Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 77
  1. #31
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά μην βάλει ποτέ flash η Apple τρελή είναι να κλείσει μόνη της το χρυσωρυχείο που λέγεται apple appstore? Γιατί αν μπορεί ο καθένας να μπει στο miniclip.com και να σαπίσει στα free παιχνίδια, ποιός ο λόγος να πάει να τα σκάσει στο store? Αν μπορούσε η apple θα αφαιρούσε τον flash και από το macos.
    Όσο κι αν δε μας αρέσει κάτι, όταν είναι ευρύτατα διαδεδομένο μας αφορά και πρέπει να το λαμβάνουμε υπόψη, ενίοτε και να το υιοθετούμε. Αυτή τη στιγμή το web browsing χωρίς flash επιφέρει πολλούς περιορισμούς. Δε μας αρέσει το flash, αλλά υπάρχει εκεί έξω σε πάρα πολλά μέρη.

    Ούτε η φιλοσοφία της apple μου αρέσει σε αρκετά σημεία, αλλά παραδέχομαι τις εμπορικές της πρακτικές και δεν κλείνω τα μάτια στη μόδα που δημιούργησε. Παρόλα αυτά, η εισαγωγή μίας web browsing πλατφόρμας χωρίς flash, είναι ρίσκο γι' αυτήν. Όπως είπα και προηγουμένως, μας βολεύει διότι ενδέχεται να εξαφανίσει το flash από το διαδίκτυο, αλλά μέχρι να γίνει αυτό θα χάνει πελάτες από αυτή τη σημαντική έλλειψη. Το iPad, παρόλο που είναι όμοιο λειτουργικά, πιστεύω ότι έχει διαφορετικό κοινό από το iphone/ipod κι αυτό συνίσταται κυρίως στη μεγαλύτερη χρήση του browser.

    Μακάρι να μη βγει ποτέ υποστήριξη flash για το iPad για να ξεχάσουμε το flash. Εκτίμησή μου όμως είναι ότι θα βγει. Σίγουρα με τη μορφή εναλλακτικού browser με jailbrake, αλλά ίσως και επίσημα.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #32
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντε μαμα apple ταισε και αλλες εταιριουλες που πεινανε και θελουνε να βγουνε απο το οικονομικο αδιεξοδο.
    καποιος να πει στην adobe οτι πλεον υαρχει και το html5 που κανει παπαδες εαν δεν το ξερουν.
    Kαλα παπαδες ακομα δεν κανει αλλα καποια στιγμη θα γινει και αυτο, το ποιο πιθανο ομως ειναι την χρονια που το html5 θα κανει παπαδες το ipad να εχει γινει itrash...
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Ντενεκεδούπολη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.380
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    DrayTek Vigor2760
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 14.3(dB)

  4. #34
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Επειδή το νήμα έχει καταντήσει να ασχολείται με τη χρησιμότητα και την αξία του flash εγω θελω να πω οτι εδω το θέμα μας είναι η αδυναμία επιλογής.
    Ότι και να είναι το flash γιατι εγω να μην εχω τη δυνατότητα να το βαλλω, αν θέλω.
    Βέβαια ελευθερη αγορά είμαστε. Όποιος θελει flash ας μην πάρει το ipad.
    Portable CD player

  5. #35
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να είναι το flash γιατι εγω να μην εχω τη δυνατότητα να το βαλλω, αν θέλω.
    Διότι αυτή είναι η φιλοσοφία της Apple. Παίρνεις μόνο ό,τι ακριβώς επιθυμεί να σου πουλήσει.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  6. #36
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά μην βάλει ποτέ flash η Apple τρελή είναι να κλείσει μόνη της το χρυσωρυχείο που λέγεται apple appstore? Γιατί αν μπορεί ο καθένας να μπει στο miniclip.com και να σαπίσει στα free παιχνίδια, ποιός ο λόγος να πάει να τα σκάσει στο store? Αν μπορούσε η apple θα αφαιρούσε τον flash και από το macos.
    http://9elements.com/io/projects/html5/canvas/

    (μην μπεις με IE, δεν έχει HTML5)
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #37
    Εγγραφή
    28-05-2007
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Πάντως αν βγει κερδισμένη η εταιρία με τους στηθόδεσμους μετα,ευκαιρία και στην δικιά μας
    www.apple.gr

    Να τους μυνήσει και να τους πάρει τα σόβρακα...

  8. #38
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.765
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι αυτή είναι η φιλοσοφία της Apple. Παίρνεις μόνο ό,τι ακριβώς επιθυμεί να σου πουλήσει.
    H Αpple έχει μια φιλοσοφία και είναι δικαίωμα της, όταν όμως ο Jobs μιλάει για ασύγκριτη εμπειρία πλοήγησης και απαξιώνει τα netbooks που με 200€ προσφέρουν απόλυτη ελευθερία και πληθώρα επιλογών για λειτουργικό και εφαρμογές, τότε πάμε στην παραπλάνηση του καταναλωτικού κοινού

  9. #39
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem 1500 WG
    Protect me from what I want...

  10. #40
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Η μη υποστήριξη του Flash από την Apple δεν είναι τυχαία, και σίγουρα δεν έχει σχέση με τη αυτονομία.

    Όπως ανέφερε και ο nikosl, απλώς η υποστήριξη Flash θα άνοιγε τη κερκόπορτα για τη δημιουργία εφαρμογών εκτός του App Store που σίγουρα δεν θα πήγαινε ανεκμετάλλευτο. To μεγαλύτερο μέρος των τωρινών εφαρμογών του App Store (π.χ. το καταπληκτικό iFart) θα μπορούσαν κάλλιστα να δημιουργηθούν σε Flash.

    Οπότε μην περιμένετε να δείτε υποστήριξη για πολύ καιρό ακόμα.

  11. #41
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι αυτή είναι η φιλοσοφία της Apple. Παίρνεις μόνο ό,τι ακριβώς επιθυμεί να σου πουλήσει.
    +1

  12. #42
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Αpple έχει μια φιλοσοφία και είναι δικαίωμα της, όταν όμως ο Jobs μιλάει για ασύγκριτη εμπειρία πλοήγησης και απαξιώνει τα netbooks που με 200€ προσφέρουν απόλυτη ελευθερία και πληθώρα επιλογών για λειτουργικό και εφαρμογές, τότε πάμε στην παραπλάνηση του καταναλωτικού κοινού
    Έχεις δίκιο ως προς τις αδιαμφισβήτητα περισσότερες δυνατότητες των netbooks. Όμως μου φαίνεται καλή η θέση του Jobs για ασύγκριτη εμπειρία πλοήγησης. Ναι, δε θα βλέπεις flash, δε θα έχεις adblock, ούτε άλλα addons που για εμένα είναι πολύ σημαντικά. Όμως ο νέος τρόπος αλληλεπίδρασης με τη συσκευή κάνει την (περιορισμένη) πλοήγηση συναρπαστική.

    Η όλη κατάσταση μου φέρνει λίγο προς Wii, που τάραξε τα νερά, όχι με τις δυνατότητες αλλά με το νέο τρόπο αλληλεπίδρασης. Μάλλον τέτοιες αλλαγές ψάχνει ο κόσμος για να νιώσει καλύτερα με μία συσκευή. Το iPad δεν είναι εργαλείο δουλειάς, αλλά πλατφόρμα ευχαρίστησης και πιστεύω ότι αυτό το προσφέρει.

    Υπάρχει μεγάλο μέρος του κόσμου που τρομάζει με την πολυπλοκότητα μίας συσκευής με πολλές δυνατότητες. Προτιμούν κάτι που κάνει εύκολα 5 πράγματα, παρά κάτι που κάνει 1000.

    Δε θα το αγοράσω, αλλά ξέρω αρκετό κόσμο που θα τον βολέψει και θα το ευχαριστηθεί. Το κόστος όμως είναι πολύ υψηλό.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #43
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο ως προς τις αδιαμφισβήτητα περισσότερες δυνατότητες των netbooks. Όμως μου φαίνεται καλή η θέση του Jobs για ασύγκριτη εμπειρία πλοήγησης. Ναι, δε θα βλέπεις flash, δε θα έχεις adblock, ούτε άλλα addons που για εμένα είναι πολύ σημαντικά. Όμως ο νέος τρόπος αλληλεπίδρασης με τη συσκευή κάνει την (περιορισμένη) πλοήγηση συναρπαστική.

    Η όλη κατάσταση μου φέρνει λίγο προς Wii, που τάραξε τα νερά, όχι με τις δυνατότητες αλλά με το νέο τρόπο αλληλεπίδρασης. Μάλλον τέτοιες αλλαγές ψάχνει ο κόσμος για να νιώσει καλύτερα με μία συσκευή. Το iPad δεν είναι εργαλείο δουλειάς, αλλά πλατφόρμα ευχαρίστησης και πιστεύω ότι αυτό το προσφέρει.

    Υπάρχει μεγάλο μέρος του κόσμου που τρομάζει με την πολυπλοκότητα μίας συσκευής με πολλές δυνατότητες. Προτιμούν κάτι που κάνει εύκολα 5 πράγματα, παρά κάτι που κάνει 1000.

    Δε θα το αγοράσω, αλλά ξέρω αρκετό κόσμο που θα τον βολέψει και θα το ευχαριστηθεί. Το κόστος όμως είναι πολύ υψηλό.
    Η ευκολία της χρήσης, σε συνάρτηση με την αξιοπιστία, μας οδηγούσε στο μήλο.
    Αν αυτός ο κανόνας αλλάξει, τότε ...
    Πείτε τα εσείς.

  14. #44
    Εγγραφή
    11-01-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4249/696
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Zyxel Prestige 660HW
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 33.5(dB)
    Aκριβώς όπως τα λέει ο intech είναι...

    Η Apple έχει δύο καλά που τα μοσχοπουλάει...Είναι εύκολο να χειριστεί τα μηχανάκια της ο αρχάριος και έιναι αξιόπιστα (ειδικά στο software)

    Απο κεί και πέρα και γω μπορεί να φτιάξω μια εταιρία,να την ονομάσω orange και να πουλάω αξιόπιστα και ευκολα στη χρήση μηχανήματα..
    Ε αυτά τα μηχανήματα Υπολογιστές ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ!
    Τι να το κάνω το μηχάνημα αυτό αν κοστίζει 2 φορές πάνω απο όσο αξίζει;
    Τι να το κάνω αν πρέπει να βάζω ότι sofτware μου ΕΠΙΒΑΛΕΙ η εταιρία;
    Τι να το κάνω αν δεν μπορώ να το παραμετροποιήσω;

    Η apple για μένα είναι μια εταιρία που έχει θριαμβεύσει εμπορικά και σε θέματα marketing.
    Πουλάει αξιόπιστα,χλιδάτα και διασκεδαστικα στη χρήση μηχανήματα ως υπολογιστές...
    Το θέμα είναι ποιοι και γιατί τα αγοράζουν...
    Case : THERMALTAKE VI1000BNS M9B , PSU : THERMALTAKE W0203
    750W ,Μ/Β :Gigabyte EX58-DS4 , CPU : Ιntel Core i7 920@4Ghz (Coolermaster V8) , RAM :CORSAIR DDR3 6GB 1.333 , VGA :Sapphire Radeon 5870 , HD :1)Intel X25-M SSd160GB MLC 2)WD Velociraptor 300GB 3)Seagate Barracuda 7200.11 750GB , DVDRW :Sony Optiarc AD-7243S

  15. #45
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μα τι λέτε άπιστοι;... κάμερες, Multitasking, usb, flash ... ποιός τα χρειάζεται όλα αυτά;
    Το βασικό είναι οτι έχει ωραίο design και έχει πάνω το σήμα με το μήλο. Αυτό αρκεί για να πουλήσεις μούρη στο γείτονα... ποιός νοιάζεται για τις λειτουργίες;

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-09, 20:53
  2. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-06, 00:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας