Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    Αν τυχον το θεμα συζητήθηκε πάλι, παρακαλώ παραπέμψτε με στο σχετικό λινκ, εγω δεν μπόρεσα να το βρω.
    Τι ακριβώς συμβαίνει:
    Μολις ξεπεράσω τις 20-25 σειρές σε εμαιηλ του outlook express οταν στειλω το εμαιλ (και ενω όταν το έγραφα ληταν ΟΚ) αυτό φεύγει κολοβό...δηλαδη καπου εκει κόβεται απότομα!
    Αυτό γνωρίζω ότι οφειλεται στο service pack2 (ειχα διαβασει σχετικά σε ενα περιοδικό...οταν εγω δεν ειχα προβλημα) και το αντιμετωπίζω και στο σπιτι και στη δουλειά.
    Το προβλημα ειναι ότι δεν μπορω να ξαναβρω την θεραπεία, ενω έγραψα γι αυτό και σε 2 περιοδικά υπολογιστών (κομπιούτερ για όλους-computer active) και ενω πέρασαν πάνω απο 2 μήνες δεν μου απάντησαν. Φανταστειτε οτι την λύση την ειχα διαβασει στο κομπιούτερ για όλους (αλλα αρκετο καιρό πριν)!
    Εν τω μεταξύ, όταν θελω να στειλω μεγαλο εμαιηλ χρησιμοποιώ thunderbird αλλά αυτό δεν είναι ικανοποιητική λύση για μένα
    Σας ευχαριστω για την οποια πιθανή αναλυτική λύση γνωρίζετε (παρακαλώ ...όχι να κόψω το outlook express, το χρησιμοποιω 11 χρονια και ειμαι εθισμένος!)

  2. #2
    Εγγραφή
    29-04-2005
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    FORTHnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από filip58
    Αν τυχον το θεμα συζητήθηκε πάλι, παρακαλώ παραπέμψτε με στο σχετικό λινκ, εγω δεν μπόρεσα να το βρω.
    Τι ακριβώς συμβαίνει:
    Μολις ξεπεράσω τις 20-25 σειρές σε εμαιηλ του outlook express οταν στειλω το εμαιλ (και ενω όταν το έγραφα ληταν ΟΚ) αυτό φεύγει κολοβό...δηλαδη καπου εκει κόβεται απότομα!
    Αυτό γνωρίζω ότι οφειλεται στο service pack2 (ειχα διαβασει σχετικά σε ενα περιοδικό...οταν εγω δεν ειχα προβλημα) και το αντιμετωπίζω και στο σπιτι και στη δουλειά.
    Το προβλημα ειναι ότι δεν μπορω να ξαναβρω την θεραπεία, ενω έγραψα γι αυτό και σε 2 περιοδικά υπολογιστών (κομπιούτερ για όλους-computer active) και ενω πέρασαν πάνω απο 2 μήνες δεν μου απάντησαν. Φανταστειτε οτι την λύση την ειχα διαβασει στο κομπιούτερ για όλους (αλλα αρκετο καιρό πριν)!
    Εν τω μεταξύ, όταν θελω να στειλω μεγαλο εμαιηλ χρησιμοποιώ thunderbird αλλά αυτό δεν είναι ικανοποιητική λύση για μένα
    Σας ευχαριστω για την οποια πιθανή αναλυτική λύση γνωρίζετε (παρακαλώ ...όχι να κόψω το outlook express, το χρησιμοποιω 11 χρονια και ειμαι εθισμένος!)

    Δες εδώ http://support.microsoft.com/kb/887797 (σύμπτωμα 6) αν είναι αυτό που ψάχνεις.

    Πιστεύω ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει την επλογή να κόβει τα emails σε τμήματα από κάποιο
    μέγεθος και πάνω στο tools->accounts->properties->advanced ??
    ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΕΣ!!

  3. #3
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    Εν μέρει λύθηκε το πρόβλημα με τις υποδείξεις σου, σ ευχαριστώ.
    Αν και η κατατμηση μηνυμάτων ήταν ατσεκάριστη (που με τη λογική μου σημαίνει ότι δεν έπρεπε να τα κόβει καθόλου), εν τούτοις την τσεκαρα και την πήγα απο 60ΚΒ σε 200ΚΒ και εστειλα στον εαυτό μου ενα σαφώς μεγαλύτερο εμαιηλ (που παρα το όριο των 200ΚΒ καταμήθηκε στα 147). Τωρα τοβαλα στα 350ΚΒ και πιστεύω να με καλύψει για το 99,9% των εμαιηλ που στέλνω.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.675
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχουν και εναλακτικοί clients γιαυτή την δουλειά π.χ. θα μπορούσες να δοκιμάσεις το αδελφάκι του firefox to Thunderbird που είναι και δωρεάν.

Παρόμοια Θέματα

  1. πρόβλημα ήχου μετα απο εγκατασταση SP2
    Από thrashskate στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-07, 17:56
  2. Προβλημα με signatures στο outlook express
    Από mefistofelis στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 13:33
  3. Απο το in.gr στο outlook express
    Από JohnJohn στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-05, 10:47
  4. Πρόβλημα στο Outlook Express 6
    Από Pagio στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-05, 00:00
  5. Πρόβλημα με tellas και emails στο outlook express
    Από Insomniac στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-04, 22:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας