Σελ. 497 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 477487492495496497498499502507517 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.441-7.455 από 13039
  1. #7441
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Σε αυτή την περίπτωση έχεις δίκιο.

  2. #7442
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και με το παλιό χάρτινο, αν πχ είχες 10 λεπτά και η διαδρομή ήταν πάνω από αυτά, θα έπρεπε να χτυπήσεις άλλο. Αν σε έπιανε ο ελεγκτής με ληγμένο ενώ ήσουν μέσα, έτρωγες πρόστιμο.
    Αυτό το είχα πάθει πριν 3-4 χρόνια όταν πήρα το λεωφορείο από Μενάνδρου για να πάω Ρουφ στο γνωστό μέρος, έληξε στον γυρισμό και δεν χτύπησα άλλο, λέω σιγά για 5 λεπτά διαδρομή τώρα, ξαφνικά μπαίνει ελεγκτής λίγο πριν το τέλος του δρομολογίου και κλείνουν οι πόρτες, την πάτησα. Ήταν το μοναδικό πρόστιμο που έχω φάει μέχρι τώρα. Ένας δεν είχε ταυτότητα, τον κράτησαν να μην φύγει αλλά δεν ξέρω αν τον πήγαν στο τμήμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Basilhs23_ : 24-06-18 στις 04:28.

  3. #7443
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Μάλιστα, τώρα κατάλαβα τι έγινε.
    Δηλαδή αν το μηχάνημα σου βγάλει την ένδειξη "μετεπιβίβαση" σημαίνει ότι είσαι μέσα στο χρονικό όριο.
    Καλά και πως θα γνωρίζω πότε πρέπει να το ξαναχτυπήσω, υπάρχει κάπου κάποια ένδειξη;

    Άσε που ζήτησα δυο εισιτήρια και είχαν μόνο κάρτα/εισιτήριο των πέντε (-0,5 λεπτά )
    Έχει ημερομηνία λήξης τα υπόλοιπα -πιθανον- τέσσερα;

  4. #7444
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    χθες το γνωστο σοου

    το ιστορικο 209 λεωφορειο κολλησε στο κλασσικο σημειο (εμπεδοκλεους). Ολοι ψαχναν ατομο που ειχε αφησει ιχ με αλαρμ.


    Ο κακομοιρος οδηγος εψαχνε γειτονικα μαγαζια τιποτα.

    Μετα απο κανενα 10 λεπτο (και λιγα λεω) ηρθε αλαφιασμενος ενας μπαρμπας και πριν προλαβει να ακουσει οδηγο γκαζωσε και εφυγε!

    Ο οδηγος τα ειχε παρει αγρια.

    Υ.Γ: Στο σημειο εχει

    Κολωνακια
    Ταμπελα απαγορευεται η σταθμευση
    διαγραμμιση
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  5. #7445
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    χθες το γνωστο σοου

    το ιστορικο 209 λεωφορειο κολλησε στο κλασσικο σημειο (εμπεδοκλεους). Ολοι ψαχναν ατομο που ειχε αφησει ιχ με αλαρμ.


    Ο κακομοιρος οδηγος εψαχνε γειτονικα μαγαζια τιποτα.

    Μετα απο κανενα 10 λεπτο (και λιγα λεω) ηρθε αλαφιασμενος ενας μπαρμπας και πριν προλαβει να ακουσει οδηγο γκαζωσε και εφυγε!

    Ο οδηγος τα ειχε παρει αγρια.

    Υ.Γ: Στο σημειο εχει

    Κολωνακια
    Ταμπελα απαγορευεται η σταθμευση
    διαγραμμιση

    Δεν έχει όμως άλλο αμάξι ώστε να μην μπορεί να παρκάρει κάποιος
    Βασικά ψέματα αν είχε θα είχε διπλοπαρκάρει (ή τριπλο ανάλογα την περίπτωση)

  6. #7446
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    χθες το γνωστο σοου

    το ιστορικο 209 λεωφορειο κολλησε στο κλασσικο σημειο (εμπεδοκλεους). Ολοι ψαχναν ατομο που ειχε αφησει ιχ με αλαρμ.


    Ο κακομοιρος οδηγος εψαχνε γειτονικα μαγαζια τιποτα.

    Μετα απο κανενα 10 λεπτο (και λιγα λεω) ηρθε αλαφιασμενος ενας μπαρμπας και πριν προλαβει να ακουσει οδηγο γκαζωσε και εφυγε!

    Ο οδηγος τα ειχε παρει αγρια.

    Υ.Γ: Στο σημειο εχει

    Κολωνακια
    Ταμπελα απαγορευεται η σταθμευση
    διαγραμμιση
    ο οδηγος του 209 επρεπε να ειχε καλεσει τον γερανο της ΕΛ.ΑΣ που συνεργαζεται με τον ΟΑΣΑ και να τελειωνε η ιστορια και ο οδηγος του ΙΧ αυτοκινητου να τρεχει να πληρωνει κλησεις/γερανους/πινακιδες ωστε να μαθει μετα που δεν πρεπει να παρκαρει.

  7. #7447
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μόνο που ο γερανός της ΕΛ.ΑΣ μπορεί να ερχόταν μετά από πολλές ώρες. Το έχω αντιμετωπίσει.
    Το γνωρίζω από πρώτο χέρι αφού οι γερανοί δεν είναι πάντα διαθέσιμοι.
    Η τροχαία το πολύ πολύ θα του έριχνε ένα γερό πρόστιμο ή και αφαίρεση πινακίδων.

    Θυμάμαι φάση που το όχημα που εμπόδιζε στο Κολωνάκι μια εποχή που δούλευα στην περιοχή διαπιστώθηκε ότι ήταν υπουργικό και μου λένε τα όργανα.
    Άσε φίλε μην μπλέξουμε και πήραν δρόμο.
    Αυτά πριν πολλά χρόνια.
    Μπορεί τώρα να μην γίνονται.

    Θυμάμαι άλλη περίπτωση. Όσο υπήρχε η πληρωμή (παρκόμετρα) στην Πατριάρχου Ιωακείμ και τα πέριξ επιτρεπόταν το παρκάρισμα.
    Μετά που απαγορεύθηκε λόγω νομικού θέματος, δηλαδή δεν τα οικονόμαγαν οι παρκοεταιρείες και οι εμπλεκόμενοι άρχισαν πάλι οι κλήσεις αφού «ενεργοποιήθηκαν»
    πάλι κάποια σήματα που ήταν ξεχασμένα σε κάποιες γωνίες δεκαετίες πριν και δεν είχαν αποξηλωθεί ποτέ..

  8. #7448
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που ο γερανός της ΕΛ.ΑΣ μπορεί να ερχόταν μετά από πολλές ώρες. Το έχω αντιμετωπίσει.
    Το γνωρίζω από πρώτο χέρι αφού οι γερανοί δεν είναι πάντα διαθέσιμοι.
    Η τροχαία το πολύ πολύ θα του έριχνε ένα γερό πρόστιμο ή και αφαίρεση πινακίδων.

    Θυμάμαι φάση που το όχημα που εμπόδιζε στο Κολωνάκι μια εποχή που δούλευα στην περιοχή διαπιστώθηκε ότι ήταν υπουργικό και μου λένε τα όργανα.
    Άσε φίλε μην μπλέξουμε και πήραν δρόμο.
    Αυτά πριν πολλά χρόνια.
    Μπορεί τώρα να μην γίνονται.

    Θυμάμαι άλλη περίπτωση. Όσο υπήρχε η πληρωμή (παρκόμετρα) στην Πατριάρχου Ιωακείμ και τα πέριξ επιτρεπόταν το παρκάρισμα.
    Μετά που απαγορεύθηκε λόγω νομικού θέματος, δηλαδή δεν τα οικονόμαγαν οι παρκοεταιρείες και οι εμπλεκόμενοι άρχισαν πάλι οι κλήσεις αφού «ενεργοποιήθηκαν»
    πάλι κάποια σήματα που ήταν ξεχασμένα σε κάποιες γωνίες δεκαετίες πριν και δεν είχαν αποξηλωθεί ποτέ..
    μην λες για ατιμωρησια γιατι ακομα γελαω με τροχονομο που πηγε να κανει υποδειξη σε οδηγο πουλμαν (ξερεις αυτα τα κοκκινα/μπλε κτλ) τα τουριστικα και του κανει ο οδηγος ειτε μου κοψεις κληση ειτε μου παρεις πινακιδες εγω ενα τηλεφωνο θα κανω στον/ην ταδε βουλευτη και πριν την γωνια θα μου τις επιστρεψεις και θα ζητησεις και συγνωμη.

  9. #7449
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ένα σημείο που κολλάνε λεωφορεία και γίνεται της πόπης είναι η διασταύρωση Σπύρου Τρικούπη με Στουρνάρη. Εκεί λίγο μετά την γωνία όλο και κάποιο παρκαρισμένο αμάξι θα υπάρχει με αποτέλεσμα να μην χωράει να στρίψει το λεωφορείο, και δεν μιλάω το αμάξι να έχει παρκάρει ακριβώς γωνία, αλλά και χώρο να έχει αφήσει μπορεί να υπάρξει θέμα. Δύο φορές που είχε κολλήσει το σύμπαν μέχρι και μποτιλιάρισμα στην λεωφόρο Αλεξάνδρας έφτασε, πήγανε κάτοικοι της περιοχής σήκωσαν και τούμπαραν το αμάξι από τα πλάγια, δεν χώραγε ούτε γερανός ούτε τίποτα να μπει εκεί. Φαντάζομαι το σοκ που έπαθε ο οδηγός όταν γύρισε, οι πλάγιες πόρτες από αριστερά θα είχαν βουλιάξει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην λες για ατιμωρησια γιατι ακομα γελαω με τροχονομο που πηγε να κανει υποδειξη σε οδηγο πουλμαν (ξερεις αυτα τα κοκκινα/μπλε κτλ) τα τουριστικα και του κανει ο οδηγος ειτε μου κοψεις κληση ειτε μου παρεις πινακιδες εγω ενα τηλεφωνο θα κανω στον/ην ταδε βουλευτη και πριν την γωνια θα μου τις επιστρεψεις και θα ζητησεις και συγνωμη.
    Πρόσφατα ξάδερφος έφαγε πρόστιμο και αφαίρεση πινακίδων επειδή παραβίασε ένα σήμα. Ζήτησε από την αστυνομικό που τον έγραψε να μην αφαιρέσει τις πινακίδες και αν γίνεται να πληρώσει παραπάνω πρόστιμο γιατί το αμάξι το χρησιμοποιούσε για την δουλειά του. Τελικά πήγε με γνωστό από την ασφάλεια στον διοικητή του τμήματος που είχαν στείλει το πρόστιμο και του λέει πάρε τις πινακίδες πίσω το πρόστιμο δεν μπόρεσαν να του το διαγράψουν.

  10. #7450
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα σημείο που κολλάνε λεωφορεία και γίνεται της πόπης είναι η διασταύρωση Σπύρου Τρικούπη με Στουρνάρη. Εκεί λίγο μετά την γωνία όλο και κάποιο παρκαρισμένο αμάξι θα υπάρχει με αποτέλεσμα να μην χωράει να στρίψει το λεωφορείο, και δεν μιλάω το αμάξι να έχει παρκάρει ακριβώς γωνία, αλλά και χώρο να έχει αφήσει μπορεί να υπάρξει θέμα. Δύο φορές που είχε κολλήσει το σύμπαν μέχρι και μποτιλιάρισμα στην λεωφόρο Αλεξάνδρας έφτασε, πήγανε κάτοικοι της περιοχής σήκωσαν και τούμπαραν το αμάξι από τα πλάγια, δεν χώραγε ούτε γερανός ούτε τίποτα να μπει εκεί. Φαντάζομαι το σοκ που έπαθε ο οδηγός όταν γύρισε, οι πλάγιες πόρτες από αριστερά θα είχαν βουλιάξει.

    - - - Updated - - -



    Πρόσφατα ξάδερφος έφαγε πρόστιμο και αφαίρεση πινακίδων επειδή παραβίασε ένα σήμα. Ζήτησε από την αστυνομικό που τον έγραψε να μην αφαιρέσει τις πινακίδες και αν γίνεται να πληρώσει παραπάνω πρόστιμο γιατί το αμάξι το χρησιμοποιούσε για την δουλειά του. Τελικά πήγε με γνωστό από την ασφάλεια στον διοικητή του τμήματος που είχαν στείλει το πρόστιμο και του λέει πάρε τις πινακίδες πίσω το πρόστιμο δεν μπόρεσαν να του το διαγράψουν.
    τα τουριστικα πουλμαν που αναφερομαι (οτι εχουν "βυσματα") ειναι τα διπλα σαν του λονδινου σε διαφορες αποχρωσεις

  11. #7451
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Μακάρι να μας διαβάζουν στην τροχαία και να στείλουν κάποιον σε αυτά τα σημεία. Και χρήματα θα βγάλουν και μυαλό θα βάλουν στους εαυτούληδες.

  12. #7452
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να μας διαβάζουν στην τροχαία και να στείλουν κάποιον σε αυτά τα σημεία. Και χρήματα θα βγάλουν και μυαλό θα βάλουν στους εαυτούληδες.
    τα ξερουν τα σημεια μην ανησυχεις

  13. #7453
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να μας διαβάζουν στην τροχαία και να στείλουν κάποιον σε αυτά τα σημεία. Και χρήματα θα βγάλουν και μυαλό θα βάλουν στους εαυτούληδες.
    Τη τροχαια σιγουρα δεν την ενδιαφερει το χρημα. Αν την ενδιεφερε, θα εγραφε ολη μερα παπια, κρος και ΙΧ με παρανομες εξατμισεις... Οχι μονο δε τους ενδιαφερει το χρημα, αλλα αποφευγουν εσκεμμενα να εφαρμοσουν το νομο.

  14. #7454
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    εχετε δικιο σε οσα γραψατε : αποτι μου λενε ο γερανος κανει μινιμουμ 1 ωρα να ερθει εμπεδοκλεους οποτε παντα ο οδηγος ερχεται νωριτερα και ξεμπλοκαρει το σημειο...

    αποτι μου λενε σχεδον καθημερινα πεφτει ξυλο ενω οι καυγαδες ειναι πλεον ανα ωρα!!

    θα ποσταρω φωτο απο το σημειο να το κανουμε μουλτιμιτνια ναουμε
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  15. #7455
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχετε δικιο σε οσα γραψατε : αποτι μου λενε ο γερανος κανει μινιμουμ 1 ωρα να ερθει εμπεδοκλεους οποτε παντα ο οδηγος ερχεται νωριτερα και ξεμπλοκαρει το σημειο...

    αποτι μου λενε σχεδον καθημερινα πεφτει ξυλο ενω οι καυγαδες ειναι πλεον ανα ωρα!!

    θα ποσταρω φωτο απο το σημειο να το κανουμε μουλτιμιτνια ναουμε
    και σε αυτο υπαρχει λυση κατεβαινεις απο το οχημα (λεωφορειο) καθεσαι μπροστα απο τον "καγκουρα" οδηγο ΙΧ αυτοκινητου και δεν μπορει να φυγει εκτος αν σε πατησει

    αν νευριασει τον κανεις τουμπανο στο ξυλο και τελειωνει το ζητημα.

    δυστυχως στην ελλαδα του 2018 μαλλον πρεπει να αρχισει να πεφτει ξυλο
    για να στρωσουμε μηπως και γινουμε ευρωπαιοι γιατι απο λογια δεν παιρνουμε ετσι οπου δεν πεφτει λογος πεφτει ραβδος οπως λεγανε παλια...

Σελ. 497 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 477487492495496497498499502507517 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας