Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 33
  1. #1
    Thumbs down
    Είναι 2 μήνες που άλλαξα από τον ΟΤΕ σε double play lite ...
    Βλέπω άλλους που λένε έχουν πρόβλημα με το youtube...
    Ποιο youtube ρε παιδιά εδώ δεν μπορώ να κάνω ούτε σερφάρισμα!!!
    Συνεχή προβλήματα από τότε που άλλαξα...
    Πατάω μια διεύθυνση και πολλές φορές κολλάει εκεί και μπορεί να μην τη φορτώσει ποτέ, μπορεί να τη φορτώσει μετά από 40 δευτερόλεπτα... μπορεί ... ίσως... Μετά από λίγο μπορεί να ξεκολλήσει και να πηγαίνει νορμάλ μετά πάλι τα ίδια ξανακολλάει. Πατάω σε ένα λινκ που διαβάζω από μια ιστοσελίδα και δεν το φορτώνει!! Μετά από συνεχή reload που πατάω στον browser μπορεί και να πάρει μπρος! Μια ταλαιπωρία!

    Το σημειώνω: δεν μιλάω για κατέβασμα αρχείων, για απλό web surfing! Έλεος δηλαδή! Το 2004 που έβαλα πρώτη φορά DSL διάβαζα πιο έυκολα!!!
    Τι συμβαίνει με αυτή την Hellas Online; Γιατί δεν κάνουμε μια ομαδική διαμαρτυρία από εδώ μέσα απειλώντας;;; Απ' ό,τι βλέπω έχουν αρκετοί πρόβλημα!

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eq43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι 2 μήνες που άλλαξα από τον ΟΤΕ σε double play lite ...
    Βλέπω άλλους που λένε έχουν πρόβλημα με το youtube...
    Ποιο youtube ρε παιδιά εδώ δεν μπορώ να κάνω ούτε σερφάρισμα!!!
    Συνεχή προβλήματα από τότε που άλλαξα...
    Πατάω μια διεύθυνση και πολλές φορές κολλάει εκεί και μπορεί να μην τη φορτώσει ποτέ, μπορεί να τη φορτώσει μετά από 40 δευτερόλεπτα... μπορεί ... ίσως... Μετά από λίγο μπορεί να ξεκολλήσει και να πηγαίνει νορμάλ μετά πάλι τα ίδια ξανακολλάει. Πατάω σε ένα λινκ που διαβάζω από μια ιστοσελίδα και δεν το φορτώνει!! Μετά από συνεχή reload που πατάω στον browser μπορεί και να πάρει μπρος! Μια ταλαιπωρία!

    Το σημειώνω: δεν μιλάω για κατέβασμα αρχείων, για απλό web surfing! Έλεος δηλαδή! Το 2004 που έβαλα πρώτη φορά DSL διάβαζα πιο έυκολα!!!
    Τι συμβαίνει με αυτή την Hellas Online; Γιατί δεν κάνουμε μια ομαδική διαμαρτυρία από εδώ μέσα απειλώντας;;; Απ' ό,τι βλέπω έχουν αρκετοί πρόβλημα!

    εγω λεω να κανουμε απεργια. τι λες ?

  3. #3
    ωραίος... πόση ώρα το σκέφτηκες για να απαντήσεις;
    εάν δεν έχεις να πεις τίποτα τι απαντάς; Απλώς για να πετάξεις μια εξυπνάδα;
    τι κάθομαι και χάνω την ώρα μου....

  4. #4
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Φίλε μου κατα'ρχας μίλα λίγο πιο ευγενικά και σεβάσου αυτούς που θέλουν να σε βοηθήσουν.

    Το θέμα σου μοιάζει με πρόνλημα γραμμής αλλά πάλι στο λέω με επιφύλαξη.Ποιο router έχεις.Στοιχεία γραμμής...;

  5. #5
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω να κανουμε απεργια. τι λες ?
    Μην το κάνεις εσύ. Θα χάσεις το μεροκάματο και είναι κρίμα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eq43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι συμβαίνει με αυτή την Hellas Online; Γιατί δεν κάνουμε μια ομαδική διαμαρτυρία από εδώ μέσα απειλώντας;;; Απ' ό,τι βλέπω έχουν αρκετοί πρόβλημα!
    Αυτά τα θέματα λύνονται μόνο μέσω της υιοθέτησης καταναλωτικής συνείδησης. Μας βλέπουν μόνο σαν "ευρώ" και σαν "νούμερα" στους "στόχους" τους. Κάποιος πελάτης φεύγει γιατί απογοητεύεται, 3 άλλοι τρέχουν να προλάβουν να συνδεθούν. Αυτοί είναι εντάξει. Αν δεν μας κάνουν οι υπηρεσίες που μας παρέχουν, παύουμε να τους δίνουμε τα λεφτά μας. Αν αυτό γινόταν στο βαθμό που έπρεπε θα άρχιζαν να το ξανασκέφτονται. Στην Ελλάδα δεν λειτουργεί τίποτα άλλο. Δες τι τύχη είχε και η καταγγελία των "510" της forthnet...

  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nndgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου κατα'ρχας μίλα λίγο πιο ευγενικά και σεβάσου αυτούς που θέλουν να σε βοηθήσουν.

    Το θέμα σου μοιάζει με πρόνλημα γραμμής αλλά πάλι στο λέω με επιφύλαξη.Ποιο router έχεις.Στοιχεία γραμμής...;
    Ευγενικός κάποιος άλλος δεν ήταν όταν απαντάει χωρίς να λέει τίποτα άλλο εκτός από ειρωνικά σχόλια.

    Η γραμμή μια χαρά μου φαίνεται 6Μmbps είναι...

    Operation Data Upstream Downstream
    Noise Margin 12.5 dB 26.0 dB
    Attenuation 9.7 dB 20.2 dB

    ........Auto merged post: eq43 πρόσθεσε 4 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τι τύχη είχε και η καταγγελία των "510" της forthnet...
    Τι είναι αυτή η καταγγελία και τι τύχη είχε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eq43 : 06-02-10 στις 13:31. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα θέματα λύνονται μόνο μέσω της υιοθέτησης καταναλωτικής συνείδησης. Μας βλέπουν μόνο σαν "ευρώ" και σαν "νούμερα" στους "στόχους" τους. Κάποιος πελάτης φεύγει γιατί απογοητεύεται, 3 άλλοι τρέχουν να προλάβουν να συνδεθούν. Αυτοί είναι εντάξει. Αν δεν μας κάνουν οι υπηρεσίες που μας παρέχουν, παύουμε να τους δίνουμε τα λεφτά μας. Αν αυτό γινόταν στο βαθμό που έπρεπε θα άρχιζαν να το ξανασκέφτονται. Στην Ελλάδα δεν λειτουργεί τίποτα άλλο. Δες τι τύχη είχε και η καταγγελία των "510" της forthnet...

    Έχει δίκιο ο theopan.Δεν τους πειράζει αν φύγουν δυο-τρείς.Θα ρθούν άλλοι και θα καλύψουν το κενό.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-01-2004
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 8.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δες τι τύχη είχε και η καταγγελία των "510" της forthnet...
    που μπορώ να το δώ αυτό ?

  9. #9
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved

  10. #10
    Εγγραφή
    05-02-2010
    Περιοχή
    Αθήνα/Περιστέρι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Thompson TGI 585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Η HOL ειναι η δευτερη εταιρια που εχω.Αρχικα πειραματιστικα με την On-Telecoms και δεν ειχα ουτε τηλ.Δεν συζηταω καν για ιντερνετ.
    Η HOL ειχα ακουσει οτι ειναι αξιοπιστη αλλα τελικα "τωρα" καταλαβαινω οτι ειναι πολυ σχετικα ολα και παιζουν αρκετοι παραγοντες σημαντικο ρολο για να αποδοσει τα αναμενομενα μια συνδεση.
    Εγω εχω το HOL Double-Play με 24αρα συνδεση και η αποδοση ειναι αυτη που βλεπετε στην "υπογραφη" μου.
    Δεν ξερω τι να πω?
    Εχω την αισθηση παντως οτι το uploading με το downloading ειναι ανομοιογενη ως προς την αποδοση.

  11. #11
    Εγγραφή
    07-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    2.397
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    TP-Link TL-WR1043ND
    Παιδιά είναι και καθαρά θέμα τύχης τελικά. Εγώ έφυγα από τη Hol και πήγα στον ΟΤΕ για καλύτερα και αποδείχτηκε τρισχειρότερος.

    Έκανα άτακτη υποχώρηση πάλι σε Hol και σταμάτησα να την κατηγορώ μόλις είδα τα χειρότερα.

  12. #12
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Εδώ, να λέμε κιόλας την αλήθεια, η ικανοποιητική απόδωση ενός παρόχου σταθερής τηλεφωνίας και internet εξαρτάται από πολλούς παράγοντες(ποιότητα γραμμής/καλωδίων, απόσταση από το DSLAM του εκάστοτε παρόχου... κτλ)

  13. #13
    Εγγραφή
    05-02-2010
    Περιοχή
    Αθήνα/Περιστέρι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Thompson TGI 585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grgz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά είναι και καθαρά θέμα τύχης τελικά. Εγώ έφυγα από τη Hol και πήγα στον ΟΤΕ για καλύτερα και αποδείχτηκε τρισχειρότερος.

    Έκανα άτακτη υποχώρηση πάλι σε Hol και σταμάτησα να την κατηγορώ μόλις είδα τα χειρότερα.
    Τι εννοεις χειροτερα???
    Τοσο χαλια ο ΟΤΕ???Ειχα την ιδεα οτι ο ΟΤΕ ειναι ο πιο αξιοπιστος φορεας σε σχεση με τους λοιπους.
    Καλα τι ταχυτητες επιανες?

    Συμφωνω μαζι σου οτι ειναι θεμα τυχης!!Δεν ξερεις ποτε τι σου ξημερωνει...
    Τρωμε τρελο δουλεμα δυστυχως.
    Παντως στη HOL τους εχω ταραξει στα τηλ αλλα τπτ.Δυστυχως.
    Δεν ξερω αν ειμαι παραλογος αλλα θεωρω οτι οταν πληρωνει μια 24αρα συνδεση περιμενεις ταχυτητες τουλαχιστον με διψηφιο νουμερο δλδ απο 10 και πανω.

    ........Auto merged post: GregoryGero πρόσθεσε 3 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nndgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ, να λέμε κιόλας την αλήθεια, η ικανοποιητική απόδωση ενός παρόχου σταθερής τηλεφωνίας και internet εξαρτάται από πολλούς παράγοντες(ποιότητα γραμμής/καλωδίων, απόσταση από το DSLAM του εκάστοτε παρόχου... κτλ)
    1 χιλιομετρο ειναι αποσταση που επηρεαζει σε μεγαλο βαθμο την ποιοτητα του ιντερνετ??Γιατι τοση αποσταση εχω απο το κεντρο της HOL.
    Επισης πρεπει να εχουμε splitter σε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες που εχουμε στη συνδεση?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoryGero : 06-02-10 στις 21:15. Αιτία: auto merged post

  14. #14
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Ο ΟΤΕ είναι ο πιό αξιόπιστος πάροχος αλλά... είπαμε ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις...

  15. #15
    Εγγραφή
    05-02-2010
    Περιοχή
    Αθήνα/Περιστέρι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Thompson TGI 585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nndgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ είναι ο πιό αξιόπιστος πάροχος αλλά... είπαμε ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις...
    1 χιλιομετρο ειναι αποσταση που επηρεαζει σε μεγαλο βαθμο την ποιοτητα του ιντερνετ??Γιατι τοση αποσταση εχω απο το κεντρο της HOL.
    Επισης πρεπει να εχουμε splitter σε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες που εχουμε στη συνδεση?

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. HOL ούτε τηλέφωνο ούτε ιντερνετ
    Από vasim στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-09, 18:03
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-09, 16:18
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-06, 10:56
  4. HOL χαμηλες ταχυτητες (ουτε καν 384)
    Από groove54 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 116
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-06, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας