Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Καλησπερα
    Εδω και κατι μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα
    Εχω Win xp sp2 με το patch για τα μαξ connections per second
    router usr 9108
    εχω διαβασει παρα πολλα ποστ πανω στο θεμα στησιμο emule αλλα επισης και για το usr 9108


    Oταν ανοιγω το emule (0.47a) συνδεομαι στο donkeysever no1 με high id.Το προγραμμα "ρουφαει" κατευθειαν το upload και ενω τα αρχεια εχουν πηγες (περιπου 100+ χρησιμες για το καθε αρχειο) δεν κατεβαζει κατευθειαν.Αυτο δεν ειναι προβλημα αλλα το θεμα ειναι οτι μολις ξεκιναει να κατεβαζει (32 με 38 Kbps) το ρουτερ εχει την εξης συμπεριφορα σβηνει το λαμπακι της adsl και βρισκομαι εκτος ιντερνετ δηλαδη δεν ανοιγει ουτε ενας browser kai me πεταει και απο το msn!

    Αν αφησω το emule na τρεχει το ρουτερ επανερχεται και μετα ξανα τα ιδια.Απο την στιγμη που κλεινω το προγραμμα και το ρουτερ συνδεεται ειναι οκ.
    Το περιεργο ειναι οτι μετα που ρυθμισα το μουλαρι συμφωνα με καποιο sticky του φορουμ δουλευε οκ για περιπου δυο εβδομαδες και τωρα ξαφνικα χωρις να αλλξω τιποτα ουτε sto software tou pc ουτε του ρουτερ μου κανει νερα.Στην αρχη σκεφτηκα μηπως μπουκωνε λογω πολλων connctions tou mule τις οποιες κατεβασα (max conn 200 kai max sources per file 100)
    αλλα δεν αλλαξε τιποτα.

    Επισης (ενω εχω ανοιχτες τις θυρες του ρουτερ για το emule)οταν συνδεομαι σε οποιονδηποτε σερβερ εκτος του donkey no1 με βαζει με low id και δεν βλεπει τι θυρες !(στην περιπτωση minimize to tray τα ματια του ειναι κλειστα)

    Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι HELP me!!!please εχω περιπου 40 gb οποια βρισκονται >90 τοις εκατο complete

    Εκ των προτερων ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Έχεις δοκιμάσει να κόψεις το upload?
    Να το μειώσεις στο 4-5 max??
    Socii stamus Cadimus dividui

  3. #3
    Το avatar του μέλους TheCondor
    TheCondor Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok
    Έχεις δοκιμάσει να κόψεις το upload?
    Να το μειώσεις στο 4-5 max??
    Το δοκιμασαμε και αυτο, μαλιστα πολλες φορες οταν ειχαμε βαλει 4-5 upload ανεβαζε με το ζορι με 2-3, κατεβαζε πολυ λιγο απο το ανω οριο, το sygate firewall εδειχνε πως κατεβαζε με καμια 30αρια ( ενω το emule εδειχνε το πολυ 10 - ψαξαμε και για trojans ιους και ολα τα συναφη για πολλες μερες ) και η γενικη εικονα της συνδεσης ηταν πως το internet σερνοταν ανυποφορα. Ουτε το google δεν μπορουσες να ανοιξεις.

    Στο patch με τα connections για το sp2 ποσο πρεπει να το ορισουμε ? ( πχ 100, 200 η παραπανω? δεν εχω ιδεα γιατι δεν εχω καθολου win εγω )

    Επισης αρκετες φορες νεκρωνε το router και ουτε στο gateway δεν εμπαινε και αυτο λυνοταν ΜΟΝΟ με restart του υπολογιστη, ουτε restart του router ουτε κλεισιμο του emule ουτε τιποτα.

    Απλα δινω λιγες παραπανω πληροφοριες μπας και μπορεσουμε να το κανουμε να δουλεψει γιατι παιδευομαστε ποσο καιρο. ( εχω μια συγγενεια με τον κυριο βλεπετε )

  4. #4
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    ναι,το θεμα ειναι οτι συμβαινει με οποιαδηποτε ρυθμιση download kai upload
    ξεχασα επισης να αναφερω οτι απο οταν αρχισαν τα προβληματα απεγκατεστησα και το Sygate Personal Firewall(αν και ηταν σεταρισμενο σωστα) μπας και!αλλα τιποτα

  5. #5
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Αυτο με το patch για τα SP2 δεν χρειάζεται.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #6
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Demelene το patch γιατι δεν χρειαζεται?εγω παντως απο οταν το εβαλα (max concurrent halj open connections set to 50)ειδα ψιλοδιαφορες στο emule,
    Το απογευμα εγκατεστησα και εστησα το eDonkey2000 αφου μετεφερα τα incomlete αρχεια του emule,τα αναγνωρισε οκ εκανε upload συμφωνα με τις προτιμησεις αλλα μολις εβρισκε πηγες και πηγε να κατεβασει παρτα παλι!!!
    Τελικα μηπως ειναι θεμα router?Γιατι οταν γινεται αυτο δεν μπαινει ουτε καν sto web interface

    Στο web interface λεει firmaware version 3.00L.03.03 αυτη ειναι η εκδοση?
    Μηπως γνωριζει κανεις αν εχει βγει καμια καινουρια(over pstn)?

  7. #7
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Βασικά όταν είχαν βγει τα sp2 τότε είχε γίνει κουβέντα επθ του θέματος και τελικά ύστερα από προτροπές κάποιων καταλήξαμε ότι δεν χρειάζεται για το emule γιατί νομίζω το φροντίζει μόνο του. Δεν θυμάμαι για το donkey τι έπαιζε.
    Αν το έβαλες δεν πειράζει. Αλλά να ξέρεις.

    Δυστυχώς έχω το 9106 συνεπλως δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #8
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    To απογευμα εκανα flash στο usr με το τελευταιο firmware και το μονο που αλλαξε ειναι οτι δεν κανει πλεον restart αλλα σβηνει το λαμπακι του wan (διπλα απο αυτο της adsl) και πρεπει να κανω manual restart(οχι απο to web interface δεν δουλευει )!!!

    Εχω απυβδησει!!! Δεν ξερω πλεον τι φταιει!το ρουτερ η τα παραθυρα!!Γιατι τωρα ανακαλυψα οτι μολις ανοιγω το azureus δουλευει οκ κατεβαζει και στελνει οκ για κανα δεκαλεπτο και μετα δεν ανοιγει ουτε ο browser(mozilla firefox).Το ρουτερ δειχνει να δουλευει οκ τουλαχιστον αλλα ιντερνετ τιποτα!Πρεπει να γινει restart tou pc και μετα ανα δουλεψει το azureus παπαλα,

    Για αυτο το λογο τρεχω το Bittirnado το οποιο δουλευει μια χαρα,αλλα p2p προγραμμα ουτε κατα διανοια(edonkey2000 ιδια συμπεριφορα με emule 0.47a).Ειχα στησει και την (onboard) καρτα δικτου συμφωνα με ποστ στο φορουμ αλλα τιποτα


    Help please.Τουλαχιστον να ξερω αν φταει το ρουτερ να το στειλω στην εγγυηση

    ευχαριστω

    To απογευμα εκανα flash στο usr με το τελευταιο firmware και το μονο που αλλαξε ειναι οτι δεν κανει πλεον restart αλλα σβηνει το λαμπακι του wan (διπλα απο αυτο της adsl) και πρεπει να κανω manual restart(οχι απο to web interface δεν δουλευει )!!!

    Εχω απυβδησει!!! Δεν ξερω πλεον τι φταιει!το ρουτερ η τα παραθυρα!!Γιατι τωρα ανακαλυψα οτι μολις ανοιγω το azureus δουλευει οκ κατεβαζει και στελνει οκ για κανα δεκαλεπτο και μετα δεν ανοιγει ουτε ο browser(mozilla firefox).Το ρουτερ δειχνει να δουλευει οκ τουλαχιστον αλλα ιντερνετ τιποτα!Πρεπει να γινει restart tou pc και μετα αν δουλεψει το azureus παπαλα,

    Για αυτο το λογο τρεχω το Bittirnado το οποιο δουλευει μια χαρα,αλλα p2p προγραμμα ουτε κατα διανοια(edonkey2000 ιδια συμπεριφορα με emule 0.47a).Ειχα στησει και την (onboard) καρτα δικτου συμφωνα με ποστ στο φορουμ αλλα τιποτα


    Help please.Τουλαχιστον να ξερω αν φταει το ρουτερ να το στειλω στην εγγυηση


    Ευχαριστω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 23-03-06 στις 02:26. Αιτία: merge posts

Παρόμοια Θέματα

  1. [Level One] βοήθεια για σύνδεση router level1 με emule
    Από pin στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-07, 11:35
  2. Πιο το καλύτερο modem/router για Torrents μαζί με eMule(Ταυτοχρόνως), κάτω απο 70euro?
    Από Sarhon στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-07, 23:10
  3. ρυθμίσεις router για το emule
    Από pikolis στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-05, 21:31
  4. [Netgear] Netgear WGT624 Router -Ρυθμίσεις για emule
    Από drkostas στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-04, 02:02
  5. το καλυτερο Ethernet Modem-Router ISDN για P2P-EMULE?????
    Από bronco στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-03, 08:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας