Σελ. 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 205
  1. #181
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    A το πιασα!

    Καλό δε λέω, αλλά από τη στιγμή που μπορώ να συνδέσω τον εξωτερικό USB δίσκο του PS3 στο PC και να κάνω μεταφορές, μου φτάνει. Γίνεται αυτό, ε? Διαβάζει NTFS το PS3 ή πρέπει να μάθω και Linux? Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχω και ΑΤΙ! Α ξέχασα έχω και Nvidia τώρα!
    Δυστυχώς το PS3 διαβάζει εξωτερικές συσκευές USB με σύστημα αρχείων FAT32 και μόνο.
    Κάποια παιχνίδια λοιπόν έχουν αρχεία μεγαλύτερα των 4 GB που είναι το όριο του FAT32.
    Οπότε να γιατί χρειάζεται ο PS3 FTP Server

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μήπως ξέρει κανείς ή μήπως έχει ακούσει, αν ένας εξωτερικός USB powered δίσκος, είναι αρκετός για τα δεδομένα του PS3? Έχει καμία καθυστέρηση κλπ? Το USB 2.0 έχει περίπου 25-30ΜΒ throughput. Μας φτάνουν αυτά ή έχουμε πρόβλημα.

    Από απλό τεχνολογικό ενδιαφέρον ρωτάω!
    Μια χαρά είναι. Δεν έχει κανένα πρόβλημα.

    Τελευταία νέα :

    Εκτός από το νέο firmware 3,42 που μπλοκάρει το jailbreak, σήμερα έγινε αναβάθμιση και στο PS Network με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν οι όποιοι τρόποι παρέκαμπταν το firmware και έδιναν την δυνατότητα να συνδεθείς online.
    Κοινώς: Αν θέλεις jailbreaked PS3 ξεχνάς το online.
    Τουλάχιστον προς το παρόν

    Εγώ πάντως έλαβα σήμερα το UDIP μου και από το πρωί έχω βγάλει τα μάτια μου στο PS3

  2. #182
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοινώς: Αν θέλεις jailbreaked PS3 ξεχνάς το online
    και τα μελλοντικά παιχνίδια που θα απαιτούν Firmware 3.42 και μετά ( τουλάχιστον όπως έχει σήμερα η κατάσταση)

    To Jailbreak, όπως έχει μέχρι σήμερα, αξίζει μόνο αν κάποιος έχει 2 PS3.

  3. #183
    Εγγραφή
    23-09-2008
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    BaudTec -ADSL2+
    Καλο!!

  4. #184
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5493
    ISP
    Vodafone
    Router
    Xiaomi Mi3g/TP-Link 100v
    SNR / Attn
    18.1(dB) / 7.7(dB)
    Άμα δεν θα χρειάζονταν να το κάνεις κάθε φορά πού κάνεις reboot θα ήταν ακόμα καλύτερο,αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό

  5. #185
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Onyx_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τα μελλοντικά παιχνίδια που θα απαιτούν Firmware 3.42 και μετά ( τουλάχιστον όπως έχει σήμερα η κατάσταση)

    To Jailbreak, όπως έχει μέχρι σήμερα, αξίζει μόνο αν κάποιος έχει 2 PS3.
    Εδώ αναφέρει ότι το δοκίμασε με πειραγμένο manager που δεν έχει πρόβλημα online. Αν ισχύει, δεν ξέρω.

  6. #186
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρε παιδιά έχει βρει κανείς free λύση για jailbreak του ps3???

  7. #187
    Εγγραφή
    12-08-2009
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14600/1021
    ISP
    Wind
    Router
    thomsonV8 585
    [QUOTE=Antre;3286712]Και επειδή θα αυξηθούν οι πωλήσεις κονσολών αυτό τι σημαίνει; Τι κέρδος έχει από κάθε κονσόλα; Αν δεν κάνω λάθος οι κονσόλες πουλιούνται με μηδενικό κέρδος.

    Χαχαχα με μηδενικό κέρδος ? μας της πουλάει τσάμπα δηλαδή της κονσόλες ? έχει μηδενικό κέρδος ?? από τα 280 300 ευρώ που δίνει κάποιος δηλαδή η σονυ έχει μηδενικό κέρδος ? θα πηδηχτώ απ το παράθυρο.. με αυτά που διαβάζω.


    +1000 στον πιτσιρικά bravo του

  8. #188
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christopheroeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα με μηδενικό κέρδος ? μας της πουλάει τσάμπα δηλαδή της κονσόλες ? έχει μηδενικό κέρδος ?? από τα 280 300 ευρώ που δίνει κάποιος δηλαδή η σονυ έχει μηδενικό κέρδος ? θα πηδηχτώ απ το παράθυρο.. με αυτά που διαβάζω.
    Δεν το έχεις ψάξει καλά το θέμα μου φαίνεται...
    Η Sony με το PS3 έμπαινε πολύ μέσα στην αρχή και αν θυμάμαι καλά τώρα τελευταία άρχισε να βγάζει κέρδος. Το ίδιο έκανε και η Microsoft με το Xbox.
    Βέβαια δεν πουλούσαν τις κονσόλες με χασούρα για την ψυχή της μάνας τους αλλά με την ελπίδα να πετύχουν μεγάλη εγκατεστημένη βάση, οικονομίες κλίμακας στην κατασκευή τους αλλά και κέρδη από την πώληση των παιχνιδιών.
    Η μόνη εξαίρεση πάντως είναι η Nintendo που, αν δεν κάνω λάθος, δεν πούλησε ποτέ κονσόλα με χασούρα.

  9. #189
    Εγγραφή
    12-08-2009
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14600/1021
    ISP
    Wind
    Router
    thomsonV8 585
    Μου φαίνεται παράλογο να έχει μηδενικό κέρδος από όσο μας λέει ο φίλος μας . ποσό μάλλον για έναν κολοσό σαν την σονυ . τώρα τι λέει η σόνυ φυσικό και επόμενο είναι να λέει ότι δεν βγάζει μεγάλο κέρδος από την κονσόλα και ότι έχει μπει μέσα.
    (έτσι το βλέπω εγώ ) και έχω διαβάσει κάπου δεν θυμάμαι πηγή. που έλεγε αυτό που λες εσύ ότι έμπαινε μέσα.. και απλά δεν το πίστεψα μου φαίνεται πραγματικά τρελό μια εταιρία σαν την σονυ να μπαίνει μέσα στης πώλησης της

  10. #190
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν μπαινει μεσα γενικοτερα, στον τομεα του ps3 μονο.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  11. #191
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christopheroeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαίνεται παράλογο να έχει μηδενικό κέρδος από όσο μας λέει ο φίλος μας . ποσό μάλλον για έναν κολοσό σαν την σονυ . τώρα τι λέει η σόνυ φυσικό και επόμενο είναι να λέει ότι δεν βγάζει μεγάλο κέρδος από την κονσόλα και ότι έχει μπει μέσα.
    (έτσι το βλέπω εγώ ) και έχω διαβάσει κάπου δεν θυμάμαι πηγή. που έλεγε αυτό που λες εσύ ότι έμπαινε μέσα.. και απλά δεν το πίστεψα μου φαίνεται πραγματικά τρελό μια εταιρία σαν την σονυ να μπαίνει μέσα στης πώλησης της
    Δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο λόγο να πει ψέμματα, δεν είναι κάτι που μπορεί να κρύψει εύκολα από την υπόλοιπη βιομηχανία άλλωστε.
    Σκέψου το ως εξής, πας να ανοίξεις ένα μαγαζί και με το καλημέρα έχεις να πληρώσεις ενοίκια, εξοπλισμό, διακόσμηση, εμπόρευμα, υπαλλήλους, κτλ. Αυτά στην καλύτερη περίπτωση θα σε βάλουν μέσα μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ οπότε με το που αρχίσει να πουλάς το μαγαζί δεν σου βγάζει λεφτά γιατί προσπαθείς απλά να βγάλεις αυτά που επένδυσες.

  12. #192
    Εγγραφή
    12-08-2009
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14600/1021
    ISP
    Wind
    Router
    thomsonV8 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπαινει μεσα γενικοτερα, στον τομεα του ps3 μονο.
    Ναι και εγώ για της πώλησης του ps3 λέω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο λόγο να πει ψέμματα, δεν είναι κάτι που μπορεί να κρύψει εύκολα από την υπόλοιπη βιομηχανία άλλωστε.
    Σκέψου το ως εξής, πας να ανοίξεις ένα μαγαζί και με το καλημέρα έχεις να πληρώσεις ενοίκια, εξοπλισμό, διακόσμηση, εμπόρευμα, υπαλλήλους, κτλ. Αυτά στην καλύτερη περίπτωση θα σε βάλουν μέσα μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ οπότε με το που αρχίσει να πουλάς το μαγαζί δεν σου βγάζει λεφτά γιατί προσπαθείς απλά να βγάλεις αυτά που επένδυσες.
    ναι εννοείτε ότι θα χει τεράστιο κόστος για να φτιάξει τα ps3. (υποθετικά μιλάω ) ας πούμε φτιάχνει 5000 πς3 και το κόστος παραγωγής θα είναι 20000$ όταν λοιπόν πουλήσει και τα 5000 κομμάτια το κέρδος δεν θα είναι ΠΟΛΥ πιο μεγάλο από τα 20000$ που έδωσε για να τα φτιάξει ? δεν είπα ότι στης 10 κονσόλες που θα πουλήσει θα χει το κέρδος αλλά εδώ μιλάμε ότι φεύγουν τόσα κομμάτια Και επίσης μιλάμε για την Sony. δεν μιλάμε για μια μικρό επιχείρηση όπου έκανε μια επένδυση και μπήκε μέσα .

  13. #193
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ δεν το πιστεύω ότι έμπαινε ποτέ μέσα. Ούτε καν στην αρχή. 500 ευρώ είναι ΠΟΛΛΑ χρήματα, και σίγουρα περισσότερα από το κόστος της κονσόλας. Δηλαδή τι ήταν το ακριβό εξάρτημα;
    Το ίδιο ισχύει και για την κονσόλα της MS...
    Οι φήμες ότι μπαίνουν μέσα είναι μάλλον θέμα μάρκετινγκ...

  14. #194
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    speedtouch 585
    o cell ηταν και ειναι πανακριβος. το bluray drive ήταν πανάκριβο αλλα τώρα πολύ φθηνότερο. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με τη buggati veyron. Ενώ πχ πουλιέται 1,6 μύρια ευρώ, κάθε αμάξι έχει κοστίσει 2 μύρια για την ανάπτυξη και την κατασκευή του. Τα κέρδη της Sony computer Entertainment έρχονται απο την πώληση παιχνιδιών και όχι απο τις κόνσολες. Γι αυτό και το όλο θέμα της πειρατείας του πσ3 έγκειται στο πολύ απλό ερώτημα:
    Θα καταφέρουν οι πειρατές να κάνουν το GT5 να παίξει σπασμένο πριν τα χριστούγεννα? Αν ναι η sony θα χάσει πολλά λεφτά και θα βρει(?) άλλο τρόπο προστασίας της κόνσολας (πχ μπανάρισμα-μπλοκάρισμα κτλ). Αν όχι η sony θα μοσχοπουλήσει το καμάρι της και δε θα κάτσει να ασχοληθεί ιδιαίτερα με τους εναπομείναντες τσαμπατζήδες που μπορούν να παίξουν τα παλιότερα παιχνίδια σπασμένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος m3fisto : 06-12-10 στις 15:48.

  15. #195
    Εγγραφή
    12-08-2009
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14600/1021
    ISP
    Wind
    Router
    thomsonV8 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν το πιστεύω ότι έμπαινε ποτέ μέσα. Ούτε καν στην αρχή. 500 ευρώ είναι ΠΟΛΛΑ χρήματα, και σίγουρα περισσότερα από το κόστος της κονσόλας. Δηλαδή τι ήταν το ακριβό εξάρτημα;
    Το ίδιο ισχύει και για την κονσόλα της MS...
    Οι φήμες ότι μπαίνουν μέσα είναι μάλλον θέμα μάρκετινγκ...

    Σύμφωνο απόλυτα

Σελ. 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας