Σελ. 90 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 708085888990919295100110 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.336-1.350 από 3138
  1. #1336
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ρε παιδιά ποιας χρονολογίας είναι οι τηλεοράσεις που λέτε και δεν εχουν ούτε scart? το scart υπήρχε εδώ και δεκαετίες!!! από την πρω τη μας TV την δεκαετια του 80 καπου το 1986 νομιζω ειχε scart! video του 1983 εχω ακομα ενα και εχει και 2 scart επάνω! για ασπρομαυρες TV μιλαμε? ή ειχε μοντελα χωρις scart που δεν εχω δει ποτέ! πάντως υπάρχουν μετατροπείς σήματος RF σε άλλα σήματα πχ σε RGB (σε διαφορα βύσματα και SCART), ακόμα και σε DSUB (σαν αυτό στα pc) και σε διάφορα άλλα, όμως είναι επιπλέον κόστος. Πάντως εχω να δω τηλεόραση που να μην εχει SCART από τοτε που ειχαμε κατι κουτια τετραγωνα στις ασπρομαυρες τηλεοράσεις! πάντως στην περιοχή μου το ψηφιακό σήμα μας έσωσε! πόσα χρόνια είχαμε προβλήματα με τα αναλογικά σηματα λογω μη οπτικης επαφης με Παρνηθα και Υμηττο και παντα βλεπαμε χάλια!!! επισης βαζαμε κεραιες με ψηλους ιστους πχ 5-6μετρα και βαλε και πολλες φορες επεφταν και κατω!!! τωρα στο καγκελο χαμηλα εχεις κεραια και πιανει τζαμι!!! ευτυχως εκανε και κατι καλο η ΕΟΚ! και μην ακουω παραπονα και βλακειες οτι το εκαναν για να πουλησουν δεκτες και τηλεορασεις! ελεος δλδ! ειμαστε τεχνολογικα αιωνες πισω γιατι μια ζωη εχουμε παροπιδες στην τεχνολογία! επισης η ποιοτητα δεν εχει καμια σχεση! ακομα και σε τελεια ληψη αναλογικη η ποιοτητα δεν συγκρινεται! αν ειναι δυνατον καποιοι ακομα να γυρνανε κεραιες σε Παρνηθα για να μη δωσουν 20-30 ευρω για δεκτη οταν τα πετανε σε αλλες βλακειες....ξερω πολλες περιπτωσεις γιαυτο το λεω. Επισης ενω το ειπαν ΜΗΝΕΣ πριν οτι θα γινει αυτο ολοι περιμεναν τελευταια στιγμη! ο κλασικος Ελληνας!!!!
    Όχι δεν πρόκειται για ασπρόμαυρες τηλεοράσεις. Είναι 14αρες crt, δεν ξέρω ακριβή χρονολογία, πάντως η εικόνα τους δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πιο καινούργιες crt. Είναι στο εξοχικό το οποίο έχει 5 υ/δ (και 5 tv). Καταλαβαίνεις ότι το να αγοράσουμε 5 καινούργιες τηλεοράσεις για να απαλλαγούμε από τις..."προπολεμικές δίχως scart", είναι μια λογική που θα μας στοίχιζε πολύ ακριβά χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος... Με τέτοιες σπατάλες σε αναλώσιμα δεν θα είχαμε καν χτίσει το εξοχικό!

    Όσο αφορά τη διαφορά ποιότητας ψηφιακού-αναλογικού σήματος, δεν ξέρω αν το γνωρίζεις μιας και δεν έχεις crt τηλεόραση (προφανώς) αλλά να σε ενημερώσω ότι σε crt τηλεοράσεις (αν όχι σε όλες, στις πιο πολλές) η εικόνα προ αποκωδικοποιητή ήταν εντελώς η ίδια με την τωρινή(!). Η μόνη διαφορά είναι σε 1-2 κανάλια τύπου ΡΙΚ ή ΕΞΤΡΑ που έπιαναν με λίγα χιόνια τα οποία τώρα εξαφανίστηκαν. Στα υπόλοιπα κανάλια δεν υπάρχει καμία εμφανής διαφορά. Όσο αφορά τις crt πάντα, που δεν γνωρίζουμε αν κατέχουν την πλειοψηφία (πολύ πιθανό) στα ελληνικά σπίτια/μαγαζιά οπότε ας μην τις απαξιώνουμε τόσο θεωρώντας τες ανύπαρκτες... Δεν βλάπτει να είμαστε και λίγο εντός πραγματικότητας!

  2. #1337
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω μία φοιτητική 14αρα BlueSky από ... Μαρινόπουλο,αγορασμένη το 2004 με 44,90 ευρώ και έχει κανονικά Scart.

    Μένω Καλλιθέα και είχα γυρισμένη την κεραία προς Υμηττό όλα αυτά τα χρόνια.Από προχθες μου πέταξαν άκυρο τα ιδιωτικά .

    Μένοντας στην Καλλιθέα (δύο ανάσες από Υμηττό) είχα αποθηκεύσει όλα τα κανάλια με συχνότητες Υμηττού.Από προχθές δεν έπιανα κανένα και σιγά μην έδινα ~25 ευρώ για ψηφιακό αποκωδικοποιητή τώρα που μετακομίζω σε λίγες μέρες.Όχι ότι εβλεπα ποτέ,αλλά κάθε ΣΚ μεσημέρι έβαζα Mega στις 2 για να αποθεώσω την υπέροχη Λίνα Δρούγκα .

    Πριν λίγο μου ήρθε η ιδέα να δω τί γίνεται με τις συχνότητες από Πάρνηθα.Λοιπόν,όντας πολύ νοτιοανατολικά ,δίπλα στον Υμηττό , στου διαόλου τη μάνα από Πάρνηθα και με την κεραία στραμμένη εντελώς προς Υμηττό (από το 2004-2005 που την είχα ρυθμίσει), πιάνω Mega, Ant-1, Star & Alpha μια χαρά,ενώ ειδικά το Mega είναι κρύσταλλο. Εϊμαι σίγουρος πως αν στρίψω την κεραία μου προς Πάρνηθα,θα πιάνουν όλα κομπλέ. Απορώ ποιος δεν πιάνει από Πάρνηθα,αν πιάνουμε μέχρι και εμείς εδώ στη νοτιοανατολική Καλλιθεα με την κεραία στραμμένη προς Υμηττό 8-) .

  3. #1338
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μία φοιτητική 14αρα BlueSky από ... Μαρινόπουλο,αγορασμένη το 2004 με 44,90 ευρώ και έχει κανονικά Scart.

    Μένω Καλλιθέα και είχα γυρισμένη την κεραία προς Υμηττό όλα αυτά τα χρόνια.Από προχθες μου πέταξαν άκυρο τα ιδιωτικά .

    Μένοντας στην Καλλιθέα (δύο ανάσες από Υμηττό) είχα αποθηκεύσει όλα τα κανάλια με συχνότητες Υμηττού.Από προχθές δεν έπιανα κανένα και σιγά μην έδινα ~25 ευρώ για ψηφιακό αποκωδικοποιητή τώρα που μετακομίζω σε λίγες μέρες.Όχι ότι εβλεπα ποτέ,αλλά κάθε ΣΚ μεσημέρι έβαζα Mega στις 2 για να αποθεώσω την υπέροχη Λίνα Δρούγκα .

    Πριν λίγο μου ήρθε η ιδέα να δω τί γίνεται με τις συχνότητες από Πάρνηθα.Λοιπόν,όντας πολύ νοτιοανατολικά ,δίπλα στον Υμηττό , στου διαόλου τη μάνα από Πάρνηθα και με την κεραία στραμμένη εντελώς προς Υμηττό (από το 2004-2005 που την είχα ρυθμίσει), πιάνω Mega, Ant-1, Star & Alpha μια χαρά,ενώ ειδικά το Mega είναι κρύσταλλο. Εϊμαι σίγουρος πως αν στρίψω την κεραία μου προς Πάρνηθα,θα πιάνουν όλα κομπλέ. Απορώ ποιος δεν πιάνει από Πάρνηθα,αν πιάνουμε μέχρι και εμείς εδώ στη νοτιοανατολική Καλλιθεα με την κεραία στραμμένη προς Υμηττό 8-) .
    Το ίδιο έκανε και ένας γείτονάς μου (Μέγαρα). Λέει ότι πιάνουν όλα μια χαρά, όπως πριν. Όμως δεν ξέρουμε για πόσο ακόμα θα εκπέμπει αναλογικά η Πάρνηθα. Το πιθανότερο είναι σε λίγους μήνες να πάψει και αυτή...

  4. #1339
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Περιοχή
    Άρτα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~13000/~1000
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια Sony trinitron 21" του ~80 με ξύλινη επένδυση χωρίς scart, και παίζει άψογα με τον Edision Mini-triton SD. Σε πληροφορώ ότι παρά τις δεκάδες χιλιάδες ώρες που έχει δουλέψει τα τελευταία ~30 χρόνια, τα χρώματά της τα βρίσκω πιο ζωντανά & ζεστά από αρκετές "σύγχρονες". 12 κανάλια (με κολπάκι για 14, πατώντας το next channel 2 φορές) που πλέον όμως με τον ψηφιακό δέκτη όσα θες.

    Φωτογραφία που βρήκα στο internet (η δικιά μου είναι ντροπαλή για φωτογραφία):
    Συνημμένο Αρχείο 104869
    Τηλεορασάρα η συγκεκριμένη και "σκυλί".
    Φιλικά, Άκης

  5. #1340
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν πρόκειται για ασπρόμαυρες τηλεοράσεις. Είναι 14αρες crt, δεν ξέρω ακριβή χρονολογία, πάντως η εικόνα τους δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πιο καινούργιες crt. Είναι στο εξοχικό το οποίο έχει 5 υ/δ (και 5 tv).
    Παρακαλώ προσέχετε τι γράφετε για να μην προκαλείτε Αν ειδικά αγοράστηκαν και οι 5 μαζί, απλά πληρώνετε τώρα την τσιγγουνιά όποιου τις επέλεξε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο αφορά τη διαφορά ποιότητας ψηφιακού-αναλογικού σήματος, δεν ξέρω αν το γνωρίζεις μιας και δεν έχεις crt τηλεόραση (προφανώς) αλλά να σε ενημερώσω ότι σε crt τηλεοράσεις (αν όχι σε όλες, στις πιο πολλές) η εικόνα προ αποκωδικοποιητή ήταν εντελώς η ίδια με την τωρινή(!).
    Ο πιο αδύναμος κρίκος ήταν και στη μία και στην άλλη περίπτωση η τηλεόραση, οπότε το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Πάντα οι 14άρες crt είχαν καλύτερη εικόνα από κανονικές τηλεοράσεις.

    Να προτείνω έναν αποκωδικοποιητή καλό στο σαλόνι και μόνο, να συσφίξετε και τις σχέσεις μεταξύ υπνοδωματίων...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Serafeim Karakostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλεορασάρα η συγκεκριμένη και "σκυλί".
    Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, ταιριάζει γάντι αυτό που λένε οι αγγλοσάξονες.

    Spoiler:
    You can't teach an old dog new tricks.
    hnesne

  6. #1341
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Serafeim Karakostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Nova επίγεια. Πηγαίνεις σε ένα κατάστημα forthnet και αγοράζεις μόνο το usb dongle.
    Εννοεις να πληρωνω και καποα συνδρομη, σωστα ?
    Οχι, εγω εννοουσα αφου εχω το πιατο και τον αποδικοιηητη μηπως υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω τα καναλια απο καποιο δορυφορο ?

  7. #1342
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Σου απάντησε πως θα βλέπεις επίγεια και δεν θα χρειαστείς παρά μόνο το usb κουτάκι που κάνει 10€
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  8. #1343
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εντάξει κατάλαβα! πάντως επειδη εχω δει ψηφιακα και σε παλιες CRT ΤV'S η ποιοτητα δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τα αναλογικα! πρεπει να εχετε 100% ΤΕΛΕΙΑ αναλογικη ληψη για να πειτε πως ειναι το ιδιο! εγω ΠΟΤΕ πουθενα δεν ειχα καλη ληψη! τωρα με τα ψηφιακα σωθηκαμε! ευτυχως!!!!! μακαρι να το κανουν και στην Ευβοια ή την ΠΑρνηθα να πιανω ψηφιακα και στο εξοχικο! για να εχει καποιος τελεια αναλογικη ληψη πρεπει να εχει 100% οπτικη επαφη με το βουνο πχ Υμηττο και να βλεπει τις κεραιες! δυστυχως αυτο δεν το εχουν ολοι ( από θεμα ποιοτητας εικονας τωρα τα καναλια εχουν παλια μηχανηματα γιαυτο και δεν βλεπεται μεγαλες διαφορες! ναι το ΡΙΚ ειναι ΧΑΛΙΑ! οπως και αλλα, το ΣΚΑΙ ομως δεν εχει καμια σχεση με την αναλογικη εικονα που ξεραμε! καποτε θα γινουν και ολα τα αλλα ετσι!

    Y.Γ οι 14αρες φαινεται οτι εχουν καλη ποιοτητα επειδη ο κοκος της εικονας ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μικρος!!! αν βλεπατε μια παλια tv μεγαλες ιντζες με μια νεα δεν θα λεγατε το ιδιο!!!! και εγω εχω 14αρα CRT (με Scart) και με μια εσωτερικη κεραια σαν του ραδιοφωνου πιανω κανονικα αναλογικα και βλεπω μια χαρα! ο κοκος ομως δεν φαινεται! αν βαλω σε μια μεγαλη δεν μπορω να δω απο τα χιονακια!!! μην συγκρινουμε ανομοιες διαστασεις δεν εχει καμια σχεση! για δειτε αναλογικα σε μια μεγαλη plasma/led tv και τα λέμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 22-07-12 στις 09:58.

  9. #1344
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο έκανε και ένας γείτονάς μου (Μέγαρα). Λέει ότι πιάνουν όλα μια χαρά, όπως πριν. Όμως δεν ξέρουμε για πόσο ακόμα θα εκπέμπει αναλογικά η Πάρνηθα. Το πιθανότερο είναι σε λίγους μήνες να πάψει και αυτή...
    To "Εθνος" έγραψε οτι οι πομποί της Πάρνηθας θα συνεχίσουν να εκπέμπουν για ένα ακόμα χρόνο.

  10. #1345
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Κάπου διάβασα και εχω δωσει το link στο άλλο θέμα ότι τον Ιούνιο του 2013 ΤΕΛΟΣ και τα αναλογικά της Πάρνηθας! και άντε μακάρι ανυπομονώ πως και πως μήπως και πιάνω και στο εξοχικό, γιατι γειτονές μου πιάνουν αναλογικα από την Πάρνηθα αν και εγώ προτίμησα τα αναλογικά από το κέντρο εκπομπής στα Ν.Στύρα Ευβοίας. Εχω και έναν δεκτη SD Crystal Audio που μου έχουν χαρίσει και τον έχω και κάθεται! Τωρα το κέντρο εκπομπής στην Ευβοια δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα ψηφιακό μιας και προηγούνται οι βασικοι πρώτα!

  11. #1346
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω και έναν δεκτη SD Crystal Audio που μου έχουν χαρίσει και τον έχω και κάθεται!
    Όλο ξεχνάω να αναφερθώ σε αυτό τον δέκτη. Σε γενικές γραμμές είναι καλός αλλά μου κάνει εντύπωση ότι αρκετοί τον προτείνουν, μήπως έχουν τίποτα συμφέροντα σε οφθαλμίατρους ή οφθαλμολογικές κλινικές; Πιο άκυρο OSD δεν έχω ξαναδεί για έναν και μόνο λόγο... ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ γράμματα σε ΓΚΡΙ ΑΝΟΙΧΤΟ & ΓΚΡΙ ΣΚΟΥΡΟ background που ειδικά σε CRT τηλεοράσεις βγάζουν μάτι. Άλλο να το γράφω και άλλο να το βλέπετε...

    ΥΓ. Γενικά μεγάλο λάθος που οι περισσότεροι (οι φτηνοί τουλάχιστον) δέκτες δεν έχουν επιλογή χρωμάτων γραμμάτων/background. Μπορεί να ακούγεται ασήμαντο αλλά δεν είναι κατά τη γνώμη μου.

  12. #1347
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλο ξεχνάω να αναφερθώ σε αυτό τον δέκτη. Σε γενικές γραμμές είναι καλός αλλά μου κάνει εντύπωση ότι αρκετοί τον προτείνουν, μήπως έχουν τίποτα συμφέροντα σε οφθαλμίατρους ή οφθαλμολογικές κλινικές; Πιο άκυρο OSD δεν έχω ξαναδεί για έναν και μόνο λόγο... ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ γράμματα σε ΓΚΡΙ ΑΝΟΙΧΤΟ & ΓΚΡΙ ΣΚΟΥΡΟ background που ειδικά σε CRT τηλεοράσεις βγάζουν μάτι. Άλλο να το γράφω και άλλο να το βλέπετε...

    ΥΓ. Γενικά μεγάλο λάθος που οι περισσότεροι (οι φτηνοί τουλάχιστον) δέκτες δεν έχουν επιλογή χρωμάτων γραμμάτων/background. Μπορεί να ακούγεται ασήμαντο αλλά δεν είναι κατά τη γνώμη μου.
    Δεν ανεβάζεις καμια φωτογραφία για να δουμε κι εμείς την ομορφιά;

    Στον Opticum HD T90 μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 12 χρώματα για το φόντο του μενου.

  13. #1348
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ο lifeview παντως έχει τέτοια επιλογή για τους υπότιτιλους.
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  14. #1349
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο lifeview παντως έχει τέτοια επιλογή για τους υπότιτιλους.
    Μόνο για τους υπότιτλους όμως και αυτό είναι πιο άσχημο απο τα μενού

    Το πιο εύκολο που μπορούν να κάνουν (και κάποιοι το έχουν κάνει ήδη) είναι να βάλουν ρύθμιση διαφάνειας των μενου και του OSD

  15. #1350
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγώ δουλευω με αυτον http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807306 βρηκα και FW σε καποια Γερμανικη νομιζω σελιδα και τωρα παιζει και με σκληρους NTFS!!! γραφει σε HD με PVR παιζει και mkv με subs μια χαρα, αν εκανε και τα DTS σε STEREO θα ητανε κορυφη! εχει και τον 7600 που ειναι παρομοιος. Στον αλλον δεκτη που καθεται και ειπα πως μου τον χαρισαν ειναι ο Crystal audio CMS-SD και δεν ειναι HD (δεν εχει HDMI) για το εξοχικο δεν με πειραζει εχω CRT εκει, μολις τωρα ειδα πως εκτος την εξοδο SCART και τις RCA (composite) έχει και εξοδο ψηφιακη ηχου αλλα εχει και εξοδο κεραιας για TV χωρις SCART!!! την γράφει loop through.
    http://www.kolomvounis.gr/files/prod...IO/MPEG4AA.JPG
    ψαχνω πισω φωτο και δεν βρισκω!

    http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807297
    ο νεος XORO εκτος οτι ειναι HD και φυσικά εχει και HDMI εχει και αυτος το RF LOOP THROUGH ωστε να κάνει και σε τηλεοράσεις χωρις καν να εχουν SCART!
    μηπως το loop through απλα βγαζει ξανα εξοδο κεραιας ωστε να μπορουμε να την συνδεσουμε και αλλου? γιατι οσες συσκευες ειχαν RF εξοδο παλιοτερα οπως τα videos ειχαν RF tv modulator και με ενα μικρο ποτενσιομετρο ρυθμιζαμε σε ποιο καναλι εδειχναν στην TV! συνηθως στο 36, εδω δεν βλεπω κανενα ποτενσιομετρο!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 22-07-12 στις 16:21.

Σελ. 90 από 210 ΠρώτηΠρώτη ... 708085888990919295100110 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1990
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-24, 06:48
  2. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  3. Επίγειοι Ψηφιακοί Δεκτες
    Από giocass στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-12, 16:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας