Σελ. 491 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 471481486489490491492493496501511 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.351-7.365 από 13039
  1. #7351
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά δεν ασχολήθηκα να δω εάν έχει μεγαλη πόρτα . Ρώτησα όμως και μου είπαν να την παίρνεις μαζί σου . Δεν μου ανάφεραν για μεγάλη πόρτα . Ρώτησα όμως εδώ μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος . Θα μπορούσαν ίσως να βγάλουν μια κάρτα με βάση το πιστοποιητικό γέννησης και με χρονικό διάστημα μέχρι την ηλικία που θα πρέπει να πληρώσει εισιτήριο .
    Εννοείται ότι έχει μεγάλη (και αργή) πόρτα, αλλιώς θα απευθυνόταν το μετρό μόνο σε αδύνατους, γρήγορους, αρτιμελείς ανθρώπους άνευ αποσκευών :P
    Eννοείται επίσης ότι ένα μικρό παιδί πρέπει να περνάει μαζί με τον συνοδό του. Δηλαδή 3-4 χρονών παιδί (που εύκολα πιάνει απαγορευτικό βάρος για αγκαλιά από παππούδες-γιαγιάδες π.χ.) θα του έλεγες να χτυπήσει και να περάσει, θα περίμενες να κλείσει η πόρτα, και μετά θα περνούσες εσύ? Κι αν για κάποιο λόγο δε δούλευε η κάρτα σου τι θα έκανες? Ή μήπως θα περνούσες πρώτος και θα περίμενες να περάσει αυτό μετά? No way.

  2. #7352
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    να υπάρχουν άντρες της ιδιωτικής ασφαλείας των σταθμών/προσωπικό της ΣΤΑΣΥ και αστυνομικοί
    Αυτό είναι το βασικότερο απ' όλα, αλλιώς δεν θα γίνει τίποτα, θα τσακώνεται ο κόσμος με τον κάθε κουτοπόνηρο. Στον άγιο δημήτριο την Κυριακή υπήρχαν 2 άτομα μάλλον από υπηρεσία security και επέβλεπαν τις μπάρες.

  3. #7353
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Ειχαν πει θα σταματήσουν οι security .Oτι επίβλεψη θα γίνεται από υπαλλήλους.

  4. #7354
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leonidas33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχαν πει θα σταματήσουν οι security .Oτι επίβλεψη θα γίνεται από υπαλλήλους.
    Τι εννοείς απο υπαλλήλους;

    99% βιτζιλάντηδες χομπίστες θα επιτηρούν έτοιμοι να πλακώσουν τον οποιονδήποτε.

    Γιατι μπορεί να κράζουμε τον αλλο όταν δεν πληρώνει εισητήριο αλλα θα του διδάξουμε τον μπολιτισμό μας με μπουφλες και μπινελίκια.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  5. #7355
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς απο υπαλλήλους;

    99% βιτζιλάντηδες χομπίστες θα επιτηρούν έτοιμοι να πλακώσουν τον οποιονδήποτε.

    Γιατι μπορεί να κράζουμε τον αλλο όταν δεν πληρώνει εισητήριο αλλα θα του διδάξουμε τον μπολιτισμό μας με μπουφλες και μπινελίκια.
    να με συγχωρεις αγαπητε φιλε αλλα προσωπικα εγω ειμαι πολυ εξυπηρετικος απεναντι σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν περι ηλεκτρονικου εισιτηριου
    ετσι τους εχω σπαταλησει λιγο απο τον χρονο μου και τους εχω δειξει πως να βγαλουν ηλεκτρονικο εισιτηριο απο τα αυτοματα μηχανηματα η να το επαναφορτισουν οπως και τις καρτες που μπορει να εχουν
    επισης εχω δειξει σε αρκετους συνανθρωπους μας πως να το επικυρωνουν στα μηχανηματα (πορτες) καθως μετακινουμε καθημερινα με τα ΜΜΜ οποτε γλυτωνω χρονο απο τους υπαλληλους της ΣΤΑΣΥ

    αλλα δεν γουσταρω τους αυτους που το παιζουν εξυπνοι η αλλιως τζαμπατζηδες και θα προσπαθησουν να μπουν με το ετσι θελω ειτε οταν περναω εγω ειτε αν περναει καποιος αντρας/γυναικα συναδελφους απο την δουλεια

    σε αυτη την περιπτωση απλα θα πεσει ξυλο και να αισθανονται τυχεροι που δεν γινονται ελεγχοι κτλ γιατι ειλικρινα θα τους εδινα στεγνα στους υπευθυνους να τους κοψουν τον λογαριασμο

    γιατι τα χαλια που ζουμε σημερα τα οφειλουμε σε καθε κλεφτη-λαμογιο (ανεξαρτητα θεσης/επαγγελματος/ιδιοτητας/κατηγοριας)

    γιατι αν δεν υπηρχαν αυτοι και πληρωναν ολοι τους φορους/ασφαλιστικες εισφορες δεν θα χρειαζοταν να παιρνει καποιος συνταξη 300-400 ευρω ουτε θα υπηρχαν μισθοι 300-400 ευρω

  6. #7356
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Επίσης διατίθεσαι να γλιτώσεις χρόνο απο τους ελεγκτές , τους σεκιουριτάδες και τους αστυνομικούς κάνοντας τη δουλειά τους.

    Διατίθεσαι επίσης να δώσεις έξτρα δουλειά σε τραυματιοφορείς, νοσηλευτές, γιατρούς και νεκροθάφτες. Ίσως και σε μερικούς ερασιτέχνες κινηματογραφιστές διότι όλο και κάποιον θα εμπνεύσεις να σε βιντεοσκοπήσει επι το έργον για κανα facebook/twitter/youtube.

    Έχεις μήπως σκεφτεί να παρέχεις και πρώτες βοήθειες αμέσως αφου τουλουμιάσεις το θύμα; Έτσι για τον ακτιβισμό/εθελοντισμό βρε αδερφέ.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  7. #7357
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Ας φτιάξουν πρώτα τα συστήματα τους ,και μετά τα υπόλοιπα.Να κτυπάς την κάρτα στο μετρό και εκεί που θέλεις να κατέβεις να βγάζει λάθος και να μην ανοίγει η μπάρα .Και να περνάς με τον επόμενο ,γιατί υπάλληλος δεν υπάρχει.

  8. #7358
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    To software για τις μπαρες παιρνει πολυ tuning, και απορω γιατι δεν το εχουν tuneαρει ακομα οταν ειναι ορισμενα if-then-else ή απλες αλλαγες μεταβλητων. Πχ καποια ειναι κραυγαλεα tuneable, στυλ το lag στο να ανοιξει / να κλεισει, lags στο processing 2 απανωτων εξοδων, το bug με το "denial of service" αμα καθεται ο αλλος απ'την αλλη στο Χ, το exploitable bug με το "περνανε ολοι μαζι", κτλ...

  9. #7359
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Ειχε αναφερθει σε εφημερίδα ,ότι έχουν παραγγείλει λάθος λογισμικό που δεν δέχεται πολλες αλλαγές

  10. #7360
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Καλημέρα
    Δυστυχώς δεν διαθέτω αυτή την πολυτέλεια
    Όλοι/Ες θα πρέπει να κάνουν την δουλειά για την οποία τους προσέλαβαν


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης διατίθεσαι να γλιτώσεις χρόνο απο τους ελεγκτές , τους σεκιουριτάδες και τους αστυνομικούς κάνοντας τη δουλειά τους.

    Διατίθεσαι επίσης να δώσεις έξτρα δουλειά σε τραυματιοφορείς, νοσηλευτές, γιατρούς και νεκροθάφτες. Ίσως και σε μερικούς ερασιτέχνες κινηματογραφιστές διότι όλο και κάποιον θα εμπνεύσεις να σε βιντεοσκοπήσει επι το έργον για κανα facebook/twitter/youtube.

    Έχεις μήπως σκεφτεί να παρέχεις και πρώτες βοήθειες αμέσως αφου τουλουμιάσεις το θύμα; Έτσι για τον ακτιβισμό/εθελοντισμό βρε αδερφέ.

  11. #7361
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leonidas33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας φτιάξουν πρώτα τα συστήματα τους ,και μετά τα υπόλοιπα.Να κτυπάς την κάρτα στο μετρό και εκεί που θέλεις να κατέβεις να βγάζει λάθος και να μην ανοίγει η μπάρα .Και να περνάς με τον επόμενο ,γιατί υπάλληλος δεν υπάρχει.
    Με την υπάρχουσα κατάσταση υπάρχει τρόπος να "κλειδωθείς" μέσα στο μετρο, αν είσαι στο τελευταίο εισιτήριο ενεργό και μπεις στο μετρο πχ έχοντας ακομα 10min χρόνου διαθέσιμα, αλλα όταν πας να βγεις να έχεις 0 εισητηρια υπόλοιπο και να μην μπορεί να τραβήξει το επόμενο εισητηριο (όπως θα έκανε θεωρητικά αν χτυπουσες την έξοδο στα 30 min.)
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  12. #7362
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την υπάρχουσα κατάσταση υπάρχει τρόπος να "κλειδωθείς" μέσα στο μετρο, αν είσαι στο τελευταίο εισιτήριο ενεργό και μπεις στο μετρο πχ έχοντας ακομα 10min χρόνου διαθέσιμα, αλλα όταν πας να βγεις να έχεις 0 εισητηρια υπόλοιπο και να μην μπορεί να τραβήξει το επόμενο εισητηριο (όπως θα έκανε θεωρητικά αν χτυπουσες την έξοδο στα 30 min.)
    Αυτό είναι ένα από τα σφάλματα έχει πολλά σφάλματα το λογισμικό

    Εγώ σήμερα έγινα μάρτυρας ενός ακόμα λάθους του συστήματος
    Πάω να χτυπήσω την κάρτα μου και ένα "ζώον" καθόταν από την μεριά του κόκκινου Χ και εμένα την χτύπησε αλλά δεν άνοιξε η πύλη και χρειάστηκε να κάνω το γνωστό κόλπο για να περάσω

    Σε έναν παππού άλλο "ζώον" εκμεταλλεύτηκε που χτύπησε το εισιτήριο του άνοιξε η πύλη τον έσπρωξε και πέρασε αυτός αντί του παππού και χτύπησα την κάρτα μου κράτησα την πύλη και πέρασε ο παππούς μαζί μου

  13. #7363
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Kαι στα λεωφορεία βγάζουν πολλά λάθη οι κάρτες .

  14. #7364
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Έχει πλάκα πάντως να βλέπεις άτομα να πάνε να κτυπήσουν κάρτα ή εισητήριο ενώ το μηχάνημα όχι μόνο έχει βγάλει το κόκκινο "Χ" αλλά να τσιρίζει κι'όλας.

  15. #7365
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leonidas33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι στα λεωφορεία βγάζουν πολλά λάθη οι κάρτες .
    απο την πρωτη μερα που εβγαλα την προσωποποιημενη καρτα (Ενιαιο 30 ημερών) εγω απο τα εκδοτηρια με μια φωτογραφια λες και ειμαι καταδικος φυλακων
    αλλα και απο την ημερα που εβγαλα προσωποποιημενη καρτα (Μειωμενό , Ενιαιο 30 ημερών) για την μητερα μου απο την ιστοσελιδα
    αλλα και τα εισιτηρια ATH ENA TICKET (10+1)
    ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα

    εκτός αν στέκεται κανενά "ζώον" στην πύλη ή με σπρώξει για να περάσει εκείνο

    βέβαια πλέον όπως είπα όποιο "ζώον" το προσπαθήσει θα φάει ξύλο τέλος η περίοδος χάριτος που ήμουν καλός.

Σελ. 491 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 471481486489490491492493496501511 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας