Σελ. 11 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 1275
  1. #151
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    xaxaxaxaxa
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    speedtouch 546v6
    δεν διαφωνώ...απλώς βλέπω ότι προσπαθούν να δώσουν μία λύση...για μένα πάντως δουλεύει...

  2. #152
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    κάτι είναι κ αυτό γιατί ο αδερφός μου έχει σύνδεση απο την ιατρική κ δεν θα μπορεί να χρησιμοποιεί την dsl. Θα πληρώνουμε 2 ίντερνετ. Σε ποιά σχολή είσαι?
    https://webadm.uoa.gr/katsika/users/...b_schedule.php

    Εδώ λέει ποιές έχουνε μπεί κ ποιές έχουν προγραμματιστεί. Για ιατρική πάντως δεν δουλέυει.

  3. #153
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    xaxaxaxaxa
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    speedtouch 546v6
    στην Φαρμακευτική...το έχεις δοκιμάσει αυτό με το εικονικά δίκτυα?

  4. #154
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    η φαρμακευτική έχει μπεί στο πρόγραμμα όπως φαίνεται στο λινκ που έδωσα. Καλή πλοήγηση τότε τυχερέ. Για ιατρική δεν υπάρχει πρόλεψη κάν. Τόσο χρονοβόρες είναι οι διαδιακασίες? Τέσπα. Ίσως να τους έπαιρνα ένα τηλέφωνο

  5. #155
    Εγγραφή
    18-05-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsourekia
    καλησπέρα σε όλους...για το πρόβλημα με την healink θα ήθελα να πω ότι τουλάχιστον στο ΕΚΠΑ όποιος διαθέτει email και pstn σύνδεση μέσω Πανεπιστημίου μπορεί να συνδεθεί στις βιβλιοθήκες ακόμα και μέσω ADSL μέσω ιδεατών δικτύων...παραθέτω αυτά που αναφέρονται στο site για mail του Πανεπιστημίου Αθηνών...εγώ το χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...είναι σαν να έχεις ip Πανεπιστημίου ακόμα και με την ADSL γραμμή σου...

    " Πιλοτική Υπηρεσία Ασφαλούς Πρόσβασης μέσω Ιδεατών Δικτύων (VPN)

    27/4/2006: Από σήμερα παρέχεται πιλοτικά η υπηρεσία πρόσβασης μέσω Ιδεατών Δικτύων (Virtual Private Networks). Μέσω αυτής της υπηρεσίας, είναι δυνατή η πρόσβαση στις ηλεκτρονικές βιβλιοθήκες του Ε.Κ.Π.Α. από απομακρυσμένα δίκτυα ή εναλλακτικά δίκτυα πρόσβασης (πχ ADSL)."
    Αυτοί που δουλεύουν μεσω του φοιτητικού ιντερνετ Δίοδος δεν έχουν ανάγκη από VPN για να γίνουν αποδεκτοί στο ΗΕΑLLINK, επειδή μπαίνουν με διεύθύνσεις ΙΡ του πανεπιστημίου.

  6. #156
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    δεν πρέπει να μπάινουν με ip του πανεπιστημίου ακόμα. Έτσι τουλάχιστον νομίζω. Από την άλλη δεν δουλέυει το heallink. Αν ήταν θα μπαίναμε κανονικά. Μήπως είναι καιρός να στείλουμε κανα μειλ?

  7. #157
    Εγγραφή
    18-05-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    δεν πρέπει να μπάινουν με ip του πανεπιστημίου ακόμα. Έτσι τουλάχιστον νομίζω. Από την άλλη δεν δουλέυει το heallink. Αν ήταν θα μπαίναμε κανονικά. Μήπως είναι καιρός να στείλουμε κανα μειλ?
    Εξαρτάται από τον παροχέα. Η ΟΤΕΝΕΤ χρησιμοποιεί προς το παρόν το δικό της δίκτυο, άρα παίρνεις ΙΡ από οΤΕΝΕΤ, άρα δεν δουλεύει το HEALINK.

    Η HOL όμως χρησιμοποιεί το ΕΔΕΤ και επομένως δίνεται ΙΡ του πανεπιστημίου, άρα δουλέυει το HEALINK!

  8. #158
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    σοβαρά μιλάς? Όχι ρε γμτ. 2πλή βλακεία έκανα που πήρα οτενετ. Θα τους στείλω τώρα μειλ. Δεν μπορεί να συνδέονται όλοι με το πανεπιστημίο κ όχι η οτενετ. Ας μη δίνει φοιτητικό ιντερνετ στην τελική

  9. #159
    Εγγραφή
    18-05-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    σοβαρά μιλάς? Όχι ρε γμτ. 2πλή βλακεία έκανα που πήρα οτενετ. Θα τους στείλω τώρα μειλ. Δεν μπορεί να συνδέονται όλοι με το πανεπιστημίο κ όχι η οτενετ. Ας μη δίνει φοιτητικό ιντερνετ στην τελική
    Σιγά! Αυτό θα αλλάξει έτσι κι αλλιώς, επειδή δεν τους συμφέρει να επιβαρύνουν γιαπάντα το δίκτυό τους με τις φοιτητικές συνδέσεις.

    Πάντως, καλό θ α κάνει να τους ειδοποιήσετε πόσο σημαντικό είναι να παίρνετε ΙΡ από το πανεπιστήμιο, μέσω ΕΔΕΤ. Έτσι μπορεί να βιαστούν να κάνουν την μετάβαση πιο γρήγορα.

    Θα εκτιμούσαμε αν μας έδινες την απάντησή τους

  10. #160
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    ναι ναι θα την ποστάρω εδώ. Τους είπα πώς το θέμα είναι ότι δεν έχουμε πρόσβαση στις ονλαιν βιβλιοθήκες του πανεπιστημίου. Αν χρειαστεί να στείλετε κ οι υπόλοιποι

  11. #161
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    ΟΚ, τελικά μάλλον δίκιο είχε ο asp, να τους στείλουμε - πάω τώρα να το γράψω, να μας δώσουνε ip μέσω ΕΔΕΤ για heallink κλπ... με την pstn της Σχολής (ιατρική, μέσω noc) μου τα έβγαζε όλα μέλι στο h/l...

  12. #162
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    μου απάντησαν ότι θα εξετάσουν το αίτημά μου. Από τη στιγμή που η HOL δίνει αυτή τη δυνατότητα δεν καταλαβαίνω το λόγο να μην το κάνει η οτενετ.

  13. #163
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Θα στειλω και εγω email στην ΟΤΕΝΕΤ. Οσοι πιο πολλοι τοσο το καλυτερο

  14. #164
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    μου απάντησαν ότι θα εξετάσουν το αίτημά μου. Από τη στιγμή που η HOL δίνει αυτή τη δυνατότητα δεν καταλαβαίνω το λόγο να μην το κάνει η οτενετ.
    Μπηκα στο λογαριασμο μου στο Διοδος και αναφέρει ότι έχει ενεργοποιηθεί και μάλιστα μου γράφει και το username μου που έχω στο πανεπιστημιο!

  15. #165
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    παιδιά στείλτε κ άλλοι μειλ στο helpdesk

Σελ. 11 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φοιτητικό πακέτο
    Από kantze στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-08, 16:41
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 23:02
  3. Σχετικά με το φοιτητικό πακέτο
    Από ysand στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 18:20
  4. adsl hol 768 φοιτητικό πακέτο
    Από el7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας