Σελ. 472 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 452462467470471472473474477482492 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.066-7.080 από 13039
  1. #7066
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "Πρώτο Ψέμα" είναι από τις πιο γνωστές εφημερίδες και ανεβαίνουν συχνά τέτοιες καταγγελίες, γι' αυτό θα τις στέλνουν οι πολίτες εκεί. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι τις βγάζουν από το μυαλό τους... Αυτό που είχα ανεβάσει παλιότερα, πάλι από το Π.Θ., με το ρασοφόρο που χούφτωνε γυναίκες στα λεωφορεία του ΟΑΣΘ, βγήκε αληθές, παρόλο που οι περισσότεροι εδώ (κυρίως Θεσσαλονικείς) με έκραζαν.

    Άλλες βοθρο-εφημερίδες δεν ασχολούνται καθόλου με τέτοια μικρο-περιστατικά, αλλά μόνο με το πως θα βοηθήσουν τον "Κούλη" να βγει πρωθυπουργός.
    Να υποθέσω μιλάς για αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνελήφθη τελικά...

    http://www.newsit.gr/topikes-eidhsei...-pagida/734635

    - - - Updated - - -



    Χτες πέτυχα στη Γραμμή 3 και τον συρμό νούμερο 70.


    https://www.newsit.gr/topikes-eidhse...oreia/2158057/

    Πρόκειται για 49χρονο Βουλγαρο, σε βάρος του
    ή https://www.newsit.gr/topikes-eidhse...agida/1010060/

    Για την υπόθεση σχηματίστηκε δικογραφία εις βάρος άνδρα ρουμανικής καταγωγής 41ος ετών,

    Τελικά παπάς δεν ήταν.
    Και όταν λες οι περισσότεροι πάλι υπάρχει θέμα

  2. #7067
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τέτοιες συμπεριφορές, γίναμε μια χώρα μπ**ρδέλο...

    http://www.protothema.gr/greece/arti...gia-me-eggoni/
    Αφιερωμένο εξαιρετικά στον tzelen, στον burning skies, και λοιπούς Δ.Υ..
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #7068
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Πάλι καλά που ήταν εκεί ένας άλλος Δ.Υ. (μπάτσος) και ηρέμησαν τα πνεύματα. Αν ήταν καμιά ιδιωτική υπηρεσία security μπορεί να την έσερνε κι έξω την κυρία.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #7069
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    απαντηση στην απορια φιλου για εξωτερικου:

    Σκωτια περιπου 400μ
    Καναδα 500μ κατ ελαχιστο
    Βελγιο περιπου 400μ

    Ο σταθμος μετρο Ευαγγελισμου ειναι πονεμενη ιστορια, μεχρι πριν λιγο καιρο ηταν κυριως κοπελες και δεν υπηρχε θεμα μιας εδω που τα λεμε ειναι σημειο που "τραβαει" τουριστες... Το τελευταιο καιρο εχουν αντικατασταθει με μαγκες πολλα βαρυ (βλ καταγγελια) τοσο ο σταθμαρχης οσο και εκδοτηρια. Μαλιστα αν ειναι να μιλησω στα εκδοτηρια προσπαθω να ειμαι ευγενικος και στο πληθυντικο (οχι οτι δουλευει παντα)


    ρε τι τραβαμε....
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  5. #7070
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφιερωμένο εξαιρετικά στον tzelen, στον burning skies, και λοιπούς Δ.Υ..
    ΟΚ, I'll bite.

    A.K.A όταν αναγκάζεσαι να ανατρέξεις μέχρι και στο Πρώτο Ψέμα, για να βρείς στήριξη στις ανυπόστατες μπούρδες που πιστεύεις.

    A new low, even for you.

  6. #7071
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Μέσα σε 2 ώρες σήμερα:

    1) Είδα ότι το 140 περνάει κάθε 40 λεπτά, αντί για 20-25 που λένε τα δρομολόγια,

    2) Όλο και περισσότερα πρεζόνια να μαζεύονται έξω από το μετρό Κατεχάκη,

    3) 5 μελαμψους (μάλλον γύφτους) περίπου 30 χρόνων, να γκαρίζουν, να βρίζουν, να χασκογελάνε, να βρωμάνε και να βγάζουν selfie μέσα στο συρμό του Μετρό. Ανάγκασαν πολλούς "κανονικούς" επιβάτες, να πάνε στην άλλη μεριά του βαγονιού ή να αλλάξουν βαγόνι σε επόμενες στάσεις. Αν δεν κατέβαινα στην επόμενη στάση, θα άλλαζα κι εγώ βαγόνι.

  7. #7072
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα σε 2 ώρες σήμερα:

    1) Είδα ότι το 140 περνάει κάθε 40 λεπτά, αντί για 20-25 που λένε τα δρομολόγια,

    2) Όλο και περισσότερα πρεζόνια να μαζεύονται έξω από το μετρό Κατεχάκη,

    3) 5 μελαμψους (μάλλον γύφτους) περίπου 30 χρόνων, να γκαρίζουν, να βρίζουν, να χασκογελάνε, να βρωμάνε και να βγάζουν selfie μέσα στο συρμό του Μετρό. Ανάγκασαν πολλούς "κανονικούς" επιβάτες, να πάνε στην άλλη μεριά του βαγονιού ή να αλλάξουν βαγόνι σε επόμενες στάσεις. Αν δεν κατέβαινα στην επόμενη στάση, θα άλλαζα κι εγώ βαγόνι.
    ειδικα το να χασκογελανε , ειναι για λιθοβολισμο ... που παμε σαν κοινωνια με μελαμψους τυπους να χασκογελανε ατιμωρητοι ;
    που να το ξερεις και εσυ ανθρωπε οτι σε δημοσια μεσα μεταφορας θα συναντησεις και αλλους ανθρωπους ... κατανοω τι περνας .
    δεν μου λες , αφου ενοχληθηκατε τοσο , τους ζητησε κανενας να ειναι λιγοτερο ενοχλητικοι , η τρεξατε στα φορουμ και στα αλλα βαγονια για να λυθει το θεμα ;


    ενα ακομη , το 1) δηλαδη . να μην εχουν σκεφτει οι αχρηστοι οτι βαζοντας ενα αυστηρο προγραμμα διαδρομων στα λεωφορεια , αυτοματως , θα λυνοτανε και το κυκλοφοριακο θεμα της αθηνας . ελα μου ντε !

    ---edit-----
    και εγω μητσοςνταμπεστ13 , μπορει να ειμαι πικροχολος μεταξυ φιλων σχολιαζοντας κατι . αλλα προσεχουμε και που απευθυνομαστε .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 01-02-18 στις 20:27.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #7073
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειδικα το να χασκογελανε , ειναι για λιθοβολισμο ... που παμε σαν κοινωνια με μελαμψους τυπους να χασκογελανε ατιμωρητοι ;
    που να το ξερεις και εσυ ανθρωπε οτι σε δημοσια μεσα μεταφορας θα συναντησεις και αλλους ανθρωπους ... κατανοω τι περνας .
    δεν μου λες , αφου ενοχληθηκατε τοσο , τους ζητησε κανενας να ειναι λιγοτερο ενοχλητικοι , η τρεξατε στα φορουμ και στα αλλα βαγονια για να λυθει το θεμα ;


    ενα ακομη , το 1) δηλαδη . να μην εχουν σκεφτει οι αχρηστοι οτι βαζοντας ενα αυστηρο προγραμμα διαδρομων στα λεωφορεια , αυτοματως , θα λυνοτανε και το κυκλοφοριακο θεμα της αθηνας . ελα μου ντε !

    ---edit-----
    και εγω μητσοςνταμπεστ13 , μπορει να ειμαι πικροχολος μεταξυ φιλων σχολιαζοντας κατι . αλλα προσεχουμε και που απευθυνομαστε .
    Αφού σου λέω, με έπιασε η βρώμα από 10 μέτρα μακριά, που να πλησιάσω... Και με τον τρόπο που συμπεριφέρονταν, δε νομίζω κανείς νοήμων άνθρωπος να τους έκανε παρατήρηση.

    Υ.Γ. Το να χασκογελάς δυνατά, μέσα σε κλειστό χώρο, είναι ενοχλητικό. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο που έκαναν αυτοί...

  9. #7074
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαντηση στην απορια φιλου για εξωτερικου:

    Σκωτια περιπου 400μ
    Καναδα 500μ κατ ελαχιστο
    Βελγιο περιπου 400μ
    Ωπ, ωραία! Σε ευχαριστώ.

    Οπότε, μπορεί κανείς να μου απαντήσει γιατί στην καταραμένη Αγ. Δημητρίου (Αγ.Δημήτριος) τα 141, 217, 229 έχουν μέσα σε 2.4χλμ δέλα (10) στάσεις, στις οποίες και τα τρία σταματάνε (χώρια σε πόσες άλλες κατά μήκος της σταματούν και αρκετά ακόμα)?

    Σε κάποια σημεία, η απόσταση μεταξύ των στάσεων δεν πρέπει να ξεπερνά τα 100μ.

    Αν πετύχεις ένα οποιοδήποτε από αυτά και θες να πας κατά μήκος της...καλά 40!

    Ταξί να έπαιρνες, τόσο κοντά στον προορισμό σου δεν θα σε άφηνε (που λέει ο λόγος).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #7075
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί είμαστε λαός τεμπέλης, οκνηρός και φυγόπονος που βαριέται να περπατάει και για το παραμικρό παίρνει αυτοκίνητο ή λεωφορείο.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #7076
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Διάβασα την ιστορία με την ηλικιωμένη από το Πρώτο Θέμα, η άποψή μου είναι οτι η ιστορία αυτή είτε είναι ψευδής είτε συνέβη κάτι διαφορετικό που το παραφουσκώνει υπερβολικά αυτή που έστειλε την καταγγελία. Φυσικά η παραπάνω άποψή μου δεν ακυρώνει τα γραφόμενα και τις προσωπικές εμπειρίες αρκετών που έχουν διαπιστώσει αγενή συμπεριφορά υπαλλήλων στους σταθμούς.

  12. #7077
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπ, ωραία! Σε ευχαριστώ.

    Οπότε, μπορεί κανείς να μου απαντήσει γιατί στην καταραμένη Αγ. Δημητρίου (Αγ.Δημήτριος) τα 141, 217, 229 έχουν μέσα σε 2.4χλμ δέλα (10) στάσεις, στις οποίες και τα τρία σταματάνε (χώρια σε πόσες άλλες κατά μήκος της σταματούν και αρκετά ακόμα)?

    Σε κάποια σημεία, η απόσταση μεταξύ των στάσεων δεν πρέπει να ξεπερνά τα 100μ.

    Αν πετύχεις ένα οποιοδήποτε από αυτά και θες να πας κατά μήκος της...καλά 40!

    Ταξί να έπαιρνες, τόσο κοντά στον προορισμό σου δεν θα σε άφηνε (που λέει ο λόγος).
    εχεις απολυτο δικιο που εκνευριζεσαι αλλα αποσο θυμαμαι (ετυχε να ειμαι σε ενα δημοτικο συμβουλιο) μερικες φορες μη κατηγορουμε ΟΑΣΑ:

    Αν η δημοτικη αρχη στειλει αιτημα για επανασχεδιασμο διαδρομης ή νεες στασεις συνηθως ο ΟΑΣΑ τα αποδεχεται...(παιζουν και κομματικα στη μεση)
    εδω ο αλλος (για Ελλαδα ειναι εντελως φυσολιογικο) αντιδημαρχος ηθελε σταση εξω απο το σπιτι της μανας του (αλλα το πλασαρε οτι εξυπηρετει κατοικους...τετραγωνου)
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  13. #7078
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    όταν δύο τσ@γλ@νι@ καπνίζουν μέσα στο τρένο τους κάνεις παρατήρηση να το σβήσουν και αντί να το σβήσουν ετοιμάζονται να σου ορμήξουν έχει κανείς να μου δώσει μια απάντηση...???

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν δεν έχεις να αντιμετωπίσεις νοήμονα όντα δεν έχεις πάντα την επιλογή του διαλόγου ειδικά όταν αυτό συνδυάζεται και με ανθρώπους που η παραβατικότητα είναι βασικό στοιχείο του χαρακτήρα τους.

    Έτσι για να μην αφήσω την απορία για το πως τελείωσε, αφού κανείς απ' όλο το βαγόνι δεν κουνήθηκε από την θέση του, μόνο όταν είδε ότι είμαστε έτοιμοι να πιαστούμε στα χέρια σηκώθηκε ένας συμπατριώτης τους μεγαλύτερης ηλικίας κάτι τους είπε στην γλώσσα τους και απλά κατέβηκαν στην στάση που φτάσαμε εν' το μεταξύ και πιθανολογώ με πολλά όμορφα λογάκια στην γλώσσα τους πάντα...

    @ badweed πραγματικά πιστεύεις ότι η προσπάθεια επικοινωνίας στην δική μου περίπτωση θα μπορούσε να έχει κάποια διαφορετική κατάληξη πέρα από αυτή που ετοιμαζόταν να καταλήξει...???

  14. #7079
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αυτο ckbond , μεσα σε κοσμο , το δικιο , νομιζω θα βρεθουν και αλλοι να το συμμεριστουν . και δεν θα πας να τους πεις "μη αυτο" αλλα θα πρεπει να τους πεις ολο το τραγουδι του γιατι οχι αυτο και ποσοι αλλοι επιβαρυνονται απο αυτο σε αυτον τον χωρο , και οτι αν κανουν 10 λεπτα υπομονη μπορουν να καπνισουν χωρις να ενοχλουν κανενα .
    δεν θα γινουν αυτα σε ενα βαγονι αδειο που ειναι μια παρεα 10 ατομων και ειναι αλλος ενας στο βαγονι και ενοχλειται , εννοειται οτι θα υποχωρησει και πριν πει τιποτα θα αλλαξει βαγονι ή και τρενο . δεν λεω για ηρωισμους αλλα λιγη πυγμη θεωρω οτι χρειαζεται για να αλλαξει μια κατασταση .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #7080
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ckbond , μεσα σε κοσμο , το δικιο , νομιζω θα βρεθουν και αλλοι να το συμμεριστουν . και δεν θα πας να τους πεις "μη αυτο" αλλα θα πρεπει να τους πεις ολο το τραγουδι του γιατι οχι αυτο και ποσοι αλλοι επιβαρυνονται απο αυτο σε αυτον τον χωρο , και οτι αν κανουν 10 λεπτα υπομονη μπορουν να καπνισουν χωρις να ενοχλουν κανενα .
    δεν θα γινουν αυτα σε ενα βαγονι αδειο που ειναι μια παρεα 10 ατομων και ειναι αλλος ενας στο βαγονι και ενοχλειται , εννοειται οτι θα υποχωρησει και πριν πει τιποτα θα αλλαξει βαγονι ή και τρενο . δεν λεω για ηρωισμους αλλα λιγη πυγμη θεωρω οτι χρειαζεται για να αλλαξει μια κατασταση .
    Με λίγα λόγια, μην βγαίνεις στα φόρουμ για να το πεις, μην τους την πεις αφού δεν μπορείς και απλα σκάσε, οκ δεν λέω κάλο το σκεπτικό.

Σελ. 472 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 452462467470471472473474477482492 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας