Σελ. 410 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 390400405408409410411412415420430 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.136-6.150 από 13039
  1. #6136
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ρεπο τα δηλωνει ο εργατης ή ο εργαζομενος;
    Ασθενεια δηλωνει ο εργατης χωρις χαρτι γιατρου;
    Αδεια που πως εγκρινει ο εργοδοτης για ολους τους εργαζομενους μαζι;


    Μπορειτε να το πειτε οτι "κανουν απεργια και πληρωνονται" αλλα δεν ειναι ετσι, σαφως λιγοι κανουν αυτα που λετε, αλλα δεν ειναι ο κανονας.

    Εντυπωσεις ξερετε να δημιουργειτε μια χαρα.
    Δεν το κάνουν καθολικά όλοι, αλλά μεγάλο ποσοστό.

    Εργάτης ή εργαζόμενος; ? ? ?

    Ασθένεια κανονικά με χαρτί γιατρού. Που είναι το παράξενο;

    Άδεια κανονικά ως το ποσοστό που προβλέπεται. Όχι φυσικά όλο το προσωπικό σε άδεια.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  2. #6137
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ρεπο τα δηλωνει ο εργοδοτης ή τα παιρνει ο εργαζομενος;
    Ασθενεια δηλωνει ο εργαζομενος χωρις χαρτι γιατρου;
    Αδεια που πως εγκρινει ο εργοδοτης για ολους τους εργαζομενους μαζι;


    Μπορειτε να το πειτε οτι "κανουν απεργια και πληρωνονται" αλλα δεν ειναι ετσι, σαφως λιγοι κανουν αυτα που λετε, αλλα δεν ειναι ο κανονας.

    Εντυπωσεις ξερετε να δημιουργειτε μια χαρα.
    καμία εντύπωση δεν δημιουργώ

    επίσης σε ενημερώνω ότι δούλευα (συμβασιούχος) στο δημόσιο άρα θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω καλύτερα τι γίνεται με τα "ρεπό/κανονική άδεια/ασθένεια" όπως και να γνωρίζω καλύτερα το πως δηλώνονται πριν την "απεργία ή την στάση εργασίας" ώστε να πληρωθούν κανονικά τον μισθό

    ακριβώς τα ίδια μου τα έχουν επιβεβαιώσει φίλοι Δ.Υ που εργάζονται στα ΜΜΜ (ΟΑΣΑ-ΣΤΑΣΥ-ΟΣΥ) και δεν ανήκουν στους συνδικαλιστές αλλά είναι από τους χαμένους της υπόθεσης δηλαδή απλοί εργαζόμενοι και δεν έχουν λόγο να πουν ψέμματα ούτε εγώ να μην τους πιστέψω καθώς οι περισσότεροι από αυτούς είναι γείτονες μου (μένουν στην ίδια περιοχή με εμένα και τους βλέπω καθημερινά)

    σαφώς δεν γίνεται από όλους/ες τους Δ.Υ

    απλά μια μερίδα από αυτούς μην πω ότι περισσότερο οι "συνδικαλιστές" κάνουν τέτοιες "λαμογιές" από ότι οι απλοί εργαζόμενοι που συνήθως είναι οι χαμένοι της υπόθεσης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 26-02-17 στις 01:10.

  3. #6138
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το κάνουν καθολικά όλοι, αλλά μεγάλο ποσοστό.

    Εργάτης ή εργαζόμενος; ? ? ?

    Ασθένεια κανονικά με χαρτί γιατρού. Που είναι το παράξενο;

    Άδεια κανονικά ως το ποσοστό που προβλέπεται. Όχι φυσικά όλο το προσωπικό σε άδεια.
    Το διορθωσα γιατι εκανα καποια χαζα λαθη λογω ωρας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμία εντύπωση δεν δημιουργώ

    επίσης σε ενημερώνω ότι δούλευα (συμβασιούχος) στο δημόσιο άρα θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω καλύτερα τι γίνεται με τα "ρεπό/κανονική άδεια/ασθένεια" όπως και να γνωρίζω καλύτερα το πως δηλώνονται πριν την "απεργία ή την στάση εργασίας" ώστε να πληρωθούν κανονικά τον μισθό

    ακριβώς τα ίδια μου τα έχουν επιβεβαιώσει φίλοι Δ.Υ που εργάζονται στα ΜΜΜ (ΟΑΣΑ-ΣΤΑΣΥ-ΟΣΥ) και δεν ανήκουν στους συνδικαλιστές αλλά είναι από τους χαμένους της υπόθεσης δηλαδή απλοί εργαζόμενοι και δεν έχουν λόγο να πουν ψέμματα ούτε εγώ να μην τους πιστέψω καθώς οι περισσότεροι από αυτούς είναι γείτονες μου (μένουν στην ίδια περιοχή με εμένα και τους βλέπω καθημερινά)

    σαφώς δεν γίνεται από όλους/ες τους Δ.Υ

    απλά μια μερίδα από αυτούς μην πω ότι περισσότερο οι "συνδικαλιστές" κάνουν τέτοιες "λαμογιές" από ότι οι απλοί εργαζόμενοι που συνήθως είναι οι χαμένοι της υπόθεσης
    Ο καθενας στη θεση τους αυτο θα εκανε, θα προσπαθουσε να σωσει το μεροκαματο του.

    Αυτο το καθολικο ομως "και κανουν απεργια και πληρωνονται", εδω μου καθεται.

  4. #6139
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ιδιωτικοποίηση χθες.
    Packets: Lost in the intrawebs

  5. #6140
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διορθωσα γιατι εκανα καποια χαζα λαθη λογω ωρας.

    Ο καθενας στη θεση τους αυτο θα εκανε, θα προσπαθουσε να σωσει το μεροκαματο του.

    Αυτο το καθολικο ομως "και κανουν απεργια και πληρωνονται", εδω μου καθεται.
    εγώ για αυτό το ξεκαθάρισα ότι αφορά μια μειοψηφία και κυρίως συνδικαλιστές και όχι απλούς εργαζομένους

    όσο για τα λάθη δεν πειράζει

  6. #6141
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Περιοχή
    Κυπριάδου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    11(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διορθωσα γιατι εκανα καποια χαζα λαθη λογω ωρας.



    Ο καθενας στη θεση τους αυτο θα εκανε, θα προσπαθουσε να σωσει το μεροκαματο του.

    Αυτο το καθολικο ομως "και κανουν απεργια και πληρωνονται", εδω μου καθεται.
    Εάν δεν πληρώνονταν, τότε θα το σκέφτονταν περισσότερο πριν προκηρύξουν 3 24ωρες για αίτημα τύπου "η τυρόπιτα είναι στρογγυλή". Τρία ημερομίσθια είναι πολύ σημαντικά για να τα χάσει κάποιος αυτή την εποχή που έτσι και αλλιώς ολόκληρος ο μισθός δεν φτάνει, οπότε θα αποφασίσει απεργία μόνο για κάτι εξαιρετικά σοβάρό π.χ. απολύσεις, ιδιωτικοποίηση, σημαντική μείωση μισθού κλπ. Γι'αυτό και βγάζω το συμπέρασμα ότι πρέπει να πληρώνονται τις απεργίες και γι'αυτό τις προκηρύσουν και 'ελαφρά την καρδία'. Τώρα εάν σου κάθεται, εμάς να δεις πώς μας κάθεται όταν αναγκαζόμαστε να ξεκινήσουμε από τα χαράματα για τη δουλειά μας και να επιστρέφουμε κοντά μεσάνυχτα επειδή κάποιοι αποφασίζουν να κλείσουν τα μέσα σταθερής τροχιάς επειδή η 'τυρόπιτα είναι στρογγυλή'.

  7. #6142
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michael30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν δεν πληρώνονταν, τότε θα το σκέφτονταν περισσότερο πριν προκηρύξουν 3 24ωρες για αίτημα τύπου "η τυρόπιτα είναι στρογγυλή". Τρία ημερομίσθια είναι πολύ σημαντικά για να τα χάσει κάποιος αυτή την εποχή που έτσι και αλλιώς ολόκληρος ο μισθός δεν φτάνει, οπότε θα αποφασίσει απεργία μόνο για κάτι εξαιρετικά σοβάρό π.χ. απολύσεις, ιδιωτικοποίηση, σημαντική μείωση μισθού κλπ. Γι'αυτό και βγάζω το συμπέρασμα ότι πρέπει να πληρώνονται τις απεργίες και γι'αυτό τις προκηρύσουν και 'ελαφρά την καρδία'. Τώρα εάν σου κάθεται, εμάς να δεις πώς μας κάθεται όταν αναγκαζόμαστε να ξεκινήσουμε από τα χαράματα για τη δουλειά μας και να επιστρέφουμε κοντά μεσάνυχτα επειδή κάποιοι αποφασίζουν να κλείσουν τα μέσα σταθερής τροχιάς επειδή η 'τυρόπιτα είναι στρογγυλή'.
    δεν μπορώ να πω ότι δεν έχεις δίκιο φίλε μου

    οι υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα έχουν νιώσει στο πετσί τους μειώσεις μισθών , εργασιακές συμβάσεις/δικαιώματα , απολύσεις (ξέρετε όλοι/ες τι είναι ο άλλος 30αρής/40αρής/50αρής) ξαφνικά να του ανακοινώνουν την απόλυση του

    σε αντίθεση με τους υπαλλήλους του δημοσίου τομέα που το μόνο που πιθανόν να έχουν νιώσει είναι μειώσεις μισθών κατά τα άλλα η δουλειά τους είναι εξασφαλισμένη/μόνιμη σχέση απασχόλησης (εκτός μερικών εξαιρέσεων που υπογράφουν συμβάσεις και μετά θέλουν να γίνουν μόνιμοι...)

  8. #6143
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διορθωσα γιατι εκανα καποια χαζα λαθη λογω ωρας.



    Ο καθενας στη θεση τους αυτο θα εκανε, θα προσπαθουσε να σωσει το μεροκαματο του.

    Αυτο το καθολικο ομως "και κανουν απεργια και πληρωνονται", εδω μου καθεται.

    έχεις απόλυτο δίκαιο, δεν είναι καθολικό, κάποιος πρέπει να γραφτεί στα πρακτικά οτι κάνει απεργία, στην επόμενη θα γραφτεί κάποιος άλλος

    Καλά μας κάνουνε, αφού μπορούνε!

  9. #6144
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις απόλυτο δίκαιο, δεν είναι καθολικό, κάποιος πρέπει να γραφτεί στα πρακτικά οτι κάνει απεργία, στην επόμενη θα γραφτεί κάποιος άλλος

    Καλά μας κάνουνε, αφού μπορούνε!
    Α καλα, λοταρια ριχνουνε και αποφασιζουν ποιος εργαζομενος θα δηλωθει απεργος αυτην την φορα, ποιος την επομενη κλπ

    Καλα λες, καλα μας κανουν. Οταν εξισωσουνουμε 5 συνδικαλιστες με τους μεροκαματιαρηδες, καλα μας κανουν.

  10. #6145
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α καλα, λοταρια ριχνουνε και αποφασιζουν ποιος εργαζομενος θα δηλωθει απεργος αυτην την φορα, ποιος την επομενη κλπ

    Καλα λες, καλα μας κανουν. Οταν εξισωσουνουμε 5 συνδικαλιστες με τους μεροκαματιαρηδες, καλα μας κανουν.
    Ενα δάκρυ κύλισε, ήταν τόσο συγκλονιστική αυτή η πρόταση σου.

  11. #6146
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Πρωτη φορα θα χρειαστει να βγαλω καρτα απεριοριστων διαδρομων.

    Την εξυπναδα να την βγαζεις ονομαστικα για τους μηνες και οχι ημερολογιακα, ποιος την σκεφτηκε? Δεν μπορουσαν οποια ημερομηνια και αν την βγαλεις μεσα στον μηνα, να ισχυει μεχρι την αντιστοιχη του επομενου?

    Τωρα εγω που μπορω να βγαλω μονο το Σαββατο δηλαδη, θα χασω 5 μερες απο τον Μαρτιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 01-03-17 στις 18:42.
    No Justice - No Peace

  12. #6147
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτη φορα θα χρειαστει να βγαλω καρτα απεριοριστων διαδρομων.

    Την εξυπναδα να την βγαζεις ονομαστικα για τους μηνες και οχι ημερολογιακα ποιος την σκεφτηκε? Δεν μπορουσαν οποια ημερομηνια και αν την βγαλεις μεσα στον μηνα να ισχυει μεχρι την αντιστοιχη του επομενου?

    Τωρα εγω που μπορω να βγαλω μονο το Σαββατο δηλαδη, θα χασω 5 μερες απο τον Μαρτιο.
    Δυστυχώς φίλε έτσι είναι

  13. #6148
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Μιλαμε για φωστηρες, οχι αστεια. Μερικες φορες σηκωνεις τα χερια ψηλα.
    No Justice - No Peace

  14. #6149
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρώτο τρίμηνο του 2019 αναμένεται να λειτουργήσει τμηματικά για τους τρεις πρώτους σταθμούς «Αγ. Βαρβάρα- Κορυδαλλός- Νίκαια», η Γραμμή 3 του μετρό προς Πειραιά.

    Αυτό ανακοίνωσε σήμερα ο διευθύνων σύμβουλος της Αττικό Μετρό ΑΕ, Θεόδωρος Παπαδόπουλος. Στην ενημερωτική συνάντηση που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο δημαρχείο Κορυδαλλού με θέμα την πρόοδο των εργασιών και το χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης του έργου, συμμετείχαν ο δήμαρχος της πόλης, Σταύρος Κασιμάτης, ο αντιπεριφερειάρχης Πειραιά, Γιώργος Γαβρίλης, ο δήμαρχος Αγ. Βαρβάρας, Γιώργος Καπλάνης και ο γενικός γραμματέας, Κώστας Τσεφαλάς, από τον δήμο Νίκαιας- Αγ. Ι. Ρέντη.
    ......
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #6150
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......
    Τόσο πίσω είναι τα έργα; Αν οι "έτοιμοι" σταθμοί πάνε για 19, τότε οι υπόλοιποι πάνε για...τέλος 20; Καλά, το λιμάνι Πειραιά άστο, αν είναι έτοιμο το 2021 με την επέτειο της ανεξαρτησίας καλά θα 'μαστε
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 410 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 390400405408409410411412415420430 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας