Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 69
  1. #46
    Το avatar του μέλους Faust
    Faust Guest
    Τελικά βρήκε κανείς λύση με το σχετικό πρόβλημα του "μπουκώματος" ή όχι? πολύ ησυχία βλέπω και ανησυχώ γιατί εγώ είμαι στα ίδια σκατά.

  2. #47
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    Jetspeed 520i
    Μπα φίλε μια από τα ίδια , σήμερα το βράδυ ειδικά η κατάσταση είναι τραγική . Μέσα στο Πάσχα με βλέπω να αλλάζω εταιρία , δεν παλεύτεται η κατάσταση ...

  3. #48
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ανω Γλυφάδα
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    TP-Link VR900
    Κι εγώ στην Καλλιθέα έχω συχνές διακοπές που λύνονται μόνο με on/off στο μόντεμ..

  4. #49
    Το avatar του μέλους erevos85
    erevos85 Guest
    Τπτ μια απο τα ίδια σταθερά τα dc... εχω βαρεθεί πλέον... ασε και το αλλο... δεν ειχα τηλέφωνο για 3(!) μέρες λόγω καλωδιακής βλάβης του ΟΤΕ... μονο κ μονο για να διαπιστώσω μετα οτι τα dc απλά συνεχίζονται... λοιπον ας πάρει ο ΟΤΕ τα DSLam του και η 4net το ISP της και να τα βάλουν και οι 2 στον κ*** τους να γουστάρουν... ε μα πλεον λες κ είμαστε τπτ ζώα μας δίνουν gtp DSL την οποία χρυσοπληρώνουμε ελεος πλεόν... ελεος...
    μια ειναι η λύση... απο Σεπτέμβη αν δεν εχει λυθεί το προβλημα Tellas καρφι και τέρμα τα λεφτα στον ΟΤΕ/4net... ετσι τους χρειαζεται...

  5. #50
    Το avatar του μέλους Faust
    Faust Guest
    με καλυψατε θα έλεγα......

  6. #51
    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα αλλά έβγαλα και ξαναέβαλα το καλώδιο του modem και μετά ήταν εντάξει

  7. #52
    Το avatar του μέλους Faust
    Faust Guest
    μιλάμε για το κλασικό πλέον "μπούκωμα" ή για κάτι άλλο? Τους πήρα τηλ. στην εταιρεία προσπάθισα να είμαι ψύχραιμος και μου είμαι ένα ξηγημένο παλικάρι να δοκιμάσω άλλο modem, να δοκιμάσω χωρίς να παρεμβάλεται το ΝΤ του ΟΤΕ και μου έστειλε και ένα τεστ και νέους drivers, αλλιώς είπε ότι θα έιναι το dslam του ΟΤΕ οπότε και δεν θα μπορώ να κάνω κάτι. Τον ρώτησα τι φταίω εγώ αφού πληρώνω την forthnet και δεν με νοιάζει τι κάνει ο ΟΤΕ......η απάντηση ήταν αφοπλιστική. "κι εγώ τα ίδια προβλήματα έχω, αλλά δυστυχώς εδώ δεν είναι Αμερική να βρίσκεις το δίκιο σου".....

    Με λίγα λόγια εδώ στο Ελαντα είμαστε μαλάκες που ανεχόμαστε όλα. Μπράβο μαλάκες λοιπόν

  8. #53
    Εγγραφή
    27-11-2004
    Περιοχή
    αθηνα ιλισια
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και εδω αλλος ενας απελπισμενος ζωγραφιωτης....
    καθε 10 λεπτα επανεκινηση για να δουλεψει το μαραφετι ....το αξιοπεριεργο ειναι οτι μονο στο σερφαρισμα κολλαει .στα παιχνιδια παει περιεργως πολυ καλα !

  9. #54
    Το avatar του μέλους Faust
    Faust Guest
    μακάρι να είχα το δικό σου πρόβλημα και να έπαιζα καλά, αλλά δυστυχώς αυτές τις μέρες κάθε λίγο είμαι off

  10. #55
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    32(dB) / 20,5(dB)
    Παιδιά, έχω κ εγώ το ίδιο πρόβλημα... Κάθε 1 με 2 ώρες με πετάει. Το modem δέν χάνει την γραμμή,αλλα μετά αν παω να συνδεθώμου λέει "η συσκευη ανεφερε σφαλμα (Κωωδ. Σφαλματος: 619)", κ αν δεν κάνω restart to pc δέν διορθώνεται...Ακουσα επίσης τα εξής κουφά απο την forthnet:
    - Μήπως χρησιμοποιείτε το Outlook Express;
    - Μήπως όταν πάτε να συνδεθήτε έχετε ανοιχτό κανενα πρόγραμμα που προσπαθει να χρησιμοποιήσει το ιντερνετ;

    Μου στείλανε νεους drivers αλλα τα ίδια....
    Α! Είμαι στο Πλατύ Ημαθίας, και ένας φίλος μου στο ακριβώς απέναντι σπίτι δεν έχει κανένα πρόβλημα(κ αυτός με forthnet)

  11. #56
    Εγγραφή
    19-05-2002
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Vodafone TV
    Ζωγραφιώτης κι εγώ με Forthnet 3+3 384/128. Τα ίδια προβλήματα εδώ και δύο βδομάδες αλλά τίποτα! Τι FORTHnet τηλέφωνα τι ΟΤΕ τα ίδια κανένα πρόβλημα μου λένε δεν έχουν και οι δύο, ενώ τους λέω ρε παιδιά το έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς router που δουλεύουν γιατί το πήρα από φίλο μου που έχει κανονικότατα internet. Τι να πω ήρθα κι εγώ στο αμήν και στην τελική αποφάσισα να κόψω OTE DSL και να πάω Vivodi ή Tellas...

    Ποια θεωρείται καλύτερη; Γιατί έχω ακούσει Vivodi όχι καλή τεχνική υποστήριξη...

  12. #57
    Εγγραφή
    04-11-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Αυτό που παρατηρώ εγώ είναι ότι όταν κατεβάζω με ταχύτητα σταθερά 30-35kb/s δεν με κόβει. Όταν πιάνει 40-42kb/s τότε κόβεται . Εννοείται ότι όταν δεν κατεβάζω τίποτα , δεν κόβει ποτέ.

  13. #58
    Εγγραφή
    14-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19048/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν παίδες... Επειδή εδώ και μια βδομάδα έχω περάσει από demo της forthnet μέχρι και την καινούρια μου σύνδεση Τελλάς μπορώ να σας πω για τα παγώματα της σύνδεσης

    1)Και οι δύο εταιρίες έιναι πολύ σταθερές, η Τελλάς πιο σταθερή.
    2)Δεν φταίει το modem ,τουλάχιστον όχι απόλυτα. Εμένα με το demo της forthnet μου το έκανε κάθε 10 λεπτά!Τελικώς έκανα όλα τα updates των windows και του modem να είμαι σίγουρος από άποψη software και έκανα και antispyware kai antivirus. Μετά δεν μου έκανε πρόβλημα πάλι αλλά ούτως ή άλλως μετά από μια μέρα πήρα τους κωδικούς μου από Τελλας.
    3)Κανένα πρόβλημα απολύτως για 3 μέρες (μέχρι τώρα που μιλάμε) εκτός από το απόγευμα που μου το έκανε για μισή ώρα.

    Θεωρώ ότι φταίνε αποκλειστικά
    1 τα dslam που είναι πίτα
    2 οι πολλαπλές συνδέσεις που κάνουν προγράμματα όπως bitlord και emule
    3 κάποια πιθανά worm

    Λύσεις
    1 αίτηση για έλεγχο της ποιότητας γραμμής από τον οτε (αν και δεν είναι αυτό αλλά οκ)
    2 συνδιάζουμε 2 antispyware για να διεξάγουμε έναν καλό καθαρισμό
    3 ρυθμίζουμε στα προγράμαμτα που χρησιμοποιούμε τα connections που κάνουν σε κάθε χρήστη στα 10 το λιγότερο άλλα όχι παραπάνω από 25 γιατί πολλά μοντεμ είναι άχρηστα και περιορισμένα και μασάνε.Μπορεί να φταίει αυτό κάλλιστα.
    4 ρυθμίζουμε και στο modem μας κάπου που λέει tcp connections να είναι από 25 - 50...

    Αυτά για τώρα... σε αυτό το μυστήριο... και βλέπουμε αποτελέσματα..

  14. #59
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    SpeedPort W724V
    είχε κανεις αποσύνδεση σήμερα στην Ηλιούπολη κατά τις 12 το μεσημέρι και για 1 ώρα???

  15. #60
    Το avatar του μέλους Raven
    Raven Guest
    Λοιπόν παίδες, μια από τα ίδια με το πιτάρισμα της σύνδεσης και όταν πατάω disconnect ένα restart τα λύνει όλα. Αφήστε που το restart κολλάει στο saving your settings. Οπότε το μαγικό κουμπάκι restart του pc μου είναι πλέον απαραίτητο!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Disconnects κάθε 5 λεπτά!!!
    Από cyber_encryptor στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-08, 14:36
  2. Αλλαζει η IP address καθε 10' λεπτα
    Από misfits7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-08, 23:35
  3. Αποσυνδέσεις κάθε 10-15 λεπτά
    Από megatrance στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-08, 10:33
  4. σβηνει η dsl καθε 5 λεπτα
    Από jimgreek στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-06, 22:42
  5. Η γραμμή κλείνει κάθε 10 λεπτά
    Από karjala στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-04, 21:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας