Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    03-11-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Τουλάχιστον εδώ στην Καλλιθέα έχουν τοποθετήσει αρκετούς μπλε κάδους ανακύκλωσης. Είχα πάντα όμως την απορία... Ανακυκλώνονται όντως τα περιεχόμενά τους? Τα μαζεύουν ειδικά απορριματοφόρα ή τα μαζεύουν μαζί με τα άλλα και δεν λαμβάνονται υπόψην?
    Γιατί δεν έχει υπάρξει ενημέρωση για τη σωστή ανακύκλωση από τους δήμους? Με αποτέλεσμα οι νοικοκοιρές να ρίχνουν όλα τα σκουπίδια μέσα στους μπλε κάδους.
    Ποια η γνώμη σας?

  2. #2
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Περιοχή
    Στο PC μου
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Απ'ότι έχω καταλάβει εγώ τα προιόντα μπλέ και πράσινων κάδων έχουν τον ίδιο προορισμό, ο διαχωρισμός είναι μόνο για τους τύπους.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    518
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Router
    Mikrotik
    Και σε εμένα στην γειτονία μου τα μαζεύουν όλα μαζι , δεν υπάρχει καμία ανακύκλωση.
    Πρώτα παίρνουν τον πράσινο και αμέσως μετά και τον μπλέ. . .
    That's All Folks!...

  4. #4
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Π. Φάληρο εδώ και χρόνια έχουν πολλούς μπλε κάδους και τα μαζεύουν κανονικά με διαφορετικά απορριμματοφόρα.
    Έχω και την εντύπωση πως τα "συμβατικά" δεν έχουν τη δυνατότητα να μαζέψουν τους μπλε κάδους, έχουν κάποιες διαφορές.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  5. #5
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Αν γινόταν ανακύκλωση σίγουρα κάποιος από μας θα ειχε ακούσει κάποιον να λέει δουλεύω σε εργοστάσιο ανακύκλωσης
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.727
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γινόταν ανακύκλωση σίγουρα κάποιος από μας θα ειχε ακούσει κάποιον να λέει δουλεύω σε εργοστάσιο ανακύκλωσης
    To ότι δεν το έχεις ακούσει, δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται http://www.herrco.gr/

    Στα βόρεια προάστια (Μαρούσι, Μελίσσια, Πεύκη, Κηφισιά, Λυκόβρυση είναι οι περιοχές που σίγουρα γνωρίζω) οι πράσινοι κάδοι ανακυκλώνονται κανονικά, αφού συλλέγονται πρώτα με ξεχωριστά απορριμματοφόρα.

    Μάλιστα οι Δήμοι μοιράζουν στους ενδιαφερόμενους πολίτες και ειδικές επαναχρησιμοποιούμενες σακούλες για την συλλογή των ανακυκλούμενων ειδών όπως αυτή στην φωτογραφία που παραθέτω

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sakoula.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  147,4 KB 
ID: 67207
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  7. #7
    Εγγραφή
    04-02-2006
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    speedtouch 530
    SNR / Attn
    15,0(dB) / 12,0(dB)
    Kαι εδω στη Λαρισα μας εχουν μοιρασει αυτες τις ειδικες σακουλες.Τους μπλε καδους τους μαζευουν ειδικα απορριματοφορα καινουργια...

  8. #8
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ότι δεν το έχεις ακούσει, δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται http://www.herrco.gr/

    Στα βόρεια προάστια (Μαρούσι, Μελίσσια, Πεύκη, Κηφισιά, Λυκόβρυση είναι οι περιοχές που σίγουρα γνωρίζω) οι πράσινοι κάδοι ανακυκλώνονται κανονικά, αφού συλλέγονται πρώτα με ξεχωριστά απορριμματοφόρα.

    Μάλιστα οι Δήμοι μοιράζουν στους ενδιαφερόμενους πολίτες και ειδικές επαναχρησιμοποιούμενες σακούλες για την συλλογή των ανακυκλούμενων ειδών όπως αυτή στην φωτογραφία που παραθέτω

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sakoula.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  147,4 KB 
ID: 67207
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nik77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι εδω στη Λαρισα μας εχουν μοιρασει αυτες τις ειδικες σακουλες.Τους μπλε καδους τους μαζευουν ειδικα απορριματοφορα καινουργια...
    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι απορυματοφόρο της μαζεύει όσο το αν ανακυκλώνονται πραγματικά.
    Στο χαλάνδρι που μένω εγώ δεν εχω προσέξει τα φορτηγά αλλά έχει άπειρους μπλε που γεμίζουν γρήγορα. Αν το Χαλάνδρι τώρα μονο βγάζει σωρό από σκουπίδια που πρέπει να γινουν διαλογή από άνθρωπο, εγώ δεν μπορώ να φανταστώ μονο για το Χαλάνδρι πως δεν έχει ακουστεί τιποτα σχετικό με αυτό τον κλάδο εργασίας.
    Εγώ το σκέφτομαι ότι μονο το 1/10 από τα κανονικά να ειναι για ανακύκλωση αν βάλεις όλους τους δήμους, έπρεπε να έχεις στρατό από ανακυκλωτές για διαλογή. Εκτός και αν χάνω κάτι οσο αφορά την διαλογή
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #9
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επανειλημμένα πάντως εδώ πέρα τα κλασικά απορριμματοφόρα του Δ. Αθηναίων έχουν μαζέψει τους μπλε μαζί με τους πράσινους κάδους, οπότε προφανώς δεν κατέληξαν εκεί που θα έπρεπε. Αν και είμαι υπέρ της ανακύκλωσης, αρχίζω να αντιμετωπίζω το όλο θέμα με καχυποψία.

    Σχετικό θέμα:
    - Ανακύκλωση μπλε κάδου μέσα στο σκουπιδιάρικο, Video

    ........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 2 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα βόρεια προάστια (Μαρούσι, Μελίσσια, Πεύκη, Κηφισιά, Λυκόβρυση είναι οι περιοχές που σίγουρα γνωρίζω) οι πράσινοι κάδοι ανακυκλώνονται κανονικά, αφού συλλέγονται πρώτα με ξεχωριστά απορριμματοφόρα.
    Δυσχρωματοψία;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 15-01-10 στις 23:01. Αιτία: auto merged post

  10. #10
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.727
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι απορυματοφόρο της μαζεύει όσο το αν ανακυκλώνονται πραγματικά.
    Στο χαλάνδρι που μένω εγώ δεν εχω προσέξει τα φορτηγά αλλά έχει άπειρους μπλε που γεμίζουν γρήγορα. Αν το Χαλάνδρι τώρα μονο βγάζει σωρό από σκουπίδια που πρέπει να γινουν διαλογή από άνθρωπο, εγώ δεν μπορώ να φανταστώ μονο για το Χαλάνδρι πως δεν έχει ακουστεί τιποτα σχετικό με αυτό τον κλάδο εργασίας.
    Εγώ το σκέφτομαι ότι μονο το 1/10 από τα κανονικά να ειναι για ανακύκλωση αν βάλεις όλους τους δήμους, έπρεπε να έχεις στρατό από ανακυκλωτές για διαλογή. Εκτός και αν χάνω κάτι οσο αφορά την διαλογή
    H αλήθεια είναι το Χαλάνδρι είναι ΠΟΛΥ πίσω στο θέμα της υπηρεσίας καθαριότητας, και όχι μόνο στο θέμα της ανακύκλωσης... Άλλο θέμα φυσικά, αλλά είναι γεγονός...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσχρωματοψία;
    Είναι από την πολύ πράσινη συνείδηση
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  11. #11
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι το Χαλάνδρι είναι ΠΟΛΥ πίσω στο θέμα της υπηρεσίας καθαριότητας, και όχι μόνο στο θέμα της ανακύκλωσης... Άλλο θέμα φυσικά, αλλά είναι γεγονός...
    Είμαι ένα χρόνο εδώ. Γιατί το λές αυτό?

    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Κάδοι ανακύκλωσης
    Από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-09, 17:39
  2. Καδος Ανακυκλωσης
    Από delay στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-09, 07:00
  3. κάδος ανακύκλωσης
    Από tazio nuvolari στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-07, 16:55
  4. καδος ανακυκλωσης
    Από loukoumaki στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-07, 13:08
  5. Κάδοι σκουπιδιών, (θέση τους)
    Από sdikr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-05, 22:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας