Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    480
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    5954/906
    ISP
    HOL
    Router
    LinkSys WAG200
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Μεσα Ιουνιου του 2009 με φωτισε ο Θεος και εφυγα απο το καφενειο της Φορθνετ.
    Εχοντας πληρωσει στις 31 Μαιου 2009 τον τελευταιο λογαριασμο στη Φορθνετ και εφοσον προπληρωνεις παντα τα παγια 2 μηνων και η διακοπη εγινε στις 22 Ιουνιου 2009, ενω ημουν θυμα τους απο τον Μαιο του 2006 θεωρησα οτι δεν χρωσταω τιποτα και δεν μου εστειλαν ποτε λογαριασμο οτι οφειλω τιποτα.
    Μεχρι χτες που μου ηρθε επιστολη απο δικηγορικο γραφειο οτι υπαρχει ληξιπροθεσμη απαιτητη οφειλη 67 ευρω συν τοκους 1.8 ευρω και θα πρεπει να την εξοφλησω.
    Πηγαινοντα σε καταστημα Φορθνετ για να τους τα δωσω να πανε στο...... επειδη βαριεμαι να καθομαι να μαζευω αποδειξεις κτλ μου λενε οτι δε μπορω να πληρωσω πλεον στη Φορθνετ γιατι το λογιστηριο τους δεν ειναι πλεον αρμοδιο και η οφειλη εχει παει σε δικηγορικο γραφειο.

    ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΟΡΘΝΕΤ? Ειναι δυνατο για με στελνετε σε δικηγορικα γραφεια για ενα χρεος για το οποιο δε μου εχετε στειλει λογαριασμο?

    ΑΙΣΧΟΣ.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-11-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα σου προτεινα να παρεις ενα τηλεφωνο στην Forthnet και να ζητησεις να μαθεις αν εχει βγει λογαριασμος και αν εχει σταλει.Απο εκει και περα αν σου πουνε οτι εχει σταλει επικοινωνησε με τα ΕΛΤΑ της περιοχης σου.Στο τελος δωστους 67 € και παρε χαρτι οτι καμμια αλλη απαιτηση δεν εχει η Forthnet απο εσενα

  3. #3
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    480
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    5954/906
    ISP
    HOL
    Router
    LinkSys WAG200
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Δε καταλαβες... δε με αφηνουν καν να πληρωσω στη Φορθνετ.
    Πηγα σημερα το πρωι να τους τα δωσω και να τους στειλω στον αγυριστο και μου ειπαν οτι το λογιστηριο τους ειναι πλεον αναρμοδιο και θα πρεπει να απευθυνθω στο δικηγορικο γραφειο το οποιο μου εστειλε την επιστολη για τη ληξιπροθεσμη οφειλη.
    Το κακο ειναι οτι τα ακουνε οι υπαλληλοι της Φορθνετ οι οποιοι στη τελικη δε φταινε σε τιποτα.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stalker70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε καταλαβες... δε με αφηνουν καν να πληρωσω στη Φορθνετ.
    Πηγα σημερα το πρωι να τους τα δωσω και να τους στειλω στον αγυριστο και μου ειπαν οτι το λογιστηριο τους ειναι πλεον αναρμοδιο και θα πρεπει να απευθυνθω στο δικηγορικο γραφειο το οποιο μου εστειλε την επιστολη για τη ληξιπροθεσμη οφειλη.
    Το κακο ειναι οτι τα ακουνε οι υπαλληλοι της Φορθνετ οι οποιοι στη τελικη δε φταινε σε τιποτα.
    Εσύ είχες σύμβαση με τη forthnet όχι με το κάθε δικηγορικό γραφείο. Άμα αποφασίσεις να δίνεις χρήματα σε όποιον τρίτο σου ζητάει, δώσε και σε εμένα μερικά...

    Ταμείο παρακαταθηκών και δανείων, καταθέτεις τα χρήματα που εσύ πιστεύεις ότι τους χρωστάς, τους το κοινοποιείς και άστους να κουρεύονται!
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

  5. #5
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    480
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    5954/906
    ISP
    HOL
    Router
    LinkSys WAG200
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Σε αυτο δεν εχεις αδικο.
    Ομως και παλι δε θα επρεπε να εχω λογαριασμο επισημο απο τη Φορθνετ που να δειχνει ακριβως τι χρωσταω και γιατι?

  6. #6
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρώτη φορά ακούω τέτοια πράγματα.......
    Τι να πω.......
    Αυτοί είναι χειρότεροι κι από τη Βιβόντι.Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα πάρουν όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα από την τσέπη των δύσμοιρων συνδρομητών τους.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-11-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν με καταλαβες.ΑΠΑΙΤΗΣΕ να σου στειλουν λογαριασμο και μετα η παρακαταθηκων και δανειων ή στο δικηγορικο γραφειο για να παρεις και το χαρτι οτι ουδεμια αλλη απαιτηση εχει η εταιρεια απο εσενα.Εφοσον εχει εξουσιοδοτηση το δικηγορικο γραφειο για να παρει τα χρηματα μπορει και να στο προμηθευσει.

  8. #8
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Φωτός!
    ISP
    Γείτων!
    Η οφειλη ηταν υπαρκτη, εστω; (απο παλιο προηγουμενο υπολοιπο ισως; )
    Γιατι, βγαινει το συμπερασμα οτι λογω της προπληρωμης, σου χρωστουσαν.
    Δεν χρωστουσες.

    Αν ειναι ετσι, και αφου εχεις τις αποδειξεις
    κακως πηγες να δωσεις λεφτα εξ'αρχης...

    Δηλαδη, ενω επρεπε να σου επιστρεψουν καμια 40αρα,
    πηγες να τους δωσεις και μια 70αρα, καπακι;
    Φιλοκαλούμεν μετ'ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας

  9. #9
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    480
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    5954/906
    ISP
    HOL
    Router
    LinkSys WAG200
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Στις 31 ΜΑΙΟΥ στον τελευταιο λογαριασμο που μου ηρθε το μονο οφειλομενο ποσο που φαινοταν ηταν το ποσο των 79.80 ευρω που αφορουσε το διμηνο που παντα πληρωνα. Αυτον τον λογαριασμο τον εξοφλησα και εχω φυσικα και την αποδειξη.
    Το 70αρι αφορα μετα απο σχετικο ψαξιμο που εκανα το γεγονος οτι τον Φεβρουαριο του 2009 εκανα αιτηση στη Φορθνετ να αλλαξει ο τηλεφωνικος μου αριθμος. ΑΥΤΟΙ λοιπον θεωρησαν οτι απο τον Φεβρουαριο ξεκινησε νεα συμβαση μαζι τους κι αρα τον Ιουνιο θα επρεπε να πληρωσω τα 70 ευρω που πληρωνει καποιος οταν διακοψει τη συνδεση του πριν περασει χρονος. Κατι τετοιο βεβαια δε μου εγινε γνωστο οταν εκανα αιτηση αλλαγης τηλεφωνικου αριθμου. Και πληρωσα κανονικα τα 20 ευρω που ηταν το αντιτιμο αυτης της αλλαγης. Μονα ζυγα δηλαδη δικα τους.
    Οπως και να χει θα επρεπε να εχω λαβει λογαριασμο που να μου γνωστοποιει με ακριβεια το ποσο που επρεπε να πληρωσω και γιατι το πληρωνω. Κατι τετοιο δεν εχει γινει ακομη απο τη Φορθνετ.

    Περιμενω να επικοινωνησει μαζι μου το δικηγορικο γραφειο. Δε βρηκα την υπευθυνη για τη πληρωμη.
    Λογικα αυτοι θα πρεπει να μου δειξουν και ολα τα απαραιτητα παραστατικα τα οποια να δειχνουν τι πρεπει να πληρωσω.
    Κι εφοσον συμφωνησω θα δω που θα το πληρωσω αυτο που πρεπει.

    Το θεμα δεν ειναι τα 70 ευρω, το θεμα ειναι η πρακτικη αυτης της ..... εταιριας. Χωρις καμια ειδοποιηση (κι εστω οτι χαθηκε ο πρωτος λογαριασμος, μεσα σε 5,5 μηνες χαθηκαν ολες οι ειδοποιησεις που θα επρεπε να μου εχει στειλει?) αναθετει σε ενα δικηγορικο γραφειο στο οποιο γνωστοποιει προφανως και ολα τα προσωπικα μου στοιχεια να απαιτησει με εναν εντελως ακομψο τροπο να πληρωσω, απειλωντας με με δικαστικη προσφυγη.

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΦΟΡΘΝΕΤ. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ.

    Αλλα βεβαια απαραδεκτο και το γραφειο το οποιο στελνει απλα μια επιστολη να πληρωσω το ταδε ποσο χωρις να μου στελνει και τα εγγραφα τα οποια αποδεικνυουν οτι πρεπει να πληρωθει αυτο το ποσο. Και ειναι και δικηγοροι τρομαρα τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stalker70 : 16-11-09 στις 13:36.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ζήτα από τη forthnet αντίγραφο κατάστασης λογαριασμού. Κατέθεσε εγγράφως το αίτημα σε ένα κατάστημα forthnet και απαίτησε να στο δώσουν. Πάρε αντίγραφο υπογεγραμμένο και σφραγισμένο από αυτούς ότι κατέθεσες το αίτημά σου.

    Όταν σου δώσουν το αντίγραφο του λογαριασμού, βλέπεις τι κι εάν τους χρωστάς και πράτεις αυτό που νομίζεις όσον αφορά στην καταβολή.

    Με το δικηγορικό γραφείο μην ασχοληθείς, παρά μόνο για να τους πεις να σου στείλουν αυτοί το αντίγραφο κατάστασης λογαριασμού.
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

  11. #11
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    480
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    5954/906
    ISP
    HOL
    Router
    LinkSys WAG200
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Ζητησα απο το δικηγορικο γραφειο αυτο που ειπες... αντιγραφο καταστασης λογαριασμου απο τη Φορθνετ που να φαινεται το ποσο που χρωσταω.

    Απο το καταστημα της Φορθνετ ομως δε βρηκα ακρη. Το λογιστηριο τους λεει ειναι αναρμοδιο πλεον γιατι εχει στειλει τον λογαριασμο στο δικηγορικο γραφειο/εισπρακτικη εταιρια.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stalker70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητησα απο το δικηγορικο γραφειο αυτο που ειπες... αντιγραφο καταστασης λογαριασμου απο τη Φορθνετ που να φαινεται το ποσο που χρωσταω.

    Απο το καταστημα της Φορθνετ ομως δε βρηκα ακρη. Το λογιστηριο τους λεει ειναι αναρμοδιο πλεον γιατι εχει στειλει τον λογαριασμο στο δικηγορικο γραφειο/εισπρακτικη εταιρια.
    Ακόμα κι εκχώρηση χρέους -γιατί κάτι τέτοιο μου μυρίζει- να έχει κάνει η forthnet στο δικηγορικό γραφείο, οφείλει να έχει την καρτέλα σου. Με βάση αυτήν προκύπτει τι πρέπει να πληρώσεις για υπηρεσίες που έλαβες από τη forthnet.

    Το δικηγορικό γραφείο μπορεί να ζητάει ό,τι θέλει! ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ! Κι εάν επιμείνουν, ζήτα νομιμοποιητικά έγγραφα (αντίγραφο σύμβασης εκχώρησης χρέους - πληρεξούσιο εντολής από forthnet κ.λπ.)

    Ζήτα εγγράφως αντίγραφο κινήσεων λογαριασμού από τη forthnet. Οφείλουν να κρατούν τα στοιχεία αυτά και είναι στη διάθεσή σου ως άμεσα ενδιαφερόμενος. Εάν σου αρνηθούν, μία αναφορά στο συνήγορο του καταναλωτή και θα φροντίσουν αυτοί τα υπόλοιπα.
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

  13. #13
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    480
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    5954/906
    ISP
    HOL
    Router
    LinkSys WAG200
    SNR / Attn
    11(dB) / 42(dB)
    Εγινε φιλε μου. Αυτο θα κανω.
    Ευχαριστω πολυ και σενα και ολους οσους θελησαν να με βοηθησουν.
    Αυριο το απογευμα θα παω σε καταστημα Φορθνετ και θα απαιτησω την γραπτη ενημερωση καθε οφειλης μου.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τηλέφωνο πήρες στη Forthnet να σε ενημερώσει απο πότε είναι το χρέος? (Εγώ πήρα και μου το ανέλυσαν) Τηλέφωνο πήρες στο δικηγορικό να σε ενημερώσει οτι τα λεφτά μπορείς να τα καταθέσεις σε λογαριασμό της Forthnet και απλα να τους στείλεις το αποδεικτικό κατάθεσης με fax να σβήσουν την υπόθεση? (Εγώ πήρα και μου δώσανε) Γιατί τοσο μπλα μπλα και κακό για το τίποτα? Και μένα μου έστειλε το ίδιο δικηγορικό και απο ότι είδα ήταν για 1 λογαριασμό (που μου είχε έρθει) πολύ παλιό που όντως είχα ξεχάσει να πληρώσω πριν 2 χρόνια. Το μόνο λάθος της forthnet είναι ότι δεν σε ξαναενόχλησε οτι χρωστάς και δεν το είχε στον εξοφλητικό. Δηλαδή και χρωστάμε και θα κράζουμε? ΟΤΕ μια ζωή ξέρω ολοι οι άλλοι αίσχος και κρα....

  15. #15
    Εγγραφή
    04-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Αγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    763
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99000/11998
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedPort Plus 2
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς το κάνουν και άλλοι αυτό. Πριν την 4νετ ήμουν στην HOL και μετά από 3 μήνες ενώ δεν υπήρχε καμία εκκρεμότητα με πήραν τ/φ από κάποια εισπρακτική εταιρεία να μου πουν με αυστηρό ύφος πως δεν έχω εξοφλήσει τους λογ/σμούς μου με την HOL και θα πρέπει να εξοφλήσω άμεσα κλπ κλπ. Τους ρώτησα με πιο δικαίωμα ανακατεύονται αυτοί, πως έχω εξοφλήσει και τους διαολόστειλα. Εκτοτε δεν ξαναπήρε κανείς
    Οχι άλλο κάρβουνο ...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-08, 22:34
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-07, 17:18
  3. Η Forthnet στελνει 1 SMS η περισσοτερα;
    Από zoiros στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-07, 18:25
  4. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-07, 14:03
  5. Vivodi Telecom: Μεταστέγαση γραφείων
    Από dantouan στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-05, 08:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας