Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    SpeedPort W724V
    εγω τωρα δεν εχω αποσυνδεσεις αλλα μπουκωνει απιστευτα η γραμμη
    JP

  2. #17
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γινόταν αυτό που λες ότι σου είπαν, θα μπορούσε να έπαιρνε ο καθένας που έχει 8άρα ή 24άρα στο 134 και να έλεγε αυτό το πράγμα.

    Μήπως σου είπαν να πάρεις στο 134 και να τους πεις να στην κάνουν 2άρα (ώστε να δούνε οι τεχνικοί την αίτηση υποβάθμισης για να είναι καλυμμένοι) και θα σου έρχεται και ο ανάλογος λογαριασμός.

    Τώρα δηλαδή έχεις 2άρα;
    οχι φιλε μου. μου ειπε ο τεχνικος απο το 121 οτι θα μου κλειωσουν τη γραμμη στα 2, και να παρω στο 134 να τους ενημερωσω για να μου στελνουν πλεον λογαριασμους για 2αρα...................

    δεν το δεχτηκα φυσικα... γιατι ξερω οτι και δυαρα να μου την κανουν παλι τα ιδια προβληματα θα εχω... και αυτο γιατι πριν την αναβαθμιση η 4αρα μου πηγαινε μπουνια...

  3. #18
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    λοιπον...

    βρηκα μετα απο πολλα τηλεφωνα ενα πολυ εξυπηρετικο παιδι στον οτε, ο οποιος και σταματησε την παραλογια του να μην μπορει να συγχρονησει η γραμμη μου πανω απο 4.5... μου εκανε λοιπον τη γραμμη μου 8αρα οπως και ειναι (οι αλλοι δεν μπορουσαν; ) αφου ζητησα να μου την βαλει στην ανωτερη τιμη της, ετσι ωστε να δοκιμασω κατι που θελω με τα φιλτρα...

    παρατηρησα λοιπον οτι βγαζοντας εντελως τα τηλεφωνα η γραμμη φαινεται να λειτουργει κανονικα...

    στο δωματιο που εχω το ιντερνετ φευγει ενα καλωδιο και παει απευθειας σε πριζα γραμμης τηλεφωνου...στο απ εξω χολ οπου εχω και τα τηλεφωνα (ενα σταθερο ενα ασυρματο) υπαρχει μια πριζα στον τοιχο (μοιαζει με τις κοινες του ρευματος) οπου καταλληγει σε ενα διπλο σπλιτερακι που μπαινουν και τα δυο τηλεφωνα...

    δοκιμασα να βαλω μονο το ενα με το φιλτρα του αλλα παλι εχω συχνες αποσυνδεσεις...(1 καθε 5 λεπτα και μπορει να λεω και λιγες)...

    να σημειωσω πως το ρουτερ ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΙ...αποσυνδεται στην ουσια το username μου...

    τι μπορω να δοκιμασω......να βαλω κοινη πριζα ή θα εναι τσαμπα κοπος;

  4. #19
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σίγουρα η πρώτη κίνηση είναι να αλλάξεις την πρίζα με μια RJ11.

  5. #20
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    σε ευχαριστω φιλε μου...

    αυτη που λες ειναι η κλασσικη πριζα τηλεφωνου;

    ........Auto merged post: dimitrispgr πρόσθεσε 7 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    ΑΚΥΡΟ ΒΑΣΙΚΑ....

    εχω αποσυνδεσεις (οχι της dsl, του username δηλαδη στην ουσια) και με βγαλμενα τα τηλεφωνα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitrispgr : 07-02-10 στις 13:56. Αιτία: auto merged post

  6. #21
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ναι. Επίσης θα φας τα διπλά Τ και τα φίλτρα. Θα πάρεις ένα splitter adsl over pstn που θα συνδέσεις στην πρίζα. Η μία έξοδος πάει στο ρούτερ και η άλλη είναι για τα τηλέφωνα. Πρώτα θα βάλεις μόνο το ένα τηλέφωνο και μετά μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις το Τ που σου περίσσεψε για να συνδέσεις και τα δύο τηλέφωνα.

    Αυτά θα έπρεπε να τα είχες κάνει από την αρχή, είχες δεν είχες αποσυνδέσεις. Μετά βλέπουμε.

  7. #22
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    σε ευχαριστω φιλε αλλα τελικα δεν ειναι αυτο...το μονο που εχω συνδεδεμενο αυτη τη στιγμη ειναι το ρουτερ απευθειας σε RJ11 αλλα παλι τα ιδια......

    βασικα εχω μεινει με το ιδιο ρουτερ μετα τις αναβαθμισεις των γραμμων (1 σε 2, 4 σε 8 κλπ)δεν μου εδωσαν καποιο αλλο ουτε μου ειπαν κατι... ενα SAGEM 1500WG...τι να πω μηπως φταιει αυτο; να σημειωσω οτι ΠΡΙΝ τις αναβαθμισεις ημουν μια χαρα με την 4αρα...αποσυνδεσεις καθε 2-3 μερες δηλαδη τελεια

    ........Auto merged post: dimitrispgr πρόσθεσε 18 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    λοιπον τελικο συμπερασμα μετα απο τηλεφωνημα...

    το ρουτερ στην ουσια χανει την ip...απ οτι ειδα εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα και μαλιστα με την ιδια ακριβως γραμμη-αναβαθμιση με εμενα...

    μου ειπε να αλλαξω μια ρυθμηση απο vc mux σε llc και αν συνεχιζει να το δηλωσω βλαβη οτι χανει την ip...

    και επειδη συνεχιζει και μετα την ρυθμηση.......βλαβη και βλεπουμε........

    ........Auto merged post: dimitrispgr πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    λοιπον τελικο συμπερασμα μετα απο τηλεφωνημα...

    το ρουτερ στην ουσια χανει την ip (αναβει το κοκκινο λαμπακι ALM για 5 δευτερολεπτα και σβηνει)...απ οτι ειδα εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα και μαλιστα με την ιδια ακριβως γραμμη-αναβαθμιση με εμενα...

    μου ειπε να αλλαξω μια ρυθμηση απο vc mux σε llc και αν συνεχιζει να το δηλωσω βλαβη οτι χανει την ip...

    και επειδη συνεχιζει και μετα την ρυθμηση.......βλαβη και βλεπουμε........
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitrispgr : 07-02-10 στις 14:19. Αιτία: auto merged post

  8. #23
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τελικά τι έγινε με αυτό το θέμα?
    Mήπως έφταιγε το router?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. DSLAM Ηλιούπολης Αττικής
    Από slaughter στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 423
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-12, 23:45
  2. HOL DSLAM ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Από grsaint13 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 517
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-09, 08:43
  3. DSLAM Ηλιουπολης
    Από geoav στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-08, 01:17
  4. DSL down..DSLAM Ηλιουπολης..
    Από hotcarver στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-08, 15:48
  5. ZISTO: DSLAM ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Από the_Mask στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-07, 19:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας