Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 106
  1. #91
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Δεν αμφισβήτησε κανένας την κτηνωδία της φύσης και των ανθρώπων, αγαπητέ.
    Την οποία βέβαια κτηνωδία θα την έβλεπες να επεκτείνεται και στους χορτοφάγους αν ήσουν "φίλος των φυτών"!!

    Η κτηνωδία της φύσης σύμφωνα με την οποία η ζωή τρέφεται από ζωή είναι δεδομένη και αναμφισβήτητη!

    Εγώ βέβαια τη διαχωρίζω από εκείνη την κτηνωδία που δεν έχει σχέση με την τροφή (ή τη διατήρηση της ζωής γενικότερα) και ανάγεται σε άλλες (παρα-φύσιν ) αιτίες, ενώ εσύ μπορεί να τη θεωρείς το ίδιο - δεν ξέρω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YiannisM : 12-03-06 στις 00:05.

  2. #92
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Slip
    Εννοείται. Και ο κατά συρροή δολοφόνος έχει δικό του σύστημα αξιών, δεν είναι ίδιος με σένα, πρέπει να το καταλάβεις αυτό. Οπότε γιατί να τον κρίνουμε; Στην τελική, γιατί να κρίνουμε οτιδήποτε αφού δεν είμαστε όλοι ίδιοι;
    Δεν είναι έτσι. Δεν είναι ένας ο άνθρωπος που δεν βλέπει το λάθος στη παραπάνω πράξη, είναι μια ολόκληρη χώρα.
    Έχουν δικά τους ήθη και συνήθειες.

    Ο δολοφόνος αντίθετα είναι ένας άνθρωπος που λειτουργεί μέσα μια ομάδα παραβιάζοντας τους κανόνες της και για αυτό η ίδια η ομάδα τον απομονώνει.

    Ο τρόπος που σκέφτεσαι μοιάζει με τον Αμερικάνικο. Δεν μας αρέσουν οι Ιρακινές συνήθειες, σκοτώνουμε μερικές χιλιάδες Ιρακινούς...
    Μόνο που οι Ιρακινοί δεν είναι Αμερικανοί πολίτες, ούτε πειράζουν Αμερικανούς πολίτες σε αντίθεση με έναν Αμερικανό δολοφόνο...
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #93
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess
    Δεν είναι έτσι. Δεν είναι ένας ο άνθρωπος που δεν βλέπει το λάθος στη παραπάνω πράξη, είναι μια ολόκληρη χώρα. Έχουν δικά τους ήθη και συνήθειες.

    Ο δολοφόνος αντίθετα είναι ένας άνθρωπος που λειτουργεί μέσα μια ομάδα παραβιάζοντας τους κανόνες της και για αυτό η ίδια η ομάδα τον απομονώνει.

    Ο τρόπος που σκέφτεσαι μοιάζει με τον Αμερικάνικο. Δεν μας αρέσουν οι Ιρακινές συνήθειες, σκοτώνουμε μερικές χιλιάδες Ιρακινούς. Μόνο που οι Ιρακινοί δεν είναι Αμερικανοί πολίτες, ούτε πειράζουν Αμερικανούς πολίτες σε αντίθεση με έναν Αμερικανό δολοφόνο.
    Αυτό κάνει τη διαφορά για σένα; Το αν είναι χώρα ή άνθρωπος; Μα αυτοαναιρείσαι. Εσύ ο ίδιος ανέφερες τους Ισλαμιστές που έχουν κάπως ακραίους (για τα δικά μας δεδομένα) τρόπους αντιμετώπισης του εγκλήματος. 'Αρα σύμφωνα μ'αυτά που λες τώρα, δεν πρέπει να τους κρίνουμε.

    Σου φταίνε οι Αμερικανοί; Δέκα φορές χειρότεροι είναι οι "συνειδητοποιημένοι" Ευρωπαίοι που διακατέχονται από αντί-Αμερικάνικα αισθήματα. Η δική σου (Ελληνική) κυβέρνηση συμμετείχε έμμεσα στον βομβαρδισμό του Ιράκ παρέχοντας ευκολίες στους "κακούς" Αμερικανούς (βάσεις κλπ). Το ίδιο και με τον πόλεμο στην πρώην Γιουγκοσλαβία. 'Εκανες κάτι; Οπότε γιατί περιμένεις απ΄τους Αμερικανούς πολίτες να κάνουν κάτι ενάντια στις πράξεις της δικής τους κυβέρνησης;


  4. #94
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    LOL! Άσχετο πάλι!
    Είπα εγώ να διαδηλώσει κανένας αμερικανός; Σου εξήγησα τη διαφορά μεταξύ ενός ατόμου που δρα λάθος μέσα σε μια ομάδα από τη περίπτωση όπου μια ομάδα δρα λάθος σύμφωνα με τα πιστεύω μιας άλλης, ισομεγέθους, άσχετης ομάδας.

    Είπα εγώ να μη κρίνουμε; Είπα να μη καταδικάζουμε σύμφωνα με τις δικές μας πεποιθήσεις.
    Δηλαδή αν σε σφάξει ένας Ινδός επειδή τρως αγελάδες θα έχει δίκιο;

    Υπάρχουν και άλλες λύσεις, πιο σωστές, που απαιτούν όμως χρόνο και δουλειά από όλους μας...
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  5. #95
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess
    LOL! Άσχετο πάλι!
    Είπα εγώ να διαδηλώσει κανένας αμερικανός; Σου εξήγησα τη διαφορά μεταξύ ενός ατόμου που δρα λάθος μέσα σε μια ομάδα από τη περίπτωση όπου μια ομάδα δρα λάθος σύμφωνα με τα πιστεύω μιας άλλης, ισομεγέθους, άσχετης ομάδας.

    Είπα εγώ να μη κρίνουμε; Είπα να μη καταδικάζουμε σύμφωνα με τις δικές μας πεποιθήσεις.
    Δηλαδή αν σε σφάξει ένας Ινδός επειδή τρως αγελάδες θα έχει δίκιο;

    Υπάρχουν και άλλες λύσεις, πιο σωστές, που απαιτούν όμως χρόνο και δουλειά από όλους μας.
    Δε μου τα λες καλά Mrsaccess. Αφού είπες πως οι Αμερικανοί (όχι η Αγγλία, ούτε η Ιταλία και Ισπανία κλπ που συμμετείχαν ενεργά) είναι κακά παιδιά και δολοφονουν τους Ιρακινούς. Τι θες να πεις καταδικάζουμε; Να μην τους κόψουμε το χέρι δηλαδή; Να μην τους κόψουμε. Να τους πούμε πως είναι κακά παιδιά που σκοτώνουν τους κακόμοιρους τους Ιρακινούς, να μαλώσουμε και τους κυνηγούς που γδέρνουν τα χαριτωμένα τα βιζόν, να πάμε μετά και σε μιά ταβέρνα να φάμε μιά χοιρινή μπριτζόλα, να πιούμε και ένα ποτήρι κρασάκι, και να συζητήσουμε για συστήματα αξιών και στρατιωτικές εισβολές. Είδες τι ωραία;


  6. #96
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Δηλαδή εσύ προτείνεις να βομβαρδίσουμε τους αμερικανούς, να γδάρουμε ζωντανούς τους κυνηγούς, να ακρωτηριάσουμε τους ισλαμιστές που έχουν το σχετικό νόμο, να ευνουχίσουμε τους αφγανούς, να κάνουμε σαπούνια τους ναζιστές κοκ;;;

    Sorry αλλά εγώ θέλω να γίνει ο πλανήτης μας ένας καλύτερος τόπος και η βία δεν είναι επιλογή.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #97
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess
    Δηλαδή εσύ προτείνεις να βομβαρδίσουμε τους αμερικανούς, να γδάρουμε ζωντανούς τους κυνηγούς, να ακρωτηριάσουμε τους ισλαμιστές που έχουν το σχετικό νόμο, να ευνουχίσουμε τους αφγανούς, να κάνουμε σαπούνια τους ναζιστές κοκ;;;

    Sorry αλλά εγώ θέλω να γίνει ο πλανήτης μας ένας καλύτερος τόπος και η βία δεν είναι επιλογή.
    Αυτό κατάλαβες οτι είπα; Τέλος πάντων. Καλή τύχη στην προσπάθεια σου να καλυτερέυσεις τον πλανήτη, και πάνω απ'όλα, όχι βία, έτσι;


  8. #98
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    δείτε και αυτό εδώ, να θαυμάσετε
    Πολύ καλό τραγουδάκι και βίντεο!!

  9. #99
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Ενα θα ήθελα να πώ.Όντως στην φύση υπάρχει πολύ φρίκη και κτηνωδία.Με μία όμως στοιχειώδη διαφορά.Η φρίκη και η κτηνωδιά γίνεται για λόγους επιβίωσης και όχι για λόγους ικανοποίησης της ματαιωδοξία μας.Υπάρχουν πολλές μορφές κτηνωδίας.Ακόμα και δίπλα μας.Στο χέρι μας είναι όμως να τις περιορίσουμε ή και ακόμα να τις εξαλείψουμε.Ας μην μένουμε αμέτοχοι.

  10. #100
    Το avatar του μέλους RagSoul
    RagSoul Guest
    θα παρω καμια μερα καμια μπαζουκα και θα τους αρχισς τους ανοητους που κανουνε τετεοιες μαλακιες.

  11. #101
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SpeedTouch 585
    SNR / Attn
    13(dB) / 16(dB)
    Δεν το περίμενα αυτό που είδα. Έχω μείνει άφωνος.
    ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

  12. #102
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οσο αναφορά το βιντεο προσωπικά δεν αντεξα να δώ πάνω απο 1 λεπτό..το εκλεισα αμέσως..
    Θεορώ οτι δεν ειναι κατακριτέο να σκοτώνεις για επιβίωση-τροφή ΑΛΛΑ για να πλουτίσεις.Αυτο για μένα ειναι εγκλημα και οποιος το διαπράτει δεν αξίζει να ζέι.
    Να σκοτώσω το ρακουν για να τραφώ, αφου πρώτα κάνω τις κατάλληλες ενέργειες ετσι ωστε να μην υποφέρει ειναι φυσιολογικό..αλλά να το γδάρω ζωντανό και να το πετσοκόβώ ενω εχει τις αισθήσεις του ειναι κανιβαλισμός ...δεν εχω λόγια να περιγράψω αυτην την αποτρόπεα πράξη εχω μεινει άναυδος.
    Το γεγονός οτι γίνονται ιδιες και χειρότερες ακόμη πράξεις σε ανθρώπους δεν υποβαθμίζειι σε καμια των περιπτόσεων μια αισχρή πράξη οπως αυτή..

  13. #103
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μακαρι να ηταν ολοι και ολα τοσο απλα και ξεκαθαρα.
    Δυστυχως οι πραγματικοι εγκληματιες δεν ειναι αυτοι που σκοτωνουν ακακα ζωακια
    για να βγαλουν ενα μεροκαματο, στο κατω-κατω ουτε ξερουν καλα-καλα τι κανουν
    ζωα διποδα ειναι αγραμματα και φτωχα.
    Δυο αλλες κατηγοριες ειναι μεταφορικα "για κρεμασμα-σκοτωμα":
    αυτοι που το κανουν εν γνωσει τους για να προσποριστουν πολλα εως παραπολλα ευρωδολλαρα και
    εκεινοι που ειναι εκ πεποιθησεως διεστραμμενοι σαδιστες που αντλουν ευχαριστηση
    βασανιζοντας τα εως θανατου
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #104
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Ελληνικό
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Fritz Box
    SNR / Attn
    20(dB) / 23(dB)
    Μου μαμήσατε την ψυχολογία!
    Αν το σκεφτείς λογικά όμως δεν είναι τοσο βαρύ όσο φαίνεται. Απο πού έρχεται τόσο κρέας που καταναλώνουμε όλοι μας καθημερινά; Φανταστείτε όμως που φτάνουν καποιοι άλλοι αδίστακτοι για να σκοτώσουν άνθρωπο για λεφτά.

  15. #105
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Αποτροπαιο το θεαμα πραγματι, ομως αυτοι οι ανθρωποι το κανουν υπο τις διαταγες καποιων , γιανα μπορουν να εχουν μια μεριδα φαι. Δεν ξερω για τους συγκεκριμενους αλλα συνηθως ετσι ειναι αυτα. Ποιος αλλωστε που εχει εστω και ενα λιτο φαι καθε μερα θα παει να κανει τετοια δουλεια. Αλλο δεν θα μιλησω γιατι δεν εχει νοημα στην κατασταση που εχει φτασει σημερα ο ανθρωπος τον πλανητη γη (Συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου παντα! Δεν αφηνω κανεναν εξω)

Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Video TS
    Από atlasjd στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-06, 09:41
  2. Ανατριχιαστικό πορνοσάιτ
    Από chrand στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας