Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρε παιδια, δεν ξερω πως γινεται η διαδικασια, αλλα εχουν αρχισει και με καλουν συχνα για μαρτυρα στα δικαστηρια, και για ενορκο!
    Παλιοτερα δεν ειχα τετοιες κλήσεις να παραστώ σε δίκες. Απο το πουθενά τωρα με καλουν!
    Δεν ξερω ποιος και πως καταρτίζει λίστες και αν οντως γινεται κληρωση οπως λενε.
    Δεν ξερω αν ειναι ορθή η στάση μου, αλλα σιγουρα καποιοι που ταλαιπωρουνται συχνα με τετοιες διαδικασιες ισως με καταλαβουν.

    Θα θελα να μου πειτε, εστω με pm αν δεν θελετε δημοσια, με ποιο τροπο μπορω να αποφυγω να με καλουν, ή εστω να το περιορισω.
    Καθε τρεις και λιγο να παρατω τις δουλειες μου και να πηγαινω να κρίνω τον κόσμο με την αποψη μου, ειναι κατι που δεν το θελω.
    Οι δικηγοροι ριχνουν τις κορωνες τους(ακριβοπληρωμενες), και απο κατω οι @@@κες που χανουν τη μερα τους. Ασε που βαζουν τοσα θεματα στην ημερησια διαταξη και αν το θεμα σου ειναι στο τελος μπορεις να χασεις τη μερα σου και στο τελος να μην ξεμπερδεψεις κιολας! Αναβολες κλπ!


    Επειδη εχω ηδη αρκετα προβληματα στο κεφαλι μου, οποιαδηποτε βοηθεια στο εν λογω θεμα, ή δημοσια ή με pm, θα την εκτιμουσα.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Αυτό βασικά είναι λειτούργημα. Σωστό το ότι χάνεις τη μέρα σου , είναι κάτι σαν την εφορευτική στις εκλογές , αλλά εκεί στηρίζεται η δημοκρατία.

    Τώρα αν κάποιος δεν κάνει σωστά τη δουλειά του και βαριέται να καλέσει άλλους για ενόρκους, αυτό αλλού παπά ευαγγέλιο.
    Sent From My Computer Using Firefox

  3. #3
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    Δ.Ν.Τ.λανδία
    Μηνύματα
    2.067
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.900 / 1.000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αλλο μαρτυρας και αλλο ενορκος, μαρτυρα δεν σε καλουν έτσι τυχαια, καποια γνωση-σχεση θα εχεις σχετικά με την υποθεση που εκδικαζεται.

    Δες εδω για να πάρεις μια ιδεα το πως γινεται ο ορισμος των ενορκων και πως λειτουργει το συστημα.

    Intel Core 2 Quad Q9450@2.66 GHz (O/C 3.40 GHz), Asus P5Q Pro, Thermalright Ultra 120 Extreme, Enerman Pro82+ 425W,
    Mushkin XP2-8500 2x2024MB DDR2 1066 [5-5-5-15], Gainward Nvidia 8500GT 512MB, Intel SSD X25-M 80GB + WD Caviar Black 1TB

  4. #4
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μου ειπαν οτι για ενορκος, αν δηλωσεις αλλη διευθυνση διαμονης απο αυτη που εργαζεσαι, οτι εχεις πιθανοτητα να μη σε καλεσουν ενορκο.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Απ' όσο γνωρίζω κοιτάνε ποιοι έχουν πεντακάθαρο ποινικό μητρώο και αυτούς καλούν. Για να το αποφύγεις μάλλον θα πρέπει να το λερώσεις με κανένα φόνο, ληστεία ξέρεις τα απλά κακουργήματα. Όμως και πάλι στο δικαστήριο θα βρεθείς, απλώς θα κάθεσαι σε άλλο μέρος Αν έχεις κάποιο δικηγόρο γνωστό επικοινώνησε μαζί του για αν μπορείς να κάνεις κάποια αίτηση και να δηλώσεις κώλυμα επικαλούμενος κάποιον λόγο σοβαρό.

  6. #6
    Το avatar του μέλους kostas007
    kostas007 Guest
    θελει ηλικια 30+ παντως

Παρόμοια Θέματα

  1. Ο κυριότερος μάρτυρας στην υπόθεση της νοθείας των εκλογών των ΗΠΑ πεθαίνει σε δυστύχημα
    Από faethie στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-09, 16:20
  2. Το νέο μου pc (μετά από τις δικές σας προτάσεις).
    Από timtwin στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-08, 19:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας