Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 86

Θέμα: Betting Online

  1. #1
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Εδώ και καιρό έχω μπει σε πειρασμό να ποντάρω σε εταιρείες στοιχημάτων μέσω του internet. Ξέρω ότι είναι παράνομο, αλλά το κάνει πολύς κόσμος. Πρόσφατα άκουγα για (αν δεν κάνω λάθος) ασφαλιστικά μέτρα του ΟΠΑΠ κατά των τραπεζών με τα οποία ζητούσε να μη δέχονται χρήματα από ξένες εταιρείες στοιχημάτων γιατί είναι καρποί παράνομων δραστηριοτήτων.

    Υπάρχει περίπτωση να με βρουν και να μου ρίξουν κανένα βαρβάτο πρόστιμο ή να αρνηθεί η τράπεζα να πληρώσει;

  2. #2
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Betfair και ξερό ψωμί.

    Enough said


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #3
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.261
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Θα μας κλάσουν τα φρύδια Πάιξε χωρις φοβο και πάθος. Μην παίζεις μεγάλα ποσά και μην περιμενεις να γινεις πλουσιος.
    . People like you
    . You live in a dream world
    . You despise the outside
    . And you fear you're the next one

  4. #4
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Μόλις επικοινώνησα με betfair και μου είπαν ότι αν κάνεις λογαριασμό με visa electron κρατείται 1,5% από την τράπεζα επειδή τα χρήματα πάνε στο εξωτερικό. Όμως με την τράπεζα που επικοινώνησα κατόπιν μου είπαν ότι κρατείται 1% και μόνο σε περίπτωση ανάληψης από ΑΤΜ του εξωτερικού.

    Κι εγώ έχω κάνει αγορές με visa electron από μαγαζιά του εξωτερικού και δε μου έκαναν κρατήσεις.

    Τελικά στο betfair διώχνουν πελάτες; Μάλιστα η απάντηση στο email ήταν στα greeklish.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-06-2002
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    90972 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SPEEDPORT
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 10.4(dB)
    Σε αλλες εταιριες δεν υπαρχει προβλημα με την προμηθεια απο την τραπεζα.Πχ η eurobet δεν κραταει ουτε λεπτο με την electron visa που εχω.
    Βρε ουστ......και οι 300 της Βουλης

  6. #6
    Εγγραφή
    10-01-2006
    Περιοχή
    Planet-Linux
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZyXEL 660HW
    betandwin.

    Α! μπορεις να κανεις και το αλλο να ψαχνεις τις αποδοσεις στο ιντερνετ να "βλεπεις" τα στημενα και να τα παιζεις στα πρακτορεια του οπαπ. Παντως εγω με ενα δωρεαν κουπονι με 3 ευρω που μου ειχαν δωσει στην διεθνη εκθεση αυτοκινητου στην αθηνα, συνεχιζω και παιζω ακομα, ετσι για την πλακα μου. (τα εχω αυξησει κατα πολυ παντως).

    Θες 2 στημενα ετοιμα παιχνιδια? χ παρμα, ρετζινα

  7. #7
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από immortal1979
    Θες 2 στημενα ετοιμα παιχνιδια? χ παρμα, ρετζινα
    Και πώς το κατάλαβες ότι αυτά είναι στημένα; Μίλησες με τους παίχτες;

  8. #8
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    pinkisntwell , OXI η Betfair ΔΕΝ χρεωνει απο καταθεσεις με VISA Electron ( εμενα παντως ποτε δε το κανε και για κανενα ποσο ). ΝΑΙ , χρεωνει αλλες πιστωτικες με 1,5% ( πχ κανονικη VISA ).

    Τωρα για παρανομα και τριχες κατσαρες... το εκαναν για καποιο καιρο ( να αργουν τα ποσα στις αναληψεις απο εταιριες στις τραπεζες , τουλαχιστον στην ALPHA ) αλλα κρατησε μονο για ενα μηνα νομιζω. Αλλα ας κανουν οτι θελουν , στον οπαπ απο μενα ,ουτε cent δε θα δουνε ποτε.

  9. #9
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Πάντως τα email που ήρθαν από την εξυπηρέτηση του Betfair ήταν μεν γρήγορα αλλά ήταν στα greeklish με υπογραφή "Stavros".

    Φοβούνται να γράψουν επίθετα;

  10. #10
    Εγγραφή
    10-01-2006
    Περιοχή
    Planet-Linux
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZyXEL 660HW
    pinkisntwell μην τα παιξεις αλλα περιμενε και την κυριακη το βραδυ θα δεις. για την ακριβεια τα παιχνιδια ειναι παρμα-ρετζινα και σιενα-λατσιο 2 ΜΕΓΑΛΑ Χ.

    Ξερεις ποσα στημενα εχω βρει, τα "μαθαινεις" να τα βλεπεις αν παρακολουθεις τις αποδοσεις, απο δευτερα μεχρι και κυριακη πριν τα παιχνιδια. Βεβαια εγω σου ειπα ξεκινησα να παιζω με 3 ευρω δωρο! και εχω 15 αλλα μιας και τα 3 ευρω ειναι λιγα πονταρω ψιχουλα, 50, 60 λεπτα , 1ευρω ε! και ανεβαινω, γιατι καποια ειναι σιγουρα και αν εχεις "εικονα" ομαδων και ππρωταθληματων τα πιανεις.

    ΠΧ εδω και 4 μηνες που ξεκινησα εχω πεσειμονο μια φορα εξω στα στημμενα που βρισκω, αλλα ξαναλεω εγω παιζω ψιλοποσα γιατι δεν εχω αλλα και δεν μου περισσευουν κιολας και γενικως για την πλακα μου, και να τα χασω ολα, δωρο ηταν δεν με νοιαζει

    απλα εσυ προσεχε και μην παιζεις πολλα. Αν το ειχες ανοιξει το θεμα πριν το σαβ/κο θα σου ελεγα και τα στημενα στην β'εθνικη, ηταν 2 παιχνιδια, τα οποια επιασα

  11. #11
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από immortal1979
    Ξερεις ποσα στημενα εχω βρει, τα "μαθαινεις" να τα βλεπεις αν παρακολουθεις τις αποδοσεις, απο δευτερα μεχρι και κυριακη πριν τα παιχνιδια. Βεβαια εγω σου ειπα ξεκινησα να παιζω με 3 ευρω δωρο! και εχω 15 αλλα μιας και τα 3 ευρω ειναι λιγα πονταρω ψιχουλα, 50, 60 λεπτα , 1ευρω ε! και ανεβαινω, γιατι καποια ειναι σιγουρα και αν εχεις "εικονα" ομαδων και ππρωταθληματων τα πιανεις.
    Αν ήταν σίγουρα και στημένα κλπ. δε θα έπαιζες 50 λεπτά.

  12. #12
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pinkisntwell
    Εδώ και καιρό έχω μπει σε πειρασμό να ποντάρω σε εταιρείες στοιχημάτων μέσω του internet. Ξέρω ότι είναι παράνομο, αλλά το κάνει πολύς κόσμος. Πρόσφατα άκουγα για (αν δεν κάνω λάθος) ασφαλιστικά μέτρα του ΟΠΑΠ κατά των τραπεζών με τα οποία ζητούσε να μη δέχονται χρήματα από ξένες εταιρείες στοιχημάτων γιατί είναι καρποί παράνομων δραστηριοτήτων.

    Υπάρχει περίπτωση να με βρουν και να μου ρίξουν κανένα βαρβάτο πρόστιμο ή να αρνηθεί η τράπεζα να πληρώσει;


    θα σου προτεινω gamebookers.Παιζω εκει 3 χρονια,δεχεται visa electron,καταπληκτικη εξυπηρετυση μεσω μειλ(σου λυνουνε πραγματικα την οποια απορια εχεις στις αρχες),πολυ καλες αποδοσεις(στα ντερμπυ βγαζει σχεδον παντα 0 γκανιοτα,πολυ καλα ειδικα στοιχηματα και το κυριοτερο πληρωνει στην ωρα της(και σου μιλαω για ποσα 600+ευρω)

  13. #13
    Εγγραφή
    10-01-2006
    Περιοχή
    Planet-Linux
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZyXEL 660HW
    pinkisntwell ναι αλλα σκεψου οτι αρχικα ειχα 3 ευρω δωρεαν και με αυτη την τακτικη και 1/1000 να κατσει κατι αλλο δεν τρεχει τιποτα, αν ειχα πχ 1000 ή 10000 ευρω στο λογαριασμο μου θα επαιζα περισσοτερα. Μην τα παιξεις απλα σημειωσε τα καπου και την κυριακη το βραδυ θα δουμε αν επεσα μεσα.

  14. #14
    Εγγραφή
    05-06-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    815
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pinkisntwell
    Εδώ και καιρό έχω μπει σε πειρασμό να ποντάρω σε εταιρείες στοιχημάτων μέσω του internet. Ξέρω ότι είναι παράνομο, αλλά το κάνει πολύς κόσμος.
    Ειναι τοσο παρανομο, οσο να αγορασεις και ενα T-shirt απο καποιο e-shop.
    Ελπίζω να προλάβω να πάω στον Παράδεισο,
    πριν καταλάβει ο Διάολος ότι πέθανα.

  15. #15
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gedo
    Ειναι τοσο παρανομο, οσο να αγορασεις και ενα T-shirt απο καποιο e-shop.
    Όχι, ο νόμος απαγορεύει ρητά να στοιχηματίζεις σε εταιρείες του εξωτερικού και γι' αυτό μου σπάει τα νεύρα.

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας