Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 61
  1. #1
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θεωρώ πως έχω σοβαρό πρόβλημα:

    Εκνευρίζομαι εύκολα, πολύ εύκολα και πολλές φορές για πράγματα που δεν αξίζουν ή δε δικαιολογούν ακραία ξεσπάσματα.

    Για παράδειγμα, επειδή δεν έβρισκα να φορέσω ένα μπλουζάκι που να με κάνει να το αισθάνομαι ωραία πάνω μου, να νιώσω άνετα δηλαδή για να βγώ έξω, έγινε της τρελής στο σπίτι και η καίμένη η κοπέλα μου τρόμαξε. Όχι πως ξέσπασα πάνω της αλλά όταν άρχισα να συμπεριφέρομαι σαν ταύρος σε υαλοπωλείο, έ, δεν ήταν και λίγο.

    Επίσης εκνευρίζομαι πολύ όταν αγχώνομαι και δυστυχώς, αγχώνομαι εύκολα.

    Δε ξέρω τι να κάνω και το χειρότερο είναι πως όταν ηρεμώ και σκέφτομαι, όχι μόνο μετανιώνω αλλά αντιλαμβάνομαι και το ότι τίποτα δεν άξιζε, όπως γράφω δηλαδή και στην αρχή του θέματος.

    Θα μπορούσα να με παρομοιάσω με χιονοστοιβάδα: Ένα μικρό φτέρνισμα και αρκεί για να επέλθει η καταστροφή. Έ, κάτι τέτοιο ισχύει και για τα νεύρα μου.

    Σκέφτομαι μήπως φταίει ότι είμαι 24 ετών και μένω ακόμη με τους γονείς μου. Σκέφτομαι μήπως φταίει η διακοπή του καπνίσματος, σκέφτομαι μήπως απλώς είμαι τρελός. Αλλά δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ ή υποθέσω.

    Πώς θα ηρεμήσω ρε παιδιά;

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eγω οταν νευριαζω , και στα νευρα μου λεω πολλα πραγματα που δεν τα πιστευω.... εχω εφαρμοσει μια νεα μεθοδο

    Αρχιζω να μετραω μεχρι το 10... και σιγα σιγα ηρεμω.

    Αν και γενικα μπορω να με πω πως ειμαι αρκετα ηρεμο ατομο... δεν νευριαζω και τοσο ευκολα

    Και το καπνισμα με ηρεμει αρκετα, με ηρεμει και με κανει να σκεφτομαι πιο καθαρα.
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  3. #3
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Βρες κάτι που να σε ευχαριστεί να κάνεις για να ξεσπάς.

    Δε χρειάζεσαι το κάπνισμα, από τους γονείς σου κάποια στιγμή θα φύγεις (και τώρα μπορείς υπό προϋποθέσεις), τρελός δεν είσαι (τουλάχιστον πολύ ).

    Στην τελική άμα πιστεύεις ότι δεν την παλεύεις καθόλου και λύση δε βρίσκεις πήγαινε σε κάποιο ψυχολόγο.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    hellenicsun εχεις σκεφτει και το γυμναστηριο?

    Επειδη εκει μπορει να εκτονωνεσαι και να μην εχεις αντοχες μετα να ξεσπας τα νευρα σου
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  5. #5
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σκέφτηκα τη λύση του ψυχολόγου αλλά τη κρατάω ως τελευταία εναλλακτική. Εξάλλου είχα πάει προ 2 ετών περίπου λόγω κρίσεων πανικού αλλά να πω την αλήθεια δε μου άρεσε η όλη διαδικασία.

    Arial, έχω δοκιμάσει να μετρήσω μέχρι το 10, να απασχοληθώ με κάτι γρήγορα, να πάρω μια βαθιά ανάσα. Δυστυχώς τίποτα από αυτά δε κατάφερε να με καλμάρει.

    ........Auto merged post: hellenicsun πρόσθεσε 0 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arial Εμφάνιση μηνυμάτων
    hellenicsun εχεις σκεφτει και το γυμναστηριο?

    Επειδη εκει μπορει να εκτονωνεσαι και να μην εχεις αντοχες μετα να ξεσπας τα νευρα σου
    Να σου πω, το σκέφτομαι. Όπως επίσης σκέφτομαι να γραφτώ και πρακτική σκοποβολή ή kick boxing.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellenicsun : 07-09-09 στις 02:28. Αιτία: auto merged post

  6. #6
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Ultrex δοκίμασες;

    Spoiler:
    Σου προτείνω να συγκρατηθείς.

    Να σκεφτείς ότι είναι ένα απλό χαζόπραμα, ότι δεν αξίζει, κι ότι δεν είναι άξιο προσοχής.

    Μπορεί να λέω αρλούμπες ...

  7. #7
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσεγγίζεις τη πλέον λογική οδό. Αλλά άπαξ και με πιάσουν τα νεύρα μου, τίποτα δε με ηρεμεί. Βέβαια η συζήτηση εδώ μαζί σας ήδη με έχει χαλαρώσει κάπως.

    Όσο για το Ultrex, πήρα τη προσφορά μαζί με ένα μικρό μπουκάλι δώρο αλλά δεν είδα ιδιαίτερα αποτελέσματα.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Κάτσε μια μέρα χαλαρός και σκέψου τι μπορεί να πάει στραβά στην όλη υπόθεση, αν π.χ. υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γεγονός που κάνει τη ζημιά.

    Δες ποιά πράγματα σε κάνουν να ηρεμείς, να ξεσπάς, να νιώθεις ευχάριστα και επικεντρώσου εκεί.

    Σε καμία περίπτωση μην ξεσπάς σε άλλους ενώ δε φταίνε, αυτοί που σε νοιάζονται θα σου συμπαρασταθούν έτσι κι αλλιώς.

  9. #9
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aμα σου αρεσει κατι σχετικο με το γυμναστηριο, ειτε πολεμικη τεχνη ή κατι αλλο καντο Και θα γυμναζεσαι και θα ηρεμεις...

    Τωρα για το μετρημα μεχρι το 10 , πολλες φορες ουτε εμενα με εχει βοηθησει. Επειδη εκεινες τις στιγμες δεν σκεφτομαι καθαρα, και λεω πραγματα που δεν τα πιστευω. Και μπορει σε 5 λεπτα να εχω μετανοιωσει και να ζηταω συγνωμη. Τελειως κυκλοθυμικη

    Kαι ο ψυχολογος το πολυ πολυ να σου δωσει καποια ηρεμιστικα ή καποιες ασκησεις χαλαρωσης.
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  10. #10
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hodad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε μια μέρα χαλαρός και σκέψου τι μπορεί να πάει στραβά στην όλη υπόθεση, αν π.χ. υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γεγονός που κάνει τη ζημιά.

    Δες ποιά πράγματα σε κάνουν να ηρεμείς, να ξεσπάς, να νιώθεις ευχάριστα και επικεντρώσου εκεί.
    Το πρόβλημα δεν είναι το τι προκαλεί τα νεύρα, τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις. Το πρόβλημα είναι γιατί να έχω τόσα πολλά νεύρα. Δηλαδή εκεί που κάποιος φυσιολογικός ίσως άνθρωπος θα έλεγε πως τσαντίστηκε, εγώ προσωπικά ξεκινάω το 3ο Π.Π. μόνος μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hodad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμία περίπτωση μην ξεσπάς σε άλλους ενώ δε φταίνε, αυτοί που σε νοιάζονται θα σου συμπαρασταθούν έτσι κι αλλιώς.
    Ποτέ δεν έχω ξεσπάσει σε άλλους αλλά το ξέσπασμα μου σίγουρα έχει επηρεάσει (κάτι αναφέρω και στο αρχικό μήνυμα) και φυσικά στο τέλος μετανιώνω. Ειδικά για ορισμένους ανθρώπους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aμα σου αρεσει κατι σχετικο με το γυμναστηριο, ειτε πολεμικη τεχνη ή κατι αλλο καντο Και θα γυμναζεσαι και θα ηρεμεις...

    Τωρα για το μετρημα μεχρι το 10 , πολλες φορες ουτε εμενα με εχει βοηθησει. Επειδη εκεινες τις στιγμες δεν σκεφτομαι καθαρα, και λεω πραγματα που δεν τα πιστευω. Και μπορει σε 5 λεπτα να εχω μετανοιωσει και να ζηταω συγνωμη. Τελειως κυκλοθυμικη

    Kαι ο ψυχολογος το πολυ πολυ να σου δωσει καποια ηρεμιστικα ή καποιες ασκησεις χαλαρωσης.
    ...αυτές οι ασκήσεις χαλάρωσεις είναι που ίσως βοηθήσουν. Αλλά θα το ψάξω εκτός ψυχολόγων. Εξάλλου δε νομίζω πως υπάρχουν εξατομικεύμένες ασκήσεις.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσεγγίζεις τη πλέον λογική οδό. Αλλά άπαξ και με πιάσουν τα νεύρα μου, τίποτα δε με ηρεμεί. Βέβαια η συζήτηση εδώ μαζί σας ήδη με έχει χαλαρώσει κάπως.

    Όσο για το Ultrex, πήρα τη προσφορά μαζί με ένα μικρό μπουκάλι δώρο αλλά δεν είδα ιδιαίτερα αποτελέσματα.
    Πώς κι έτσι, συνήθως το Ultrex κάνει θαύματα!

    Εγώ, πάντως, έκανα κάτι αλλόκοτο, αλλά έπιασε.

    Σκέφτηκα τον καλό μου τον παππού που έχει υπογλυκαιμία ώρες-ώρες, κι όποτε με έπιαναν τα νεύρα μου, έβγαζα μια καραμέλα και την έγλυφα για πολλά λεπτά, μέχρι να γίνει πολύ αισθητή η γεύση της.

    Γενικά το γλύψιμο, βοηθάει πάρα πολύ, σε διάφορες καταστάσεις.

  12. #12
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    1. Κλείσε το πισί τελείως για 10 μέρες.
    2. Μη δεις τηλεόραση τουλάχιστον 15 μέρες.
    3. Πήγαινε ταξίδι κάπου οπου ξέρεις ότι θα'σαι άνετα, για ένα Σ/Κ.
    4. Πήγαινε κάπου που θα ξεδώσεις, πχ από ... ... Allou (η πιο απλή λύση) μέχρι μπαντζι τζάμπινγκ (η πιο εξτρίμ)
    5. Κάθισε συζήτησε με την κοπέλα σου εάν έχει παρεξηγηθεί καθόλου, γιατί μπορεί να νομίζει ότι εκείνη φταίει.
    6. Μην πλησιάζεις τσιγάρο ούτε όμως να αποφεύγεις να δεις καπνό από 10 μέτρα. Λογικά πράγματα.
    7. Κάτσε και σκέψου εάν όντως σε ενοχλεί που μένεις με τους γονείς σου, δηλαδή εάν περιορίζονται κάποιες ελευθερίες που θεωρείς δεδομένες, αλλά δεν είναι. Μην αγχωθείς στην σκέψη της απότομης ανεξαρτησίας, πήγαινέ το λάου-λάου, να δεις τί μπορείς να κάνεις ώστε να δεις εάν σε συμφέρει οικονομικά και ψυχολογικά να μείνεις σε άλλο σπίτι.
    8. Πίνε νερό Απόφυγε οτιδήποτε, όπως καφέδες, ρεντ μπουλ, που μπορεί να σε τσιτάρουν.
    9. Εάν δουλεύεις, δες εάν φταίει κάτι εκεί που υποσυνείδητα το'χεις συμπιέσει και σε ενοχλεί.
    10. Εάν δεν δουλεύεις, μήπως θες να δουλέψεις για να απασχολείσαι ;
    11. Άκουσε την αγαπημένη σου μουσική όσο περισσότερο μπορείς, αλλά απόφυγε τους δυνατούς/έντονους ήχους, διότι αυτοί, υποσυνείδητα, θεωρούνται από τον εγκέφαλο ως ενόχληση, άσχετο εάν σ'αρέσει.
    12. Κάνε γυμναστική. Όχι πολλή, ψιλοτρεξιματάκι.
    13. Ως ύστατη λύση, τσέκαρε για ψυχολόγο, μπορεί να βρει αυτό που σ'ενοχλεί τόσο.

    Aν θες μπορώ να σου εξηγήσω γιατί τα λέω τα 12 πρώτα (το 13 είπαμε ύστατη λύση, αλλά βοηθάει πολύ κόσμο)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flamelab : 07-09-09 στις 02:46.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #13
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αυτές οι ασκήσεις χαλάρωσεις είναι που ίσως βοηθήσουν. Αλλά θα το ψάξω εκτός ψυχολόγων. Εξάλλου δε νομίζω πως υπάρχουν εξατομικεύμένες ασκήσεις.
    Εμενα ο ψυχολογος μου περσυ ηθελε να μου δωσει καποια cd με μουσικη για χαλαρωση. Οποτε ενοιωθα πεσμενη ψυχολογικα ή ειχα τα νευρα μου να εβαζα να ακουσω αυτη την μουσικη, και να σκεφτομουν πραγματα που με ευχαριστουσαν.
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  14. #14
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι το τι προκαλεί τα νεύρα, τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις. Το πρόβλημα είναι γιατί να έχω τόσα πολλά νεύρα. Δηλαδή εκεί που κάποιος φυσιολογικός ίσως άνθρωπος θα έλεγε πως τσαντίστηκε, εγώ προσωπικά ξεκινάω το 3ο Π.Π. μόνος μου.
    Το τραγούδι που λέει '...έχω βαρεθεί τον κόσμο και όλα μου φταίνε...' το έχεις ακούσει.
    Εγώ προσωπικά όταν έχω κρανιωθεί με κάτι αρχίζει η αλυσιδωτή αντίδραση και μου φταίει μέχρι και ο θόρυβος του ψυγείου. Πράγμα που υπο άλλες περιπτώσεις δεν θα πρόσεχα καν.
    Διαβάζοντας και το blog σου πιστεύω ότι κάποια πράγματα είναι που κάνουν τη ζημιά και δεν είναι γενικό το φαινόμενο (δεν στο παίζω ψυχολόγος, την άποψή μου λέω, σωστή ή λάθος).

    Και μία wild guess (που λέμε και στο χωριό μου):
    Αν έχεις στο μυαλό σου πράγματα που θες να κάνεις αλλά δεν είναι και τόσο εύκολα στο να πραγματοποιηθούν (χρειάζονται χρήματα, ριζικές αλλαγές π.χ.), ζύγησέ τα και αν δεις ότι υπάρχει ελπίδα για κάτι καλύτερο κάνε τη μεγάλη κίνηση.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Κλείσε το πισί τελείως για 10 μέρες.
    2. Μη δεις τηλεόραση τουλάχιστον 15 μέρες.
    3. Πήγαινε ταξίδι κάπου οπου ξέρεις ότι θα'σαι άνετα, για ένα Σ/Κ.
    4. Πήγαινε κάπου που θα ξεδώσεις, πχ από ... ... Allou (η πιο απλή λύση) μέχρι μπαντζι τζάμπινγκ (η πιο εξτρίμ)
    5. Κάθισε συζήτησε με την κοπέλα σου εάν έχει παρεξηγηθεί καθόλου, γιατί μπορεί να νομίζει ότι εκείνη φταίει.
    6. Μην πλησιάζεις τσιγάρο ούτε όμως να αποφεύγεις να δεις καπνό από 10 μέτρα. Λογικά πράγματα.
    7. Κάτσε και σκέψου εάν όντως σε ενοχλεί που μένεις με τους γονείς σου, δηλαδή εάν περιορίζονται κάποιες ελευθερίες που θεωρείς δεδομένες, αλλά δεν είναι. Μην αγχωθείς στην σκέψη της απότομης ανεξαρτησίας, πήγαινέ το λάου-λάου, να δεις τί μπορείς να κάνεις ώστε να δεις εάν σε συμφέρει οικονομικά και ψυχολογικά να μείνεις σε άλλο σπίτι.
    8. Πίνε νερό Απόφυγε οτιδήποτε, όπως καφέδες, ρεντ μπουλ, που μπορεί να σε τσιτάρουν.
    9. Εάν δουλεύεις, δες εάν φταίει κάτι εκεί που υποσυνείδητα το'χεις συμπιέσει και σε ενοχλεί.
    10. Εάν δεν δουλεύεις, μήπως θες να δουλέψεις για να απασχολείσαι ;
    11. Άκουσε την αγαπημένη σου μουσική όσο περισσότερο μπορείς, αλλά απόφυγε τους δυνατούς/έντονους ήχους, διότι αυτοί, υποσυνείδητα, θεωρούνται από τον εγκέφαλο ως ενόχληση, άσχετο εάν σ'αρέσει.
    12. Κάνε γυμναστική. Όχι πολλή, ψιλοτρεξιματάκι.
    13. Ως ύστατη λύση, τσέκαρε για ψυχολόγο, μπορεί να βρει αυτό που σ'ενοχλεί τόσο.
    1. Λίγο δύσκολο αν και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.
    2. Δε βλέπω τηλεόραση.
    3. Αυτό πραγματικά το επιδιώκω. Μαζεύω ήδη λεφτά για να φύγω Σ/Κ ενώ αγόρασα εισιτήριο για Γερμανία τον Οκτώβριο!
    4. Δυστυχώς δε θα έχω την ευκαιρία να μπω στη πίστα με το αυτοκίνητο.
    5. Αυτό το έχω κάνει ήδη, κυρίως για να της εξηγήσω πως δε φταίει σε τίποτα.
    6. Έχω κόψει το κάπνισμα εδω και 2 μήνες μαχαίρι. Ίσως ήταν σκληρό για τον εαυτό μου αλλά αρνούμαι πλέον να σκεφτώ το κάπνισμα.
    7. Ναι, αυτό πρέπει να το κάνω.
    8. Έχω κόψει καφέδες και αναψυκτικά. Πίνω όντως μόνο νερό και στο τσακίρ κέφι χυμούς.
    9. Δεν δουλεύω
    10. Έχω χόμπυ να ασχολούμαι όπως το ενυδρείο μου.
    11. Εδώ έχουμε θέμα καθώς μου αρέσει πολύ η progressive trance.
    12. Κάνω αλλά ελάχιστη και δυστυχώς όχι τρέξιμο. Θα το δοκιμάσω όμως!
    13. Ως ύστατη λύση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtklocker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς κι έτσι, συνήθως το Ultrex κάνει θαύματα!

    Εγώ, πάντως, έκανα κάτι αλλόκοτο, αλλά έπιασε.

    Σκέφτηκα τον καλό μου τον παππού που έχει υπογλυκαιμία ώρες-ώρες, κι όποτε με έπιαναν τα νεύρα μου, έβγαζα μια καραμέλα και την έγλυφα για πολλά λεπτά, μέχρι να γίνει πολύ αισθητή η γεύση της.

    Γενικά το γλύψιμο, βοηθάει πάρα πολύ, σε διάφορες καταστάσεις.
    ...έχω και πονηρό μυαλό ξέχασα να πω

    ........Auto merged post: hellenicsun πρόσθεσε 2 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hodad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τραγούδι που λέει '...έχω βαρεθεί τον κόσμο και όλα μου φταίνε...' το έχεις ακούσει.
    Εγώ προσωπικά όταν έχω κρανιωθεί με κάτι αρχίζει η αλυσιδωτή αντίδραση και μου φταίει μέχρι και ο θόρυβος του ψυγείου. Πράγμα που υπο άλλες περιπτώσεις δεν θα πρόσεχα καν.
    Διαβάζοντας και το blog σου πιστεύω ότι κάποια πράγματα είναι που κάνουν τη ζημιά και δεν είναι γενικό το φαινόμενο (δεν στο παίζω ψυχολόγος, την άποψή μου λέω, σωστή ή λάθος).

    Και μία wild guess (που λέμε και στο χωριό μου):
    Αν έχεις στο μυαλό σου πράγματα που θες να κάνεις αλλά δεν είναι και τόσο εύκολα στο να πραγματοποιηθούν (χρειάζονται χρήματα, ριζικές αλλαγές π.χ.), ζύγησέ τα και αν δεις ότι υπάρχει ελπίδα για κάτι καλύτερο κάνε τη μεγάλη κίνηση.
    Το blog εξηγεί 5 πράγματα παραπάνω αλλά όλα τα μηνύματα έχουν γραφτεί τη στιγμή του ξεσπάσματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellenicsun : 07-09-09 στις 02:51. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-10, 17:09
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-07, 12:52
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-07, 16:06
  4. Tα νευρα μου
    Από chronis στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-06, 08:41
  5. Τα νεύρα μου
    Από absolut στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-04, 16:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας