Σελ. 76 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 566671747576
Εμφάνιση 1.126-1.135 από 1135
  1. #1126
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    362
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6.700/1.020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγώ πάντως σέρνομαι στα τόρρεντς εδώ και λίγες μέρες
    http://www.fcpaok.gr/ live radio! Voodoo... by me

  2. #1127
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΕΥΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    ISP
    Στο κενό
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να σταθεροποιήσουν την γραμμή έριξαν τη ταχύτητα στα 4,5mbps. Πριν από ένα μήνα συγχρόνιζε κοντά στα 8mbps και ήταν βράχος. Έχω την εντύπωση ότι σε αυτούς που έχουν τα χαμηλά πακέτα των 8mbps κάνουν μαμουνιές.
    Έκανα αίτηση σε Wind, θα μου βγαίνει και ποιό οικονομική.

  3. #1128
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Εύοσμος
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogos888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σταθεροποιήσουν την γραμμή έριξαν τη ταχύτητα στα 4,5mbps. Πριν από ένα μήνα συγχρόνιζε κοντά στα 8mbps και ήταν βράχος. Έχω την εντύπωση ότι σε αυτούς που έχουν τα χαμηλά πακέτα των 8mbps κάνουν μαμουνιές.
    Έκανα αίτηση σε Wind, θα μου βγαίνει και ποιό οικονομική.
    Φίλε μου έκλεισες χρόνο?

    Γιατί και εγώ θέλω να φύγω με υπαιτιότητα δικιά τους αλλά μου ζητάν 70€ επειδή δεν έχω κλείσει χρόνο. Αν έχουμε πολλά παράπονα και δεν μας εξυπηρετούν θα πληρώσουμε για να απαλαγούμε κιόλας?

    ........Auto merged post: ste92 πρόσθεσε 14 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από B_o_y Εμφάνιση μηνυμάτων


    Καλησπέρα. Eδώ και τρία χρόνια είμαι συνδρομητής της ΗΟL (double play). Επειδή δεν ήμουν πολύ ενημερωμένος για τις τεχνικές πλευρές της σύνδεσής μου δεν ήξερα και τι ακριβώς ελάμβανα έναντι ενός ποσού των 42 ευρώ. Ωστόσο τώρα, μετά από κάποιες έρευνες, αποφάσισα να φύγω στην ΟΝ. Οι λόγοι είναι οι εξής:

    1. Μένω στη Χαριλάου και έχω μια πολύ χαμηλή ταχύτητα του Ιντερνετ. Συγκεκριμένα ότι και αν κατεβάζω δεν ξεπερνώ τα 600 Kbps (έχω PSTN ενώ πίστευα πως είχα ADSL), και πλήρωνα τα υποθετικά 24 Mbps. Βέβαια, σε αυτό το σημείο δεν καταλαβαίνω πώς μπορώ να έχω έστω και 6 Mbps αφού αυτό θα σήμαινε 0,6 Mbps (600 Kbps), που έχω, έπρεπε να δεκπλασιαστεί.

    2. Η ποιότητα του τηλεφωνικού ήχου είναι πολύ χάλια. Πολλές φορές δεν μπορώ να ακούω καλά καλά την άλλη πλευρά, ιδιαίτερα εάν τηλεφωνώ στα εθνικά σταθερά.

    3. Η ΟΝ σήμερα έχει μια καλή προσφορά στα αντίστοιχα πακέτα.

    Για τους ανωτέρω λόγους θέλω να φύγω στην ΟΝ. Θα ήμουν ιδιαίτέρως ευγνώμων, εάν μπορούσατε να μου συμβουλέψετε, έχωντας μια πρακτική εμπειρία, αν αξίζει να δοκιμάσω την ΟΝ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Φίλε μου είμαι στην ON και προσπαθώ να σπάσω το συμβόλαιο χωρις να πληρώσω γιατί δεν έχω κλεισει χρόνο ακόμα! Ο λόγος είναι όλα τα προβλήματα που έχεις εσύ σε μεγαλύτερο βαθμό τα έχω μέχρι που ούτε τηλέφωνο δεν έχω μερικές φορές και οι αποσυχρονίσεις..... πάνε σύνεφο...... και οι τεχνικοί τα βλέπουν όλα μια χαρά!! Αν θές δες εδώ που τα αναλύω καλύτερα: http://www.adslgr.com/forum/showthre...=560015&page=2

    ........Auto merged post: ste92 πρόσθεσε 10 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnDro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά σε όλους!!!
    Ανήκω στο Α/Κ της Καλαμαριάς και τώρα τελευταία έχω μια πτώση στη ταχύτητα συγχρονισμού. Επικοινώνησα με την ΤΥ και μου είπαν ότι αυτό συνέβη σε όλη την περιοχή. Επειδή έχω την εντύπωση ότι μου λένε μ......κίες, έχει συμβεί το ίδιο σε άλλους φίλους που μένουν Καλαμαριά?
    Α/Κ Παύλου Μελά ανήκω Θεσσαλονίκη είμαι και έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.
    Την τελευταία εβδομάδα(την προηγούμενη Κυριακή) είχα μια καλή πτώση απο την μια στιγμη στην άλλη και είμαι πολύ χαμηλά! Απο 9700Kbps έπεσε στα 6500Kbps. Και οι τεχνικοί μου λένε όλα καλά... τι να τους πεις τώρα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ste92 : 16-01-12 στις 00:52. Αιτία: auto merged post

  4. #1129
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΕΥΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    ISP
    Στο κενό
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω κλείσει, αλλά νομίζω ότι θα μου χρεώσουν το 20άρικο της αποσύνδεσης. Το 70άρι το πληρώνεις εκτός και αν τους κάνεις καταγγελία με αποδείξεις και ονόματα και εφόσον είσαι απόλυτα σίγουρος ότι το πρόβλημα δεν οφείλεται στην γραμμή σου. Μπορείς να τους κάνεις καταγγελία χωρίς να φύγεις για το προσέξουν. Είναι πάγια τακτική τους να ρίχνουν το φταίξιμο ή σε εσένα ή στον ΟΤΕ.

  5. #1130
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Εύοσμος
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogos888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κλείσει, αλλά νομίζω ότι θα μου χρεώσουν το 20άρικο της αποσύνδεσης. Το 70άρι το πληρώνεις εκτός και αν τους κάνεις καταγγελία με αποδείξεις και ονόματα και εφόσον είσαι απόλυτα σίγουρος ότι το πρόβλημα δεν οφείλεται στην γραμμή σου. Μπορείς να τους κάνεις καταγγελία χωρίς να φύγεις για το προσέξουν. Είναι πάγια τακτική τους να ρίχνουν το φταίξιμο ή σε εσένα ή στον ΟΤΕ.

    Μακάρι φίλε μου να μην σε χρεώσουν τίποτα όπως κανονικά είναι το σωστό! Δηλαδή αν δεν έχεις κλείσει χρόνο και φύγεις έτσι θα σε χρεώσουν μόνο ένα 20άρικο?
    Όσο για την τακτική τους που τα ρίχνουν όλα στον ΟΤΕ και στους πελάτες τους το έχω καταλάβει μετά το συνδιαστικό ραντεβού που είχαν κάνει ΟΝ-ΟΤΕ στο σπίτι μου και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μάλωναν μέσα στο σπίτι μου οι τεχνικοί για το τι θα γράψουν στις αναφορές τους για το ποιος φταίει!

  6. #1131
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    313
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Power Station Wifi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnDro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά σε όλους!!!
    Ανήκω στο Α/Κ της Καλαμαριάς και τώρα τελευταία έχω μια πτώση στη ταχύτητα συγχρονισμού. Επικοινώνησα με την ΤΥ και μου είπαν ότι αυτό συνέβη σε όλη την περιοχή. Επειδή έχω την εντύπωση ότι μου λένε μ......κίες, έχει συμβεί το ίδιο σε άλλους φίλους που μένουν Καλαμαριά?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ste92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α/Κ Παύλου Μελά ανήκω Θεσσαλονίκη είμαι και έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.
    Την τελευταία εβδομάδα(την προηγούμενη Κυριακή) είχα μια καλή πτώση απο την μια στιγμη στην άλλη και είμαι πολύ χαμηλά! Απο 9700Kbps έπεσε στα 6500Kbps. Και οι τεχνικοί μου λένε όλα καλά... τι να τους πεις τώρα?
    Η απώλεια που είχα εγώ ήταν περίπου στο 50%. Δήλωσα βλάβη, ήρθε τεχνικός στο σπίτι μου ο οποίος - σύμφωνα με τις μετρήσεις του- τα βρήκε όλα ok και μου είπε τις γνωστές μπούρδες, "τόσα πιάνει η περιοχή σας, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα". Με πήραν και τηλέφωνο μου είπαν το ίδιο και έκλεισαν τη βλάβη.
    Εστειλα fax για διακοπή της σύνδεσης και τηλεφώνησε μια κυρία για να μου ζητήσει το λόγο. Της εξήγησα την περίπτωσή μου και της είπα πως θα πληρώσω και τα 72 ευρω αφού δεν έκλεισα χρόνο. Την ίδια μέρα το βραδάκι μου τηλεφώνησαν από την ΤΥ και μου είπαν πως θα το δηλώσουν βλάβη στον οτε.
    Την επόμενη μέρα πήρα τα mbps μου πίσω.

  7. #1132
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Εύοσμος
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnDro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απώλεια που είχα εγώ ήταν περίπου στο 50%. Δήλωσα βλάβη, ήρθε τεχνικός στο σπίτι μου ο οποίος - σύμφωνα με τις μετρήσεις του- τα βρήκε όλα ok και μου είπε τις γνωστές μπούρδες, "τόσα πιάνει η περιοχή σας, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα". Με πήραν και τηλέφωνο μου είπαν το ίδιο και έκλεισαν τη βλάβη.
    Εστειλα fax για διακοπή της σύνδεσης και τηλεφώνησε μια κυρία για να μου ζητήσει το λόγο. Της εξήγησα την περίπτωσή μου και της είπα πως θα πληρώσω και τα 72 ευρω αφού δεν έκλεισα χρόνο. Την ίδια μέρα το βραδάκι μου τηλεφώνησαν από την ΤΥ και μου είπαν πως θα το δηλώσουν βλάβη στον οτε.
    Την επόμενη μέρα πήρα τα mbps μου πίσω.
    Έμενα το έψαχναν καμια εβδομάδα οι τεχνικοί τους και στο τέλος με πήραν και μου είπαν η περιοχή σας τόσο πιάνει! Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα!

    Με έβγαλαν και τρελό οτι εγώ ποτέ δεν έπιασα αυτην την ταχύτητα ενώ οι τεχνικοί τους που είχαν έρθει σπίτι μου, είχαν γράψει την ταχύτητα που έπιανα, που είχα αναφέρει δηλαδή εγώ!!

    Βασικά εγώ κουράστηκα με το θέμα της ON σήμερα έτσι αύριο αλλιώς! Πλήρωνω όπως πληρώνουν όλοι έτσι απαιτώ από αυτούς κάποια πράγματα απο την στιγμή που δεν μπορούν να είναι σωστοί σε αυτά που υπόσχονται και να με αφήνουν και χωρίς internet και χωρίς τηλέφωνο......τι να το κάνω αυτό?!

    Εγώ αντιεπαγγελματικό θα το έλεγα!
    Έτσι θα τους αναφέρω και θα φύγω χωρίς εννοείται να διατιθεμαι να πληρώσω τα 72€!
    Τα λεφτά μου δεν τα έχω για πέταμα!

  8. #1133
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΕΥΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    ISP
    Στο κενό
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ste92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι φίλε μου να μην σε χρεώσουν τίποτα όπως κανονικά είναι το σωστό! Δηλαδή αν δεν έχεις κλείσει χρόνο και φύγεις έτσι θα σε χρεώσουν μόνο ένα 20άρικο?
    Όσο για την τακτική τους που τα ρίχνουν όλα στον ΟΤΕ και στους πελάτες τους το έχω καταλάβει μετά το συνδιαστικό ραντεβού που είχαν κάνει ΟΝ-ΟΤΕ στο σπίτι μου και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μάλωναν μέσα στο σπίτι μου οι τεχνικοί για το τι θα γράψουν στις αναφορές τους για το ποιος φταίει!
    Το 70άρι το πληρώνεις αν φύγεις πριν κλείσεις χρόνο όπως όλοι οι πάροχοι, αν κλείσεις χρόνο χρεώνουν 20άρικο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=480184

  9. #1134
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Εύοσμος
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogos888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 70άρι το πληρώνεις αν φύγεις πριν κλείσεις χρόνο όπως όλοι οι πάροχοι, αν κλείσεις χρόνο χρεώνουν 20άρικο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=480184
    Φίλε μου έκανα παράθεση στο νήμα εκεί σε ευχαριστώ που με παρέπεμψες εκεί στα γράφω και εδώ γιατί το έψαξα το πράγμα!!





    Τα πράγματα είναι απλά! Το συμβόλαιο μετά το πέρας του 12μηνου μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου! ΑΛΛΑ αν στείλεις γραπτό αίτημα 30 μέρες πριν μετατραπεί το συμβόλαιο σε αορίστου χρόνου, ότι επιθμείς την ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΊΟΥ, τότε απλά θα διακοπέι το συμβόλαιο στο 12μηνο χωρίς να πληρώσετε το περίφημο 20άρικο, αλλά εσείς στο διάστημα των 30 ημερών που θα έχετε ήδη κάνει την αίτηση μπορείται να ξεκινήσετε τις διαδικασίες για αλλαγή παρόχου!


    Όσο για την αποχώρηση πριν το 12μηνο αν φύγετε για υπαιτιότητα της ΟΝ π.χ. πόλλα προβλήματα στην τηλεφωνία, πρόβληματα στο ιντερνετ (μεγάλη πτώση ταχύτητας, αποσυχρωνισμούς κ.α.) τότε δεν επιβαρύνεστε με κανένα ποσό και γίνεται κανονικά η μεταφορά σε άλλον πάροχο!!

    Αυτά είχα να πώ ελπίζω να σας βοήθησα!


    Απλά επειδή έχω άπειρα προβλήματα με την ΟΝ απο τον Ιούλιο που συνδέθηκα και δεν έχω κλείσει χρόνο ακόμα και αποφάσισα να φύγω και είμαι στις ετοιμασίες και τα έχω ψάξει καλά!

    Αν κάποιος διαφωνεί ή ξέρει κάτι παραπάνω ας το προσθέσει!!

  10. #1135
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    ενδιαφέρομαι να βάλω ON σε σπίτι που πέφτει στο κέντρο Εδμ. Ροστάν στη Θεσσαλονίκη.

    είναι για σπίτι που μένει κυρία μεγάλης ηλικίας οπότε χρειάζεται άριστο κι απροβλημάτιστο τηλέφωνο (οπότε θέλω οπωσδήποτε PSTN κι όχι voip αλλιώς θα έβαζα μάλλον cyta)

    επίσης θα μπει double play ώστε να υπάρχει και internet για όταν έρχονται τα εγγόνια αλλά προφανώς το πιο σημαντικό είναι πρώτα η απροβλημάτιστη λειτουργία του τηλεφώνου και μετά το internet.

    μάλλον θα πάω για πακέτο double play 8 GR

    έχει κανείς να μου πει εμπειρία από ON στο Α/Κ αυτό?

    edit: εννοείτε πως όταν λέμε έρχεται σε 2η μοίρα το internet δε σημαίνει ότι το να μη δουλεύει καθόλου είναι αποδεκτό. αν ήταν έτσι θα έβαζα μόνο τηλεφωνία!

Σελ. 76 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 566671747576

Παρόμοια Θέματα

  1. On στη Θεσσαλονικη...?
    Από nothing στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-09, 05:01
  2. piercing στη Θεσσαλονίκη
    Από Rm.Geko στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 04:52
  3. Μηνύματα: 95
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-07, 13:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας