Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Netbooks
    H Νokia επιβεβαίωσε πως ο πρώτος της φορητός υπολογιστής θα είναι διαθέσιμος για την Ευρώπη στα τέλη Οκτωβρίου. Για την ακρίβεια η Φιλανδική εταιρεία ανακοίνωσε επισήμως πως το Nokia Booklet 3G θα κάνει την εμφάνιση του στην Γερμανία στις 22 Οκτωβρίου, ανήμερα της πρώτης μέρας κυκλοφορίας των Windows 7.

    Η τιμή του -στην Γερμανία πάντα- θα είναι 249 € και θα διατεθεί μέσω του δικτύου καταστημάτων της εταιρείας Ο2 με συμβόλαιο δύο χρόνων, πάγιο 20 €/μήνα και προπληρωμένη κίνηση στο διαδίκτυο. Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες θα υπάρξουν και άλλα προγράμματα χρήσης με διαφορετικές τιμές.

    Τα βασικά χαρακτηριστικά του netbook της Nokia είναι η οθόνη των 10.1 ιντσών, o επεξεργαστής 1.6GHz Z530 Atom, το βάρος των 1200g, πάχος λιγότερο από 2cm, θύρα HDMI ενώ όπως λέει και το όνομα του θα διαθέτει σύνδεση 3G/ΗSPA, επιπλέον του Wi-Fi και του Bluetooth. Θα διαθέτει και Α-GPS υποστήριξη (Nokia Map), μπαταρία που θα θα πρέπει-σύμφωνα με την εταιρία- να διαρκεί 12 ώρες και λειτουργικό σύστημα Windows 7.

    Aν συνυπολογισθούν τα πάγια των δύο ετών τότε το Booklet 3G μαζί με τις προσφερόμενες υπηρεσίες θα στοιχίζει τουλάχιστον 729€. Περισσότερες πληροφορίες θα είναι διαθέσιμες με την επίσημη ανακοίνωση της O2.

    Πηγή: Reghardware.co.uk

  2. #2
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Περιοχή
    Barcelona
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    Καλή τιμή. Στην Ελλάδα θα έχει τίμη γύρω στα 800-900 ευρώ τουλάχιστον με πρόχειρους υπολογισμούς.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-08-2007
    Περιοχή
    Ναύπακτος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    Με το ζόρι 4 mbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Router
    CL-110, Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 51(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MetroStar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή τιμή. Στην Ελλάδα θα έχει τίμη γύρω στα 800-900 ευρώ τουλάχιστον με πρόχειρους υπολογισμούς.
    Που την είδες την καλή τιμή;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Οντως. πανακριβη τιμη. 900€ πηρα το laptop μου, ποιος του πε οτι εχω διαθεση να πληρωσω 700€ για ενα netbook;
    Παει, Apple θα καταντησει και η Nokia.*

    *Αν δεν εχει καταντησει ηδη

  5. #5
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    729€ είναι μαζί με το συμβόλαιο για δύο χρόνια. Apple θα είναι αν δεν μπορείς να το αγοράσεις χωρίς συμβόλαιο. Πάντως δεν έχω δει πολλά netbook με θύρα HDMI και GPS.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #6
    Εγγραφή
    16-10-2002
    Περιοχή
    K.B.M.E. (Καπου Βοσκω Μην Ενοχλειτε)
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    15600/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Ε οχι και GPS... A-GPS λεει. Διαφημιστηκες αηδιες. Και ποιος περνει netbook για να παιζει FullHD video σε εξωτερικες οθονες? Εχουμε μπλεξει τις βουρτσες με τις..... οδοντοβουρτσες τωρα τελευταια με τα netbooks.
    Greeks don't fight like heroes... Heroes fight like GREEKS!

  7. #7
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    729€ είναι μαζί με το συμβόλαιο για δύο χρόνια. Apple θα είναι αν δεν μπορείς να το αγοράσεις χωρίς συμβόλαιο. Πάντως δεν έχω δει πολλά netbook με θύρα HDMI και GPS.
    Δεν εννοουσα ακριβως αυτο. Κι αλλα netbooks υπαρχουν στην αγορα με hdmi θυρα (ελαχιστα μεν, και φορανε τη πλατφορμα ION της Nvidia), αλλα δε κοστιζουν τοσο. Τωρα για gps δε γνωριζω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ardeloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οχι και GPS... A-GPS λεει. Διαφημιστηκες αηδιες. Και ποιος περνει netbook για να παιζει FullHD video σε εξωτερικες οθονες? Εχουμε μπλεξει τις βουρτσες με τις..... οδοντοβουρτσες τωρα τελευταια με τα netbooks.
    Εγω προσωπικα θα το κανα, γιατι το laptop μονο για ταινιες σε εξωτερικη οθονη και Internet το χω.
    Αλλα το θεμα ειναι πρωτον αν θα μπορει να παιξει πραγματικα FullHD video (οσο κι αν εψαξα δε καταφερα να βρω αν θα ερχεται με μια καλη καρτα γραφικων) και δευτερον αν το κοστος αγορας χωρις συμβολαιο θα ξεπερναει τα 400€.
    Αν αυτες οι 2 προυποθεσεις ικανοποιουνται, τοτε εγω θα το αγοραζα.

  8. #8
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ardeloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οχι και GPS... A-GPS λεει. Διαφημιστηκες αηδιες. Και ποιος περνει netbook για να παιζει FullHD video σε εξωτερικες οθονες? Εχουμε μπλεξει τις βουρτσες με τις..... οδοντοβουρτσες τωρα τελευταια με τα netbooks.
    Δε μου λες σε χαλαγε να παρεις το netbook και να δεις Full HD ταινια στην οθοναρα του φιλου σου που εχει 40" οθονη αλλα την συνδυαζει με DVD;

    Ή θα σε χαλαγε να εχεις μια τετοια παπαριτσα στο σαλονι για media player αλλα να ειναι και Portable?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως. πανακριβη τιμη. 900€ πηρα το laptop μου, ποιος του πε οτι εχω διαθεση να πληρωσω 700€ για ενα netbook;
    Παει, Apple θα καταντησει και η Nokia.*

    *Αν δεν εχει καταντησει ηδη
    Καμια σχεση.

    Ακομα δεν εχουν ανακοινωθει τα προγραμματα αλλα 730€ για netbook με HD playback και 2 χρονια mobile internet, δεν ειναι καθολου πολλα.

    Mονο το ιντερνετ κοστιζει 480€ (ποιος ξερει βεβαια τι σου δινουν σε αυτα τα λεφτα).


    Εγω βλεπω την ειδηση θετικα και αναμενω τιμες και προγραμματα συνδεσης.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ardeloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οχι και GPS... A-GPS λεει. Διαφημιστηκες αηδιες.(...)
    Εγώ καταλαβαίνω ότι έχει κανονικό δέκτη GPS, αλλά με υποβοήθηση από το δίκτυο (και αντίστοιχη χρέωση). Δεν μπορείς όμως να την απενεργοποιήσεις;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Ήράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    ZyXEL HW660-D1
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ καταλαβαίνω ότι έχει κανονικό δέκτη GPS, αλλά με υποβοήθηση από το δίκτυο (και αντίστοιχη χρέωση). Δεν μπορείς όμως να την απενεργοποιήσεις;
    Αυτό ακριβώς. Όλα τα κινητά που μιλάνε για GPS στην ουσία έχουν A-GPS, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν κανονικό GPS. Ουσιαστικά το A-GPS έχει υποβοήθηση (assisted) στο να κλειδώσει πιο γρήγορα στους δορυφόρους όταν δεν υπάρχει αρκετό σήμα χρησιμοποιώντας πληροφορίες από το internet.

    Πάντως αυτό το λάθος το κάνουν πολλοί, δεν ξέρω γιατί έχει δημιουργηθεί ευρέως η εντύπωση ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις χωρίς internet.

    (Edit: Βέβαια τώρα που ξαναδιαβάζω τη σελίδα, αναφέρεται ότι δεν έχουν όλοι οι δέκτες A-GPS λειτουργία GPS, μπορεί τελικά να κάνω και λάθος...)
    Video Game Soundtracks for the nostalgic ones!

  11. #11
    Εγγραφή
    16-10-2002
    Περιοχή
    K.B.M.E. (Καπου Βοσκω Μην Ενοχλειτε)
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    15600/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Μα δεν ειπα οτι κολαω στο internet. Απλα το οτι στα χαρακτηριστικα του γραφει A-GPS δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι εχει δεκτη gps!!! Την εχω πατησει ετσι με nokia. Απλα ΑΑΑΑΑΝ συνδεσεις GPS εχει και υποβοηθηση. Και αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ητανε πατινι....
    Greeks don't fight like heroes... Heroes fight like GREEKS!

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ardeloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν ειπα οτι κολαω στο internet. Απλα το οτι στα χαρακτηριστικα του γραφει A-GPS δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι εχει δεκτη gps!!! Την εχω πατησει ετσι με nokia. Απλα ΑΑΑΑΑΝ συνδεσεις GPS εχει και υποβοηθηση. Και αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ητανε πατινι....

    μήπως δεν το εψάξες καλά;
    πρέπει να απενεργοποιήσεις το Α και μετά δουλεύει κανονικά σαν gps

  13. #13
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    αγορια και κοριτσια δεν εχει ΙΟΝ αρα δεν μπορει να παιξει full HD απο την HDMI @@ μεντολες

    HD σκετο παιζουν ολα τα netbooks απλα δεν εχουν HDMI

    ενας που δεν θελει προπληρωμενο χρονο internet (αφου δεν προκειται να πουληθει σκετο) με τα ιδια χρηματα αγοραζει ενα dual core CULV και κανει παπαδες

    # Explore your surroundings with the built-in Assisted-GPS receiver.

    http://europe.nokia.com/find-product...kia-booklet-3g
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος farcry : 12-10-09 στις 04:53.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-05-2009
    Μηνύματα
    423
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλουτσικη προταση ακούγεται.
    Να δουμε και με τι τιμη θα ερθει σε εμας.
    Να μην ειναι 200Ε πανω.

  15. #15
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Πελοπόννησος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    949
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Αφου με 390 ευρώ λαμβάνεις 12 ιντσο φορητο με το νεο λειτουργικο τοτε γιατι να πεταξεις τοσα χρηματα, οι πρωτες παρτιδες θα εμφανιστουν και στην χωρα μας τις επομενες 2 εβδομαδες παντως...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τί θα ψηφίσετε στις βουλευτικές του Οκτωβρίου 2009?
    Από gtl στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 228
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-09, 21:43
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-09, 20:30
  3. Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 19:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας