Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    αντιγράφω απο έδω

    ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ασυμβίβαστο προκύπτει από τον διορισμό του κ. Ανδρέα Ανδρεαδάκη στη θέση του ειδικού γραμματέα στην Κεντρική Υπηρεσία Υδάτων του υπουργείου Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής.
    Όπως αποκάλυψε χθες το «ΘΕΜΑ», η σύζυγος του νέου ειδικού γραμματέα του υπουργείου Περιβάλλοντος διαθέτει μία από τις μεγαλύτερες στο είδος της μελετητικές εταιρείες (EMBHΣ EΠE) με αποκλειστική εξειδίκευση στον τομέα Διαχείρισης Υδάτινων Πόρων και Περιβάλλοντος, αναλαμβάνοντας μάλιστα μεγάλα έργα από το ….υπουργείο Περιβάλλοντος….. και γενικότερα από φορείς του Δημοσίου!
    O στενός συνεργάτης της υπουργού Περιβάλλοντος κας Tίνας Mπιρμπίλη, βαρύνεται με ξεκάθαρο ασυμβίβαστο, αφού η «EMBHΣ EΠE – Διαχείριση Yδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος» αναλαμβάνει μεγάλα έργα από το Δημόσιο και ειδικότερα από το υπουργείο στο οποίο τοποθετήθηκε…. ειδικός γραμματέας!!
    Επιπλέον, η συγκεκριμένη εταιρεία, εκτός από επιχείρηση της οικογένειας του κ. Ανδρεαδάκη, είναι και επιστημονικό «τέκνο» του, καθώς ο ίδιος διετέλεσε επί μακρόν τεχνικός σύμβουλός της, αλλά κυρίως υπήρξε ο επιστημονικός υπεύθυνός της σχεδόν σε όλα τα εθνικά και ευρωπαϊκά προγράμματα που πήρε!
    Η συμμετοχή στο κυβερνητικό σχήμα του καθηγητή πανεπιστημίου και ο εποπτικός ρόλος του στην ΕΠΕ της στενής οικογένειάς του, η οποία παίρνει δουλειές από το υπουργείο Περιβάλλοντος, θέτουν ΠΟΛΙΤΙΚΟ και ΗΘΙΚΟ θέμα για την προϊστάμενη υπουργό, αλλά και συνολικά για την κυβέρνηση.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι, παρά τη λαμπρή έως τώρα σταδιοδρομία του ειδικού γραμματέα του υπουργείου Περιβάλλοντος στην εταιρεία της συζύγου του, στο βιογραφικό που αναρτήθηκε στο opengov.gr δεν γίνεται καμία, μα καμία αναφορά στον συγκεκριμένο τομέα δράσης του…






    ----------------------------------
    οσμή μούχλας απο το πράσινο υπουργείο............




  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    τι να πει κανείς ... ανήκουστα πράματα ... άπαπα ... Women: Don't trust them
    Bad to the Bone

  3. #3
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    χαχαχαχαχα
    Ξέρετε τι θα γίνει? Τίποτα!
    Ακολουθούν βλέπω κατά γράμμα τη μότο του Καραμανλή: Σεμνά και Ταπεινά!

  4. #4
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το σκάνδαλο που είναι?
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  5. #5
    Εγγραφή
    24-10-2005
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
    Από την άλλη αν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μία από τις μεγαλύτερες στο είδος της μελετητικές εταιρείες (EMBHΣ EΠE) με αποκλειστική εξειδίκευση στον τομέα Διαχείρισης Υδάτινων Πόρων και Περιβάλλοντος
    απότελεί
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιστημονικό «τέκνο»
    του νέου γραμματέα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθώς ο ίδιος διετέλεσε επί μακρόν τεχνικός σύμβουλός της, αλλά κυρίως υπήρξε ο επιστημονικός υπεύθυνός της σχεδόν σε όλα τα εθνικά και ευρωπαϊκά προγράμματα που πήρε!
    Μήπως τα παραπάνω δείχνουν ότι είναι εξειδικευμένος στο αντικείμενο αυτό; Τελικά τι θέλουμε; Κομματικά στελέχη ή στελέχη της αγοράς; Την εταιρεία και τον κύριο δεν τους ξέρω, αλλά τους αναφέρεις σαν τους πλέον εξειδικευμένους και από τους μεγαλύτερους στην αγορά...

  6. #6
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Δηλαδή θες να μου πεις ότι άλλοι ειδικοί δεν υπάρχουν, αλλά μας κάνει ειδικά αυτός που είναι άντρας αυτής που έχει την τάδε εταιρεία, που εξειδικεύεται στο τάδε αντικείμενο που εντομεταξύ έχει πάρει παραμάζομα όλα τα έργα του δημοσίου.
    Χμμ τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει, Από Ζ ξεκινάει

  7. #7
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    @azisi και η γυναίκα του Βουλγαράκη με τον πεθερό του απο τα μεγαλύτερα γραφεία είχαν [και έχουν].


    @all

    το θέμα έχει πολλά επίπεδα

    1 επίπεδο η ειδηση:
    αναθέτων και συμβαλόμενος ανδρόγυνο. [και επιστημονικά εμπλεκόμενος ο αναθέτων στην συμβαλλόμενη εταιρία]

    2 επίπεδο η αντιμετώπιση απο τα ΜΜΕ:
    σύγκριση με την υπόθεση βουλγαράκη,

    3 επίπεδο:

    απόκρυψη απο το βιογραφικό της εν λόγω εταιρίας, και της σχέσης του γραμματέα με αυτήν.

    4 επίπεδο:

    πόλεμος ΘΕΜΑ [ και της νέας ιδιοκτησίας του] με το Υπ. ΠΕριβάλλοντος και την κ. Μπιρμπίλη, στα πλαίσια των φημολογούμενων εκβιασμών που κάνει μέσω δημοσιευμάτων ο εν λόγω εκδότης για να κερδίσει απο την νέα κυβέρνηση τα δέοντα.


    αρα σε όλα αυτά τα επίπεδα, η ερώτηση/απορία/σκάνδαλο είναι το εξής: Υπάρχει ασυμβίβαστο; Υπάρχει προσπάθεια απόκρύψης μεσω του ελιπούς βιογραφικού στο opengov ; Και εν τέλη, θα υποκείψει η κυβέρνηση στους εκβιαστές/νταβατζήδες ή στους κουμπάρους και στους "πρασινο-αριστους";;;

    δεν ζήτησα εγώ διαφάνεια, 160 έδρες πήραν, ας βάζαν γραμματέα όποιον θέλαν, αλλά αφού αποφάσισαν να παίξουν επικοινωνιακό παιχνίδι με τους άριστους, ας μην γκρινιάζουν οταν δεν είναι και τόσο άριστοι οι εκλεκτοί τους........




  8. #8
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Δηλαδή θες να μου πεις ότι άλλοι ειδικοί δεν υπάρχουν, αλλά μας κάνει ειδικά αυτός που είναι άντρας αυτής που έχει την τάδε εταιρεία, που εξειδικεύεται στο τάδε αντικείμενο!
    Ναι αλλα οποιοσδηποτε "ειδικος" καπου σχετικα θα δουλευε.. και μετα οι συνειρμοι διαπλοκης θα ηταν αμεσοι.

    Το ερωτημα του azisi ειναι σωστο απο την αποψη οτι εχει προεκτασεις αποκλεισμου των σχετικων με το αντικειμενο.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vivodi
    σιγα το σκανδαλο. και που φαινεται να εχει εταιρεια συναφη με το αντικειμενο που μπαινει ειδικος γενικος γραμματεας δεν λεει και τιποτε.

    ετσι και αλλιως ο γενικος γραμματεας του καθε φορεα εχει εναν λογο παρα πανω για να "δωσει" τις δουλειες οπου θελει.

    στη προκείμενη περιπτωση δεν θα υπαρχει μιζα , αφου "γιαννης πινει , γιαννης κερναει"

    ας κοιταξουν αυτοι να κλεισουν αλλες μεγαλες και μγαλυτερες τρυπες παρα κατι τετοια* .... χαζο σκανδαλακια .ασε που με την πρωτη ευκαιρια (αν παει κατι στραβα ) θα εκτεθει και ετσι δεν μπορει να δωσει ευκολα στην εταιρεια της γυναικας του δουλεια ,χωρις τον φοβο της αποτυχιας που θα του στοιχισει ακριβα !!!



    *
    πχ , αγορα μετοχων απο προεδρο οργανισμου σε προνομιακη τιμη και πωληση την ιδια μερα με κανονικη τιμη ....

    αυτα ειναι σκανδαλα και οι νομοι μας φωναζουν απο χιλιομετρα ....ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΛΑΜΟΓΙΕΨΕΤΕ ...ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΥΠΙΟΙ

  10. #10
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    @MNP-10 δεν ξέρω που σπούδασες [Ελλάδα ή εξωτερικό], και δεν δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις σπουδάσει για να καταλάβεις το παρακάτω, απλά θα βοήθαγε.

    Εχω μια πανεπιστημιακή έδρα σε ενα αντικείμενο [π.χ. "το πέταγμα χαρταετού"]. Η γυναίκα μου την οποία γνώρισα μέσα στο πανεπιστήμιο είναι επίσης στο τμήμα μου σαν υπεύθυνη στο πρόγραμμα "καρούλι για χαρταετό". μέχρι εδώ λογικά όλα έ; Η κόρη μου, έχει μεγαλώσει μαζί μας, και επειδή την έχουμε αναθρέψει σωστά, γίνεται όπως και πολλά άλλα παιδιά στην Ελλάδα, οτι και οι γονείς της, δηλαδή ειδικός στην "ουρά του χαρταετού".

    Τυγχάνει να δούμε στο ίδρυμα που δουλεύουμε εγώ και η γυναίκα μου οτι υπάρχει ενα κενό στο μάθημα "ουρά χαρταετού". Μέχρι να πάρουμε την έγκριση απο το υπουργείο παιδείας, το τμήμα και το Ίδρυμα, να γίνει διαγωνισμός για καθηγητή στο μάθημα "ουρα χαρταετου" βάζουμε την κόρη μας με σύμβαση να κάνει το σχετικό μάθημα [αφού με σύμβαση άλλος γνώστης δεν δέχεται να έρθει, και να αφήσει την έρευνα του στον "χαρταετο" σε κάποιο άλλο Ίδρυμα]

    υπάρχει κάτι παράνομο αν εκμεταλλευόμενος την γνώση μου οτι θα ανοίξει θέση στο αντικείμενο "ουρά χαρταετού", στρέψω την κόρη μου στο να μαζεύει τα σχετικά εφόδια;;;;

    ΥΠΑΡΧΕΙ κάτι παράλογο στο να υπογράφω συντάσσω έργα στα οποία η εταιρία της γυναίκας μου [και στην οποία ήμουν μελετητής και γνωρίζω τις δυνατότητες της-ιδιαιτερότητες της] θα συμμετέχει ως πιθανός συμβαλλόμενος;

    και αν δεν υπάρχει, γιατί είμαι ο τοπ-ερευνητής στο "πέταγμα του χαρταετού" και δεν υπάρχει άλλος, γιατί δεν το γράφω στο βιογραφικό μου οτι "πετάω τον χαρταετό";;;;;




  11. #11
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    ΥΠΑΡΧΕΙ κάτι παράλογο στο να υπογραφώ συντάσω έργα στα οποία η εταιρία της γυναίκας μου [και στην οποία ήμουν μελετητής και γνωρίζω τις δυνατότητες της-ιδιαιτερότητες της] θα συμμετέχει ως πιθανός συμβαλλόμενος;
    Κατανοητο και ηθικα (πολυ) γκρι το συγκεκριμενο σκελος (ειδικα επειδη επιβαρυνεται με οικογενειακη εμπλοκη). Οποτε δεν υπαρχει καμμια διαφωνια επι της ουσιας.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @MNP-10 δεν ξέρω που σπούδασες [Ελλάδα ή εξωτερικό], και δεν δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις σπουδάσει για να καταλάβεις το παρακάτω, απλά θα βοήθαγε.

    Εχω μια πανεπιστημιακή έδρα σε ενα αντικείμενο [π.χ. "το πέταγμα χαρταετού"]. Η γυναίκα μου την οποία γνώρισα μέσα στο πανεπιστήμιο είναι επίσης στο τμήμα μου σαν υπεύθυνη στο πρόγραμμα "καρούλι για χαρταετό". μέχρι εδώ λογικά όλα έ; Η κόρη μου, έχει μεγαλώσει μαζί μας, και επειδή την έχουμε αναθρέψει σωστά, γίνεται όπως και πολλά άλλα παιδιά στην Ελλάδα, οτι και οι γονείς της, δηλαδή ειδικός στην "ουρά του χαρταετού".

    Τυγχάνει να δούμε στο ίδρυμα που δουλεύουμε εγώ και η γυναίκα μου οτι υπάρχει ενα κενό στο μάθημα "ουρά χαρταετού". Μέχρι να πάρουμε την έγκριση απο το υπουργείο παιδείας, το τμήμα και το Ίδρυμα, να γίνει διαγωνισμός για καθηγητή στο μάθημα "ουρα χαρταετου" βάζουμε την κόρη μας με σύμβαση να κάνει το σχετικό μάθημα [αφού με σύμβαση άλλος γνώστης δεν δέχεται να έρθει, και να αφήσει την έρευνα του στον "χαρταετο" σε κάποιο άλλο Ίδρυμα]****1
    ****1
    Και τώρα αρκούδε να το κάνουμε λίγο πιο ρεαλιστικό το σενάριο σου.

    Η κόρη έχει ειδικευτεί στις ουρές του χαρταετου απο μπλε σπάγγο με 30% πλαστικό, 30% βαμβάκι 40% άλλα υλικά, με διάμετρο 2mm που κατασκευαζεται σε μια συγκεκριμένη επαρχεία της Κίνας. Έχει 2 δημοσιευσεις στο "Journal of Kite Flying" και 7 δημοσιεύσεις σε διεθνή συνέδρια και 4 σε πανελλαδικά.

    Οι γονείς, μιλάνε με τον διευθυντή του τομέα και τον πείθουν να ανοίξει μια θέση με ακριβώς τα προσόντα και ερευνητικό αντικείμενο της κόρης τους. Ακόμα και αν είναι αντι-επιστημονικό και μη-πρακτικό να δημιουργούνται θέσεις με περιορισμένο αντικείμενο. Σαν αντάλλαγμα, στην γενική συνελευση τμήματος, αυτοί και οι επιρροές τους (ας πουμε 10 άτομα - μαζί με την κόρη) θα δεχτούν το κονδύλι για την αγορά 3 δερμάτινων καναπέδων και μια 42'' οθόνη για παρουσιάσεις για το γραφείο του τομεάρχη.

    Επίσης η προκύρηξη της θέσης θα δημοσιευτεί -όπως προβλέπει ο νόμος- αλλά 1 εβδομάδα πριν την λήξη της προθεσμίας, έτσι ώστε κανείς να μην προλαβαίνει να κάνει τα χάρτια του. Με αυτόν τον τρόπο εγγυώμαστε οτι κανείς δεν θα ανταγωνιστεί την κόρη.

    Ας κάνουμε το ίδιο με τα ανήψια και τους κουμπάρους και έχουμε το φαινόμενο των 4 επωνύμων στο 70% του ΔΕΠ σε μερικά τμήματα σε μερικές σχολές.

    Το μη-παράνομο είναι και ηθικό?

  13. #13
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    οπότε δεχόμαστε οτι το να χτυπηθεί η οικογενειοκρατία και το ασυμβίβαστο είναι για τους ονειροπόλους, και δεν μπορεί να καταπολεμηθεί, και ελέγχουμε μόνο το γιατί ο εν λόγω ντρέπεται να γράψει στο βιογραφικό του την σχέση του με την εν λόγω εταιρία, άρα έχουμε άλλο ένα λάθος των βιογραφικών και του opengov.

    ή αναπολούμε το νόμιμο και ήθικο, τον σχετικό σάλο επι ΝΔ, και κοιτάμε να δούμε τους σχολιαστές του τότε [στα ΜΜΕ κυρίως], τη στάση και τι κολοτούμπα κάνουν σήμερα.......




  14. #14
    Εγγραφή
    24-10-2005
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΠΑΡΧΕΙ κάτι παράλογο στο να υπογράφω συντάσσω έργα στα οποία η εταιρία της γυναίκας μου [και στην οποία ήμουν μελετητής και γνωρίζω τις δυνατότητες της-ιδιαιτερότητες της] θα συμμετέχει ως πιθανός συμβαλλόμενος;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατανοητο και ηθικα (πολυ) γκρι το συγκεκριμενο σκελος (ειδικα επειδη επιβαρυνεται με οικογενειακη εμπλοκη). Οποτε δεν υπαρχει καμμια διαφωνια επι της ουσιας.
    Κατανοητό και δεκτό το θέμα με το οικογενειακό ασυμβίβαστο. Νόμιζα η ένσταση είναι πως κατείχε θέση σε εταιρεία μελετών και όχι ότι την έχει η γυναίκα του...

  15. #15
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    η απάντηση

    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΥΠΟΥ- ΥΠ. ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ, ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ- Απάντηση του Ειδικού Γραμματέα κεντρικής υπηρεσίας Υδάτων,ΥΠΕΚΑ Α.Ανδρεαδάκη σε δημοσιεύματα



    Αθήνα,25 Ιανουαρίου 2010



    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ



    Με αφορμή δημοσίευμα της 24ης Ιανουαρίου της εφημερίδας «Πρώτο Θέμα» ο Ειδικός Γραμματέας Κεντρικής Υπηρεσίας Υδάτων, Ανδρέας Ανδρεαδάκης, δήλωσε τα ακόλουθα:

    «Οι αναφερόμενες στο δημοσίευμα “μελέτες” στις οποίες εμφανίζομαι ως συντονιστής αφορούν ανταγωνιστικά Ερευνητικά Προγράμματα τα οποία ανατέθηκαν από τη Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας και την Ευρωπαϊκή Ένωση στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο και όχι στην εταιρεία ΕΜΒΗΣ, όπως ανακριβώς αναφέρεται στο δημοσίευμα. Όλα τα εν λόγω προγράμματα εκπονήθηκαν και ολοκληρώθηκαν από ερευνητικές ομάδες του ΕΜΠ σε χρόνο προγενέστερο του διορισμού μου στη θέση του Ειδικού Γραμματέα.

    Μετά τον διορισμό μου στη θέση του Ειδικού Γραμματέα, η σύζυγός μου, Ευγενία Γαβαλάκη, παραιτήθηκε από τη θέση που κατείχε στην εταιρεία ΕΜΒΗΣ και εξεδήλωσε την απόφασή της ν’ αποχωρήσει. Οι σχετικές Πράξεις βρίσκονται στο στάδιο της ολοκλήρωσης. Καθ’ όλο δε το διάστημα από τον διορισμό μου η εν λόγω εταιρεία, όχι μόνον δεν ανέλαβε μελέτη του Δημοσίου αλλά δεν υπέβαλε και καμία εκδήλωση ενδιαφέροντος για οποιαδήποτε μελέτη που να σχετίζεται με το ΥΠΕΚΑ ή τους εποπτευόμενους από αυτό φορείς».





    Από το Γραφείο Τύπου


    -----------------------------------

    για να δούμε, ποτε θα βγεί η παραίτηση της συζύγου, πόσα έργα δεν θα πάρει η εν λόγω εταιρία, πότε θα αποφασίσει η κ. Μπιρμπιλή να τον αντικαταστήσει, πόσες δουλείες εξασφαλίζει ο νυν εκδότης του θέματος με τα πυροτεχνήματα του;

    Κουβέντα για το λειψό βιογραφικό φυσικά , εκτός αν πιστέψουμε οτι όλοι οι καθηγητές του ΕΜΠ και των υπόλοιπων πολυτεχνικών ιδρυμάτων παίρνουν μελέτες χωρίς γνωριμίες και δόλιους τρόπους, μια αναλυτική κατάσταση με το πόσες μελέτες ανα τμήμα έγιναν για δημόσιους φορείς δεν θα ήταν άσχημη ιδέα......




Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αυτόνομο υπουργείο Περιβάλλοντος το 2010
    Από gilbert arenas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-09, 17:02
  2. To σκάνδαλο του ΕνιαίουΤέλουςΑκινήτων γίνεται & Σκάνδαλο Πώλησης των Προσωπ. μας Δεδομένων
    Από tommygun στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-08, 15:28
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-06, 01:06
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-06, 20:44
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-05, 08:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας