Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.146
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τέλος πάντων,εκτός όλων των άλλων,δεν είναι παραπλάνηση των θεατών αυτό?

    Να μιλάει για πραγματικά γεγονότα ενώ δεν είναι?
    Αν θυμάμαι καλά και με το blair witch project είχε γίνει κάτι παρόμοιο.

  2. #17
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Όντως αλλά στο τέλος υπήρχαν όλοι οι ηθοποιοί κτλ.

    Εδώ "υποτίθεται" ότι η Dr Tyler είναι πραγματικό πρόσωπο και η συνέντευξη είναι γνήσια!

    Μέχρι φωτογραφίες από την κόρη της έχει στο τέλος της ταινίας...

    Τι να πω,αν είναι όντως στημένο όλο αυτό,είναι πολύ αηδιαστικό να γίνεται κάτι τέτοιο για τα λεφτά.

  3. #18
    Εγγραφή
    22-06-2004
    Περιοχή
    York, UK
    Μηνύματα
    3.868
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    160000/30000
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακριβως θα ελεγα.

    Δεν ειναι παρανομο να διαφημιζεις μια ταινια ως πραγματικα περιστατικα ενω δεν ειναι?
    Νομικά αυτά που λένε φαίνεται να στέκουν. Αν προσέξεις, παίζουν με τις λέξεις. π.χ. το ότι τα βίντεο που δείχνουν είναι fake, δεν αναιρεί ότι αποτελούν υπαρκτό υλικό αρχείου.

    Αλλά ακόμη και αν καταδικαστούν είναι πολλά τα κέρδη οπότε μικρό το κακό. Βλέπε το παράδειγμα που γράφτηκε παραπάνω (20.000$ στην Alaska Press Club).

    Επίσης δεν είναι το πρώτο ούτε το τελευταίο "mockumentary". Έχουν υπάρξει και άλλα παρόμοια εγχειρήματα στο παρελθόν.

  4. #19
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος πάντων,εκτός όλων των άλλων,δεν είναι παραπλάνηση των θεατών αυτό?

    Να μιλάει για πραγματικά γεγονότα ενώ δεν είναι?
    Νομίζω οτι παραπλανούνται, οσοι θελουν να παραπλανηθούν.

    Απο εκει και υστερα, αν το παρουμε ηθικά, οχι δεν ειναι σωστο και αν το δουμε στυγνά, τότε μιλαμε για παραπλάνηση, αλλά μου ρχονται αυτη τη στιγμή στο νου ενα σωρο επιχειρήματα που μπορει να χρησιμοποιησει η πλευρα του σεναριογραφου..........

    Πώς μπορεις να μηνύσεις εναν σεναριογράφο;

    Μπορεί εκεινος μετα να ισχυριστει ψυχικό πρόβλημα και να τη βγάλει καθαρη.

    Η' να γράψει οτι ανέφερε το συγκεκριμενο, εις μνημη καποιου δικου του προσωπου που πέθανε και νομιζε οτι μπορει να το ειχε δει. Χιλια δυο. (αυτά μου ρθαν τωρα, φαντάσου τί μπορει να ισχυριστεί καποιος επαγγελματίας νομικός).

    Είναι παραπλάνηση, αλλά δε νομιζω οτι μπορεί να εξαπατηθεί καποιος που δεν πιστεύει σε αυτα. Οι υπόλοιποι θα εξαπατούντο ακομα κι αν εγραφε ο σεναριογραφος "οποιαδηποτε ομοιοτητα με πραγματικα γεγονοτα ειναι συμπτωματική". (Και αυτο μπορει να το χρησιμοποιησει η πλευρα του σεναριογραφου σαν επιχειρημα).

  5. #20
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι παραπλάνηση, αλλά δε νομιζω οτι μπορεί να εξαπατηθεί καποιος που δεν πιστεύει σε αυτα. Οι υπόλοιποι θα εξαπατούντο ακομα κι αν εγραφε ο σεναριογραφος "οποιαδηποτε ομοιοτητα με πραγματικα γεγονοτα ειναι συμπτωματική". (Και αυτο μπορει να το χρησιμοποιησει η πλευρα του σεναριογραφου σαν επιχειρημα).
    Εγώ πιστεύω στην εξωγήινη ζωή και ίσως για αυτό δεν το απορρίπτω το έργο αμέσως ως παραμύθι.

    Αλλά εκτός αυτού,το να βλέπεις κάποιον να αιωρείται και να μένει παράλυτος,και να σου λέει ότι αυτό είναι πραγματικό πλάνο έχει τεράστια βαρύτητα,και αν τελικά είναι ψεύτικο βίντεο είναι εξαπάτηση,όχι παραπλάνηση.

    Διότι δεν γίνεται κάποιο μπέρδεμα να πιστέψεις κάτι άλλο από αυτό που δείχνει.Το λέει ξεκάθαρα.

    Υ.Γ. : Αν είναι ψεύτικο όλο το έργο και η Dr Tyler είναι ηθοποιός....πρέπει να πάρει 45.000 Όσκαρ. Όποιος είδε το έργο,καταλαβαίνει... Ειλικρινά φαίνεται σα να έχει σοβαρότατα ψυχικά τραύματα και προβλήματα. Απίστευτη!

  6. #21
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ το αναλύετε, την είδα χθες το βράδυ την ταινία.. ωραία ήταν, από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να ψάξει και να πιστεύει ότι επιθυμεί. Τη νύχτα πάντως έβλεπα περίεργα όνειρα..



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά αυτές οι ταινίες, καίνε το μηχάνημα στην κυριολεξία, ειδικά αυτοί που ειναι επιρρεπείς στα εξωγηνοειδή, στην κυριολεξία μπορεί να επηρεάσει μεχρι και τη ζωή τους μια τέτοια ταινία, οπότε και καλό θα ειναι να αποφεύγεται.
    Εντάξει και εσύ το τράβηξες από τα μαλλιά, σιγά μην αυτοκτονήσει και κανένας φοβούμενος μην δει την κουκουβάγια.

    ........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 6 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόμοια ταινια με εξωγήινους που ειχα δει, ήτάν ο ΟΙΩΝΟΣ, και εριξα ΤΟ γελιο μιλαμε Την ειχα δει στο σινεμά (τσαμπέ), μιλάμε τρελο γελιο, ειδικά εκει που είχαν οργώσει το γκαζον, δε μπορουσα να σταματήσω απο το γελιο
    Μόλις μου είπαν ότι στον Οιωνό φορούσαν αλουμινόχαρτο στο κεφάλι, θα την δω άμεσα - thanks που την ανέφερες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 01-02-10 στις 08:35. Αιτία: auto merged post

  7. #22
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω στην εξωγήινη ζωή και ίσως για αυτό δεν το απορρίπτω το έργο αμέσως ως παραμύθι.

    Αλλά εκτός αυτού,το να βλέπεις κάποιον να αιωρείται και να μένει παράλυτος,και να σου λέει ότι αυτό είναι πραγματικό πλάνο έχει τεράστια βαρύτητα,και αν τελικά είναι ψεύτικο βίντεο είναι εξαπάτηση,όχι παραπλάνηση.

    Διότι δεν γίνεται κάποιο μπέρδεμα να πιστέψεις κάτι άλλο από αυτό που δείχνει.Το λέει ξεκάθαρα.

    Υ.Γ. : Αν είναι ψεύτικο όλο το έργο και η Dr Tyler είναι ηθοποιός....πρέπει να πάρει 45.000 Όσκαρ. Όποιος είδε το έργο,καταλαβαίνει... Ειλικρινά φαίνεται σα να έχει σοβαρότατα ψυχικά τραύματα και προβλήματα. Απίστευτη!
    Κατάλαβα τί λες και εχεις δικιο. Επίσης σεβαστό οτι πιστεύεις στην εξωγήινη ζωή ή για να το γραψω με άλλα λογια (γιατι "εξωγήινη" είναι παρεξηγημένη λέξη), στην ζωη εκτος της γης.. Ειναι καλό νά ψαχνόμαστε. Πολύ καλό.
    Απλώς απο εκεί και ύστερα, εχω ακούσει για ανθρώπους που στην κυριολεξία ξημεροβραδιαζόντουσαν στις βιβλιοθήκες για να βρουν βιβλία τετοιου περιεχομένου.
    Δε ξερω.. δεν εχει βγεί και τυχαία η παροιμία "οποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , τον τρωνε οι κοτες".
    Την ταίνια δε νομίζω να τη δω, δε μου αρεσουν οι ταινίες με εξωγήινους, βέβαια αν ήμουν φαν του ειδους, θα την ειχα δει σιγουρα! Ο,τι αρέσει στον καθένα.
    Πάντως οι εξωγήινοι παρουσιάζονται ως φιλικά όντα γενικά, απο ο,τι εχει παρει το αυτι μου δηλαδη.. Αλλά δε θελω να το ψάξω περισσότερο. Απο μακρυά και αγαπημένοι!
    Παντως αν θες δωσε κανα link απο το youtube να πάρουμε μια ιδεα, έτσι απο περιέργεια..

  8. #23
    Εγγραφή
    22-06-2004
    Περιοχή
    York, UK
    Μηνύματα
    3.868
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    160000/30000
    ISP
    Sky
    Αυτή η ταινία τους εξωγήινους του παρουσιάσει σαν δαίμονες...

  9. #24
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από [Insomniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η ταινία τους εξωγήινους του παρουσιάσει σαν δαίμονες...
    Το έχω ακούσει πάρα πολλές φορές αυτό το πράγμα και ΔΕΝ ισχύει.

    "Δε χρειάζεται να προσεύχεστε,είμαι ο Μεσσίας".

    Δεν σημαίνει είμαι ο χριστιανικός Θεός...σημαίνει "Εγώ σας δημιούργησα".

    Δηλαδή εγώ είμαι αυτό που θεωρείτε Θεό,οπότε δεν χρειάζεται να προσεύχεστε αφού είμαι εδώ.

    Κάπως έτσι,δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα.

    Εκεί που την ρώτησε ο σκηνοθέτης σχετικά με αυτή τη φράση,το έμπλεξε το θέμα και μπερδεύτηκε πολύς κόσμος.

    Εδώ μερικοί μου είπαν ότι στην ταινία γίνονται και εξορκισμοί και μάλλον εγώ δε το παρακολούθησα προσεκτικά για να το διακρίνω.

  10. #25
    Εγγραφή
    22-06-2004
    Περιοχή
    York, UK
    Μηνύματα
    3.868
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    160000/30000
    ISP
    Sky
    Δεν μιλάω μόνο για αυτή την φράση, που ούτως ή άλλως είναι μισή. Αλλά για την όλη εικόνα που δίνει το έργο, με αποκορύφωμα την συμπεριφορά των ανθρώπων όταν "μπαίνουν μέσα" τους οι εξωγήινοι...

  11. #26
    Το avatar του μέλους lordoftruth
    lordoftruth Guest
    Με αφορμή τη ταινία θέλω να παρουσιάσω τη δική μου έρευνα πάνω στο θέμα. Διαβάζοντας τα βιβλία της μυστικής οργάνωσης “Temple of the Vampire” βρήκα αρκετό υλικό που ίσως απαντάει στο τι συμβαίνει. Όπως και να έχει αποτελεί τροφή για σκέψη και είναι μια ενδιαφέρουσα θεωρία. Τα βιβλία τα σκάναρε και τα έβγαλε στη δημοσιότητα κάποιο μέλος τους και έτσι τα έχω σε pdf.

    Σύμφωνα λοιπόν με τη θεωρία της “Temple of the Vampire”, τα φαινόμενα αυτά αποτελούν αστρική επίθεση ενεργειακών βρικολάκων. Ο σκοπός της επίθεσης είναι να απορροφήσουν τη ζωτική ενέργεια (Πράνα, Τσί, Κί, Κά) από το σώμα του θύματος.

    Τους βρικόλακες αυτούς οι Σουμέριοι τους ονόμαζαν Ανουνάκι, που σημαίνει “αυτοί που ήρθαν από ψηλά”. Στην ουσία ήταν εξωγήινος πολιτισμός που στην αρχαιότητα ήρθε στη γη να διδάξει και να εξελίξει γενετικά την ανθρωπότητα. Οι Ανουνάκι έπαιξαν το ρόλο των θεών μας και μας εκμεταλλεύονταν από κάθε άποψη.

    Επίσης είχαν εξελιχθεί πνευματικά και ανακάλυψαν τη γνώση της αθανασίας. Με συγκεκριμένες τεχνικές βαμπιρισμού κατάφερναν να ενισχύσουν το δικό τους αστρικό σώμα παίρνοντας τη ζωτική ενέργεια από τα αστρικά σώματα των ανθρώπων. Επίσης αντλούσαν ενέργεια και από τη λατρεία των ανθρώπων μέσω των θρησκειών που δημιούργησαν.

    Έτσι από απλά εξωγήινα όντα με σάρκα και οστά, κατάφεραν να επιβιώσουν στο αιθερικό πεδίο. Μπορεί να αποχώρησαν κάποτε από τη γη, όμως δεν έπαψαν να μας επισκέπτονται ποτέ μέσω αστρικής προβολής και συνέχισαν να εξασκούν έλεγχο στο ανθρώπινο πληθυσμό μέσω των θρησκευτικών ιερατείων.

    Στον αποκρυφισμό είναι γνωστό ότι στο αστρικό/αιθερικό πεδίο δεν υπάρχουν αποστάσεις. Οπότε είναι εύκολο κάποιες εξελιγμένες οντότητες να βρίσκονται σε όποιο σημείο του σύμπαντος επιλέξουν.

    Όσων αφορά τώρα τις εξωγήινες απαγωγές για να μη τους καταλάβουν οι άνθρωποι, δημιουργούν ψευδαισθήσεις.

    Ανάλογα με τη χρονική περίοδο που διανύουμε αλλάζουν και το σκηνικό της ψευδαίσθησης. Ποιο παλιά έπαιρναν διάφορες φανταστικές μορφές όπως της νεράιδας, του βαμπίρ, του λυκανθρώπου, της μάγισσας κτλ.

    Στη σημερινή εποχή στήνουν το σκηνικό της εξωγήινης απαγωγής για να καλύψουν της εισβολές τους με σκοπό της απορρόφηση αστρικής ζωτικής ενέργειας.

    Βέβαια στη σημερινή εποχή υπάρχουν απλοί άνθρωποι που έχοντας μυηθεί στη θρησκεία των βρικολάκων, έμαθαν πώς να απορροφούν ενέργεια και έγιναν και οι ίδιοι ενεργειακοί βρικόλακες οπότε επιτίθενται με τον ίδιο τρόπο σε άλλους ανθρώπους, κατά τη διάρκεια του ύπνου.

    Επίσης σε ένα από τα βιβλία της “Temple of the Vampire” έχω δει ένα πρόσωπο εξωγήινου με μεγάλο κεφάλι και μάτια που έχουν σε φωτογραφία, και επίσης έχουν γραμμένα μερικά σουμεριακά λόγια, το τονίζω αυτό διότι μου έκανε εντύπωση που και στη ταινία αναφέρθηκε η σουμεριακή γλώσσα.

    Κλείνοντας πρέπει να πω ότι επειδή τα αναφέρει μια μυστική οργάνωση αυτά, δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και η αλήθεια. Θέλει πολύ μελέτη το θέμα για να καταλήξουμε σε ασφαλή συμπεράσματα.

    Αν θελήσετε πάντως να διαβάσετε και εσείς τα κείμενα κάντε μια καλή αναζήτηση στο Google διότι σίγουρα θα τα βρείτε σε κάποια ιστοσελίδα με Torrent.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-12-2002
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24000/1000
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΑΦΗΝΑ Α
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lordoftruth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή τη ταινία θέλω να παρουσιάσω τη δική μου έρευνα πάνω στο θέμα. Διαβάζοντας τα βιβλία της μυστικής οργάνωσης “Temple of the Vampire” βρήκα αρκετό υλικό που ίσως απαντάει στο τι συμβαίνει. Όπως και να έχει αποτελεί τροφή για σκέψη και είναι μια ενδιαφέρουσα θεωρία. Τα βιβλία τα σκάναρε και τα έβγαλε στη δημοσιότητα κάποιο μέλος τους και έτσι τα έχω σε pdf.

    Σύμφωνα λοιπόν με τη θεωρία της “Temple of the Vampire”, τα φαινόμενα αυτά αποτελούν αστρική επίθεση ενεργειακών βρικολάκων. Ο σκοπός της επίθεσης είναι να απορροφήσουν τη ζωτική ενέργεια (Πράνα, Τσί, Κί, Κά) από το σώμα του θύματος.

    Τους βρικόλακες αυτούς οι Σουμέριοι τους ονόμαζαν Ανουνάκι, που σημαίνει “αυτοί που ήρθαν από ψηλά”. Στην ουσία ήταν εξωγήινος πολιτισμός που στην αρχαιότητα ήρθε στη γη να διδάξει και να εξελίξει γενετικά την ανθρωπότητα. Οι Ανουνάκι έπαιξαν το ρόλο των θεών μας και μας εκμεταλλεύονταν από κάθε άποψη.

    Επίσης είχαν εξελιχθεί πνευματικά και ανακάλυψαν τη γνώση της αθανασίας. Με συγκεκριμένες τεχνικές βαμπιρισμού κατάφερναν να ενισχύσουν το δικό τους αστρικό σώμα παίρνοντας τη ζωτική ενέργεια από τα αστρικά σώματα των ανθρώπων. Επίσης αντλούσαν ενέργεια και από τη λατρεία των ανθρώπων μέσω των θρησκειών που δημιούργησαν.

    Έτσι από απλά εξωγήινα όντα με σάρκα και οστά, κατάφεραν να επιβιώσουν στο αιθερικό πεδίο. Μπορεί να αποχώρησαν κάποτε από τη γη, όμως δεν έπαψαν να μας επισκέπτονται ποτέ μέσω αστρικής προβολής και συνέχισαν να εξασκούν έλεγχο στο ανθρώπινο πληθυσμό μέσω των θρησκευτικών ιερατείων.

    Στον αποκρυφισμό είναι γνωστό ότι στο αστρικό/αιθερικό πεδίο δεν υπάρχουν αποστάσεις. Οπότε είναι εύκολο κάποιες εξελιγμένες οντότητες να βρίσκονται σε όποιο σημείο του σύμπαντος επιλέξουν.

    Όσων αφορά τώρα τις εξωγήινες απαγωγές για να μη τους καταλάβουν οι άνθρωποι, δημιουργούν ψευδαισθήσεις.

    Ανάλογα με τη χρονική περίοδο που διανύουμε αλλάζουν και το σκηνικό της ψευδαίσθησης. Ποιο παλιά έπαιρναν διάφορες φανταστικές μορφές όπως της νεράιδας, του βαμπίρ, του λυκανθρώπου, της μάγισσας κτλ.

    Στη σημερινή εποχή στήνουν το σκηνικό της εξωγήινης απαγωγής για να καλύψουν της εισβολές τους με σκοπό της απορρόφηση αστρικής ζωτικής ενέργειας.

    Βέβαια στη σημερινή εποχή υπάρχουν απλοί άνθρωποι που έχοντας μυηθεί στη θρησκεία των βρικολάκων, έμαθαν πώς να απορροφούν ενέργεια και έγιναν και οι ίδιοι ενεργειακοί βρικόλακες οπότε επιτίθενται με τον ίδιο τρόπο σε άλλους ανθρώπους, κατά τη διάρκεια του ύπνου.

    Επίσης σε ένα από τα βιβλία της “Temple of the Vampire” έχω δει ένα πρόσωπο εξωγήινου με μεγάλο κεφάλι και μάτια που έχουν σε φωτογραφία, και επίσης έχουν γραμμένα μερικά σουμεριακά λόγια, το τονίζω αυτό διότι μου έκανε εντύπωση που και στη ταινία αναφέρθηκε η σουμεριακή γλώσσα.

    Κλείνοντας πρέπει να πω ότι επειδή τα αναφέρει μια μυστική οργάνωση αυτά, δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και η αλήθεια. Θέλει πολύ μελέτη το θέμα για να καταλήξουμε σε ασφαλή συμπεράσματα.

    Αν θελήσετε πάντως να διαβάσετε και εσείς τα κείμενα κάντε μια καλή αναζήτηση στο Google διότι σίγουρα θα τα βρείτε σε κάποια ιστοσελίδα με Torrent.

  13. #28
    Εγγραφή
    08-08-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lordoftruth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα λοιπόν με τη θεωρία της “Temple of the Vampire”, τα φαινόμενα αυτά αποτελούν αστρική επίθεση ενεργειακών βρικολάκων. Ο σκοπός της επίθεσης είναι να απορροφήσουν τη ζωτική ενέργεια (Πράνα, Τσί, Κί, Κά) από το σώμα του θύματος.
    [...]
    Έτσι από απλά εξωγήινα όντα με σάρκα και οστά, κατάφεραν να επιβιώσουν στο αιθερικό πεδίο....
    Η αστρική επίθεση ενεργειακών βρικολάκων που καταφέρνουν να επιβιώσουν στο αιθερικό πεδίο με απορρόφηση ζωτικής ενέργειας (Πράνα, Τσί, Κί, Κά) αποτελεί μια ενδιαφέρουσα προσέγγιση του θέματος...

  14. #29
    Το avatar του μέλους lordoftruth
    lordoftruth Guest
    Δεν έχω προσωπική εμπειρία, οπότε δεν είμαι σίγουρος αν όλα αυτά αποτελούν ανοησίες της νέας εποχής ή πραγματικότητα. Όμως έχω την εντύπωση ότι πολλοί άνθρωποι έχουν βιώσει την ίδια διαδικασία με παραλλαγές, οπότε κάτι συμβαίνει. Το θέμα είναι αν αυτό το κάτι ανήκει στα πλαίσια του μεταφυσικού, ή είναι απλά ένα παιχνίδι του μυαλού και τίποτα παραπάνω. Άλλωστε άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου…

    Πχ το φαινόμενο της “μόρας” που για αυτό έχουν γραφτεί τόσα βιβλία και έχουν γίνει εκπομπές στη τηλεόραση.

    Κατά το φαινόμενο αυτό λένε πως νιώθουν μια παρουσία να κάθετε πάνω τους και να τους αποδυναμώνει. Τις περισσότερες φορές λένε αυτή η μορφή είναι μια σκιά. Η μόνη διαφορά σε αυτή τη περίπτωση είναι ότι εδώ οι οντότητες δεν χρησιμοποιούν την εξαπάτηση του θύματος, δεν παίρνουν τη μορφή εξωγήινων δηλαδή, και δεν προβάλλουν στο μυαλό του πχ το σκηνικό ενός διαστημοπλοίου.

    Η πνευματική εξαπάτηση του θύματος είναι αρκετά εύκολη, αν δεχτούμε ως αλήθεια όσα γράφουν τα βιβλία μαγείας. Διότι στο αιθερικό/αστρικό πεδίο μπορεί κάποιος να αλλάζει μορφές με τη θέληση του.

    Σε ένα βιβλίο εωσφορικού βαμπιρισμού (The Vampire Gate by Michael W. Ford) μαθαίνουμε ότι για να πάρεις ενέργεια ποιο εύκολα κατά τη διάρκεια του ύπνου του θύματος, μπορείς να κάνεις αστρική προβολή και να πάς εκεί που κοιμάται παίρνοντας τη μορφή μιας τρομαχτικής οντότητας. Με λίγα λόγια η δημιουργία φόβου βοηθάει στο να χάσει ενέργεια το θύμα ποιο γρήγορα.

    Βέβαια σαν ορθολογιστής και υλιστής μου είναι δύσκολο να δεχτώ ότι συμβαίνουν στη πραγματικότητα τα παραπάνω φαινόμενα. Μέχρι στιγμής δέχομαι την επίσημη θέση της ψυχιατρικής που ξεκαθαρίζει ότι όλα αυτά αποτελούν παραισθήσεις του μυαλού και ότι δεν υπάρχει αστρικό/αιθερικό πεδίο.

    Πάντως η αλήθεια είναι εκεί έξω, οπότε αναζητήστε την...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lordoftruth : 09-03-10 στις 16:25.

  15. #30
    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 11.0(dB)
    Το φαινομενο της "μορας" το εχω παθει αρκετες φορες και δεν μπορω να γυρισω δεξια η αριστερα μεχρι που κανω μια αποτομη κινηση και τελικα "ξεφευγω" απο οντως μια οντοτητα ας πουμε οπως ενα εξωφυλλο των Bathory στο πρωτο τους δισκο το 1984. Το φαινομενο βεβαια θα εχει λογικη εξηγηση οπως και ολα αυτα που νομιζουμε οτι υπαρχουν. Οσο αναφορα το The Fourth Kind πιστευω οτι τα βιντεο που δειχνει ειναι φαντασιας , ποσο μαλλον οι απαγωγες απο εξωγηινους...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Khaos Sektor : 13-03-10 στις 12:48.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας