Σελ. 92 από 168 ΠρώτηΠρώτη ... 728287909192939497102112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.366-1.380 από 2516
  1. #1366
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #1367
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Πρόκειται για τη μεγαλύτερη ροκ συναυλία που έγινε ποτέ στην Ελλάδα από άποψη θεάματος αλλά φυσικά και μουσικής. Όταν ακούς "Thunderstruck", "Dirty Deeds", "Hell' s Bells", "Highway to Hell", "Whole Lotta Rosie", "Rock N Roll Train", "For those about to Rock", "You Shook Me All Night Long" τα συναισθήματα σου τρελαίνονται και νιώθεις λίγο σαν... Βίσση, μια παγώνεις , μια ζεσταίνεσαι.
    E όχι και έτσι.... ΕΛΕΟΣ...... Μια συναυλία, ενος "θρυλικού" συγκροτήματος ήταν..... Αντικειμενικότατο review κατα τα άλλα.... Ξεχνάμε Ριζούπολη/Φιλαδέλφεια του 88, ξεχνάμε Scorpions, και και και.... Αν είναι να αρχίσουμε να λέμε ότι μας κατέβει, και να κάνουμε ότι τάχα γράφουμε reviews, ε τι να πω.... Σηκώνω τα χέρια ψηλά.........

    Μήπως και σε κάθε επίσκεψη ιστορικού, και θρυλικού συγκροτήματος δεν λέγονται τα ίδια; "ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ" συνέχεια..... Ε τι άλλο να πεις....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DaveMurray : 29-05-09 στις 19:38.

  3. #1368
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Αν ήσουν εκεί, ίσως και να μην είχες αυτήν την άποψη
    Ανυπόγραφος

  4. #1369
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Όχι δεν είναι έτσι euri.... Σε κάθε εμφάνιση ιστορικής και θρυλικής μπάντας στην ελλάδα, ξεπηδούν reviews, που δεν είναι αντικειμενικά, και βαφτίζουν την κάθε εμφάνιση, ώς τις καλύτερη που έχει γίνει στην Ελλάδα (για μέχρι τότε).... Σε μελλοντική επίσκεψη "θρυλικού" συγκροτήματος, πάλι θα ξεπηδήσουν reviews που θα λένε τα ίδια πράγματα..... Review να κάνεις, αλλά όχι και να δίνεις την αίσθηση ότι "αγαπάς" παθολογικά το κάθε συγκρότημα.... Έτσι δεν πληροφορείς τον κόσμο, δεν δίνεις τον τόνο του αντικειμενικού "review" που αναλυει τα τεκτενόμενα της όποιας εμφάνισης.....

    Είναι πχ σαν να μου λες και εμένα, ότι ως παθολογικά λάτρης των maiden (που όλοι γνωρίζουv ότι είμαι), θα έγραφα review, και θα τιττλοφορούσα την εμφάνιση πχ των maiden με τον Blaze εδώ, ως ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ που έχει γίνει ποτέ..... (που φυσικά και δεν ήταν..... Περισσότερο κακή ήταν, παρά καλή....) Φαντάσου να έγραφα κάτι τέτοιο.....

    Τέτοια review θέλουμε; Που εκφράζουν την δική μας πόρωση; Η την πληροφόρηση, εκτίμηση για όσα έγιναν σε μια εμφάνιση; Νομίζω ότι δεν έχεις καταλάβει το "point" μου.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DaveMurray : 29-05-09 στις 20:17.

  5. #1370
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Κώστα, πραγματικά ήταν η καλύτερη ροκ/μέταλ συναυλία που έχει γίνει ποτέ στην Ελλάδα! Στο λέει κάποιος που τρέχει σε συναυλίες εδώ και 14-15 χρόνια και έχει δει σχεδόν τα πάντα όλα από μεγάλα ονόματα (έχω χάσει μόνο Kiss και Roger Waters ). Για μένα οι 5 καλύτερες που έχουν γίνει:

    1. AC/DC
    2. Metallica Rockwave 2007
    3. Black Sabbath Rockwave 2005
    4. Judas Priest Rockwave 2004
    5. Gary Moore

    Και για να μη σου χαλάω χατήρι, θα βάλω μέσα και την περσινή των Iron Maiden και αυτή με Scorpions την πρώτη φορά στο Καραισκάκη. Αλλά πραγματικά αυτό που έγινε χθες δε συγκρίνεται με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!! Ούτε με Metallica 92 στη Ν.Σμύρνη, ούτε με 88 που λες (κι εγώ ότι έχω ακούσει λέω φυσικά γι' αυτές τις θρυλικές συναυλίες που είχαν γίνει τότε), ούτε, ούτε, ούτε!!! Μπες youtube και δες τι έγινε! Πραγματικά νοιώθω πολύ κ@λοφαρδος που κάτσαν καλά οι ημερομηνίες της εξεταστικής και κατάφερα να τους δω!!!

    Απλά ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ και ένα ακόμα πιο τιτανοτεράστιο !!!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #1371
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Δεν αντιλέγω ότι ήταν μια πραγματικά καλή/φανταστική/γαμ*******ρη κτλ κτλ συναυλία.... Εκεί που έχω ένσταση είναι στα reviews, που βαφτίζουν την κάθε συναυλία μεγάλου συγκροτήματος, ως την "ΚΑΛΥΤΕΡΗ" που έχει γίνει (για μέχρι τότε).... Με πειράζουν αφάνταστα τα μη αντικειμενικά reviews.... Εκεί είναι η ενστασή μου, όχι στην εμφάνιση των AC/DC..... Όταν πχ έρθουν τπτ Judas Priest, να πάω να γράψω και εγώ review, και αναλόγως την πόρωση μου, να γράψω "η καλύτερη συναυλία που έχει γίνει ποτέ στην ελλάδα".....

    Μήπως και να γράψω το συγκεκριμένο κλισε και βαρύγδουπο λογύδριο και για τους SorrowfulAngels (μια ανερχόμενη μπάντα) και να διεκδικώ ότι αυτό που γράφω είναι σωστό; Οι μεγάλες λέξεις, και η διαχείρηση τους απαιτούν και ΤΥΦΛΗ αντικειμενικότητα.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DaveMurray : 29-05-09 στις 20:40.

  7. #1372
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    E όχι και έτσι.... ΕΛΕΟΣ...... Μια συναυλία, ενος "θρυλικού" συγκροτήματος ήταν..... Αντικειμενικότατο review κατα τα άλλα.... Ξεχνάμε Ριζούπολη του 88, ξεχνάμε Scorpions, και και και.... Αν είναι να αρχίσουμε να λέμε ότι μας κατέβει, και να κάνουμε ότι τάχα γράφουμε reviews, ε τι να πω.... Σηκώνω τα χέρια ψηλά.........
    Αυτό σου ξέφυγε ?

    Για όσους γνωρίζεται, ο Bruce Dickinson των Iron Maiden, που είναι από τους κορυφαίους τρελούς πάνω στη σκηνή, μπροστά στον διαβολάκο με το ταυράκι, δεν πιάνει μια... (προσωπική άποψη, συγχωρέστε με).

  8. #1373
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό σου ξέφυγε ?
    Όχι καθόλου

  9. #1374
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Όταν μιλάμε για συναυλίες και μουσική γενικότερα η αντικειμενικότητα μάλλον πάει περίπατο...

  10. #1375
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Κώστα έχεις δίκιο για την αντικειμενικότητα των reviews, αλλά άλλο αυτό και άλλο αυτό που έγραψες στην αρχή... Το ξαναλέω πάντως: Το χθεσινό απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  11. #1376
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Ο ήχος κάποιες στιγμές έχανε. Μου φαίνεται οι μηχανικοί ήχου τα κάναν ρόιδο. Οι Απάντηση τίποτα το συγκλονιστικό, αλλά δε μας χάλασαν κιόλας. Έχουν υπάρξει και χειρότερα support... Καλούτσικοι θα έλεγα.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #1377
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Roger Waters 2006.

    Leonard Cohen 2008.


    Έπονται σε απόσταση οι υπόλοιποι

  13. #1378
    Το avatar του μέλους zahoss
    zahoss Guest
    εγώ δεν τους είδα, αλλά συμφωνώ με τον DaveMurray, αυτό το η καλύτερη συναυλία που "έχω δει"/ "έχει γίνει" κάθε φορά έχει αρχίσει και κουράζει.

    δηλαδή εντάξει, μπορεί να είναι και φυσιολογικό αν σκεφτείς οτι ακούς κριτικές από φαν συνήθως, και ίσως να γινόταν και παλαιότερα και να γίνεται και έξω, αλλά πλέον όταν ακούω το "η καλύτερη" δεν απγοητεύομαι που δεν πήγα(όπως παλαιότερα). Απλά σκέφτομαι ήταν μια οκ συναυλία και όλα κύλησαν ομαλά.

  14. #1379
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zahoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν τους είδα, αλλά συμφωνώ με τον DaveMurray, αυτό το η καλύτερη συναυλία που "έχω δει"/ "έχει γίνει" κάθε φορά έχει αρχίσει και κουράζει.

    δηλαδή εντάξει, μπορεί να είναι και φυσιολογικό αν σκεφτείς οτι ακούς κριτικές από φαν συνήθως, και ίσως να γινόταν και παλαιότερα και να γίνεται και έξω, αλλά πλέον όταν ακούω το "η καλύτερη" δεν απγοητεύομαι που δεν πήγα(όπως παλαιότερα). Απλά σκέφτομαι ήταν μια οκ συναυλία και όλα κύλησαν ομαλά.
    Μεσα στον ενθουσιασμο (περα απο την μουσικη + την οποια ποιοτητα του ηχου) βαλε και το οτι δεν εχουν ερθει και πολλες φορες στη χωρα μας οι ACDC....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  15. #1380
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10016/1022
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Zyxel
    Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα όπως η καλύτερη συναυλία, το καλύτερο συγκρότημα, το καλύτερο αυτοκίνητο, η ομορφότερη γυναίκα κτλ. The truth is in the eyes of the beholder.

    Απλά μπορείς να πεις ότι υπάρχουν "κλάσεις". Για παράδειγμα, αν και δεν ήμουν την Πέμπτη, απ'ότι συζήτησα/κατάλαβα ήταν πάρα πολύ καλή η συναυλία και μπαίνει στις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ που έχουν γίνει στην Ελλάδα (μαζί με των Maiden το 88 και των Metallica το 92 στις οποίες ήμουν)...

    Τα υπόλοιπα είναι για να γίνεται κουβέντα - όχι ότι είναι κακό βέβαια
    Think for yourself.
    Question Authority.

Σελ. 92 από 168 ΠρώτηΠρώτη ... 728287909192939497102112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-08, 20:37
  2. λιστα με τις μεχρι τωρα HD ταινιες
    Από giannhs1984 στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-08, 09:38
  3. Είστε έτοιμοι για το απόλυτο ποδοσφαιράκι (μεχρι τώρα)?
    Από georgepre10 στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-06, 22:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας