Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 61
  1. #16
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Edi's kebab Ζησιμοπούλου Π.Φάληρο κοντά στα σινεμά Φάληρο (που διαφέθγει ο ακριβής αριθμός τώρα). Είμαστε χρόνια πελάτες. Πολίτικα: λαχματζούν, σουτζούκι, ποικιλία δεν λέω άλλο!...
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  2. #17
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    The Big Nowhere
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZXHN H108L
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 38.3(dB)
    Τζιτιζικας και Μερμηγκας >>> Πλ. Παπαδιαμάντη

    Τα Πευκα >>> Πευκη (σπεσιαλιτε μοσχαρακι στα καρβουνα, μιαμ, μιαμ)


  3. #18
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lamesaint
    Μανούλαμου για πες εκεί στη Βωβούπολη καμμιά καλή ταβέρνα?
    Ο "Ασβεστόλακκος" τι λέει έχεις ιδέα?
    Το ειδα με χρονοϋστερηση, αλλα δεν βρισκω τον Ασβεστολακκο κατι εξαιρετικο. Ξεραμε
    και τον ιδιοκτητη, ηταν συμβουλος του ακατανομαστου, καλο παιδι, επαθε χοντρη ζημια απο εγκεφαλικο.

    Παντως αν θες ειδικα καλο ΨΑΡΟΝΕΦΡΙ υπαρχει ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ, μιλαμε για Τον Πειρασμο. Κυμης, ορια Πευκης-Ηρακλειου.
    Επισης προσεγμενη Ταβερνουλα, με εγγυημενη ποιοτητα τα ΠΕΥΚΑ στη Χαϊμαντα<< EDIT το "εξοχικο" τους καταπληκτικο>> Στοιχεια στο http://www.athinorama.gr
    Επισης αν θελετε κατι μετα μουσικης ( ρεμπετικα- λαϊκα) ομορφο το ΤΟΛ, Κηφισιας και Σαλαμινος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 19-03-06 στις 16:43.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #19
    Εγγραφή
    16-03-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Οτι βρω
    λοιπον παιδια μερικες προτασεις και απο μενα εναν δυσκολο καλοφαγα , δυσκολο εννοω στο φαγητο μιας και εχω καλομαθει πολυ σπιτι μου.

    Σε οτι γραψω εχω παει και λεω δικες μου εντυπωσεις και οχι αλλων.

    Καταπληκτικα πα'ι'δακια θα βρειτε στο Στεκι Του Ηλια που ειναι στο Θησειο διπλα απο την εκκλησια στην επταχαλκου , αυτο ειναι οπως παμε με τα ποδια(τωρα πια) απο τον σταθμο του ηλεκτρικου προς την καφετεριες αντι να παμε αριστερα στο τελος του δρομου για την ανηφορα που σε παει στις καφετεριες κανουμε δεξια και στο τελος του πεζοδρομου αναγκαστικα αριστερα και στα 20 μετρα το βρισκουμε στο αριστερο χερι απεναντι απο την εκκλησια, το καλοκαιρι ειναι ωραια βγαζει και τραπεζακια εξω και ειναι συμπαθητικα , σχεδον ολα του τα φαγητα ειναι πολυ καλα και οι τιμες πολυ καλες.(ειμαι και λιγο τσιγκουνης πως να το κανουμε )

    Αλλη πολυ καλη ταβερνα κατα την γνωμη μου ειναι ο γνωστος Καραγκιοζης στο περιστερι , πολυ καλα φαγητα αψογος χωρος καταπληκτικο σερβις γρηγορο και τιμιες τιμες , θα σας προτεινα πατατες στην γαστρα και ειναι επισης πολυ καλος στα ψητα του , κρασακι καλο, οτι μερα και να πατε θα δειτε οτι σχεδον γεμιζει και γεμιζει με οικογενειες που πανε χρονια και τελευταια βλεπω οτι συχναζουν ολο και πιο πολλοι νεοι και ειναι ωραιο αυτο, παντως και μονο οτι ειναι σχεδον παντα γεματο και δυσκολες μερες της εβδομαδας λεει πολλα.

    Εχω και αλλες πολλες αλλα δεν θελω να κουρασω.

  5. #20
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.193
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexasso
    λοιπον παιδια μερικες προτασεις και απο μενα εναν δυσκολο καλοφαγα , δυσκολο εννοω στο φαγητο μιας και εχω καλομαθει πολυ σπιτι μου.

    Σε οτι γραψω εχω παει και λεω δικες μου εντυπωσεις και οχι αλλων.

    Καταπληκτικα πα'ι'δακια θα βρειτε στο Στεκι Του Ηλια που ειναι στο Θησειο διπλα απο την εκκλησια στην επταχαλκου , αυτο ειναι οπως παμε με τα ποδια(τωρα πια) απο τον σταθμο του ηλεκτρικου προς την καφετεριες αντι να παμε αριστερα στο τελος του δρομου για την ανηφορα που σε παει στις καφετεριες κανουμε δεξια και στο τελος του πεζοδρομου αναγκαστικα αριστερα και στα 20 μετρα το βρισκουμε στο αριστερο χερι απεναντι απο την εκκλησια, το καλοκαιρι ειναι ωραια βγαζει και τραπεζακια εξω και ειναι συμπαθητικα , σχεδον ολα του τα φαγητα ειναι πολυ καλα και οι τιμες πολυ καλες.(ειμαι και λιγο τσιγκουνης πως να το κανουμε )

    Αλλη πολυ καλη ταβερνα κατα την γνωμη μου ειναι ο γνωστος Καραγκιοζης στο περιστερι , πολυ καλα φαγητα αψογος χωρος καταπληκτικο σερβις γρηγορο και τιμιες τιμες , θα σας προτεινα πατατες στην γαστρα και ειναι επισης πολυ καλος στα ψητα του , κρασακι καλο, οτι μερα και να πατε θα δειτε οτι σχεδον γεμιζει και γεμιζει με οικογενειες που πανε χρονια και τελευταια βλεπω οτι συχναζουν ολο και πιο πολλοι νεοι και ειναι ωραιο αυτο, παντως και μονο οτι ειναι σχεδον παντα γεματο και δυσκολες μερες της εβδομαδας λεει πολλα.

    Εχω και αλλες πολλες αλλα δεν θελω να κουρασω.
    Να κουράσεις να κουράσεις
    για κάποιους που δεν είναι Αθηναίοι και δεν την ξέρουν καλά αυτό το τόπικ είναι must!
    σε 9 μέρες θα έρθω για "Αγγλικό Πάσχα" και σίγουρα θα επισκευτώ κάποια πρόταση σας

  6. #21
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Sagem
    Ξεχάσατε να αναφέρετε τις χασαποταβέρνες στον Ασπρόπυργο!
    Επίσης πολύ καλό ταβερνοκουτούκι είναι και το "Υπόγειο" στη Δραπετσώνα. Μικρός και ζεστός χώρος αλλά και πολύ ωραία φαγητά και μουσικούλα(τρέλα με Καζαντζίδη και ελληνικά 60's/70's ).
    Είναι κι άλλο ένα καλό μαγαζάκι(μεγάλο χώρο και με κήπο το καλοκαίρι) πίσω από τις φυλακές Κορυδαλλού που λέγεται "Βασίλης".
    Να με συγχωράτε για τις οδούς και αριθμούς αλλά μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή!
    Όταν ξαναπάω θα επανέλθω με updated στοιχεία!


  7. #22
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Aθήνα, Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    44227/8083
    ISP
    WIND
    Router
    ZTE ZXHN-H168N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδια για οσους παντως σας αρεσει το καλο φρεσκο ψαρι,τα θαλασσινα και το κρασακι-ουζακι,θα χαρω να σας εξυπηρετησω στο μαγαζι μου στη Ν.Φιλαδελφεια στη οδο Σμυρνης 15...
    Ειναι λιγο μετα την νεα μπουτικ της ΑΕΚ η αν προτιματε αλλιως παραλληλα της Δεκελειας,δυο τετραγωνα πισω απο το Flocafe...
    Ειμαστε ενα νεο μαγαζι,λεγεται ''Λημνος'' (λογω καταγωγης αλλα και φαγητων απο κει βεβαια) και οι τιμες μας ειναι απολυτα προσιτες...
    Σας περιμενω να σας εξυπηρετησω με χαρα...
    Ζητηστε τον Μανο...

  8. #23
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.193
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manos426f
    Παιδια για οσους παντως σας αρεσει το καλο φρεσκο ψαρι,τα θαλασσινα και το κρασακι-ουζακι,θα χαρω να σας εξυπηρετησω στο μαγαζι μου στη Ν.Φιλαδελφεια στη οδο Σμυρνης 15...
    Ειναι λιγο μετα την νεα μπουτικ της ΑΕΚ η αν προτιματε αλλιως παραλληλα της Δεκελειας,δυο τετραγωνα πισω απο το Flocafe...
    Ειμαστε ενα νεο μαγαζι,λεγεται ''Λημνος'' (λογω καταγωγης αλλα και φαγητων απο κει βεβαια) και οι τιμες μας ειναι απολυτα προσιτες...
    Σας περιμενω να σας εξυπηρετησω με χαρα...
    Ζητηστε τον Μανο...
    δε ξέρω αν κάνουν τίποτα οι mods και άν θεωρείτε διαφήμιση αλλά αν βγάλεις και καμιά προσφορά για τα μέλη του adslgr και όντως αξίζει το μαγαζί σου θα πείξεις απο κόσμο. (εμένα μή με υπολογίζεις γιατί για ψάρι έχω το σπίτι μου στην Κρήτη )
    το καλό με αυτό το θέμα είναι ότι οι προτάσεις γίνονται απο πελάτες και για αυτό ξεχωρίζει απο τις διαφημίσεις.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Εξαιρετική και φθηνή χασαποταβέρνα "Η Ρούμελη - Πολύκαρπος". Είναι στη Βάρης-Κορωπίου σχετικά στο ξεκινημά της μετα την Ευελπίδων και τα jumbo στο αριστερό σας χέρι. Μην περιμένει κανείς ποικιλία και πρωτότυπες γευσεις. Είναι κλασσική χασαποταβέρνα αλλα έχει φοβερο κρέας και το ψήνει τέλεια. +πραγματικά πολύ καλές τιμές.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-03-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Οτι βρω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Agent M
    Ξεχάσατε να αναφέρετε τις χασαποταβέρνες στον Ασπρόπυργο!
    Καλο θα ηταν να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι σε καταστηματα γιατι δεν μπορεις να φανταστεις και τι ''χαλια'' υπαρχουν σε αυτη την περιοχη , γενικως σε κατασταση που ειναι πολλες ταβερνες μαζεμενες μαζι τυπου Παρνηθα Χασια Μαγουλα και τετοια δεν ειναι ποτε ολες καλες , μια αντε το πολυ 2 να εχουν κοσμο και οι αλλες γεμιζουν απο τα ατομα που διωχνουν οι 2 αυτες καλες ταβερνες .

  11. #26
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexasso
    Καλο θα ηταν να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι σε καταστηματα γιατι δεν μπορεις να φανταστεις και τι ''χαλια'' υπαρχουν σε αυτη την περιοχη , γενικως σε κατασταση που ειναι πολλες ταβερνες μαζεμενες μαζι τυπου Παρνηθα Χασια Μαγουλα και τετοια δεν ειναι ποτε ολες καλες , μια αντε το πολυ 2 να εχουν κοσμο και οι αλλες γεμιζουν απο τα ατομα που διωχνουν οι 2 αυτες καλες ταβερνες .

    Υπάρχουν και τα βλάχικα στη Βάρη (από μαζεμένες) που δεν υπάρχει ούτε μία καλή. Ειδικά δε αν συγκρίνεις με τις τιμές που βαράνε.

  12. #27
    Εγγραφή
    16-03-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Οτι βρω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mich83
    Υπάρχουν και τα βλάχικα στη Βάρη (από μαζεμένες) που δεν υπάρχει ούτε μία καλή. Ειδικά δε αν συγκρίνεις με τις τιμές που βαράνε.
    Ακριβως αυτο ηθελαν να πω πιο πανω , καμια φορα περιοχες τυπου Μπουρναζι ταβερνων δεν ειναι καλες και συνηθως βαρανε στις τιμες .
    Το θεμα ειναι να φας ενα καλο φαγητο και σε μεριδα αλλα και ποιοτητα να εχει μια αξιοπρεπεια το μαγαζι και μια καθαριοτητα, και ολα αυτα σε μια προσιτη τιμη , δεν λεω τσαμπα ουτε στον Θεο , και μετα απο εκει αν προσφερεις κατι παραπανω φιλε ταβερνιαρη (με την καλη εννοια το ταβερνιαρης)σε παροχη υπηρεσιων η καλυτερη ποιοτητα απο τους αλλους κανε ενα τσικ επανω την τιμη.

  13. #28
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    παρκαρισμένος στην Rascasse...
    Μηνύματα
    1.434
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    22000/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΩΠΙ
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexasso
    Καλο θα ηταν να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι σε καταστηματα γιατι δεν μπορεις να φανταστεις και τι ''χαλια'' υπαρχουν σε αυτη την περιοχη , γενικως σε κατασταση που ειναι πολλες ταβερνες μαζεμενες μαζι τυπου Παρνηθα Χασια Μαγουλα και τετοια δεν ειναι ποτε ολες καλες , μια αντε το πολυ 2 να εχουν κοσμο και οι αλλες γεμιζουν απο τα ατομα που διωχνουν οι 2 αυτες καλες ταβερνες .
    Παιδιά θα συμφωνήσω με τον alexasso,

    Πληζ, προσπαθήστε να είστε συγκεκριμένοι αν γίνεται αλλιώς δεν λέει, χαλάμε το νόημα του νήματος.(*)
    Ας γράφουμε κάποιο μαγαζί που έχουμε διαπιστώσει ότι έχει κάποιο ωραίο πιάτο ή πιάτα ή γενικώς , μαγειρεύει/ψήνει ωραία και το φαί είναι νόστιμο ή επίσης έχει και κάτι ...εξωτικό στο μενού του και καλό βέβαια...

    (*) (και το νήμα του νοήματος...........πάλι πολλές ώρες στη δουλειά έκατσα ρε γμτ....)

  14. #29
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Aθήνα, Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    44227/8083
    ISP
    WIND
    Router
    ZTE ZXHN-H168N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch
    δε ξέρω αν κάνουν τίποτα οι mods και άν θεωρείτε διαφήμιση αλλά αν βγάλεις και καμιά προσφορά για τα μέλη του adslgr και όντως αξίζει το μαγαζί σου θα πείξεις απο κόσμο. (εμένα μή με υπολογίζεις γιατί για ψάρι έχω το σπίτι μου στην Κρήτη )
    το καλό με αυτό το θέμα είναι ότι οι προτάσεις γίνονται απο πελάτες και για αυτό ξεχωρίζει απο τις διαφημίσεις.
    Eχεις απολυτο δικιο,συνεπως με την αδεια των mods θα μπορουσα να προχωρησω σε περαιτερω πληροφοριες...
    Αναμενω λοιπον μια απαντηση ωστε να μην θεωρηθει οτι σκοπιμα παραβιαζω τους κανονες του forum....
    (Αν και -προσωπικη μου γνωμη-, δε θεωρω κακο να διαφημιζουμε κατι που ενδιαφερει πιστευω καποια μελη του forum...)

  15. #30
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Aθήνα, Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    44227/8083
    ISP
    WIND
    Router
    ZTE ZXHN-H168N
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τωρα το γεγονος οτι δεν υπαρχει παρεμβαση τον moderators εδω και μερες,να το παρω σαν σιωπηλη συμφωνια?
    Αν μη τι αλλο,δε θελω να θεωρηθει οτι εκμεταλλευομαι το χωρο του forum...
    Παντως προς το παρον,εχω να σας πω οτι μια βολτα σας στο μαγαζι μου θα σας πεισει για τις γευσεις,την ποιοτητα και τις τιμες μας...
    Αν λοιπον μου επιτραπει μια περαιτερω αναφορα στο μαγαζι,γιατι να μην υπαρξει και καποιου ειδους προσφορα στα μελη...?
    Το σκεφτομαι ηδη πως μπορει να υλοποιηθει κατι τετοιο...

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ταβέρνες Πατρών και περιχώρων
    Από lamesaint στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-06, 21:50
  2. Ταβέρνες Θεσσαλονίκης και περιχώρων
    Από lamesaint στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-06, 17:37
  3. Ταβέρνες Ιωαννίνων και περιχώρων
    Από kubiak στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-06, 18:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας