Σελ. 39 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 192934373839404144 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 571-585 από 664
  1. #571
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ή αλλαγή παρόχου ή κάποια υπηρεσία VPN...
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  2. #572
    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    73
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Vivodi - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NETFASTER IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή αλλαγή παρόχου ή κάποια υπηρεσία VPN...
    VPN ειχα παλια για αλλη δουλεια (Hulu).

  3. #573
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν είναι γρήγορο και δεν απαγορεύει ρητά τα torrents τότε δοκίμασε το.
    Αν και το Hulu σε καλύπτει και είναι νόμιμο!!
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  4. #574
    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    73
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Vivodi - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NETFASTER IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 23(dB)
    Απο οτι θυμαμαι ολα τα καλυπτε.

  5. #575
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    1.299
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ΝETFASTER IAD 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Παντως τωρα εγω κατεβαζω με 100 ΚΒ/sec. Το προβλημα ξεκινησε πριν τα Χριστουγεννα και παμε για Πασχα και ακομη να το φτιαξουν... Τι να πω... Ευγε τους...

  6. #576
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Περιοχή
    ιλιον
    Μηνύματα
    1.046
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    870/16000
    ISP
    HOL
    σταθερα το προβλημα 150κ..

    το encryption δε δουλευει.
    και για το χαβαλε αν ανοιξω 2 διαφορετικα τορρεντ προγραμματα και τα 2 μαζι αν τα προσθεσεις ειναι 150κ..
    το νετ σε απλο download turbo..
    την πηρε το ματι μου στο νετ
    στο wiki tou vuse /w/Bad_ISPs
    οποτε δεν ειναι κατι που συζητιεται.. τουλαχιστον με τον τροπο που βλεπουν τα δικα μου ματια.

    ετσι ειναι και σ οποιον αρεσει.. ειναι πολυ απλο.

    απλα καλο θα ηταν να μπει ενα warning και σε οσους ασχολουνται με το σπορ να την επιλεγουν για τα καλα της και να την αποφευγουν για τα κακα της.

  7. #577
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/22000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Power Station WiFi 6
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εδω απο το μεσημερι εχω κοφτη (για μερικες μερες ηταν οκ). Κανουν δεν κανουν αναβαθμιση δεν με ενδιαφερει πλεον, αφου δεν μας εχουν ενημερωσει, αντιθετως μας πετανε ηλιθιες δικαιολογιες.

    Πριν τον Μαιο παμε για Cyta...

  8. #578
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εδώ παιδιά μία από τα ίδια.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  9. #579
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    1.299
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ΝETFASTER IAD 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Οι τυποι ειναι απλα τραγικοι πλεον.
    3.5 μηνες προβλημα και δεν εχει γινει τιποτα απολυτως για να βελτιωθει η κατασταση. Πραγματικα καθομαι και σκεφτομαι αν αξιζει για 7-8 ευρω λιγοτερα τον μηνα να καθομαι σε αυτους και να μην μπορω να κατεβασω ουτε εναν αγωνα ποδοσφαιρου η μπασκετ ΝΒΑ που μου αρεσει και να μην παω στον ΟΤΕ. Και δεν ειναι οτι θα παθω τιποτα φοβερο αν κατεβασω το τορεντ σε περισσοτερο χρονο. Οχι δεν θα παθω κατι κακο. Δεν θελω να φανω και τραγικος η οτι επαθα και καποια μεγαλη συμφορα.
    Απλα ειναι θεμα στραβωματος πλεον γιατι νιωθω οτι ειτε αδιαφορουν ειτε ειναι ανικανοι να κανουν κατι για το προβλημα αυτο αλλα τα λεφτα μια χαρα τα ζητανε στο ακεραιο καθε μηνα. Ναι ξερω τους καλυπτει το συμβολαιο που δεν λεει κατι για τραγικες ταχυτητες στα τορεντς.
    Απλα υπαρχει και μια λεξη που δεν την γραφει μεσα στο συμβολαιο και λεγεται σεβασμος η με απλα λογια και κατα το πιο λαικο "να εχεις λιγη πετσα πανω σου".
    Δεν γουσταρω να παιρνω τηλεφωνο την τεχνικη υπηρεσια και αυτος που μου απαντα να μου λεει οτι η ταχυτητα στα τορεντς ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων (με το οποιο συμφωνω) και μολις του λεω οτι καθε μερα στις 12 τα μεσανυχτα ακριβως ολα φτιαχνουν να μου λεει αλλα λογια να αγαπιομαστε... Προτιμω να μου πει ξερα κυριε συνδρομητη εχουμε προβλημα πχ ή κυριε συνδρομητη εχουμε κοφτη γιατι δεν γινεται αλλιως... Θα το εκτιμουσα πιο πολυ εγω τουλαχιστον.
    Αντε και καλο Πασχα (για να μην πω Αγιου Πνευματος τον Ιουνιο) με το συγκεκριμενο προβλημα με τα τορεντς γιατι το κοβω να τραβαει αρκετα...

  10. #580
    Εγγραφή
    15-05-2007
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 29.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoug100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τυποι ειναι απλα τραγικοι πλεον.
    3.5 μηνες προβλημα και δεν εχει γινει τιποτα απολυτως για να βελτιωθει η κατασταση. Πραγματικα καθομαι και σκεφτομαι αν αξιζει για 7-8 ευρω λιγοτερα τον μηνα να καθομαι σε αυτους και να μην μπορω να κατεβασω ουτε εναν αγωνα ποδοσφαιρου η μπασκετ ΝΒΑ που μου αρεσει και να μην παω στον ΟΤΕ. Και δεν ειναι οτι θα παθω τιποτα φοβερο αν κατεβασω το τορεντ σε περισσοτερο χρονο. Οχι δεν θα παθω κατι κακο. Δεν θελω να φανω και τραγικος η οτι επαθα και καποια μεγαλη συμφορα.
    Απλα ειναι θεμα στραβωματος πλεον γιατι νιωθω οτι ειτε αδιαφορουν ειτε ειναι ανικανοι να κανουν κατι για το προβλημα αυτο αλλα τα λεφτα μια χαρα τα ζητανε στο ακεραιο καθε μηνα. Ναι ξερω τους καλυπτει το συμβολαιο που δεν λεει κατι για τραγικες ταχυτητες στα τορεντς.
    Απλα υπαρχει και μια λεξη που δεν την γραφει μεσα στο συμβολαιο και λεγεται σεβασμος η με απλα λογια και κατα το πιο λαικο "να εχεις λιγη πετσα πανω σου".
    Δεν γουσταρω να παιρνω τηλεφωνο την τεχνικη υπηρεσια και αυτος που μου απαντα να μου λεει οτι η ταχυτητα στα τορεντς ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων (με το οποιο συμφωνω) και μολις του λεω οτι καθε μερα στις 12 τα μεσανυχτα ακριβως ολα φτιαχνουν να μου λεει αλλα λογια να αγαπιομαστε... Προτιμω να μου πει ξερα κυριε συνδρομητη εχουμε προβλημα πχ ή κυριε συνδρομητη εχουμε κοφτη γιατι δεν γινεται αλλιως... Θα το εκτιμουσα πιο πολυ εγω τουλαχιστον.
    Αντε και καλο Πασχα (για να μην πω Αγιου Πνευματος τον Ιουνιο) με το συγκεκριμενο προβλημα με τα τορεντς γιατι το κοβω να τραβαει αρκετα...



    ακριβως τα ιδια πραγματα ειπαν και σε μενα εχτες που τους πηρα τηλέφωνο και οταν τους ειπα οτι ο αδερφός μου εχει forthnet και συνδέομαι και ολα ειναι κανονικα μου ειπαν οτι μπορεί να εχει καλύτερο ρουτερ γιαυτο και πιάνει καλύτερη ταχύτητα

  11. #581
    Εγγραφή
    01-07-2010
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    2.671
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως τα ιδια πραγματα ειπαν και σε μενα εχτες που τους πηρα τηλέφωνο και οταν τους ειπα οτι ο αδερφός μου εχει forthnet και συνδέομαι και ολα ειναι κανονικα μου ειπαν οτι μπορεί να εχει καλύτερο ρουτερ γιαυτο και πιάνει καλύτερη ταχύτητα
    "Ε,τότε στείλτε μου καλύτερο ρούτερ"...θα τους έλεγα εγώ.............!!!

  12. #582
    Εγγραφή
    15-12-2010
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μετά από 4 μήνες πιστεύω ότι σήμερα και χτες υπάρχει κάποια αλλαγή προς το καλο!! από χτες λοιπόν παρατήρησα μεγάλη αλλαγή στην ταχύτητα. τώρα πιανιω 1mb downloαd!! είχα να πιάσω τέτοια ταχύτητα 4 μήνες (WOW) gia torrents πάντα.Tο περίεργο είναι ότι είχα γελοίες ταχύτητες όλο αυτό διάστημα ,δεν άλλαζε η ταχύτητα μετά τις 12 το βραδυ δηλαδή , μέσο ορο σε torrens για τους 4 μήνες να έπιανα 70kb.. μιλάμε τραγικά ΠΡΑΜΑΤΑ. Eλπίζω να μην μου το βγάλουν ξινό..

  13. #583
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    1.299
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ΝETFASTER IAD 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από detomaso Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετά από 4 μήνες πιστεύω ότι σήμερα και χτες υπάρχει κάποια αλλαγή προς το καλο!! από χτες λοιπόν παρατήρησα μεγάλη αλλαγή στην ταχύτητα. τώρα πιανιω 1mb downloαd!! είχα να πιάσω τέτοια ταχύτητα 4 μήνες (WOW) gia torrents πάντα.Tο περίεργο είναι ότι είχα γελοίες ταχύτητες όλο αυτό διάστημα ,δεν άλλαζε η ταχύτητα μετά τις 12 το βραδυ δηλαδή , μέσο ορο σε torrens για τους 4 μήνες να έπιανα 70kb.. μιλάμε τραγικά ΠΡΑΜΑΤΑ. Eλπίζω να μην μου το βγάλουν ξινό..
    Εμενα παλι φιλε μου αυτη την στιγμη η ταχυτητα δεν παει πανω απο 240 ΚΒ/sec παρολο που εχω βαλει μεσα τορεντς απο private tracker με πολλους seeders.
    Απλα εχω παρατηρησει την εξης "βελτιωση" τον τελευταιο καιρο. Οτι υπαρχουν καποια διαστηματα που η ταχυτητα ανεβαινει αρκετα για καποια ωρα αλλα μετα παλι πεφτει στο κλασικο τιμημενο οριο των 200 Κb/sec. Δηλαδη υπαρχουν καποιες αναλαμπες που και που που διαρκουν καποιο χρονικο διαστημα και μετα παλι τα ιδια. Παντα μιλαμε για ωρες αιχμης γιατι μετα τα μεσανυχτα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
    Παραδειγμα τωρα η ταχυτητα δεν παει οπως ειπα πανω απο 240 ΚΒ/sec. Σε μια ωρα μπορει να παει στο 1 ΜΒ/sec πχ και αυτο να διαρκεσει μιση ωρα και μετα να πεσει παλι. Απο το ολοτελα καλη και η Παναγιωτενα φυσικα.
    Αλλα σταθερη βελτιωση για πολλες μερες συνεχομενα δεν εχω δει σε καμια περιπτωση.
    Αντε να δουμε ποτε θα φτιαξει μια και καλη και επιτελους να κλεισει αυτο εδω το τοπικ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zoug100 : 31-03-11 στις 16:39.

  14. #584
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Περιοχή
    ιλιον
    Μηνύματα
    1.046
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    870/16000
    ISP
    HOL
    υπαρχει μια αρνητικη βελτιωση...
    μαλλον πρεπει να το παρω κανα βιντεακι..
    απο 150κ κοβει 140 σημερα..
    ειναι να το βλεπει κανεις για να καταλαβει..
    μολις αγγιξει η γραμμη τα 140κ+ ειναι οπως ακουμπα κανεις το χερι του στη φωτια.. αμεσως κλωτσιμα γραμμης στα 130-133... οπου θα ανεβει ως τα 140 σταθερα και αν τυχων τα αγγιξει η τα περασει ξανα 130..

    αντι να βελτιωσουν το limit το κατεβαζουν..

  15. #585
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Cellpipe 7130
    Μια απο τα ιδια.εφυγα απο τον οτε πριν 5-6 μερες μετα απο 5 χρονια.Πρωτη μερα ολα μια χαρα.απο την δευτερη μονο στα torrents 140 -150 kbps.Οπουδηποτε αλλου δοκιμασω ftp,http,tests η γραμμη πεταει (~1,2 Mbps).Ειναι εκνευριστικο.Παιδια μια απορια μπορω να την κανω απο την hol επειδη δεν ειμαι ικανοποιημενος απο τις πρωτες μερες χωρις να πληρωσω ρητρες κλπ?

Σελ. 39 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 192934373839404144 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νατα μας!! Traffic Shaping στα κρυφα?
    Από CamClone στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-09, 01:29
  2. Torrents + Traffic Shaping ναι η όχι
    Από tolisp στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-08, 16:08
  3. Traffic shaping σε torrents;
    Από kostasblack στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 00:25
  4. Υπάρχει ενδεχόμενο traffic shaping?
    Από haris_led στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-07, 20:22
  5. Traffic shaping με περιορισμο στα torrents?
    Από Babylon5gr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-06, 22:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας