Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.994
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    HUAWEI™
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Question
    Kαλησπερα,

    Σκεφτομαι εδω και καιρο το ανοιγμα ενος μαγαζιου Πωλησεης και Επισκευης H/Y.
    Επειδη δεν εχω ξανακανεις τετοιο εγχειρημα ανοιγματος στην αγορα θα ηθελα να εχω εναν συνεργατη να το δουλευοθμε μζι ως ομοτιμοι συνεταιροι.

    Ειναι κανεις απο Θεσσαλονικη που εχει και αυτος την ιδια επιθυμια και θα ηθελε να ξεκινησουμε κατι τετοιο?

    Ευχαριστω και φυσικα μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω.

  2. #2
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    εχεις γωσεις για κατι τετοιο? η ψαχνεις συνεργατη που να εχει γνωση?

  3. #3
    Το avatar του μέλους overvolt
    overvolt Guest
    Στον πλανήτη Ελλάδα , το τεχνικό τμήμα ζει από τις πωλήσεις που έκανε το εμπορικό τμήμα του ιδίου καταστήματος .

    Εαν πιστεύεις , οτι έχεις ταλέντο στην πώληση , τότε ξεκίνα .

  4. #4
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    PATRA
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    224
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    NetFaster IAD2
    Φιλε μου τι ειναι αυτο ακριβως που θα λεγαμε "φοβασαι" ...ωστε να κανεις το ξεκινημα μονος σου.....??? Η ερωτηση μου ( οπως και η απαντηση σου να εισαι σιγουρος πως θα ολοκληρωσει την αγγελια σου ) απευθυνεται στην ιδιοτητα σου ως προς το αντικειμενο.... Δεν ειναι απαραιτητο να εισαι Τεχνικος Η/Υ για να μανατζαρεις μια τετοια επιχειρηση ..... σαφως χρειαζεζονται "λιγες" γνωσεις και ΚΑΛΕΣ.....

    Εσυ λοιπον ψαχνεις συνεταιρο ωστε να εχεις μεγαλυτερη σιγουρια.....απο πλευρας γνωσεων του αντικειμενου??? Ψαχνεις συνεταιρο που να εχει καλες γνωσεις επιχειρηματικες ???? Ψαχνεις συνεταιρο ...απλα για να εχεις υπολοιπο "κεφαλαιο" στην επιχειρηση???? Γινε λοιπον σε παρακαλω πιο συγκεκριμενος γιατι η αγγελια σου θελει αρκετα σοβαρη διατυπωση για να εχεις και αναλογες σοβαρες προτασεις.....

    Σου ευχομαι καθε επιτυχια ..... και οποτε με χρειαστεις μπορω να σε βοηθησω .... Ειμαι μακρια ωστε να τα λεγαμε απο κοντα .....

    Φιλικά Στράτος

  5. #5
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nik_Gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα,

    Σκεφτομαι εδω και καιρο το ανοιγμα ενος μαγαζιου Πωλησεης και Επισκευης H/Y.
    Επειδη δεν εχω ξανακανεις τετοιο εγχειρημα ανοιγματος στην αγορα θα ηθελα να εχω εναν συνεργατη να το δουλευοθμε μζι ως ομοτιμοι συνεταιροι.

    Ειναι κανεις απο Θεσσαλονικη που εχει και αυτος την ιδια επιθυμια και θα ηθελε να ξεκινησουμε κατι τετοιο?

    Ευχαριστω και φυσικα μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω.
    Περα απο το σκοπο του θεματος και με τις ευχες μου για επιτυχια εαν τελικα ξεκινησεις, θα προτεινα να ριξεις μια ματια και στο παρακατω μιας και σε ενδιαφερουν οι Πωλησεις-Επισκευες Η/Υ

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=335138

  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.994
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    HUAWEI™
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου τι ειναι αυτο ακριβως που θα λεγαμε "φοβασαι" ...ωστε να κανεις το ξεκινημα μονος σου.....??? Η ερωτηση μου ( οπως και η απαντηση σου να εισαι σιγουρος πως θα ολοκληρωσει την αγγελια σου ) απευθυνεται στην ιδιοτητα σου ως προς το αντικειμενο.... Δεν ειναι απαραιτητο να εισαι Τεχνικος Η/Υ για να μανατζαρεις μια τετοια επιχειρηση ..... σαφως χρειαζεζονται "λιγες" γνωσεις και ΚΑΛΕΣ.....

    Εσυ λοιπον ψαχνεις συνεταιρο ωστε να εχεις μεγαλυτερη σιγουρια.....απο πλευρας γνωσεων του αντικειμενου??? Ψαχνεις συνεταιρο που να εχει καλες γνωσεις επιχειρηματικες ???? Ψαχνεις συνεταιρο ...απλα για να εχεις υπολοιπο "κεφαλαιο" στην επιχειρηση???? Γινε λοιπον σε παρακαλω πιο συγκεκριμενος γιατι η αγγελια σου θελει αρκετα σοβαρη διατυπωση για να εχεις και αναλογες σοβαρες προτασεις.....

    Σου ευχομαι καθε επιτυχια ..... και οποτε με χρειαστεις μπορω να σε βοηθησω .... Ειμαι μακρια ωστε να τα λεγαμε απο κοντα .....

    Φιλικά Στράτος
    Φιλε Στρατο καλημερα και συγνωμη για την καθυστερηση του να απαντησω.

    Χαιρομαι που ρωτησες με τετοιον τροπο γιατι με βοηθας να ξεκαθαρισω και στους αλλους αλλα και μεσα μου τι θελω.

    Βασικα ο συνεταιρος που θελω να συνεργαστω μαζι του επιθυμω να εχει ολα τα προαναφερθεντα προσοντα που παρεθεσες(γνωσεις Η/Υ, γνωσεις επιχειρηματικες, κεφαλαιο) και να λειτουργουμε ως ομοτιμοι συνεργατες.

    Ο λογος που επιυθμω συνεργατη ειναι οτι απρολο που εξασκω εδω και 2 χρονια τωρα το επαγγελμα του τεχνικου Η/Υ κατ'ιδιαν σε σπιτια και λιγες επιχειρησεις επειδη δεν εχω πειρα της αγορας οσον αφορα το ανοιγμα ενος νεου μαγαζιου, οποτε η συνεργασια με καποιον συνεταιρο θα με ξε-αγχωνε σε ενα βαθμο και θα μου εδινε περισσοτερο κουραγιο και δυναμη.

    Επισης οταν ο ενας πρεπει να βγει για service ο αλλος θα κραταει το μαγαζι και αντιστροφα.

    Ισα δικαιωματα στα κερδη - ισες υποχρεωσεις στου λογαριασμους.

    Γενικα επειδη ειμαι ευκολα αγχωδης ως χαρακτηρας θα προτιμουσα την λυση ενος αξιοπιστου συνεργατη.

    Ειμαι ανοικτος λοιπον σε σοβαρες προτασεις και σε ευχαριστω ιδιαιτρως για την επιθυμια σου να με βοηθησεις στα πρωτα αυτα βηματα. :-) Tο εκτιμω πολυ.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νικο θα ηθελα να σου πω κι εγω την γνωμη μου
    Κατ'αρχην ειμαι γενικα κατα των συνεταιρων κτλ..στο χωριο μου λενε ...να'ταν τα σιμισακα καλα θα'ταν κι οι γυναικες..
    Εδω αδερφια ,ανδρογυνα,φιλοι τσακωνονται και χαλανε σχεσεις κτλ για τετοια θεματα..
    Αν νιωθεις ετοιμος να μπεις στον στιβο του ελευθερου επαγγελματια τοτε ειναι καλυτερα να στηριχτεις στις δυναμεις σου και αν χρειαστει προσλαμβανεις καποιο παιδι επισης με γνωσεις που θα σε βοηθουσε ..
    Αυτα απο μενα και καλη τυχη!
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  8. #8
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    και εγω συμφωνω ότι συνεταιρο σου κανεις καποιον που ξερεις καλα, που γνωριζει και να καταλαβαινειτις αναγκες σου και εσυ τις δικες σου σε ολα τα θεματα οικονομικα, οικογενειακα ( βλεπε χρονο που θα ασχολειται ), και ξεκαθαρες εργασιακες σχεσεις.
    πιστευω οτι δυσκολα θα εμπιστευτεισ αμεσα καποιον.
    και απο την αλλη παλι καταλαβαινω την δυσκολια σου να ανοιξεις κατι μονος και για τα χρηματα και για το
    χρονο σε αυτους τους δυσκολους καιρους.
    καλη τυχη φιλε μου.

  9. #9
    Εγγραφή
    13-08-2009
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ
    Router
    Linksys
    SNR / Attn
    10(dB) / 15(dB)
    καλη τυχη φιλε μου και αν εχεις κανενα καλο netbook πες μου ;-)

  10. #10
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.994
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    HUAWEI™
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    χαχαχα ευχαριστω!

  11. #11
    Εγγραφή
    16-11-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μοναχος σου χορευε κι οσο θελεις πηδα λενε στο δικο μου χωριο .

  12. #12
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.994
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    HUAWEI™
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πολυ ενδιαφεροντα τα ρητα και σας ευχαριστω.

    Ας σκεφτουμε ομως και το αλλο, παιρονττας συνεργατη μειωνεται στοι μισο ο χρονος εργασιας αφου και οι 2 ασχολουνται με το service ή με παραγγελιες, μειωνοντα τα εξοδα στο μισο και φερνει και τα δικα τουα ατομα ο καθενας στο μαγαζι(γνωστους, πελατες που ειχε ηδη κτλπ)

    Καθεται ο ενας στο μαγαζι οταν ο αλλος γυρναει εξω(φυσικα αρκει να υπαρχει απολυτη εμπιστοσυνη)

  13. #13
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Άποψη μου είναι να ξεκινήσεις μόνος σου και βλέπεις πως πάει. Εδώ αδέλφια και γονείς δε μιλιούνται σε πολλές οικογενειακές επιχειρήσεις κι εσύ θες να συνεργαστείς με κάποιον που δε γνωρίζεις καν? Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά
    Υπογραφή

  14. #14
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Ότι και να ξενκινήσεις φρόντισε να έχεις αντίστοιχα και καλή ιστοσελίδα με φτηνά (όσο γίνεται) είδη, γενικά πιο ευκολα σε βρίσκουν από το internet παρά από τη γειτονιά.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-09, 18:19
  2. βοηθεια για στησιμο μαγαζιου
    Από pantelis1 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-09, 10:34
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-08, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας