Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΕΞΟΧΗ
    καλημερα εχω μια ερωτηση να κανω και αν μπορει να μου απαντηση καπιοs.εχω κανει αιτηση απο 10 νοεμβριου για συνδεση και ακομα τιποτα ειρθαν 2 φορεσ τεχνικοσ τησ τελλασ και ο προτοσ απο οτι καταλαβα εδωσε λαθοσ πληροφορια στον οτε και η γραμμη πηγε αλλου και το καταλαβε ο δευτεροσ τεχνικοσ οταν ειρθε για να κανει την συνδεση αρα ακομα θα περιμενω για να πουν παλι στον οτε την καινουργια μετρηση που εκαναν και να ξαναερθει παλι τεχνιλοσ τησ τελλασ.αν παω και κανω ακυρωση θα εχω καμια επιβαρυνση θα τουσ παω και το μοντεμ πισω μπορω να παω σε οπιο μαγαζι wind θελω η μονο εκει οπου εκανα την αιτηση.τωρα εχω cosmote athome αν κανω ακυρωση το νουμερο το κραtαει η cosmote;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Περιοχή
    Λαμία
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    11.994/996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΛΑΜΙΑ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30.5(dB)
    Μπορείς να κάνει ακύρωση, αλλά νομίζω οτι πρέπει να πληρώσεις ρήτρα. Εκτός αν φυσικά τους εξηγήσεις γιατί φεύγεις, και οτι είναι δικό τους λάθος η όλη ιστορία.

    Και ναι, το νούμερο το κρατάει πιστεύω ο OTE (μιας και η σύνδεση γίνεται μέσω αυτού).

    Αλλά σε θερμοπαρακαλώ, την επόμενη φορά πρόσεχε πώς γράφεις τα μηνύματά σου, για να είναι πιο ευνόητο το κείμενο

  3. #3
    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    657
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1020 / 16184
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα και χρόνοια σου πολλά.....
    Στο λέω με 100% οτι εφόσον δεν έχει γίνει πρόσεξε δεν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία σου μπορέις οποιαδήποτε στιγμή να το ακυρώσεις....
    Θα στο πούν και στο 13800.φυσικά η φιλοσοφία τους είναι να σου πούνε να κάνεις υπομονή.Είναι στο χέρι σου αν θές να κάτσεις η να φύγεις....
    Η γνώμη μου είναι φύγε πρώην παθόν με άθλιες ταχύτητες...έφυγα πάνω στο μήνα αφού ενεργοποιήθηκα.....
    Δες τι κατασκευή μπορεί να κάνει ο άλλος για free internet

  4. #4
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΕΞΟΧΗ
    ευχαριστω για τηs απαντησειs φυσιολογικα δεν εχω ενεργοποιιθη ακομα αφου προσπαθουν να φερουν την γραμμη στο σπιτι θα παω απο δευτερα η τριτη σε καταστημα wind για να δω

  5. #5
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tifozi3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα εχω μια ερωτηση να κανω και αν μπορει να μου απαντηση καπιοs.εχω κανει αιτηση απο 10 νοεμβριου για συνδεση και ακομα τιποτα ειρθαν 2 φορεσ τεχνικοσ τησ τελλασ και ο προτοσ απο οτι καταλαβα εδωσε λαθοσ πληροφορια στον οτε και η γραμμη πηγε αλλου και το καταλαβε ο δευτεροσ τεχνικοσ οταν ειρθε για να κανει την συνδεση αρα ακομα θα περιμενω για να πουν παλι στον οτε την καινουργια μετρηση που εκαναν και να ξαναερθει παλι τεχνιλοσ τησ τελλασ.αν παω και κανω ακυρωση θα εχω καμια επιβαρυνση θα τουσ παω και το μοντεμ πισω μπορω να παω σε οπιο μαγαζι wind θελω η μονο εκει οπου εκανα την αιτηση.τωρα εχω cosmote athome αν κανω ακυρωση το νουμερο το κραtαει η cosmote;
    Αν κάνεις ακύρωση και έχει προχωρήσει ήδη η φορητότητα (το πιθανότερο), θα χάσεις το νούμερό σου και θα μπλέξεις με την ακύρωση. Περίμενε να το φτιάξουν και να ενεργοποιηθείς.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Αφου το αποφασισες (κατα προσωπικη αποψη εκανες λαθος) καλα θα κανεις να περιμενεις λιγο να ενεργοποιηθεις..
    Οπου και αλλου να πας θα κανεις περισσοτερο χρονο να ενεργοποιηθεις και ασε που μπορει να μπλεξεις με το νουμερο..
    Αν θες στειλε μια επιστολη στην ΕΕΤΤ και ενημερωσε για την καθυστερηση ωστε να εχεις καποιο αποδεικτικο στοιχειο και αν θες να διακοψεις μετα την ενεργοποιηση ,να μπορεις να τους πεις κοιταχτε το εγγραφο που ειχα στειλει στην ΕΕΤΤ τοτε.Ειχατε αργησει τοσο να με ενεργοποιησετε.Και να φυγεις χωρις ποινη χωρις πολλες διαδικασιες....

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΚΥΡΩΣΗ TELLAS
    Από trendy013 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-08, 20:30
  2. Ακύρωση αίτησης Tellas Zisto
    Από gogos888 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-07, 08:51
  3. Λογαριασμός Tellas μετά την ακύρωση!!!
    Από Stelios GR στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-07, 18:36
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-05, 01:18
  5. Δεν μπορώ να συνδεθώ με tellas
    Από Dazed_and_confused στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-04, 11:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας