλλια μου
    απο την πρωτη στιγμη διαπιστωσα πως δεν δουλευει το touchpad
    στο Πλαισιο απο οπου το πηρα δεν δεχοταν να το αλλαξουν και η αντιπροσωπεια ειναι στην Ιταλια
    θελουν δηλαδη 1 μηνα κοντα για να μου το διορθωσουν ή να το αλλαξουν!!!!
    διαλεξτε κατι αλλο που αν εχει προβλημα να ειναι ευκολη η αλλαγη ή η επιδιορθωση

  11. #11
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    σε ποσα thred θα το γραψεις ??
    ελεος...
    υπαρχουμε παρα πολλοι που ειμαστε υπερευχαριστημενοι με αυτο...

    και μην γραφεις ψευδη πραγματα για την διαρκεια αντικαταστασης ενος ελλατωματικου...
    3 ποστ εκανες σε διαφορετικα θεματα...
    τα εψαχνες?
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  12. #12
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δεν γραφω ψευδη πραγματα!!

    πηρα τηλεφωνο στη Ιταλια, ρωτησα και ετσι μου ειπαν! απο εκει μου ειπαν οτι θα κανει ενα μηνα
    θα ηθελα να δω τι θα ελεγες εσυ αν ησουνα στη δικη μου θεση

  13. #13
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    θα ειχα παει στο μαγαζι που το αγορασα και θα ζηταγα doa...
    μου δωσαν χαλασμενο προιον και δεν χαλασε μετα απο καποιο διαστημα...
    απλα τα πραγματα...
    εσυ ειπες οτι δεν λειτουργησε ποτε αρα ηταν χαλασμενο εξαρχης...
    αυτο θα εκανα στη δικη σου θεση και δεν φταει το μηχανημα...
    ασχετο το ενα με το αλλο...
    δηλαδη αν στο φτιαχναν σε 2 μερες θα ηταν το καλυτερο netbook?
    απο αυτο κρινεται κατα ποσο ειναι καλο και χρηστικο κατι?
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  14. #14
    Εγγραφή
    31-01-2006
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritzBox
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις άλλα διακόσια ευρώ και παίρνεις laptop διπύρηνο, 64μπιτο, με οπτικό οδηγό, περισσότερη μνήμη, μεγαλύτερο δίσκο και οθόνη, ίσως και HDMI...λίγο πιο βαρύ βέβαια.
    Συμφωνω να εκανε 150 € να το αγορασεις, εγω απορω πως μπαινουν στο διαδυκτιο με το τοση μικρη οθονη, μια φορα δοκιμασα ενος φιλου μου και μονο που δεν το εσπασα.

  15. #15
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από innova Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω να εκανε 150 € να το αγορασεις, εγω απορω πως μπαινουν στο διαδυκτιο με το τοση μικρη οθονη, μια φορα δοκιμασα ενος φιλου μου και μονο που δεν το εσπασα.
    Θεμα συνηθειας ειναι μονο.
    Quality is not an act, it is a habit.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Netbook Asus Eee 900 Λευκό
    Από Άρης13 στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-09, 23:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας