Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχει πάει κανείς σε κάποιο από αυτά τα "New κάτι"; Είχε αποτέλεσμα ή είναι κοροϊδία;

    Διότι εντάξει, είναι ενοχλητικοί που τηλεφωνούν κάθε τόσο για ένα νέο δωρεάν δεν ξέρω τι, ίσα για να τσιμπήσουν πελάτες, είναι και ακριβοί, αλλά τουλάχιστον κάνουν κάποια δουλειά ή πρόκειται περί απολύτου απάτης;


    Υ.Γ. Για να βγάλουμε άκρη, καλό θα είναι να μας πουν όσοι έχουν προσωπική εμπειρία ή έχουν γνωστό, ο οποίος είχε τέτοια! Ενδιαφέρουσες οι γνώμες, αλλά αν είναι χωρίς μία βάση, δεν βοηθάνε και πολύ στο να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα!

    Αν πάλι έχει κανείς υπ' όψιν του κάποια δημοσίευση από τον Τύπο σχετικά με το θέμα (καταγγελίες ίσως κτλ) και αυτή θα βοηθούσε πολύ!
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  2. #2
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    κοιτα απο πραματα που χουν πει τα bodyline ειναι απατη μονο αερα πουλανε.Τωρα εγω πηγα gilly diet αυτο με τα γευματα και εχασα 7 κιλα σε ενα μηνα (80 ευρω το κιλο μου βγηκε πανακριβα) αλλα δε πουλανε αερα πουλανε υγειηνη διατροφη που κανει κατι. Τα μηχανηματα και τα συναφη ειναι απατη δε κανουν τιποτα απλα σε ταραζουν στη διαιτα και τα χανεις

  3. #3
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Απο ενα περιστατικο που ειχα ακουσει, σε φωτογραφησεις βαζανε την κυρια των 130 κιλων ΠΡΙΝ και την αδυνατη αδερφη της 65 κιλων στο ΜΕΤΑ
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  4. #4
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    γερη προπονηση+σχετικα καλη διατροφη,is the way to go!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Nα ρωτησω και γω κατι..
    Τα κεντρα αποτριχωσης κανουν τιποτα ή απλα σου ξυριζουν τις τριχες και ταχα σου κανουν λειζερ να μην ξαναβγουνε???

  6. #6
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Σε παλιοτερη στατιστικη καταγγελιων του ΙΝΚΑ, τα ινστιτουτα ηταν τριτα μετα τα ακαταλληλα τροφιμα και τον ΟΤΕ!!!
    Φρένο στην ασυδοσία των ινστιτούτων αδυνατίσματος
    Καταγγελίες που έχουν επιλυθεί
    Ινστιτούτα Αδυνατίσματος, που παρανομούν!


    Παιζουν με τον πονο μας αδερφιααα! Στις ΗΠΑ επανειλημμενα οι Οργανωσεις καταναλωτων (και αρκετοι γιατροι) εχουν απαιτησει να θεωρηθει η Παχυσαρκια ασθενεια ουτως ωστε να εξοδα να καλυπτονται απ τις ασφαλειες, εννοειται πως τα συμφεροντα αυτων που αντιτιθενται ειναι τεραστια και δεν το εχουν καταφερει ακομη...

    Μαστιγα πραγματικη και εαν αποφασισουμε να χασουμε κιλα μονο με οριστικη αλλαγη τροπου ζωης γινεται.

    Υγιεινη διατροφη σαν την δικη μας Μεσογειακη και ελαφρια γυμναστικη καθημερινα πχ γρηγορο περπατημα για τουλαχιστον 15 λεπτα ή ανεβασμα σε οροφους με τις σκαλες και το καλοκαιρακι κολυμπι!!!
    Και προσοχη: εχει αποδειχθει πως τα πολλα κιλα οταν χανονται γρηγορα επανερχονται γρηγοροτερα και περισσοτερα.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε παλιοτερη στατιστικη καταγγελιων του ΙΝΚΑ, τα ινστιτουτα ηταν τριτα μετα τα ακαταλληλα τροφιμα και τον ΟΤΕ!!!
    Φρένο στην ασυδοσία των ινστιτούτων αδυνατίσματος
    Καταγγελίες που έχουν επιλυθεί
    Ινστιτούτα Αδυνατίσματος, που παρανομούν!


    Παιζουν με τον πονο μας αδερφιααα! Στις ΗΠΑ επανειλημμενα οι Οργανωσεις καταναλωτων (και αρκετοι γιατροι) εχουν απαιτησει να θεωρηθει η Παχυσαρκια ασθενεια ουτως ωστε να εξοδα να καλυπτονται απ τις ασφαλειες, εννοειται πως τα συμφεροντα αυτων που αντιτιθενται ειναι τεραστια και δεν το εχουν καταφερει ακομη...

    Μαστιγα πραγματικη και εαν αποφασισουμε να χασουμε κιλα μονο με οριστικη αλλαγη τροπου ζωης γινεται.

    Υγιεινη διατροφη σαν την δικη μας Μεσογειακη και ελαφρια γυμναστικη καθημερινα πχ γρηγορο περπατημα για τουλαχιστον 15 λεπτα ή ανεβασμα σε οροφους με τις σκαλες και το καλοκαιρακι κολυμπι!!!
    Και προσοχη: εχει αποδειχθει πως τα πολλα κιλα οταν χανονται γρηγορα επανερχονται γρηγοροτερα και περισσοτερα.
    Οντως μεγαλο προβλημα η παχυσαρκια και ιδιαιτερα στα παιδια!
    Βαζω μερικα λινκ απο πρωτοτυπες αφισες που κυκλοφορισαν εδω στην Ελβετια εναντια της παιδικης παχυσαρκιας!

    αφισα 1

    αφισα 2

    αφισα 3


  8. #8
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κάθε τόσο, παίρνουν τηλέφωνο σπίτι, με μια "δωρεάν" -δεν ξέρω τι- κάθε φορά. Ως τώρα, ποτέ δεν είχα πάει, καθώς ήμουν απόλυτος στην άρνησή μου απέναντί τους. Όμως, την τελευταία φορά την... επάτησα, καθώς νόμιζα πώς πρόκειται για ένα πρόγραμμα υγείας του δήμου και έτσι έκλεισα ραντεβού. Όταν στο τέλος του τηλεφωνήματος κατάλαβα ότι είναι μια από αυτές τις εταιρείες, ήταν πια αργά! Βεβαίως, μπορούσα να μην πάω (και παραλίγο να μην πάω πράγματι!), καθώς ούτε καν ένα τηλέφωνό τους δεν είχα ώστε να έχω τρόπο να τους ειδοποιήσω, σε περίπτωση που κάτι μου τύχαινε.

    Τέλος πάντων πήγα. Επρόκειτο για ένα "τεστ βασικού μεταβολισμού", όπως μου είχαν πει και στο τηλέφωνο. Αφού σου παίρνουν ένα πλήρες ιατρικό βιογραφικό, στην συνέχεια σε βάζουν σε ένα μηχάνημα, όπου αναπνέεις για λίγη ώρα σε ένα σωλήνα. Αυτό, ύστερα από λίγο, σου βγάζει τα αποτελέσματα. Και αυτό και εκείνο και το άλλο μου βρήκαν ότι έχω! Με ένα προγραμματάκι όμως "ειδικό για μένα", θα χάσω λένε 9 κιλά σε λίπος, που λόγω των συστημάτων τους, θα μοιάζει απάνω μου σαν να έχασα 15 κιλά (σας διαβεβαιώ, δεν είμαι όσο παχύς προϊδεάζουν αυτά τα νούμερα! Λίγα κιλάκια παραπάνω απλώς έχω πάρει τα τελευταία χρόνια, μα δεν είμαι αγύμναστος!... )

    Δεν σας κρύβω ότι, όπως τα παρουσίαζαν, φαίνονταν πολύ πειστικά και ωραία τα πράγματα, εξού και ζήτησα την συνδρομή σας, μπας και βρω κάποιον που να έχει δοκιμάσει τις υπηρεσίες τους και έτσι να ξέρει αν όντως είναι όπως τα λένε ή κοροϊδεύουν.

    Αυτά μόνο που δεν μου άρεσαν, ήταν ότι σε μπλέκουν με τράπεζες, καθώς και ότι σου λένε πως όλα αυτά, θα γίνουν μόνο με μια επίσκεψη την εβδομάδα! Στην αρχή, βέβαια, και αυτό ακούγεται ως θετικό, μα στην συνέχεια, αρχίζεις να σκέπτεσαι πως παρά είναι καλό για να είναι αληθινό!....
    Και βεβαίως, παρ' ότι το πρόγραμμα τάχα "κοστίζει 1000 τόσα ευρώ", ενώ εγώ θα το πάρω μόνο "590", δεν παύει να παραείναι μεγάλο ποσόν, ώστε να σε προβληματίζει. Τι στο καλό κάνουν πια, που κοστίζει τόσο πολύ;...

    ........Auto merged post: Ερωτών πρόσθεσε 6 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mgkillme Εμφάνιση μηνυμάτων
    γερη προπονηση+σχετικα καλη διατροφη,is the way to go!!!
    Καλά, ναι, αυτός είναι ο "χρυσός κανόνας", αναμφισβήτητα! Το θέμα είναι ότι συχνά, δεν έχει κανείς τον χρόνο να κάνει ούτε "γερή προπόνηση" (ακόμα και αν πηγαίνει ένα τρεξιματάκι π.χ. 3 φορές την εβδομάδα, δεν αρκεί), ούτε να ασχοληθεί επιμελώς με την διατροφή του. Υποτίθεται δε ότι αυτοί, σου βρίσκουν το κατάλληλο πρόγραμμα (διατροφής κτλ), ειδικά για τον δικό σου μεταβολισμό, ώστε να μην κοπιάζεις με λάθος τρόπο, παρά με να έχεις αποτελεσματικές προσπάθειες...

    ........Auto merged post: Ερωτών πρόσθεσε 2 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aglaisma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ενα περιστατικο που ειχα ακουσει, σε φωτογραφησεις βαζανε την κυρια των 130 κιλων ΠΡΙΝ και την αδυνατη αδερφη της 65 κιλων στο ΜΕΤΑ
    Καλά, αυτό μπορεί να το κάνανε για οικονομία χρόνου: βγάζουμε τώρα την διαφήμιση, και αδυνατίζουμε την κυρία πιο μετά, χωρίς πίεση!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερωτών : 14-09-09 στις 04:04. Αιτία: auto merged post
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  9. #9
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω προτιμω να παω σε γυμναστηριο παρα σε ενα κεντρο αδυνατισματος.

    Συγκεκριμενα ξερω ενα γυμναστηριο που μονο γυμναστηριο δεν μπορεις να το πεις, εχει παιδοτοπο, σαουνα, κομμωτηριο, αισθητικη, τεχνητο μαυρισμα, μαθηματα χορου, διαιτολογο... και ολα αυτα στη συνδρομη σου. Γιατι να δωσω τοσα λεφτα σε ενα κεντρο αδυνατισματος αφου μπορω να εχω παρομοιες υπηρεσιες σε ενα γυμναστηριο?

    Επισης ξερω ενα κεντρο αδυνατισματος, που οταν κανεις εγγραφη για ενα προγραμμα, σου βγαζουν και πιστωτικη καρτα.... γιατι αραγε ?
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  10. #10
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Runner25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μηχανηματα και τα συναφη ειναι απατη δε κανουν τιποτα απλα σε ταραζουν στη διαιτα και τα χανεις
    Δεν είπαν κάτι για δίαιτα πάντως σε μένα - ή, τουλάχιστον, έτσι νομίζω!...

    ........Auto merged post: Ερωτών πρόσθεσε 4 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προτιμω να παω σε γυμναστηριο παρα σε ενα κεντρο αδυνατισματος.

    Συγκεκριμενα ξερω ενα γυμναστηριο που μονο γυμναστηριο δεν μπορεις να το πεις, εχει παιδοτοπο, σαουνα, κομμωτηριο, αισθητικη, τεχνητο μαυρισμα, μαθηματα χορου, διαιτολογο... και ολα αυτα στη συνδρομη σου. Γιατι να δωσω τοσα λεφτα σε ενα κεντρο αδυνατισματος αφου μπορω να εχω παρομοιες υπηρεσιες σε ενα γυμναστηριο?
    Ναι, μα υποθέτω ότι ένα τέτοιο γυμναστήριο είναι πανάκριβο! Αλλοιώς, πολλά πράγματα τα πληρώνεις εχτρά και ας νομίζεις ότι θα είναι όλα μέσα στην αρχή (την έχω πάθει, γι' αυτό το λέω!)...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης ξερω ενα κεντρο αδυνατισματος, που οταν κανεις εγγραφη για ενα προγραμμα, σου βγαζουν και πιστωτικη καρτα.... γιατι αραγε ?
    ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ!!!!! [σ.σ. είναι αυτά που έγραψα περί των τραπεζών ότι δεν μου άρεσαν!....]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερωτών : 14-09-09 στις 04:14. Αιτία: auto merged post
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  11. #11
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειναι στα εξτρα οι παροχες που ειπα για το συγκεκριμενο γυμναστηριο, αλλα και παλι ερχεται πολυ πιο φθηνα απο οτι ενα κεντρο αδυνατισματος Συγκεκριμενα επειδη ειχα παει για ενα διαστημα εκει... ηταν καπου 300 ευρω η ετησια συνδρομη με ολες τις παροχες πληρωμενες.

    Και για την πιστωτικη καρτα.. ισως θελουν να σε εχουν να τους πληρωνεις καθε μηνα ενα σταθερο ποσο, παρα να τους πληρωσεις τοις μετρητοις. Αν και εγω δεν θελω να μπλεκω με τραπεζες και πιστωτικες. Ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει.
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  12. #12
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Γυμναστηρια με συνδρομη για 2 χρονια με πιστωτικες κλεισανε
    οι τραπεζες κυνηγανε τους μη γυμνασθεντες και τα λαμογια ξανανοιγουν 2 δρομους παραμερα με αλλη επωνυμια...
    Δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξετε τιποτε δραματικα, ο καλυτερος τροπος ειναι σταδιακα
    γιατι ο οργανισμος εχει την ταση να προσαρμοζεται σε ενα επιπεδο λειτουργιας
    και αργει πολυ για να παει σε καποιο διαφορετικο. Ξερω φιλους που ξεκινησαν
    με ορεξη να διωξουν πχ τη χοληστερινη και αντι να κατεβει ανεβηκε...
    Το μυστικο ειναι το προχωρουμε βημα-βημα, χωρις εντατικη εκγυμναση και διαιτες αστραπη!!!
    Τα σαϊνια εκμεταλλευονται την κουραση, την ελλειψη χρονου και την "τρεντουλια" μας.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  13. #13
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πριν από τα New-κάτι υπάρχουν διαιτολόγοι που δεν εργάζονται σε εταιρίες-απάτη. Μία επίσκεψη σε έναν τέτοιο θα βοηθήσει και στοιχίζει λιγότερο.

  14. #14
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κέντρα Αδυνατίσματος, λειτουργούν ή είναι απάτη;
    Και δουλειά δεν κάνουνε και απάτη είναι!

    Αν θες να κάνεις αποτρίχωση - είτε άνδρας είσαι, είτε γυναίκα - πήγαινε σε δερματολόγο που ειδικεύεται στο laser. Μόνο αυτοί έχουν άδεια χρήσης τέτοιων μηχανημάτων. Τα διάφορα ινστιτούτα αισθητικής έχουν μηχανήματα φωτόλυσης που λειτουργούν σε άλλη συχνότητα και δεν κάνουν την ίδια δουλειά.
    Μου αρέσει που διαφημίζουν ντάλα καλοκαίρι αποτρίχωση με φωτόλυση, όταν απαγορεύεται δια ροπάλου να σε δει ο ήλιος για 5 μέρες μετά τη θεραπεία. Ομοίως, απαγορεύεται να είσαι μαυρισμένος.

    Τα δε γυμναστήρια που βγάζουν πιστωτική, τί κάνουν? Κλείνεις με τη συμφέρουσα τιμή των ν ευρώ το μήνα, αρκεί η συνδρομή να είναι διετής. Σου βγάζουν μια καρτούλα, χρεώνεσαι πράγματι ν ευρώ το μήνα, αλλά αυτοί έχουν προεισπράξει απο την τράπεζα το σύνολο του ποσού. Και εσύ βρίσκεσαι να τα χρωστάς στην τράπεζα. Έτσι και κλείσει το γυμναστήριο, την πάτησες (όπως λέει και η manoulamas πιό πάνω).

    Το ίδιο ακριβώς κάνουν και τα ινστιτούτα αισθητικής τύπου Πρίνου, Νew-κάτι, Body-κάτι. Σε δελεάζουν με μια σειρά 24 θεραπειών για την κυτταρίτιδα που υπόσχονται θαύματα και μάλιστα στη μισή τιμή, αρκεί να κλείσεις το πρόγραμμα σήμερα. Για αύριο δεν ισχύει (γιατί έτσι και φύγεις απο το Κέντρο χωρίς να ψωνίσεις, πάει, πέταξε το πουλί). Σου κάνουν δώρο και 6 θεραπείες προσώπου. Η "καρτούλα" δουλεύει και εκεί με τον ίδιο τρόπο.
    Ένα μήνα μετά και όσο περιμένεις για ζύγισμα, σε καλούν και σου προτείνουν να αναβαθμίσεις το υπόλοιπο των θεραπειών σου με το νέο supa-dupa μηχάνημα υπερήχων, που δεν είχαν τον προηγούμενο μήνα με μόλις ν ευρώ. Ένα μήνα μετά (με μαθηματική ακρίβεια), σε καλούν και σου λένε οτι τώρα που έχασες 10 κιλά, το στήθος σου χαλάρωσε και σου προτείνουν άλλη μια σειρά θεραπειών που είναι πάλι σε προσφορά, ειδικά για σήμερα, ειδικά για σένα, που είσαι καλός πελάτης.
    Και ξαφνικά βρίσκεσαι να έχεις χρεώσει την κάρτα σου με 2.000 ευρώ παραπάνω από αυτά που υπολόγιζες. Και επειδή οι τύποι - στην κυριολεξία - σε πουλάνε και σ'αγοράζουν, έχουν τον τρόπο να σε πείσουν, βασισμένοι στην ανάγκη σου. Τους λες "Βρε παιδιά, δε μπορώ να δώσω τόσα" και σου απαντάνε "Μα είναι μόλις 30 ευρώ το μήνα!". Και ρίχνουν στα πόδια σου και το βαρύ πυροβολικό (ένα ζουμερό θηλυκό ή 6-pack αρσενικό με θεληματικό πηγούνι/διαλέγετε και παίρνετε) για να σε πείσει να πάρεις και αυτή τη θεραπεία.
    Και καταλήγεις να ντρέπεσαι που το σκέφτεσαι, γιατί είσαι τσιφούτης και καρμίρης και δε θες να είσαι όμορφος. Και αγοράζεις...
    Στη συνάρτηση πρέπει να προσθέσεις το γεγονός οτι το 95% όσων έκαναν δίαιτα, ξαναπαίρνουν το χαμένο βάρος + κάτι, σε δύο χρόνια. Η πλειοψηφία όσων αγόρασαν τέτοια πακέτα "ομορφιάς και σουλουπώματος", δεν ολοκληρώνουν ποτέ τις θεραπείες τους. There's no refund!

    Θες δίαιτα? Πήγαινε σε διαιτολόγο.
    Θες να σφίξουν οι κwλοι? Πήγαινε στο γυμναστήριο.
    Θες να φύγει το αρκουδοτόμαρο από πάνω σου? Πήγαινε σε δερματολόγο.
    Χωρίς πακέτα προσφορών, χωρίς ετήσιες συνδρομές, χωρίς γραμμάτια και κάρτες.

    Έπαθα και έμαθα!

    Sorry για το σεντόνι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 3lbereth : 14-09-09 στις 13:35.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    @3lbereth Μια χαρα τα αναλυεις στο σεντονι.
    Ειδικα προσεχετε τις σουπα-ντουπα τρεχατε σημερα προσφορες ΔΩΡΕΑΝ περιποιησης
    γιατι απο εκει δεν φευγεις ποτε, οσο ξυπνιος και να σαι, χωρις να σου πιασουν(οχι φτιαξουν) τον κ@λο!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. euro first - Είναι απάτη ή ευκαιρία;
    Από kodimis στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-11, 23:10
  2. Μετά από βραχυκύλωμα δεν λειτουργούν τα φώτα
    Από snips στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-09, 02:53
  3. τι ειναι τα ports και πως λειτουργουν?
    Από STASA στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-08, 13:00
  4. που ειναι η απατη? :P
    Από AkAlypToS_2000 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-07, 20:01
  5. Λειτουργουν τα Win XP στο Pentium 2?
    Από clyde στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-06, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας