Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    Καλησπερα σε ολους τωρα που μετακομισα θελω να αγορασω μια τηλεοραση (ειμαι φοιτητης).Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι υπαρχει καποιο αλλο καταστημα εκτος το ΚΟΛΩΜΒΟΥΝΗ που σε αφηνει να ανοιξεις λογαριασμο στο μαγαζι δικο τους οπου μπορεις να πληρωνεις με δοσεις και δεν εμπλεκεσει με πιστωτικες ΚΤΛΠ?Δειτε εδω τι ενοω να καταλαβεται καλυτερα!

    http://www.kolomvounis.gr/default.asp?pid=15&la=1

    Oποιος ξερει καποιο μαγαζι που να εχει κατι παρομοιο και να πουλαει τηλεορασεις παρακαλω να με ενημερωσει ειστε ολοι καλοδεχουμενη και ειναι πραγματικα εκτιμησιμο!

    Περιμενω απαντησεις ευχαριστς πολυ!

  2. #2
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    εισαι τοσο ιδεολογικα αντιθετος στο να βγαλεις μια πιστωτικη καρτα;;;
    Με την πιστωτικη θα πετυχεις τις δοσεις που επιθυμεις σε πληθωρα καταστηματων, σχεδον σε ολα.
    Υπαρχουν παρα πολλες καρτες χωρις ετησια συνδρομη, χωρις το ενα, χωρις το αλλο, χωρις χωρις χωρις, στις οποιες αν πληρωνεις καθε μηνα ολο το υπολοιπο, δεν θα χρεωθεις ουτε ενα ευρω τοκο.
    Νομιζω οτι ειναι καλυτερα ετσι, ωστε να ψωνισεις απο σοβαρα μαγαζια, κι οχι απο το καθε καραμητρος-μαρκετ.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    οχι δεν ειμαι αντιθετος μη σου πω αντιθετα...αλλα υπαρχουν 2 προβληματα

    1. ειμαι φοιτητης δεν εχω ακινητα η ΔΟΥ η και καλα να δειξω οτι εχω περουσια για να βγαλω πιστωτικη και ολες οι τραπεζες αυτο ζητανε
    2. ακουω συνεχεια οτι σου τρωνε τα λευτα και τιποτα αλλο

    Παντως εαν εχεις κατι καλο να προτινεις πες μου με λεπτομεριες ευχαριστω.

  4. #4
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Η τραπεζα θελει εκκαθαριστικο εφοριας κυριως για να αποδεικνυεται το αφμ σου. Αν δεν εχεις εκκαθαριστικο, τοτε ναι ειναι προβλημα. Θα πρεπει να βγαλεις καρτα στο ονομα του γονεα σου.
    Μετα, το εκκαθαριστικο χρησιμοποιειται για να αποφασισουν το πιστωτικο οριο. Οσο πιο πολλα λεφτα βγαζεις, τοσο πιο υψηλο πιστωτικο οριο θα εχεις. Ομως, ακομα και το χαμηλοτερο πιστωτικο οριο που δινουν, σε ατομα που εχουν ελαχιστο εισοδημα, ειναι τουλαχιστον 900-1000 ευρω. Ενα τετοιο πιστωτικο οριο ειναι υπεραρκετο για να παρεις μια τηλεοραση (τι θα αγορασεις πια;; την σουπερ πλασμα τηλεοραση 90 ινστων που κοστιζει 10000 ευρω;;; ), ειδικα με δοσεις που θες εσυ, δηλαδη με 40-50-100 ευρω το μηνα.
    Σου ειπα, καμια τραπεζα δεν σου τρωει λεφτα αν εισαι προσεκτικος. Εγω εχω 3 καρτες εδω και πολλα χρονια. Καμια δεν εχει συνδρομη και εξοφλω ολο το υπολοιπο καθε μηνα. Δεν εχω πληρωσει ουτε 1 ευρω τοκο ποτέ.
    Ολα αυτα τα σατανικα που ακους για τις καρτες ειναι επειδη ο περισσοτερος κοσμος ειναι ανευθυνος και αγραμματος οσον αφορα το χρηματοπιστωτικο συστημα και χρησιμοποει τις καρτες λες και ειναι τσαμπα λεφτα απο τον ουρανο.
    Βρες την τηλεοραση που θες να παρεις απο το μαγαζι που σε ενδιαφερει/συμφερει/βολευει. Ρωτα το μαγαζι να σου δωσει αναλυτικη λιστα με ολες τις πιστωτικες καρτες στις οποιες προσφερει δοσεις (δεν προσφερουν δοσεις για πληρωμη με οποιαδηποτε καρτα, με τις περισσοτερες προσφερουν, καποιες λιγες εξαιρουνται). Μετα ψαξε πληροφοριες για αυτες τις καρτες και βρες καρτα που δεν εχει ετησια συνδρομη. Οταν αγορασεις την τηλεοραση με αυτην την καρτα, φροντισε να πληρωνεις καθε μηνα ολο το ποσο, να μην ξεχασεις καμια πληρωμη, πχ για να ξενοιασεις, μπορεις να βαλεις την καρτα να εξοφλειται αυτοματα απο τον τραπεζικο σου λογαριασμο. Οταν τελειωσουν οι δοσεις της τηλεορασης, αν δεν χρειαζεσαι αλλο την πιστωτικη και σε αγχωνει η υπαρξη της, μπορεις να πας να την κλεισεις και τερμα.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    thnx ετσουκ2000 για της ινφο αλλα δεν θελω να βαλω την πιστωτικη στο ονομα των γονιων μου θελω να βγαλω εαν μπορω 1 στο ονομα μου αλλα εχω γραφτει στα ΙΕΚ ακμη για τν ακριβια και δεν ξερω εαν δινουν το χαρτι για να βγαλω πιστωτικη η φοιτιτικη πιστωτικη νομιζω δικαιουνται μονο ΑΕΙ/ΤΕΙ πανεπηστιμια κτλπ.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Η διαφορά των δόσεων με πιστωτική και κανονικά είναι ότι οι πιστωτικές μπορούν να πληρώνουν σε άτοκες δόσεις. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση επιβαρύνεσαι με τους τόκους που βάζει το κάθε κατάστημα.

    Άλλο κατάστημα που κάνει δόσεις χωρίς πιστωτική είναι ο Κωτσόβολος.
    Sent From My Computer Using Firefox

  7. #7
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    Ο κωτσοβολος ε ? να φανταστω πρεπει να χεις εκκαθαρηστικο απτην εφορια και τετοια κουραφέξαλα ε?

  8. #8
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    ενας φιλος ειχε το ιδιο "προβλημα" με εσενα

    Γραφεσαι στο σαιτ κοτσοβολου (παιζει και electroworld μιας και ειναι το ιδιο) και μετα αφου κανεις παραγγελια επιλεγεις δοσεις και πας στο μαγαζι και τα αγοραζεις. Για να γραφτεις απαιτουνται σημαντικα στοιχεια οπως Αριθμος ταυτοτητας και ΑΦΜ. Ετσι αγορασε σχεδον ολες του τις ηλ συσκευες Για σιγουρια ριξε τηλ ή περνα απο μαγαζι

  9. #9
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    hi vamvakoolas Μολις τωρα πηρα τηλεφωνο και μ ειπαν πρεπει ενας απτους 2 γονεις να υπογραψεις σαν εγγυητης το κακο ειναι οτι δεν θελω να ξερουν οτι πηρα 1000 ευρω τηλεοραση γιατι με τοσα εξοδα που εχουν τωρα τελευταια για το τομαρι μου ειναι πολλα χεχε! απο οτι φαινετε δεν εχω βρει αλλο καταστημα οπως τον κολομβουνη.Παρολο που εχω σταμπαρει μια καλη απο εκει αλλα θα ηθελα να δω και αλλα μαγαζια να συγκρινω που βεβια μπορω να πληρωνω οπως τον κολομβουνη

  10. #10
    Το avatar του μέλους opener
    opener Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etsouk2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Ομως, ακομα και το χαμηλοτερο πιστωτικο οριο που δινουν, σε ατομα που εχουν ελαχιστο εισοδημα, ειναι τουλαχιστον 900-1000 ευρω. Ενα τετοιο πιστωτικο οριο ειναι υπεραρκετο για να παρεις μια τηλεοραση (τι θα αγορασεις πια;; την σουπερ πλασμα τηλεοραση 90 ινστων που κοστιζει 10000 ευρω;;; ), ειδικα με δοσεις που θες εσυ, δηλαδη με 40-50-100 ευρω το μηνα.....
    Μαγος εισαι;
    ----------->
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pronek Εμφάνιση μηνυμάτων
    hi vamvakoolas Μολις τωρα πηρα τηλεφωνο και μ ειπαν πρεπει ενας απτους 2 γονεις να υπογραψεις σαν εγγυητης το κακο ειναι οτι δεν θελω να ξερουν οτι πηρα 1000 ευρω τηλεοραση γιατι με τοσα εξοδα που εχουν τωρα τελευταια για το τομαρι μου ειναι πολλα χεχε! απο οτι φαινετε δεν εχω βρει αλλο καταστημα οπως τον κολομβουνη.Παρολο που εχω σταμπαρει μια καλη απο εκει αλλα θα ηθελα να δω και αλλα μαγαζια να συγκρινω που βεβια μπορω να πληρωνω οπως τον κολομβουνη
    ------------->
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etsouk2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Ολα αυτα τα σατανικα που ακους για τις καρτες ειναι επειδη ο περισσοτερος κοσμος ειναι ανευθυνος και αγραμματος οσον αφορα το χρηματοπιστωτικο συστημα και χρησιμοποει τις καρτες λες και ειναι τσαμπα λεφτα απο τον ουρανο......
    @ pronek,
    Καλο θα ειναι πρωτα να βγαλεις δικα σου χρηματα ως εργαζομενος και μετα να σταμπαρεις.....
    Φιλικα.

  11. #11
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    Εαν θελεις να κανεις σπουδες πρεπει να συγκεντρωθεις εκει ειναι ο λογος που δεν δουλευω αυτο τον καιρο...εαν καποιος αλλος εχει κατι καλυτερο να προτηνει ας τον ακουσουμε

  12. #12
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    παιδια εχετε επιχειρηματα και οι 2 μεριες αλλα μηπως ειναι off topic?

  13. #13
    Το avatar του μέλους opener
    opener Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pronek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν θελεις να κανεις σπουδες πρεπει να συγκεντρωθεις εκει ειναι ο λογος που δεν δουλευω αυτο τον καιρο...
    Δεν εργαζεσαι γιατι σπουδαζεις και πρεπει να συγκεντωθεις στις σπουδες σου, ενταξει κατανοητο.
    Ακατανοητο για εμενα ειναι η αγορα τηλεορασης αξιας 1.000 ευρω απο ανεργο σπουδαστη!

  14. #14
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    Γιατι οχι εαν δεν μ λειπονται τα χρηματα και τοσο πολυ?

    ........Auto merged post: pronek πρόσθεσε 105 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εχετε επιχειρηματα και οι 2 μεριες αλλα μηπως ειναι off topic?
    Δεν βρηκα καποιο topic π ταιριαζε περρισοτερο για αυτο το εβαλα εδω .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pronek : 25-09-09 στις 19:57. Αιτία: auto merged post

  15. #15
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Καλά τί τηλεόραση ειναι αυτη που πρεπει να βάλεις δόσεις για να την αγοράσεις?
    Μια απλη με 150 ευρω δε σου κανει?

    ........Auto merged post: alwaysalone πρόσθεσε 3 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pronek Εμφάνιση μηνυμάτων
    hi vamvakoolas Μολις τωρα πηρα τηλεφωνο και μ ειπαν πρεπει ενας απτους 2 γονεις να υπογραψεις σαν εγγυητης το κακο ειναι οτι δεν θελω να ξερουν οτι πηρα 1000 ευρω τηλεοραση γιατι με τοσα εξοδα που εχουν τωρα τελευταια για το τομαρι μου ειναι πολλα χεχε! απο οτι φαινετε δεν εχω βρει αλλο καταστημα οπως τον κολομβουνη.Παρολο που εχω σταμπαρει μια καλη απο εκει αλλα θα ηθελα να δω και αλλα μαγαζια να συγκρινω που βεβια μπορω να πληρωνω οπως τον κολομβουνη
    1000 ευρω τηλεοραση? Εγω εχω μια καλύτερη ιδεα. Γιατι δεν πας να δουλεψεις 2 μηνες σε τηλεφωνικο κεντρο, για να τα βγαλεις και να την αγορασεις με το...σπαθί σου.

    Ελα ομως που ΔΕΝ θα την αγορασεις σε αυτην την περίπτωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alwaysalone : 25-09-09 στις 22:56. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Vodafone - κινητο με δοσεις
    Από Lazos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-09, 00:33
  2. Δοσεις Σε Καταστηματα Γερμανος
    Από delay στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-08, 18:18
  3. online αγορα με πιστωτικη
    Από lonegath στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-07, 00:00
  4. ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Αγορά με πιστωτική κάρτα από ηλεκτρονικό κατάστημα.
    Από JMK1234 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-06, 14:52
  5. Γίνετε να πάρουμε τα Jetspeed χωρίς δόσεις;
    Από elias24 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-03, 13:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας