Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efthlouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δε σημαίνει απαραίτητα πως, επειδή έγινε μια φορά σε μια παλιότερη συσκευή σου, θα συμβαίνει το ίδιο και σε όλες τις υπόλοιπες.. Δηλαδή τόσος κόσμος που χρησιμοποιεί τόσες συσκευές νοκια επί ποσά χρόνια, σε όλους συνέβη το ίδιο; Τοτε θα 'χε γίνει χαμός και η εταιρεία δε θα είχε πλέον λόγο ύπαρξης..

    Φιλικά!
    Ναι δε διαφωνω, αλλά μια στραβή να σου τυχει (οπως μου ετυχε στο παρελθον) την εκατσες και αντε μετα να αποδειξεις το δικιο σου.

  2. #17
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταλαβαίνω τη δυσπιστία σου και την απώλεια εμπιστοσύνης σου προς το ζήτημα αυτό (ο καθένας νομίζω το ίδιο θα έκανε!) αλλά αν σε εξυπηρετεί η νοκια (ή τελοσπαντων οποια άλλη συσκευή) δεν είναι λόγος να κρατησες αρνητική σταση προς την εταιρεία.. Απ´ό,τι καταλαβ όμως αυτό που σε καίει είναι το αποτέλεσμα μετά από κλήση χωρίς την «επιβεβαίωση» σου και τις αντιδράσεις πάνω σ'αυτο.. Θα σε δικαιολογήσω απόλυτα αλλά πόσο πια να παρεξηγηθεις και τι να κάνει ένα κινητό από μόνο του;! Δεν έχει δα και συνείδηση!

  3. #18
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efthlouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνω τη δυσπιστία σου και την απώλεια εμπιστοσύνης σου προς το ζήτημα αυτό (ο καθένας νομίζω το ίδιο θα έκανε!) αλλά αν σε εξυπηρετεί η νοκια (ή τελοσπαντων οποια άλλη συσκευή) δεν είναι λόγος να κρατησες αρνητική σταση προς την εταιρεία.. Απ´ό,τι καταλαβ όμως αυτό που σε καίει είναι το αποτέλεσμα μετά από κλήση χωρίς την «επιβεβαίωση» σου και τις αντιδράσεις πάνω σ'αυτο.. Θα σε δικαιολογήσω απόλυτα αλλά πόσο πια να παρεξηγηθεις και τι να κάνει ένα κινητό από μόνο του;! Δεν έχει δα και συνείδηση!
    Ναι εχεις δικιο, αλλά για να το κανω τοσο θεμα σημαινει οτι υπηρξε παλια θεματακι..
    Ειχε κανει το κινητο μου απανωτες καμια 20αρια αναπαντητες και μετα πηρε πισω και με απειλουσε με μηνυση
    Και εκτοτε τα χω κανει πανω μου κοινως

    Σε ευχαριστω για τη συμμετοχη σου στο θεμα

  4. #19
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δεν θυμαμαι εαν αναφερθηκε αλλά τι φόρμα ειχαν τα κινητα που εκαναν τις αναπαντητες;
    Κλασικη μπαρα, slide, flip?
    Οταν λεμε καινουργια νουμερα, μιλαμε για αγνωστους ή γνωστους που ειχαν καλεσει λιγο πριν;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 25-10-09 στις 09:55. Αιτία: αναδομηση
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #20
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Το ενδεχομενο να καλει καποιος απο το κινητο σου, κρυφα απο εσενα σε αλλους, το υπολογισες;
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  6. #21
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Νομίζω και σε εμένα είχε συμβεί να κάνει κάποια ακούσια κλήση αλλά μιλάμε για πολλά χρόνια πριν. Όταν λες αναπάντητες όμως τί συμβαίνει; Το σηκώνει ο άλλος και κλείνει μόνο του τη σύνδεση ή απλά σε κλείνει ο άλλος;
    I see dead pixels

  7. #22
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμαμαι εαν αναφερθηκε αλλά τι φόρμα ειχαν τα κινητα που εκαναν τις αναπαντητες;
    Κλασικη μπαρα, slide, flip?
    Οταν λεμε καινουργια νουμερα, μιλαμε για αγνωστους ή γνωστους που ειχαν καλεσει λιγο πριν;
    Καινουριο νουμερο, δηλαδη νουμερο που ούτε υπήρχε στο κινητο μου μεσα, ουτε το ειχα καλέσει ποτέ, ουτε με ειχε καλέσει ποτέ, τουλάχιστον οχι προσφατα ωστε και να υπαρχει σαν εξερχομενη ή εισερχομενη. Αγνωστος ανθρωπος που με πηρε πισω και με ξεχεσε.
    Αλλα καθημερινα εβλεπα εξερχομενες στο κινητο μου σε νουμερα που υπήρχαν μεσα στο κινητό μου, αλλά δεν εδινα σημασία. Ενω μου εκανε εντυπωση, σκεφτομουν "μα πότε το καλεσα αυτο το νουμερο", εντουτοις το αφηνα να περνά ετσι, μεχρι που μου κατσε η στραβη.
    Εχω ξαναδιαβασει παλιοτερα σε αλλο φορουμ αναλογο περιστατικο, οπου ο χρηστης ελεγε οτι τον πηρε καποιος αγνωστος και του ελεγε τι ηθελε και γιατι τον καλεσε, ενω στην ουσια ο χρηστης δεν τον ειχε καλεσει ποτε. Αφορουσε κινητο ή νοκια ή sony ericsson.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ενδεχομενο να καλει καποιος απο το κινητο σου, κρυφα απο εσενα σε αλλους, το υπολογισες;
    Εεεεε, το κινητουλι δε το αφηνεις απο τα μάτια σου ποτέ . Αλλα εκεινη τη στιγμή που εγινε το περιστατικο που ανεφερα με το αγνωστο νουμερο, ειχα το κινητο μαζι μου και περπατουσα στο δρομο, οπότε σιγουρα δεν ηταν κληση που εγινε απο άλλο ατομο. (Μιλαμε οτι αυτα τα περιστατικα που αναφερω, εγιναν πριν χρονια, οχι τωρα προσφατα και αυτο γιατι απο εκεινη τη στιγμή αμεσως πηρα αλλη μαρκα κινητου).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xguru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω και σε εμένα είχε συμβεί να κάνει κάποια ακούσια κλήση αλλά μιλάμε για πολλά χρόνια πριν. Όταν λες αναπάντητες όμως τί συμβαίνει; Το σηκώνει ο άλλος και κλείνει μόνο του τη σύνδεση ή απλά σε κλείνει ο άλλος;
    Δεν εχω ιδεα, παντα εβλεπα τις κλήσεις μονο στο κινητο να εχουν γινει εξερχομενες με μηδενικό χρονο διαρκειας, αρα αναπάντητες.

    Δηλαδη δεν ετυχε να καθομαι στο τραπεζι και να βλεπω το κινητο να παιρνει κληση μονο του, αλλα μου ειχε τυχει να εχω αφησει το κινητο στο τραπεζι και μετα που παω να το χρησιμοποιησω να βλεπω οτι ειχαν γινει εξερχομενες σε αριθμους μεσα απο τις επαφές μου, που σιγουρα δεν ειχα καλεσει εγω εκουσια καποια αλλη στιγμή.

    Παντως εχει κλονιστει η εμπιστοσύνη μου, ειδικα με το περιστατικο με το αγνωστο ατομο που ανεφερα..

  8. #23
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Το πιο λογικο κατ εμε θα ηταν να αλλαξεις μοντελακι και οχι μαρκα κινητου...
    Αλλά εδω ισχυει το οποιος καει στο χυλο:==
    παντως τα Nokia ειναι οι πιο ευχρηστες συσκευες απ οσες εχω δοκιμασει
    και πολυ δυσκολα τωρα θα πηγαινα σε καποια αλλη εταιρια,
    μονο μειον το service όπου ψαχνουν δικαιολογια να σε χρεωσουν τα μαλλιοκεφαλα τους!

    Ασχετο μια φορα που ειχε πηδηξει καποιος στο σπιτι απο ανοικτο παραθυρο και μας βουτηξε κατι ρουχα, με εκανε να κλειδαμπαρωνω πορτες και παραθυρο ακομη κι οταν ημουν μεσα για κανα μηνα...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #24
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο λογικο κατ εμε θα ηταν να αλλαξεις μοντελακι και οχι μαρκα κινητου...
    Αλλά εδω ισχυει το οποιος καει στο χυλο:==
    παντως τα Nokia ειναι οι πιο ευχρηστες συσκευες απ οσες εχω δοκιμασει
    και πολυ δυσκολα τωρα θα πηγαινα σε καποια αλλη εταιρια,
    μονο μειον το service όπου ψαχνουν δικαιολογια να σε χρεωσουν τα μαλλιοκεφαλα τους!

    Ασχετο μια φορα που ειχε πηδηξει καποιος στο σπιτι απο ανοικτο παραθυρο και μας βουτηξε κατι ρουχα, με εκανε να κλειδαμπαρωνω πορτες και παραθυρο ακομη κι οταν ημουν μεσα για κανα μηνα...
    Εχεις δικιο manoulamou, ισχυει αυτό που λες με το χυλό.. Αλλά δε μπορώ να ειμαι μονίμως στο αγχος μήπως εκανε το κινητο μου καποια κληση.. (γιατι δε το ξερω αν εχει επιλυθει το προβλημα απο την εταιρεια, για αυτο εκανα post εδω..)
    Θα περιμενω την επομενη επιδοτηση του χρονου, αναγκαστικά...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Voip κλήσεις από κινητά
    Από kelskl στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-07, 22:33
  2. Kινητα Νοκια!!!Σωστε τα κινητα σας απο υπερθερμανση!!!
    Από amanas240187 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-07, 05:23
  3. Δεν έχω είσερχομενες κλήσεις απο κίνητα
    Από DIMITRIS PEINOYDIS στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-07, 16:18
  4. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-07, 09:34
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-04, 12:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας