Σελ. 1 από 155 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 2313
  1. #1
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Χθες είχα πάει σε μαγαζί αλυσίδας ηλεκτρικών ειδών για τα δώρα της τελευταίας στιγμής.
    Σε αυτό μια κοπέλα έκανε παρουσίαση μια μηχανής nespresso που παίρνει κάψουλες, έχει αεροτσίνο και 19 bar πίεση.
    Μου έφτιαξε ένα καπουτσίνο, πράγματι το αφρόγαλο που κάνει η μηχανή είναι φανταστικό, πηκτό και ταυτόχρονα εξαιρετικά γευστικό. Δυστυχώς ο καφές όμως δεν με εντυπωσίασε. νοστιμότερο βρίσκω το γευστικό αποτέλεσμα της morris που έχω πάρει παρά της nespresso που κάνει και περίπου 330 €.
    Επιπλέον όπως δοκίμαζα τον καφέ, κατάλαβα πως μέσα είχε αδιάλυτα χοντράδια από τον καφέ, αν είναι ποτέ δυνατόν.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    Στο κέλυφος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12220/830
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 27,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλη χρονια σε ολους με υγεια & περισσοτερες απολαυσεις.

    Η απολαυση που μας δινει μια εσπρεσομηχανη μπορει να φαινεται-και να ειναι-πανακριβη.
    Ωστοσο,σε συγκριση με τις καφετεριες,η αποσβεση θα εχει γινει σε λιγοτερο απο ενα χρονο.Χωρια που η ποιοτητα & η γευση δεν συγκρινονται.

    Εγω εχω βαλει 2-3 μηχανες στα αγαπημενα στο skroutz και ειμαι σε αναμονη για τις εκπτωσεις που ξεκινουν σε λιγες μερες.
    Να δουμε εαν και ποιες θα επηρεαστουν.
    Ζούμε σε κοινωνία παρακμής & σήψης.
    Οι εταιρείες βυσσοδομούν στους γυάλινους πύργους τους για να μας αρπάξουν τα πορτοφόλια.
    Έξαρση, ανανέωση, μιμητισμός. Ω αγελαίοι ταγοί. Γιατί πρέπει διαρκώς να ανάγουμε τις ιδιοτροπίες κάποιων σε ανάγκες για όλους;
    Να "τρως" καλά & να "σκεπάζεσαι".


  3. #3
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cubaneros Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ satcur
    μετα απο αυτα που ειδα καλα ξεμπερδεματα . Δεν ξερω αν ημουν εγω ο τυχερος η εσυ . Εγω παντως εχω ενα προβλημα με τη μηχανη το οποιο το προκαλεσα σιγουρα εγω . Παντως εγω δυσκολα ξανα απο εκει ειδικα αν και εσενα σε καθυστερησουν .

    @ 1966
    ειναι αλλο πινω καφε και αλλο εχω χομπυ το καφε και μου αρεσει η διαδικασια . Εσυ θα αποφασισεις . Δυστηχως στεναχωριεμαι αν καποιος παιρνει αυτοματη διοτι χανει τη μαγεια του μπαριστα ή την πιθανοτητα να γινει home barista . Δυσκολα μετα να γυρισεις αν συνηθισεις στο ενα κουμπι .Εγω ηθελα να ξεφυγω απο το φραπε και μου αρεσε το ολο concept της παραγωγης . Τελικα μολις αρχησα να ανακαλυπτω οτι ειναι επιστημη κολλησα .
    Και πολυ επιστημη μαλιστα.
    Παντως εγω,με χοντρες αγορες απο το EspressoCoffeeShop,απο την Ιταλια,δεν ειχα κανενα προβλημα,και οι τιμες,ηταν πολυ μικροτερες απο ο,τι εδω.
    Μου τα εστειλαν δε στο σπιτι με κουριερ.

  4. #4
    Το avatar του μέλους Seathess
    Seathess Guest
    Γεια χαρά παιδιά από Θεσσαλονίκη..παρακολουθώ αρκετό καιρό το συγκεκριμένο πόστ αλλά μιας και τώρα είμαι στο χείλος της αγοράς θεώρησα καλύτερο να εγγραφώ.

    Διάβασα πολλές και λογικές απόψεις, πράγμα που σημαίνει πως οι άνθρωποι πίσω από τα πληκτρολόγια έχουν ασχοληθεί αρκετά με το θέμα.

    Προσωπικά έχω μια καφετιέρα Krups και είμαι στο στάδιο αλλάγής..αντικατάστασης!!!!!
    Μετά από αρκετό διάβασμα, μελέτη και ψάξιμο κατέληξα στην Rancilio Silvia..ευελπιστώ να ανταπεξέλθει στις προσδοκίες μου και στην διάθεσή μου!
    Όσον αφορά για μύλο αρχικά είχα επιλέξει τον Rocky-doserless αλλά ύστερα από λίγη παραπάνω έρευνα νομίζω θα κατευθυνθώ προς τον Anfim Best.

    Η απορία μου η μεγάλη είναι οι τιμές...Ελλάδας και εξωτερικού μιας και η διαφορά που βλέπω είναι της τάξεως των 50 ευρώ...το μόνο κακό είναι πως η Silvia δεν είναι διαθέσιμη πριν το τέλος του Ιανουαρίου λόγω υπερβολικής ζήτησης!

    Υπομονή...

  5. #5
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    Στο κέλυφος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12220/830
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 27,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cubaneros Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ 1966
    ειναι αλλο πινω καφε και αλλο εχω χομπυ το καφε και μου αρεσει η διαδικασια . Εσυ θα αποφασισεις . Δυστηχως στεναχωριεμαι αν καποιος παιρνει αυτοματη διοτι χανει τη μαγεια του μπαριστα ή την πιθανοτητα να γινει home barista . Δυσκολα μετα να γυρισεις αν συνηθισεις στο ενα κουμπι .Εγω ηθελα να ξεφυγω απο το φραπε και μου αρεσε το ολο concept της παραγωγης . Τελικα μολις αρχησα να ανακαλυπτω οτι ειναι επιστημη κολλησα .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολυ επιστημη μαλιστα.
    Παντως εγω,με χοντρες αγορες απο το EspressoCoffeeShop,απο την Ιταλια,δεν ειχα κανενα προβλημα,και οι τιμες,ηταν πολυ μικροτερες απο ο,τι εδω.
    Μου τα εστειλαν δε στο σπιτι με κουριερ.

    Ναι,ωραια,ειναι επιστημη.Ολα ειναι επιστημη σημερα,ακομα και το να φτιαξεις ενα καλο στριφτο.
    Απο τις πολλες "επιστημες" ζουμε σε μια κοινωνια που η μετριοτητα ειναι αθλος.
    Ελεγα ομως μηπως-λεω μηπως- μετα απο μια κουραστικη μερα στη δουλεια με πολυ φασαρια και πονοκεφαλο,με τα μηνιγγια μου να βουιζουν σχεδον απο την ενταση,μηπως θα ηταν καλυτερα να ασχοληθω με αλλες...επιστημες,οπως μια καλη ταινια,λιγη μουσικη,λιγη χαλαρωση και κουβεντουλα με τα αγαπημενα μου προσωπα κτλ...
    Και να εχω το φλυτζανι ετοιμο προς πόση χωρις να εχω βασανιστει πρωτα να δωσω εξετασεις και για αυτο.
    Ε,δεν πειραζει,οσος ενθουσιασμος θα μεινει (αν μεινει) απο το περας της μερας,μπορει να διοχετευθει σε ενα καλο stategy game,μια παρτιδα σκακι ή μελετη της θεωριας των ανοιγματων και του μεσου κλπ.
    Υγεια να υπαρχει και χαρα μπορουμε να παρουμε ακομα και με τη λυση ενος...sudoku.
    Δεν ειναι αναγκη να σπαστουμε και να μαθουμε και κατι αλλο προσθετο,περαν της ιδιοσυγκρασιας μας,ετσι δεν ειναι;
    Διορθωστε με αν κανω λαθος.(Αν και ως υποκειμενικη θεωρια και αντιληψη,δεν θα παψω να την υιοθετω για παρτυ μου φυσικα)
    Διορθωστε με επισης για την αντιληψη οτι ειναι επιεικως ανοητο να χαραμισουμε κατοσταριες ευρω για ενα μυλο αλεσματος.Αν ειναι δυνατον δηλαδη.
    Οριστε πχ ενας μυλος
    http://www.marksandspencer.com/Marks...Brand=core&rh=
    γυρω στα 20€ (15 λιρες Αγγλιας)

    γιατι περισσοτερα χρηματα για μυλο;;;

    Και κατι τελευταιο,ανακεφαλαιωνοντας.
    Διαβασα τοσο εδω,οσο και σε αλλο σχετικο φορουμ οτι:
    "ο καλος καφες
    κατα 25% βγαινει απο το καλο χερι του μπαριστα
    κατα 25% απο την ποιοτητα του καφε
    κατα 25% απο την μηχανη
    κατα 25% απο το νερο".

    Αρα εαν βαλουμε εμφιαλωμενο νερο σε μια φουλ αυτοματη μηχανη* εχουμε 75% επιτυχια και μας μενει μονο ενα καλο χαρμανι για να πιασουμε το απολυτο
    Και οσο για "το καλο χερι του - wannabe - μπαριστα" ας παει για...μπιριμπα.Παρα να του βγει το λαδι στην ορθοστασια προσπαθωντας

    Εγινα επιτηδες σκληρος για να γινω οσο το δυνατον ξεκαθαρος.
    Οχι μια περιουσια για να σμιξουμε βραστο νερο σε καφε.
    Η οικονομικη κριση συνεχιζεται.Εχουνε σφιξει πολυ τα πραγματα.
    Η πολυτελεια του φτωχου ας δοθει σε μια υπεραυτοματη απαξ & στο καλο χαρμανι επιλεγμενου καφε στο διηνεκες.

    Ταπεινη μου αποψη.
    (Χωρις να εκλειπει ο σεβασμος και η εκτιμηση στους γκουρου.Αυτο ειναι αυτονοητο).

    *(πχ Gaggia platinum event,Saeco Odea Go ES ) "Η λειτουργία είναι πολύ εύκολη: με την απλή πίεση ενός κουμπιού όλες οι επιθυμίες καφέ εκπληρώνονται" οπως λεει και η προωθηση τους στην περιγραφη.Και ολα αυτα με μολις 300-350€.
    Και αναμενονται περαιτερω πτωσεις σε εκπτωσεις-εκθεσεις κλπ.

    ΥΓ. Τουλαχιστον αν και αυτοματες,"επιασα" τις σωστες μαρκες,ετσι δεν ειναι veterans;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas_1966 : 04-01-10 στις 19:14.
    Ζούμε σε κοινωνία παρακμής & σήψης.
    Οι εταιρείες βυσσοδομούν στους γυάλινους πύργους τους για να μας αρπάξουν τα πορτοφόλια.
    Έξαρση, ανανέωση, μιμητισμός. Ω αγελαίοι ταγοί. Γιατί πρέπει διαρκώς να ανάγουμε τις ιδιοτροπίες κάποιων σε ανάγκες για όλους;
    Να "τρως" καλά & να "σκεπάζεσαι".


  6. #6
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Περιοχή
    ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες είχα πάει σε μαγαζί αλυσίδας ηλεκτρικών ειδών για τα δώρα της τελευταίας στιγμής.
    Σε αυτό μια κοπέλα έκανε παρουσίαση μια μηχανής nespresso που παίρνει κάψουλες, έχει αεροτσίνο και 19 bar πίεση.
    Μου έφτιαξε ένα καπουτσίνο, πράγματι το αφρόγαλο που κάνει η μηχανή είναι φανταστικό, πηκτό και ταυτόχρονα εξαιρετικά γευστικό. Δυστυχώς ο καφές όμως δεν με εντυπωσίασε. νοστιμότερο βρίσκω το γευστικό αποτέλεσμα της morris που έχω πάρει παρά της nespresso που κάνει και περίπου 330 €.
    Επιπλέον όπως δοκίμαζα τον καφέ, κατάλαβα πως μέσα είχε αδιάλυτα χοντράδια από τον καφέ, αν είναι ποτέ δυνατόν.
    Λοιπον.Τα χοντραδια ηταν απλα καφες ο οποιος ειτε επεσε απο περιμετρικα του γκρουπ(αυτο συμβαινει οταν το γκρουπ σφιγγει υπερβολικα πολυ) ειτε πριν φτιαξει τον δικο σου δεν καθαρισε καλα τον προηγουμενο καφε στο γκρουπ με αποτελεσμα παλι περιμετρικα να φυγει.

    Δε μπορει αλλιως να φυγει.Με αλλα λογια φταιει αυτος που στο εκανε και οχι η μηχανη ακομα και της πλακας να ειναι.

  7. #7
    Λοιπον πουλαω την rancilio silvia μου για να αγορασω την nuova simonelli la musica που βγαινει στο τελος του μηνα. Οποιος ενδιαφερετε να μου στειλει Pm . Δεν προλαβαινω τωρα να απαντησω στα post.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    καλή χρονιά στους συν καφεξαρτημένους.

    έχει δει κανείς αυτό το μύλο http://www.krups.com/All+Products/co.../GVX2/GVX2.htm

    σε κάποιο ελληνικό κατάστημα?

  9. #9
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    Στο κέλυφος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12220/830
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H108N
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 27,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλος φαινεται και αυτος ο μυλος (ο krups GVX2).
    Δυστυχως δεν μπορεσα να τον βρω σε καποιο ελλ.site.
    Αλλά,ψαχνοντας,ειδα πως υπαρχουν πολλοι προσιτοι μυλοι,δεν ειναι αναγκη να ξοδεψουμε μια περιουσια.Οι ενδιαφερομενοι ας ριξουν μια ματια:
    http://icecat.gr/index.cgi?language=...fee%20grinders

    Στο μεταξυ-για οσους δεν το γνωριζουν-ισχυει μεχρι το τελος του τρεχοντος μηνος,η προσφορα απο τα champion.
    Προκειται για την ΙΖΖΥ CM 4602S Dayline την οποια μπορουμε να αποκτησουμε με 69 ευρω και 5 κουπονια (εκαστο κουπονι προσφερεται με αγορες 10€).
    Κανονικη τιμη 139€.
    Να πω οτι ηδη βρισκεται σε φιλικο σπιτι και οι κατοχοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.
    Οσο για μενα,η γνωμη μου δεν μετραει αφου,αν και μου αρεσε ο εσπρεσο που ηπια εκει(illy),δεν εχω αποκτησει-ακομα-εμπειρια περαν απο τον φραπε.
    Ζούμε σε κοινωνία παρακμής & σήψης.
    Οι εταιρείες βυσσοδομούν στους γυάλινους πύργους τους για να μας αρπάξουν τα πορτοφόλια.
    Έξαρση, ανανέωση, μιμητισμός. Ω αγελαίοι ταγοί. Γιατί πρέπει διαρκώς να ανάγουμε τις ιδιοτροπίες κάποιων σε ανάγκες για όλους;
    Να "τρως" καλά & να "σκεπάζεσαι".


  10. #10
    η krups xp7240 σκίζει!

  11. #11
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xarmanhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    η krups xp7240 σκίζει!
    Πες την εμπειρια σου. Ετσι θα μας πεισεις ?

  12. #12
    Εγγραφή
    03-01-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλή χρονιά από ένα απογοητευμένο κάτοχο μιας Gaggia Pure, την οποία παρέλαβα χθές μόλις. Γνωρίζω ότι ο εσπρέσσο είναι επιστήμη, αλλά με λιγότερο διάβασμα ( μιας και παρακολουθώ καιρό το φόρουμ ), είχα καλύτερα αποτελέσματα στις εξετάσεις για καϊμάκι με μια απλή Κρουπς που είχα παλιότερα! Διάβασα πολλά πόστ με το ίδιο θέμα και από παιδιά που είχαν την ίδια μάρκα, και ήδη έχω κάνει πάνω από 20 καφέδες χωρίς να πιώ κανένα, τη στιγμή που με την Κρουπς δεν το είχα ψάξει τόσο πολυ... Θα έπαιρνα μύλο ούτως η άλλως, αλλά μάλλον θα το επισπεύσω αφού, αν κατάλαβα καλά από άλλα ποστ, μάλλον η μηχανή θέλει ιδιαιτέρως λεπτό κόψιμο του καφέ... ( εκτός αν βέβαια επικρατήσει ο εκνευρισμός μου και δώσω τα λεφτά για να πάρω άλλη μηχανή που δεν θα μου σπάει τα νεύρα ! ).

  13. #13
    Εγγραφή
    07-09-2008
    Μηνύματα
    797
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4093/509
    ISP
    Cyta 2play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Pirelli Discus VoIP AG
    SNR / Attn
    13(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην απογοητεύεσαι. Το τι φταίει το γνωρίζεις. Εγώ στην θέση σου θα δοκίμαζα πιο ψιλοκομμένο καφέ που απ' ότι μου φαίνεται από εμπορικούς είναι ο Illy ή θα πήγαινα σε κάποιο καφεκοπτείο που καβουρδίζει καφέ και θα έπαιρνα μικρές δόσεις με διαφορετικές τιμές αλέσματος. Ο καφές που κάνεις ακολουθεί τον κανόνα των 60ml στα 25-30 sec? Εάν όχι δοκίμασε tamping με διαφορετικά επίπεδα δύναμης. Τέλος υποθέτω ότι αφήνεις την μηχανή κάποιο χρόνο μέχρι να πιάσει την θερμοκρασία και ότι τρέχεις ζεστό νερό από την κεφαλή χωρίς καφέ στο φίλτρο στην κούπα πριν ξεκινήσεις την διαδικασία παρασκευής του espresso.
    Δυστυχώς δεν μου έχει έρθει η gaggia μου πίσω ώστε να μπορούσα να μιλάω πιο συγκεκριμένα. Πάντως είμαι ήδη προετοιμασμένος για τους πρώτους αποτυχημένους καφέδες μου.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-03-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια να σας πω κάτι απο την εμπειρία.
    Ο μύλος δεν ειναι πολυτέλεια για τις μηχανές με "επαγκελματικό" τύπου portafilter.
    Πραγματικά ξεχάστε τα καφεκοπτεία. Έχω πληρώσει ένα μύλο ουσιαστικά αγοράζοντας καφέ που είναι τραγικά κομμένος απο τα καφεκοπτεία.
    Παράγγελνα απο τα coffeway κόψιμο στο 1,5 και στο 1. Μία στις πέντε μου το έκοβαν σωστά. Δεν μπορώ να υποθέσω οτι είναι αδαής-απρόσεχτοι οι πωλητές αλλά οι μηχανές άλεσης που έχουν είναι μάλλον ασυντήρητες. (Δεν μηλάω καθόλου για τους pre-grounded καφέδες γιατί είναι μόνο για makineta)
    Πραγματικά όποιος θέλει να πάρει μηχανή για espresso σάν τις gaggia, rancilio, elektra, la pavoni etc... πρέπει ΠΡΩΤΑ να αγοράσει ένα "καλό" μύλο.
    Δεν είναι πολυτέλεια όπως νόμιζα κι εγώ αλλά το έλαχιστο που μπορείς να κάνεις για να φτιάξεις καφέ που να πίνεται. Τιποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

    Περισσότερες σχόλια για τα κοψήματα θα δείτε και στο παρόν thread αλλα και στο coffeegeek όπου εκεί προτείνουν σαν μονόδρομο το μύλο mazzer mini των 500+ ευρο.
    Πόσο χαζός ένιωσα κατάλαβα τι εννοούσαν και παλαιότερα τους θεωρούσα υπερβολικούς.....
    Ασπάζομαι την άποψη του cubaneros για τον gaggia mm είναι οικομικός αλλα θα πρότεινα τουλάχιστον rancilio rocky.

    Sorry για το μεγάλο πόστ αλλα θέλω να προλάβω τους soon to be frustrated αγοραστες (σαν κι εμένα)

  15. #15
    Εγγραφή
    03-01-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λόγω έλλειψης μύλου δοκίμασα αυτό ακριβώς...Πολύ πάτημα με το ταμπερ και φουλ δόση καφέ ώστε να πιέζεται πολύ στο φίλτρο...για ένα αποτέλεσμα μετριότατο... Καλά που έχω και τη νεσπρέσσο να πίνω κανένα καφεδάκι να ξεχνιέμαι! Η πλάκα είναι πως όντως μου αρέσει πάρα πολύ η γεύση του νεσπρέσσο, και πήρα και τη Gaggia Pure για να μπορώ να πίνω οποιονδήποτε άλλο καφέ, όπως ο Julius Meinl που είχα δοκιμάσει σε ένα ταξίδι στη Βιέννη.

Σελ. 1 από 155 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηχανές Espresso v.2009
    Από rena στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 831
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-10, 19:09
  2. Μηχανές Espresso
    Από katafitos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 207
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας