Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ενδιαφέρομαι να κάνω σεμινάρια στην primus (www.primus.com.gr) για το Office Project 2003.

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει κάνει κανένας εκεί σεμινάρια στο Office Project και αν αξίζει τον κόπο από πλευράς υλοποίησης (εισηγητής, τρόπος διδασκαλίας κτλ). Αλλιώς να ψάξω κάπου αλλου.

    Αν είναι κάτι που δεν μπορείτε να πείτε ελευθερα στείλετε και pm.
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόνος σου να ψαχτείς με βιβλίο & tutorials από Internet δε παίζει ή σε ενδιαφέρει για να το έχεις και στο βιογραφικό σου;

  3. #3
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Κοίτα, η primus γενικα ειναι καλή, δεν εχει κατι κακό, δηλαδη δεν ειναι οτι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους, αλλά:

    Γιατί δεν αγοράζεις το βιβλιο της Microsoft, ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ, το μπλε; Εγω το ειχα αγορασει για το Microsoft Office Project 2003 Professional (και οχι μονο), και ειναι τοσο καλογραμμένο, που δεν έχεις απορίες.
    Ξεκιναει ουσιαστικά, απο το "Λόλα, να ενα μήλο" και φτάνει μεχρι το πιο προχωρημενο επιπεδο, ετσι ωστε στο τελος του βιβλιου να εχεις μάθει ολο το προγραμμα, ολες τις εντολές και να σου φαινεται παιχνιδάκι. Επιπλεον δινει και ενα cd μεσα.
    Δεν ειναι δυσκολο.
    Στα κεντρα σπουδων Πληροφορικής, μή νομιζεις οτι κανουν κατι ιδιαίτερο. Απλώς σου λενε πχ "Πατε τωρα στο File, ανοιξτε new task και ετσι ανοιγουμε νεο εργο". Σιγά.

    Στην εταιρεια μου, οταν μας εφεραν καινουρια ERP, μας ειχαν παρει οοολα τα βλασταρια να μας εκπαιδευσουν. Ε, αν δεν παρεις τον Πλήρη Οδηγο στα χερια σου μετά, δεν κάνεις τίποτα.

    Ουσιαστικά, ειναι προσωπικό το θεμα. Δηλαδη, κάποιοι προτιμουν να ειναι σε επίπεδο τάξης με συνεκπαιδευόμενους+εισηγητή για να αφομιώσουν μια πληροφορία, αλλοι προτιμουν να παρουν τον πλήρη οδηγό στα χερια τους και να τον δουλεψουν μόνοι τους.

    Αλλωστε δεν ειναι Μαθηματικά ή κάποια αλλη επιστήμη που χρειάζεσαι εναν καθηγητή. Ειναι ενα πρόγραμμα, το οποιο σου υπογραφω οτι μπορεις να το μαθεις ανετότατα μόνος σου, μόνο με το βιβλιο.
    Δοκιμασε πρώτα ετσι, και αν σε τρωει μετα η τσεπη σου για τα 400-500 ευρω που ζητανε κατα πάσα πιθανότητα, πας και τα δίνεις.
    Αλλά πιστευω οτι δε θα σου χρειαστεί. Τουλαχιστον οχι για πρόγραμμα office. Και το project 2003 Professional, το χρησιμοποιω κατα κόρον, και σου λεω οτι μονο με το βιβλιο μπορεις να το μαθεις, ΟΛΟ το προγραμμα.

    Απλως να ξερεις, οτι εχει και μερικα πραγματακια που σου σφίγγουν λιγο το στομαχι, απλως ειναι μεχρι να τα μάθεις. Γενικα ειναι ενα εκνευριστικό, αλλά σχετικα ευκολο πρόγραμμα.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    ποιο βιβλίο ακριβώς είναι αυτό? μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ να πάω να το βρω? ελληνικό η αγγλικό? θα προτιμούσα αγγλικό.αλλα δεν έχει σημασία.

    εγώ βεβαια θέλω για το project 2007 αλλα θα δω.
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  5. #5
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από firefox Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο βιβλίο ακριβώς είναι αυτό? μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ να πάω να το βρω? ελληνικό η αγγλικό? θα προτιμούσα αγγλικό.αλλα δεν έχει σημασία.

    εγώ βεβαια θέλω για το project 2007 αλλα θα δω.
    Ο τιτλος ειναι:
    ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ Microsoft office Project 2003
    Eνα βιβλιο απο τη Microsoft. Εκδόσεις Κλειδάριθμος, 2004.

    (τότε το ειχα αγορασει, ειναι 560σελίδες, υποθετω θα εχουν βγει κι άλλες εκδόσεις, μεταγενέστερες).

    Eιναι για την αγγλική έκδοση του ms Project, αλλα το βιβλίο ειναι γραμμένο στα ελληνικά και αφορα ολες τις λεπτομερειες του προγραμματος, απο την πιο απλή εντολή μεχρι κατι πιο συνθετο. Δηλαδη δεν αφήνει καμια επιλογή στα μενου που να μην εξηγεί τί κανει.

    Τώρα για Project 2007 δε ξέρω καθόλου. Εγω το είχα παρει απο τον Παπασωτηρίου στην Στουρνάρη. Λογικά ομως θα υπάρχει στα περισσότερα βιβλιοπωλεία.

    Υπάρχουν κι άλλες εκδόσεις, αλλά αυτη την σειρά την εμπιστεύομαι, γιατί σε κάνει να μην έχεις απορίες, και μετά καλλιστα μπορεις να δωσεις και για τις πιστοποιήσεις σε expert level χωρις την βοηθεια εισηγητού.

    Η τιμη εχει σβηστει μετα απο τοσα χρονια -ηταν σε αυτοκολλητακι πισω - αλλα καπου 25-30 ευρω πρεπει να ειχε απο ο,τι θυμαμαι..

  6. #6
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    το θέμα scheduling δεν είναι απλό ειδικά για περιπτώσεις σχετικά συνθετης βιομηχανικής παραγωγής όπου το χρειάζομαι εγώ. δεν είναι μονο οι βασικές αρχές στησίματος αλλα και διαδικασίες τύπου recovery, recource leveling και ένα σωρό άλλες έννοιες των οποιων η τεχνική μου φαίνεται δεν μαθαίνεται μέσα από βιβλία.

    κανένας που να χρησιμοποιεί το project σχετικά βαριά μήπως γνωρίζει κάποιο τρόπο εκμάθησης όλων των μυστικών που κρύβει το project?

    δυστυχώς στην δουλειά δεν έχω χρόνο να εκπαιδεύσω τον εαυτό μου!
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

Παρόμοια Θέματα

  1. Σεμινάρια κινηματογράφου
    Από mariotski στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-08, 14:00
  2. σεμιναρια μεσω internet
    Από cristi0230 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-07, 13:41
  3. Σεμινάρια Δικτύων
    Από forthmania στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-04, 12:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας