Σελ. 31 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 13039
  1. #451
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    @ground
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    879 / 11.997
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Thomson Speedtouch 780(i)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβελίξ Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σε ΗΣΑΠ και μετρό απορώ γιατί δεν έχει μπάρες που ανοίγουν μαγνητικά (στο Λονδίνο και το Παρίσι είναι σχεδόν αδύνατον να μπεις χωρίς εισιτήριο). Στα λεωφορεία είναι λίγο πιο δύσκολο αλλά για όλα υπάρχουν λύσεις. Αρκεί να θέλει το μαγαζί να προστατέψει τα έσοδά του (που δεν το βλέπω πρόθυμο) και οι ελεγκτές να ειναι στο δρόμο αντί να κ@λοβαράνε από δω κι από κει (σιγά μην ξεκουνησουν).
    Έλα μου ντε,αυτό το έχω και εγώ απορία

  2. #452
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mathaiosside Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με θλίψη διαπιστώνω...
    Εσύ είσαι του SUVάτου, βολεμένου "thinktank" του ΣΥΡΙΖΑ, με το παντεσπάνι;

    ΜΜΜ έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ σου για να πας στη δουλειά σου;

    Ή είσαι μεγαλο-τσιφλικάς εισοδηματίας, και το μόνο νταραβέρι που έχεις με το κράτος είναι (πέρα από το φόρο εισοδήματος) ο Φ.Μ.Α.Π.;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #453
    Εγγραφή
    04-07-2008
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    10db(dB) / 28db(dB)
    Γιατί είναι ιδιαιτέρως δυσχρηστό και δημιουργεί πολλά πρακτικά προβλήματα(πχ. αν κουβαλάς πράγματα). Επίσης γιατί έχει κόστος να φτίαξεις τέτοιο σύστημα και να διαμορφώσεις ανάλογα μερικούς σταθμούς πχ. της Ομόνοιας που έχει πολλές εισόδους-εξόδους.

    Προσωπικά εκ πείρας που αναγκάστηκα να χρησιμοποιώ ένα χρόνο το μετρό στο Παρίσι, δεν ενθουσιάστηκα καθόλου μα καθόλου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είσαι του SUVάτου, βολεμένου "thinktank" του ΣΥΡΙΖΑ, με το παντεσπάνι;

    ΜΜΜ έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ σου για να πας στη δουλειά σου;

    Ή είσαι μεγαλο-τσιφλικάς εισοδηματίας, και το μόνο νταραβέρι που έχεις με το κράτος είναι (πέρα από το φόρο εισοδήματος) ο Φ.Μ.Α.Π.;
    22 ετών είμαι και ναι μεν οδήγω αλλά ούτε SUV έχω ούτε τίποτα. Το αυτοκίνητο που οδηγώ είναι 4 ετών και έχει γράψει το τρομαχτικό νούμερο των 19.000km τα περισσότερα εκ των οποίως εκτος Αθηνών. Μέσα στην Αθήνα το χρησιμοποιώ απλά:
    1)οταν βγαίνω αργά το βράδυ και δεν έχω άλλο τρόπο να γυρίσω εδω που μένω(βλέπεις δεν μένουμε όλοι δίπλα σε σταθμούς τραίνου ή μετρο ή πάνω σε μεγάλες οδικές αρτηρίες ώστε να έχουμε 24ώρα λεωφορεία).
    2)για να πήγαινω κάθε μέρα στον πλησιέστερο σταθμό μετρο που με το αυτοκίνητο κάνω 17 λεπτά και με το λεωφορείο αν έρθει άμεσα(συχνότητα λεωφορείου: /20-30λεπτά) 30 λεπτά!

    Άρα χρησιμοποιώ καθημερινά ΜΜΜ πολλά αρκετά χρόνια τώρα. Με το κράτος έχω οτι σχέσεις έχει κάθε πολίτης που υποβάλλει φορολογική δήλωση και λόγω των "τεραστίων" εσόδων του είναι κάτω απο το αφορολόγητο. Ψηφίζω ΚΚΕ.

    Που θες να καταλήξεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mathaiosside : 15-12-10 στις 00:33.

  4. #454
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12025/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    (dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβελίξ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε προταθεί κάποτε να μπαίνουν οι επιβάτες μόνο από μπροστά και να δείχνουν στον οδηγό εισιτήριο ή κάρτα αλλά οι οδηγοί αρνήθηκαν (περιέργως, σε κάθε χώρα που έχω πάει ο οδηγός όχι μόνο ελέγχει αλλά πουλάει και εισιτήρια).
    αυτο εκανες πολυ ωρα να το σκεφτεις???μου φαινεται οτι ζεις σε αλλη χωρα η εισαι τουλαχιστον αφελης.... θα μπαινουν 40 ατομα μονο απο την μπροστινη πορτα στην Ελλαδα??? καλα μερικοι εχετε ξεφυγει τελειως μα τελειως!!!!!!!!! εδω στις αφετηριες ανοιγε μονο η εμπρος πορτα και επεφτε το μπινελικι της αρκουδας, θα ανοιγες μονο την μπροστινη πορτα σε σταση και με βροχη??? ελεος!!!!!!!!! και το ξυλο ποιος θα το φαει μεγαλε? δεν μας το ειπες αυτο

  5. #455
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.085
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasis38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο εκανες πολυ ωρα να το σκεφτεις???μου φαινεται οτι ζεις σε αλλη χωρα η εισαι τουλαχιστον αφελης.... θα μπαινουν 40 ατομα μονο απο την μπροστινη πορτα στην Ελλαδα??? καλα μερικοι εχετε ξεφυγει τελειως μα τελειως!!!!!!!!! εδω στις αφετηριες ανοιγε μονο η εμπρος πορτα και επεφτε το μπινελικι της αρκουδας, θα ανοιγες μονο την μπροστινη πορτα σε σταση και με βροχη??? ελεος!!!!!!!!! και το ξυλο ποιος θα το φαει μεγαλε? δεν μας το ειπες αυτο
    Στο μεταξύ και όλοι οι επιβάτες θα πάνε να κατέβουν από μπροστά.
    Ούτε οι επιβάτες δεν ξέρουν να συμπεριφερθούν.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #456
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasis38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο εκανες πολυ ωρα να το σκεφτεις???μου φαινεται οτι ζεις σε αλλη χωρα η εισαι τουλαχιστον αφελης.... θα μπαινουν 40 ατομα μονο απο την μπροστινη πορτα στην Ελλαδα??? καλα μερικοι εχετε ξεφυγει τελειως μα τελειως!!!!!!!!! εδω στις αφετηριες ανοιγε μονο η εμπρος πορτα και επεφτε το μπινελικι της αρκουδας, θα ανοιγες μονο την μπροστινη πορτα σε σταση και με βροχη??? ελεος!!!!!!!!! και το ξυλο ποιος θα το φαει μεγαλε? δεν μας το ειπες αυτο
    Έχεις μπει σε λεωφορείο στο Λονδίνο?

    Αλλά εκεί ξέχασα.. Είναι Ευρώπη Δεν είναι νεοελληνάρες

    ........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μεταξύ και όλοι οι επιβάτες θα πάνε να κατέβουν από μπροστά.
    Ούτε οι επιβάτες δεν ξέρουν να συμπεριφερθούν.
    Το αυτό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DSLaManiaC : 15-12-10 στις 01:00. Αιτία: auto merged post

  7. #457
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Mεταξύ μας... στο πρώτο "Αν δεν κατεβείτε κάτω δεν ξεκινάει το λεωφορείο" στρωνουμε οι Ελληνες στο εξωτερικό και δεν υπάρχει δευτερο

    Ο κόσμος μπαίνει απο μπροστά, και πίεζει τους μεσσαίους και τους πίσω να χρησιμοποιουν την αντίστοιχει πόρτα. Και δεν νομίζω στην Αγγλία και τη Δανία να έχει καλύτερο καιρό απο οτι στην Ελλάδα. Βλέπω 40 άτομα να μπαίνουμε στο λεωφορείο ενας ενας δείχνει εισητήριο/κάρτα. Αγοράζει, ακυρώνει απο μπροστά. Νομίζω οτι με μια σχετικά μικρή διαφημιστική καμπάνια ο κόσμος θα το καταλάβει.

    Παντως αν μπει αυξηση και σε συνδυασμό με την περικοπή των δρομολογίων και τις απεργείες, η αλήθεια είναι οτι για να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο ο οδηγός θα πρέπει να ειναι σε αλεξίσφαιρο θάλαμο

  8. #458
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Ας αρχίσουμε με τα απλά.

    Ας είναι τα δρομολόγια σωστά και πυκνότερα στις βασικές γραμμές (για παράδειγμά το Β5 το οποίο το έχουν ξεσκίσει και περνάει ανά 20λέπτο) για να μη στοιβάζεται ο κόσμος και κάτι τέτοιο είναι εφαρμόσιμο.
    Απλώς πρέπει να μάθουν τρόπους στα πίσω πίσω μερικές χιλιάδες κόσμου..

  9. #459
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας αρχίσουμε με τα απλά.

    Ας είναι τα δρομολόγια σωστά και πυκνότερα στις βασικές γραμμές (για παράδειγμά το Β5 το οποίο το έχουν ξεσκίσει και περνάει ανά 20λέπτο) για να μη στοιβάζεται ο κόσμος και κάτι τέτοιο είναι εφαρμόσιμο.
    Απλώς πρέπει να μάθουν τρόπους στα πίσω πίσω μερικές χιλιάδες κόσμου..
    Για να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου δεν είναι μόνο θέμα κακών υπηρεσιών που προσφέρουν τα ΜΜΜ.

    Κλασσικό παράδειγμα το τραμ (ειδικά στάση Ν.Κόσμος) όταν έρχονται 2 συρμοί σε χρονική απόσταση 2-3 λεπτών και όλοι (μα όλοι) σπρώχνονται να μπουν στο πρώτο.

    Καμιά φορά λέω να μπω κι εγώ μπας και δίνουν τίποτα τσάμπα μέσα και δεν το έχω καταλάβει.

    ΥΓ. Για να μην πω τη νοοτροπία μας όταν επιβιβαζόμαστε σε αεροπλάνα!! Το απίστευτο γέλιο.


  10. #460
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΥΓ. Για να μην πω τη νοοτροπία μας όταν επιβιβαζόμαστε σε αεροπλάνα!! Το απίστευτο γέλιο.
    Σε αυτο εχεις δικαιο
    Εχω τυχει σε πτηση για Αθηνα να ανοιγουν οι πορτες για να παμε στις σκαλες στο αεροπλανο απο το τερμιναλ και να πλακωνουν ολοι να προλαβουν και να πεφτουν μπινελικια

  11. #461
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PGouv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτο εχεις δικαιο
    Εχω τυχει σε πτηση για Αθηνα να ανοιγουν οι πορτες για να παμε στις σκαλες στο αεροπλανο απο το τερμιναλ και να πλακωνουν ολοι να προλαβουν και να πεφτουν μπινελικια
    Σε αυτό φταίνε οι αεροπορικές εταιρείες που επιτρέπουν σε μερικούς επιβάτες να έχουν μεγάλες χειραποσκευές. Όποιος μπει πρώτος, βρίσκει χώρο να της βάλει στα ντουλάπια, ενώ οι άλλοι τις έχουν στα πόδια.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  12. #462
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό φταίνε οι αεροπορικές εταιρείες που επιτρέπουν σε μερικούς επιβάτες να έχουν μεγάλες χειραποσκευές. Όποιος μπει πρώτος, βρίσκει χώρο να της βάλει στα ντουλάπια, ενώ οι άλλοι τις έχουν στα πόδια.
    Σπάνιο να μείνουν χειραποσκευές εκτός, στη χειρότερη να τη βάλεις λίγο πιο μακριά από τη θέση σου...

    Αλλά ακόμα και έτσι πως γίνεται μονίμως να επικρατεί αναρχία όταν ταξιδεύουν Έλληνες, οι άλλοι δεν έχουν το πρόβλημα των χειραποσκευών;
    Πόσες φορές δε το έχω απολαύσει όταν ο Ελληνάρας πάει να μπει ενώ φορτώνουν άλλο εύρος σειρών και ο ανέκφραστος/ανέκφραστη υπάλληλος τον στέλνει πίσω.

    Έχω τύχει βέβαια και στην Σιγκαπούρη τα κινεζάκια να έχουν πάθει σοκ με τους κάφρους και να αφήνουν να γίνει πανικός.

    Και ρε γαμώτο στο λεωφορείο/τραμ να το καταλάβω να θες να μπεις για να μην το χάσεις και αργήσεις. Στο αεροπλάνο; Πιο γρήγορα θα φτάσεις από τους άλλους; Σχιζοφρένεια.


  13. #463
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασσικό παράδειγμα το τραμ (ειδικά στάση Ν.Κόσμος) όταν έρχονται 2 συρμοί σε χρονική απόσταση 2-3 λεπτών και όλοι (μα όλοι) σπρώχνονται να μπουν στο πρώτο.
    Φαντάσου. Και το κακό ξέρεις ποιό είναι;

    Ότι δυστυχώς καί αυτοί οι πανύβλακες, συμπεριλαμβάνονται στο εκλογικό σώμα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #464
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό φταίνε οι αεροπορικές εταιρείες που επιτρέπουν σε μερικούς επιβάτες να έχουν μεγάλες χειραποσκευές. Όποιος μπει πρώτος, βρίσκει χώρο να της βάλει στα ντουλάπια, ενώ οι άλλοι τις έχουν στα πόδια.
    Ναι σιγά. Το κούφιο το κεφάλι μερικών φταίει. Έχουν τη θέση τους ήδη κλεισμένη και απλά τους πιάνει η γνωστή "πιλάλα" και κάτι από κόμπλεξ με συνέπεια να στριμώχνονται όπου βρουν....

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  15. #465
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου δεν είναι μόνο θέμα κακών υπηρεσιών που προσφέρουν τα ΜΜΜ.

    Κλασσικό παράδειγμα το τραμ (ειδικά στάση Ν.Κόσμος) όταν έρχονται 2 συρμοί σε χρονική απόσταση 2-3 λεπτών και όλοι (μα όλοι) σπρώχνονται να μπουν στο πρώτο.

    Καμιά φορά λέω να μπω κι εγώ μπας και δίνουν τίποτα τσάμπα μέσα και δεν το έχω καταλάβει.

    ΥΓ. Για να μην πω τη νοοτροπία μας όταν επιβιβαζόμαστε σε αεροπλάνα!! Το απίστευτο γέλιο.
    Εγω παλι χαιρομαι που πλακωνουν ολοι στο μπροστα(με τα λεωφορεια γινεται πιο συχνα) γιαυι εγω παω στο πισω και ειμαι αρχοντας.Οπως ειπε και ο Wan, δυστυχως αυτοι οι πανιβλακες περιλαμβανονται στο εκλογικο σωμα.
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

Σελ. 31 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας