Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    23-08-2006
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλησπερα παιδια.
    Με πηραν τωρα τηλεφωνο απο την hol και μου οτι ειναι να πληρωσω περιπου 450 euro.Ετυχε και το σηκωσε η μητερα μου και επαθα σοκ απο τις φωνες...μου δινει το τηλεφωνο και μου ειπε η κοπελα απο την hol οτι χρεωθηκα τοσο απο καποιες κλησεις που εκανα στην Αγγλια.Ναι πηρα καποια τηλεφωνα εκει αλα δεν ηξερα οτι στην HOL χρεωνουν Αγγλια. Επισης για να σας δωσω να καταλαβεται που επερνα http://www.wow-europe.com/en/support...ntbilling.html στον νουμερο 0044800 931 0800 το οποιο λεει στο site οτι ειναι free,πηρα γυρω στις 10 φωρες και περιμενα στην αναμονη μεχρι να βγαλω γραμη.(ειναι το τηλ απο κεντρο εξυπ. του Warcraft,ενος game τελος παντων)
    Μετα μου λεει η κοπελα οτι υπαρχει καποιος καταλαγος με τις χωρες και τις χρεωσεις σε χωρες του εξωτερικου. Εχω το πακετο hol double-play .Ρε παιδια τη να κανω?Δεν εχω τοσα χρηματα..Την πατησα σαν ηληθιος..Της λεω κοπελια δεν προκειται να το πληρωσω διοτη δεν γνωριζα τιποτα για τις χρεωσεις σας διοτι κανεις δεν με ενημερωσε,δεν ειμαι υποχρεωμενος να μπω στο site σας και να το ψαξω...
    Τι λυσεις υπαρχουν και αν υπαρχουν

    Σας παρακαλω σωστε με!!


    θα την κοψω μετα απο αυτο.....αλλος ενας λογος ειναι η γραμμη μου στο internet κλεδωνει γυρω στα 11 και εχω 24mbps..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος morteshadow : 12-01-10 στις 18:32.

  2. #2
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Ο αριθμος αυτος ειναι ειδικος αριθμος της Αγγλιας, μη γεωγραφικος, και δεν ειναι στη δωρεαν χρεωση του εκαστοτε πακετου. Εχει αναφερθει και σε αλλα νηματα που την πατησαν κι αλλα ατομα οχι μονο με HOL

    Μπες εδω να το τσεκαρεις και μονος σου

    Στις σημειωσεις της αιτησης που υπεγραψες γραφει αυτο: "6. Οι μη γεωγραφικοί αριθμοί δεν περιλαμβάνονται στις δωρεάν εθνικές ή διεθνείς κλήσεις."

  3. #3
    Εγγραφή
    23-08-2006
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Πρεπει το πληρωσω δηλαδη?Δεν γινεται τιποτα?Aν δεν το πληρωσω μηπως ξερεις τη γινεται?

  4. #4
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    θα σε κυνηγησουν λογικα και θα τα πληρωσεις πολλαπλασια
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  5. #5
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Απο τη στιγμη που υπαρχει στη συμβαση και δεν ειναι κατι κρυφο ωστε να μην το ξερεις θα πρεπει να πληρωσεις το λογαριασμο για να μην εχεις τρεχαματα μετα.

    Οσο για τη γραμμη που κλειδωνει στα 11mbps, αυτο ειναι αλλο θεμα

  6. #6
    Εγγραφή
    23-08-2006
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ενταξει ξενερωσα!!!!Θα τα πληρωσω τη να κανω..πως θα τα βρω ομως αυτο ειναι αλλο θεμα..
    Βαζω οτε παλι και φραγη κλησεων!!!!!Και δεν ξαναπερνω τηλ ποτε ξανα!

    Thanks παντως για τα info παιδια.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Περιοχή
    "Ανταρκτική"
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Δυστυχώς θα πρέπει να πληρώσεις...και καλο θα είναι να κάνεις απο τώρα μια καλή διαπραγμάτευση γιατί εαν σκάσει το εξώδικο τα κερατιακα θα είναι πολλαπλάσια και ΜΗ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΙΜΑ...
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+,M/B MS-7367,ATI Radeon HD 4650,3 GB RAM DDR2 ,Windows XP Professional SP3,

  8. #8
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από morteshadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως θα τα βρω ομως αυτο ειναι αλλο θεμα..
    ηρεμα βρε και παρε τηλεφωνο το λογιστηριο να τα κανονισετε με δοσεις η οτι αλλο μπορουν να κανουν,δεν θα σε σκοτωσουν και επι τοπου
    ουτε φραγη ουτε τιποτα αλλο χρειαζεται,λιγο πιο προσεκτικο διαβασμα στους ορους που υπογραφουμε μονο.
    λεφτα ειναι,δεν χαθηκε ο κοσμος
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  9. #9
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Μπορείς ακόμη να διαπιστώσεις τις χρεώσεις σου και μέσα στην online ανάλυση του λογαριασμού σου...

    Δυστηχώς πρέπει να τα πληρώσεις...Αν και είναι ελαστική με τέτοια θέματα η hol πρέπει ωστόσο να τα πληρώσεις για να μην τρέχεις σε δικηγόρους και μπλέκεις με εξόδικα γιατί θα δώσεις τα διπλάσια.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από morteshadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα μου λεει η κοπελα οτι υπαρχει καποιος καταλαγος με τις χωρες και τις χρεωσεις σε χωρες του εξωτερικου.[...]Της λεω κοπελια δεν προκειται να το πληρωσω διοτη δεν γνωριζα τιποτα για τις χρεωσεις σας διοτι κανεις δεν με ενημερωσε,δεν ειμαι υποχρεωμενος να μπω στο site σας και να το ψαξω...
    θα την κοψω μετα απο αυτο.....αλλος ενας λογος ειναι η γραμμη μου στο internet κλεδωνει γυρω στα 11 και εχω 24mbps..
    Και βεβαια υπαρχει τιμοκαταλογος αναλυτικος, που περιλαμβανει ολες τις χρεωσεις.Δικη μας δουλεια ειναι να διαβαζουμε και να γνωριζουμε τον τιμοκαταλογο. Δεν εχει καμια υποχρεωση να κατσει η HOL να μας κανει ιδαιτερα μαθηματα στον τιμοκαταλογο. Οταν παω σε καποιο εστιατοριο, εκτος απο τα φαγητα, κοιταω και πραδιπλα τις τιμες. Ετσι κι εδω. Εκτος απο το περιεχομενο (24mbps κλπ) καλο ειναι να ριχουμε και μια ματια στον τιμοκαταλογο.
    Υποχρεωμενος να μπεις στην σελιδα της HOL και να διαβασεις τον τιμοκαταλογο μπορει να μην εισαι, βλεπεις ομως ποιο ειναι το αποτελεσμα της αγνοιας.
    Η αγνοια των χρεωσεων δεν αποτελει δικαιολογια. Το δεν ηξερα , πολυ απλα δεν υπαρχει.
    Ο τιμοκαταλογος καθε αλλο παρα κρυφος ειναι.

    Σχετικα με τα 24 mbps, δεν εχεις 24 mbps, έως 24 mbps εχιες...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από morteshadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει ξενερωσα!!!!Θα τα πληρωσω τη να κανω..πως θα τα βρω ομως αυτο ειναι αλλο θεμα..
    Βαζω οτε παλι και φραγη κλησεων!!!!!Και δεν ξαναπερνω τηλ ποτε ξανα!

    Thanks παντως για τα info παιδια.
    Κριμα που την πατησες ετσι, ελπιζω να βγαλεις ακρη, αλλα η συνετη λυση ειναι να ειμαστε και σωστοι καταναλωτες, δηλαδη να γνωριζουμε το προιον που εχουμε αγορασει, και οχι να το φοβομαστε ( βαζω φραγη κλησεων..)
    Πέντε λεπτα (δεν χρειαζεται παραπανω) να αφιερωσεις στο να μαθεις τις χρεωσεις σου και εισαι κομπλε....
    μην ξεχνας και το εργαλειο της HOL , οπου ακομα και εαν δεν εισαι σιγουρος, βαζεις το νουμερο και σου λεει εαν χρεωνεται η οχι...

  11. #11
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    687
    Downloads
    60
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ΖΤΕ
    Path Level
    Interleaved
    Με κάλυψε ο valen_gr. Επίσης στο site που μας παραπέμπεις λέει και αυτό :

    *Free phone number. Please note that some additional fees may apply if you call from a mobile phone or from a surcharged phone line, consult your phone provider for more information.

    Κάλο θα ήταν να το έψαχνες λίγο πρώτα.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-08-2006
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ευχαριστω παιδια..εχετε δικιο ναι,ετσι που το τοποθετείται το ολο θεμα.Απλα το αγνοησα τελειως,θα ελεγα.Αλλα να πω την αληθεια δεν μου πηγε καθολου το μυαλο εκει,στο να κοιταξω τις χρεωσεις και ο λογος ειναι οτι οταν ειχα Οτε δεν χρεωνομουν οταν επερνα στο ιδιο νουμερο και καπως ετσι την "πατησα".Τελος παντων το παθημα εγινε μαθημα πλεον.Εκανα και εναν διακανονισμο για 3 δοσεις.
    Φιλικα

  13. #13
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Η hol χρεωνει το συγκεκριμενο αριθμο 2,15ε/λεπτο, επειδη η χρεωση ειναι εξωφρενικη προσωπικα δεν θα τα πληρωνα καθως σε αυτους αμφιβαλλω αν κοστιζει τιποτα η κληση σε free number Αγγλιας.

    @morteshadow και στον οτε πρεπει να τη χρεωνουν αυτη τη κληση αλλα με μια φυσιολογικη τιμη.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-02-2006
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    speedtouch 530
    SNR / Attn
    15,0(dB) / 12,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η hol χρεωνει το συγκεκριμενο αριθμο 2,15ε/λεπτο, επειδη η χρεωση ειναι εξωφρενικη προσωπικα δεν θα τα πληρωνα καθως σε αυτους αμφιβαλλω αν κοστιζει τιποτα η κληση σε free number Αγγλιας.

    @morteshadow και στον οτε πρεπει να τη χρεωνουν αυτη τη κληση αλλα με μια φυσιολογικη τιμη.
    Μόνο το συγκεκριμενο ή γενικα τις κλησεις στην Αγγλια που δεν ανηκουν στα δωρεαν της τηλεφωνα;
    Παντως εγω θα σου προτεινα να πληρωσεις τα λεφτα μιας και ηδη εχεις κανει διακανονισμο.....γιατι απο τη στιγμη που υπαρχει τιμοκαταλογος και οι κλησεις εγιναν ακρη δε βγάζεις.

  15. #15
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Ολους τους μη γεωγραφικους Αγγλιας τους χρεωνει τοσο, μιλαμε για ληστεια. Προφανως ξερουν οτι παρα πολλοι φοιτητες μενουν σε εστιες που εχουν τετοια νουμερα και προσπαθουν να τα αρπαξουν.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Λογαριασμός hol
    Από Skywriter55 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-09, 22:40
  2. Πρώτος λογαριασμός HOL
    Από Delft στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-09, 17:15
  3. Λογαριασμος HOL
    Από panagism στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-08, 19:34
  4. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ HOL ΒΟΗΘΕΙΑ
    Από Carpe_Diem_Rj στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-08, 11:57
  5. Λογαριασμός hol
    Από nikosg7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-07, 21:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας