Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    29-06-2004
    Μηνύματα
    260
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Τα αποτελέσματα χρήσης της ΔΕΗ για το εξάμηνο που μας πέρασε ήταν κατα 40% χαμηλότερα...Αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να στραφούν σε εναλλακτικές μορφές υπηρεσιών όπως οι ευρυζωνικές συνδέσεις...είναι απλά θέμα χρόνου.
    Όσο για τον πΟΤΕ το μέλλον του διαγράφεται κατα την γνώμη μου...ζοφερό. Ήδη το κομμάτι των υπηρεσιών του σταθερής τηλεφωνίας έχει πρόβλημα και το δίκτυο του (καλώδια) στο κοντινό μέλλον με τις τεχνολογίες που αναπτύσσονται (Wi-fi, τεχνολογίες σαν και αυτές που συζητάμε εδώ) δεν θα είναι μονοπώλιο όπως τώρα...Οι εξελίξεις έρχονται...

  2. #17
    Εγγραφή
    09-10-2005
    Περιοχή
    ΑΡΙΛΛΑΣ - ΜΑΓΟΥΛAΔΕΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    253
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ
    Router
    THOMSON ST536i v6 ISDN
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 37.5(dB)
    Post
    Μακαρι αλλα δεν βλεπω να γυνετε τιποτα.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-03-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια παντελή μου !!!

    Η μόνη θετική εξέλιξη στο απίθανο σενάριο που κάποιοι εδώ μέσα ευλογούν κ που συνεχίζουν να κωφεύουν στα επιστημονικά δεδομένα εναντίον της "βρώμικης" μορφής διανομής διαδικτύου θα είναι η αντιμετώπιση της ανεργίας στην συμπαθή τάξη των δικηγόρων με την πρόσληψη πλεονάζοντος προσωπικού στο νομικό τμήμα της ΔΕΗ ωστε να αντιμετωπίσουν τις ....όποιες εξελίξεις εναντίον τους !!!

    K ίσως όχι μόνο από μεμονωμένους χρήστες.....

    http://www.raag.org/files/bpl.pdf

    Οπως κατάλαβατε τους περιμένουν όλοι με το χέρι στην σκανδάλη! Κ φυσικά το γνωρίζουν πολύ καλά στη ΔΕΗ!

    Για την ιστορία μίλησα πρόσφατα με αρμόδιους του χώρου και η ΕΕΤΤ δεν έχει αδειοδοτήσει καμιά εταιρία για χρήση bpl.

    Εχω ήδη στείλει καταγγελίες στην ΔΕΗ / ΕΕΤΤ για παρενόχληση ραδιοφάσματος στην περιοχή μου που δεν υπάρχει bpl. Οι όποιες παρεμβολές οφείλονται μόνο και μόνο στην "υποδειγματική καθαριότητα " στους μονωτήρες της ΔΕΗ στους μετασχηματιστές από μέση σε χαμηλή!

    Η παρεμβολή διαπιστώθηκε από την ΕΕΤΤ σε μετρήσεις που γίνανε σε βάθος χρόνου και κινητοποιήθηκε ο μηχανισμός της ΔΕΗ .... Οι άνθρωποι έχουν όλη την καλή διάθεση να κάνουν το σωστό αλλά δεν ΕΠΑΡΚΟΥΝ ούτε για "ζήτω"!Οχι να φροντίζουν να κάνουν και καθαριότητα εκεί!

    Το καλοκαίρι έρχεται και οι κίνδυνοι ελλοχεύουν από τους σπινθήρες.....

    Τρέχουν κ δεν φτάνουν οι τεχνικοί της ΔΕΗ για να διορθώσουν βλάβες κ να εξυπηρετήσουν φορείς και ιδιώτες με παρόμοιες καταγγελίες με την δική μου μια και ο οργανισμός δεν διορίζει τεχνικό προσωπικό αλλά μόνο διοικητικό αλλά τα προβλήματα που σχετίζονται με την συντήρηση του εναέριου δικτύου είναι τεράστια!

    Και αν σας φαίνεται αστείο το θέμα των παρεμβολών στο ραδιοφάσμα θα σας ενημερώσω πως σοβαρότατες ερευνητικές προσπάθειες στον Ελλαδικό χώρο πάνε περίπατο γιατί κάποιοι ανεγκέφαλοι δεν έλεγχουν το τι αποτελέσματα έχει η εφαρμογή μιας τεχνολογίας.

    Κλασσικό παράδειγμα λουκέτου είναι η έρευνα για πρόγνωση σεισμών :

    http://www.ham.gr/ulf



    Κ μου θέλετε και bpl?

    Ελεος !!! δείτε πιο πέρα από το "θέλω να τιμωρήσω τον πΟΤΕ για το ακριβότατο internet" κ το "θέλω γρήγορο ιντερνετ" τι παίζεται !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aeonios : 28-03-06 στις 01:37.

  4. #19
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
    Router
    Linksys WAG354G
    Παιδιά όσο υπάρχουν τα μονοπώλια του πΟΤΕ κ της ΔΕΗς ( κ οχι μονο ) δν προκειτε να δουμε προκοπή σε αυτή τη χώρα. Η μή ύπαρξη ανταγωνισμού αυτά έχει...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 11:38
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-08, 22:48
  3. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-07, 09:23
  4. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-06, 11:39
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-04, 20:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας