Σελ. 1368 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 13481358136313661367136813691370137313781388 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 20.506-20.520 από 20990
  1. #20506
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορια, γιατι να χρησιμοποιησει καποιος τετοια υπηρεσια με το Amazon.de που στελνει ετσι και αλλιως απευθειας Ελλαδα?
    Μονο για προϊοντα που δεν στελνει Ελλαδα μπορω να σκεφτω λχ αρωματα κτλ.

    Ερωτηση, μπορει να χρησιμοποιηθει και σε αλλες χωρες λχ Ισπανια ή εχει διευθυνσεις μονο Αμερικη, Αγγλια, Ιταλια και Γερμανια?
    Αν ψωνισεις απο ΗΠΑ ή Αγγλια λχ Amazon.com ή co.uk, χωρες που εχουν τελωνειο, η συγκεκριμενη τα φερνει απευθειας Ελλαδα χωρις τελωνειο?

    Βλεπω λεει "αποστολή πακετου ΑΠΟ 4,89 ευρω" αλλα αυτο ειναι λιγο παραπλανητικο αν ας πουμε γραφτεις πρωτα αλλα μετα πας να κανεις αγορα απο Amazon.com και το αμαζον σου βγαζει μεταφορικα 80 δολλαρια και αυτοι 75 ή 85. Δεν εχεις μεγαλο/πραγματικο κερδος δηλαδη.

    Με τη λογικη αυτη θα το χρησιμοποιησουν καποιοι που ηθελαν, να αγορασουν λχ iphone σε χαμηλοτερη τιμη στις ΗΠΑ και να τους ερθει Ελλαδα πολυ οικονομικοτερα.
    Δεν πωλούνται τα Black Friday Deals της ίδιας της Amazon για την αγορά της Γερμανίας στην Ελλάδα. Πέρυσι πήρα έτσι όπως είπα το firetv4kmax νομίζω στα 39 ή 49€ ενώ το international έκανε 69.
    Τώρα που κοίταξα το FireTV 4k max 2nd edition δεν το στέλνει καν Ελλάδα πάλι στα 79€ οπότε περιμένω το BF να το πάρω και να το στείλω στην eshopwedrop όπου με 10€ θα μου το στείλει Ελλάδα.

    Έτσι ψωνίζω πολλά χρόνια και έπαιρνα και παπάδες από ebay Αμερικής που ήταν μόνο για εκει, τα έστελνα σε αντίστοιχη υπηρεσία και με usps ερχόταν στο απλο ταχυδρομείο. Αυτό δεν μπορώ να το κάνω πια δυστυχώς γιατί εσφιξαν τα τελωνεία μας.

  2. #20507
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    ναι eshopwedrop , είναι αυτοί που είχαν στείλει 28/1 ένα mail ότι 31/1 κλείνει η αποθήκη στην Αμερική και ό,τι έρθει από εκεί μετά δεν μπορεί να ανακτηθεί...

  3. #20508
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι eshopwedrop , είναι αυτοί που είχαν στείλει 28/1 ένα mail ότι 31/1 κλείνει η αποθήκη στην Αμερική και ό,τι έρθει από εκεί μετά δεν μπορεί να ανακτηθεί...
    Έχουν γίνει επίφοβοι δηλαδή? Γιατί στο BF θέλω να πάρω από Γερμανία διάφορα...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #20509
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    εσύ πες μου!

    εδώ είχες πει ότι δεν βλέπεις κάτι κακό

    πέραν αυτού πάντως άλλο η Ευρώπη!
    σίγουρα είχε περισσότερες δυσκολίες η Αμερική

  5. #20510
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πωλούνται τα Black Friday Deals της ίδιας της Amazon για την αγορά της Γερμανίας στην Ελλάδα. Πέρυσι πήρα έτσι όπως είπα το firetv4kmax νομίζω στα 39 ή 49€ ενώ το international έκανε 69.
    Τώρα που κοίταξα το FireTV 4k max 2nd edition δεν το στέλνει καν Ελλάδα πάλι στα 79€ οπότε περιμένω το BF να το πάρω και να το στείλω στην eshopwedrop όπου με 10€ θα μου το στείλει Ελλάδα.

    Έτσι ψωνίζω πολλά χρόνια και έπαιρνα και παπάδες από ebay Αμερικής που ήταν μόνο για εκει, τα έστελνα σε αντίστοιχη υπηρεσία και με usps ερχόταν στο απλο ταχυδρομείο. Αυτό δεν μπορώ να το κάνω πια δυστυχώς γιατί εσφιξαν τα τελωνεία μας.
    Αρα μια χαρα τελωνειο εχει αν παρεις απο Αμερικη και Αγγλια, δεν ειναι οτι εχουν καποια συμφωνια τριγωνικης οπως τα κινεζομαγαζα και εκτελωνιζουν σε καποια ΕΕ μουφοχωρα με χαμηλη φορολογια-συμφωνια εισαγωγων λχ Πολωνια και μετα τα φερνουν Ελλαδα.

  6. #20511
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα μια χαρα τελωνειο εχει αν παρεις απο Αμερικη και Αγγλια, δεν ειναι οτι εχουν καποια συμφωνια τριγωνικης οπως τα κινεζομαγαζα και εκτελωνιζουν σε καποια ΕΕ μουφοχωρα με χαμηλη φορολογια-συμφωνια εισαγωγων λχ Πολωνια και μετα τα φερνουν Ελλαδα.
    Καποιοι δεν αποκλειεται και να εχουν.

    Αλλα αυτες οι υπηρεσιες δημουργηθηκαν κυριως για οσους πωλητες δεν στελναν εκτος χωρας.

  7. #20512
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    τώρα αυτός ο πρωτοεμφανιζόμενος αφυγραντήρας πέρα από το ρίσκο θεωρείται προσφορά σαν τιμή..?
    εχει και μοναδικά χαρακτηριστικά είναι inverter.. ivertor stardust 249 ευρω.
    https://www.skroutz.gr/s/46805108/In...=skroutz_share

  8. #20513
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Ubiquiti AmpliFi Alien Router στα 222€ (από 433€) στην ιστοσελίδα της Ubiquiti

  9. #20514
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορια, γιατι να χρησιμοποιησει καποιος τετοια υπηρεσια με το Amazon.de που στελνει ετσι και αλλιως απευθειας Ελλαδα?
    Μονο για προϊοντα που δεν στελνει Ελλαδα μπορω να σκεφτω λχ αρωματα κτλ.

    Ερωτηση, μπορει να χρησιμοποιηθει και σε αλλες χωρες λχ Ισπανια ή εχει διευθυνσεις μονο Αμερικη, Αγγλια, Ιταλια και Γερμανια?
    Αν ψωνισεις απο ΗΠΑ ή Αγγλια λχ Amazon.com ή co.uk, χωρες που εχουν τελωνειο, η συγκεκριμενη τα φερνει απευθειας Ελλαδα χωρις τελωνειο?

    Βλεπω λεει "αποστολή πακετου ΑΠΟ 4,89 ευρω" αλλα αυτο ειναι λιγο παραπλανητικο αν ας πουμε γραφτεις πρωτα αλλα μετα πας να κανεις αγορα απο Amazon.com και το αμαζον σου βγαζει μεταφορικα 80 δολλαρια και αυτοι 75 ή 85. Δεν εχεις μεγαλο/πραγματικο κερδος δηλαδη.

    Με τη λογικη αυτη θα το χρησιμοποιησουν καποιοι που ηθελαν, να αγορασουν λχ iphone σε χαμηλοτερη τιμη στις ΗΠΑ και να τους ερθει Ελλαδα πολυ οικονομικοτερα.
    Κάτι έχεις μπερδέψει.
    Ψωνίζω εδώ και πολλά χρόνια από Αμαζον Γερμανίας
    Τα περισσότερα προϊόντα ΔΕΝ στέλνονται εκτός Γερμανίας.
    Ποια φρου φρου και αρώματα γράφεις;

    Και εγώ ήμουν από τους πρώτους που ανέφερα το eshopwedrop εδώ γιατί το δουλεύω χρόνια.
    Φτηνό δεν είναι, αλλά κάνει τη δουλειά του όταν δεν έχεις εναλλακτική.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν γίνει επίφοβοι δηλαδή? Γιατί στο BF θέλω να πάρω από Γερμανία διάφορα...
    Δεν έχω χάσει ποτέ πακέτο.
    Όχι ότι αποκλείεται.
    Αλλά μην βγάζουμε τώρα συμπέρασμα από ανακοινώσεις. Αποθήκες αλλάζουν συχνά, δεν είναι κρυφό.
    Άσε που μάλλον ο συγκεκριμένος δεν έχει καν αγοράσει κάτι από αυτούς και βρήκε να γράψει μόνο για να κραξει.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #20515
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.958
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ubiquiti AmpliFi Alien Router στα 222€ (από 433€) στην ιστοσελίδα της Ubiquiti
    Αξίζει ή έχει παλιώσει;

  11. #20516
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Εκτιμώ ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία σε αυτά τα χρήματα.

  12. #20517
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει ή έχει παλιώσει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτιμώ ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία σε αυτά τα χρήματα.
    Σε λίγο καιρό θα το δίνουν 100€, δεν περπάτησε αυτό το πράγμα. Όχι ότι είναι κακό βασικά αλλά όλοι το συγκρίνουν με τα Unifi που δεν έχει παντελώς καμία σχέση και είναι και ακριβό. Βασικά είναι απλά ένα ρουτερ standalone χωρίς ικανότητα να κάνει πολλά πράγματα όπως πχ τα Asus με το AsusWRT. Το web interface του έχει ελάχιστες ρυθμίσεις και δεν έχει τίποτα σχεδόν από τα καλά των Unifi. Εγώ αν ήθελα κάτι με μονή wan θα έπαιρνα το Unifi UDR ή το καινούργιο Gateway Lite όταν το βγάλει η UI... μπορούμε να το συζητήσουμε στο νήμα της Unifi αν θέλετε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #20518
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.720
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι έχεις μπερδέψει.
    Ψωνίζω εδώ και πολλά χρόνια από Αμαζον Γερμανίας
    Τα περισσότερα προϊόντα ΔΕΝ στέλνονται εκτός Γερμανίας.
    .
    Ξανακοίτα το

    Κόψε κάτι από audi και φτιάξε τα ηλεκτρολογικά σπίτι
    Αν θέλεις ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #20519
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ δεν καταλαβαίνω το μπέρδεμα που έχει προκύψει... οπότε το εξηγώ πάλι.

    Χρησιμοποιούμε κάποιοι ενδιάμεσες εταιρείες που στέλνουν προϊόντα στην Ελλάδα και βρίσκονται στην ΕΕ οπότε δεν υπόκεινται σε δασμούς κλπ γιατί πολλά προϊόντα σε Amazon, Ebay κλπ ή δεν τα στέλνουν στην Ελλάδα ή η τιμή η εκπτωτική ΔΕΝ είναι για όλη την Ευρώπη.
    Οι εταιρείες αυτές όπως είναι η eshopwedrop σου δίνει διεύθυνση πραγματική και τηλέφωνο μέσα στη χώρα που θες (Γερμανία,Γαλλία κλπ) και αυτήν την διεύθυνση δηλώνεις στο amazon/ebay κλπ. Κάνεις εσύ την αγορά σου και το μαγαζί το στέλνει εκεί. Μετά η eshopwedrop που το παραλαμβάνει (στην πραγματικότητα η διεύθυνση που σου δίνουν είναι η αποθήκη τους), βλέπει το όνομα και ξέρει πως είναι ο τάδε οπότε σε ενημερώνει πως παρέλαβε το δέμα και πως να στο στείλει. Διαλέγεις τρόπο μεταφοράς από τον ποιο φτηνό μέχρι τον ποιο ακριβό, πληρώνεις μεταφορικά και στο στέλνει.

    Ένα ζωντανό παράδειγμα είναι το FireTV4KMax V2 που θέλω να πάρω. Αυτό αν δείτε ΔΕΝ πωλείτε σε αυτή την τιμή στην Ελλάδα καν, προσπαθήστε το.

    €83.35
    This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.
    Τώρα στο BF θα βγει ακόμα ποιο φτηνό οπότε εγώ που θέλω άλλο ένα θα το στείλω στην eshopwedrop.

    ποια άλλη απορία υπάρχει για το θέμα? εδώ είμαι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #20520
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω το μπέρδεμα που έχει προκύψει... οπότε το εξηγώ πάλι.

    Χρησιμοποιούμε κάποιοι ενδιάμεσες εταιρείες που στέλνουν προϊόντα στην Ελλάδα και βρίσκονται στην ΕΕ οπότε δεν υπόκεινται σε δασμούς κλπ γιατί πολλά προϊόντα σε Amazon, Ebay κλπ ή δεν τα στέλνουν στην Ελλάδα ή η τιμή η εκπτωτική ΔΕΝ είναι για όλη την Ευρώπη.
    Οι εταιρείες αυτές όπως είναι η eshopwedrop σου δίνει διεύθυνση πραγματική και τηλέφωνο μέσα στη χώρα που θες (Γερμανία,Γαλλία κλπ) και αυτήν την διεύθυνση δηλώνεις στο amazon/ebay κλπ. Κάνεις εσύ την αγορά σου και το μαγαζί το στέλνει εκεί. Μετά η eshopwedrop που το παραλαμβάνει (στην πραγματικότητα η διεύθυνση που σου δίνουν είναι η αποθήκη τους), βλέπει το όνομα και ξέρει πως είναι ο τάδε οπότε σε ενημερώνει πως παρέλαβε το δέμα και πως να στο στείλει. Διαλέγεις τρόπο μεταφοράς από τον ποιο φτηνό μέχρι τον ποιο ακριβό, πληρώνεις μεταφορικά και στο στέλνει.

    Ένα ζωντανό παράδειγμα είναι το FireTV4KMax V2 που θέλω να πάρω. Αυτό αν δείτε ΔΕΝ πωλείτε σε αυτή την τιμή στην Ελλάδα καν, προσπαθήστε το.



    Τώρα στο BF θα βγει ακόμα ποιο φτηνό οπότε εγώ που θέλω άλλο ένα θα το στείλω στην eshopwedrop.

    ποια άλλη απορία υπάρχει για το θέμα? εδώ είμαι.
    Μα δεν υπάρχει κάτι να εξηγήσεις παραπάνω και κακώς το υπεραναλύεις.
    Είναι γνωστό θέμα του Αμαζον εδώ και χρόνια.
    Κάποιοι ή τρολάρουν ή απλά δεν ξέρουν τι γίνεται και πώς δουλεύει το πράγμα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 1368 από 1400 ΠρώτηΠρώτη ... 13481358136313661367136813691370137313781388 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας