Σελ. 3 από 85 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 1275
  1. #31
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    παιδιά τελικά την Αίτηση σύμβασης τη βρήκα απο το ηλεκτρονικό κατάστηματης οτενετ την οποία συμπλήρωσα κ έστειλα χχθές όλα με φάξ. Τώρα δεν ξέρω αν είνάι αυτός ο σωστός τρόπος. Αν είναι θα με ενημερώσουν. Τους σημείωσα να επικοινωνήσουν μαζί μου.

    http://websales.otenet.gr/UserInterf...OTEnet_Kit.pdf

  2. #32
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Εδώ έχει την όλη διαδικασία:

    http://corporate.otenet.gr/corporate...2103AF.tomcat2

  3. #33
    Εγγραφή
    27-04-2006
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11.940 / 1.023
    ISP
    Net One
    SNR / Attn
    13(dB) / 26,5(dB)
    Εγω πήγα τη Μ.Δευτερα απο το ΟΤΕshop αλλα μου ειπανε πως δε μπορούσανε να ενεργοποιήσουνε το πακετο ως φοιτιτικο.Μήπως αυτό εχει σχεση με το γεγονός οτι ο πΟΤΕ δεν εχει κανει συνδεση με το ΕΔΕΤ?Πάντως από το οτεshop το πηρα το πακετο και περιμενω να το ενεργοποιήσουν και να μπορεσω να στείλω την αιτηση και απο εκει και περα να μου ενεργοποιήσουν τη dsl γραμμη μιας και ακόμα εχω pstn

  4. #34
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giunz
    Εγω πήγα τη Μ.Δευτερα απο το ΟΤΕshop αλλα μου ειπανε πως δε μπορούσανε να ενεργοποιήσουνε το πακετο ως φοιτιτικο.Μήπως αυτό εχει σχεση με το γεγονός οτι ο πΟΤΕ δεν εχει κανει συνδεση με το ΕΔΕΤ?Πάντως από το οτεshop το πηρα το πακετο και περιμενω να το ενεργοποιήσουν και να μπορεσω να στείλω την αιτηση και απο εκει και περα να μου ενεργοποιήσουν τη dsl γραμμη μιας και ακόμα εχω pstn
    Και γιατί να μην μπορούνε να το ενεργοποιήσουνε???Παράξενο αυτό...

  5. #35
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Περιοχή
    Δανία του Κ*λου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giunz
    Εγω πήγα τη Μ.Δευτερα απο το ΟΤΕshop αλλα μου ειπανε πως δε μπορούσανε να ενεργοποιήσουνε το πακετο ως φοιτιτικο.Μήπως αυτό εχει σχεση με το γεγονός οτι ο πΟΤΕ δεν εχει κανει συνδεση με το ΕΔΕΤ?Πάντως από το οτεshop το πηρα το πακετο και περιμενω να το ενεργοποιήσουν και να μπορεσω να στείλω την αιτηση και απο εκει και περα να μου ενεργοποιήσουν τη dsl γραμμη μιας και ακόμα εχω pstn
    Είχες κάνει την εγγραφή στο diodos.edu.gr και είχες προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά;

    Πάντως σε περίπτωση που είσαι φοιτητής και πληρείς τις προυποθέσεις, κακώς δεν το έψαξες λίγο το θέμα.
    .

  6. #36
    Εγγραφή
    27-04-2006
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11.940 / 1.023
    ISP
    Net One
    SNR / Attn
    13(dB) / 26,5(dB)
    Πηγα ό,τι ητανε απαραιτητο.Απο το πρωτο ως το τελευταίο αλλά απο την στιγμη που δεν ειχα εξοπλισμό η καλυτερη προσφορα για μια 384 συνδεση ερχοτανε η ΟΤΕnet.

  7. #37
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    μπααααα. Καλύτερη προσφορά για μένα είναι η HOL κ ας μην έχει εξοπλισμό. Θα προμηθευτέις επιπλέον ένα ρούτερ-μόντεμ κ θα σου μείνει κάτι αξιοπρεπές για να κάνεις τη δουλειά σου. Εγώ σήμερα αγόρασα το πακέτο από ένα oteshop κ είχε μέσα το sagem 800. Εντελώς αισχρό για τα χρήματα που το πουλάνε. Μου φαίνεται βρήκανε κορόιδα να ξεφορτωθούν σαβούρα.

    Όσο για σένα φίλε που έχεις το πρόβλημα, πήγαινε σε άλλο οτεshop. Μάλλον έπεσες στην περίπτωση να μην ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα! Εγώ είχα στείλει την τρίτη που μας πέρασε όλα τα χαρτιά κ έμενε ο σιεριακό άριθμός του ondslkit για να προωθηθεί η αίτηση. Σήμερα το πρωί πάω σε ένα oteshop στην Παπαδιαμαντοπούλου-Γουδί κ ο πωλητής άρχισε να μου λέει τις ίδιες μπούρδες που άκουσες κ εσύ. Οπότε φεύγω κ πάω σε ένα άλλο 300 μέτρα πι κάτω. Εκεί μου δώσανε κανονικά το πακέτο κ έφυγα σαν κύριος. Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να προμηθευτείς το κουτί ondsl student. Μέσα εκεί θα βρείς μια αίτηση όπου θα τη συμπληρώσεις κ θα τη στείλεις μαζί με τα άλλα δικαιολογητικά στην ότενετ.

    BTW έχει ενεργοποιηθεί κάποιου απο σας η σύνδεση? Εμένα που προωθήθηκε η περίπτωση μου, μου είπανε σε 5-12 μέρες θα είναι έτοιμη η γραμμή. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάποιο θαύμα κ να δώ νωρίτερα ιντερνετ? Αύριο ας πούμε(μέσα σε 2 εργάσιμες μέρες)? Περιμένω με αγωνία. 0

  8. #38
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Υποβολή με fax στην ΟΤΕΝΕΤ 19/4, παραλαβή την άλλη μέρα. Έχουν περάσει 7 εργάσιμες. Μου ανέφεραν ότι η γραμμή ενεργοποιείται μέσα σε 12 εργάσιμες αν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες. Αναμονή λοιπον.

  9. #39
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiFd
    Υποβολή με fax στην ΟΤΕΝΕΤ 19/4, παραλαβή την άλλη μέρα. Έχουν περάσει 7 εργάσιμες. Μου ανέφεραν ότι η γραμμή ενεργοποιείται μέσα σε 12 εργάσιμες αν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες. Αναμονή λοιπον.
    ΩΡΑΙΟΣ!!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά φίλε.

  10. #40
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Εμένα προώθησαν τα χαρτιά στις 27/4. Περιμένω τώρα. Αν δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τη παρασκευή θα βάλω ένα γερό δόντι κ θα μου φέρουν το adsl με κούριερ!!! Λογικά μέχρι τότε πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί γιατί η περιοχή μου πρέπει να έχει πολλές πόρτες. Για να δούμε. λοιπόν

    Pifd στο site του Διοδος στο προφίλ σου, φαίνεται ότι έχεις καταθέσει αίτηση κ ότι είσαι στην αναμονή? Για τσέκαρε το να μου πείς. Σε μένα δεν έχει τίποτα

  11. #41
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Εγώ έκανα την αίτηση στα κεντρικά της οτενέτ Παρασκευή 14/7, από Μεγάλη Τετάρτη (μου είπαν απ' το CC της οτενέτ) έχει προωθηθεί το αίτημα στον ΟΤΕ και ακόμα περιμένω... σήμερα έκλεισαν οι δέκα εργάσιμες, περιμένω να έρθει η Παρασκευή να γίνει το ωραίο το νταβαντούρι (που σιγά μην έχει μπει μέχρι Παρασκευή)... οψόμεθα, θα σας κρατήσω ενήμερους...

  12. #42
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    Pifd στο site του Διοδος στο προφίλ σου, φαίνεται ότι έχεις καταθέσει αίτηση κ ότι είσαι στην αναμονή? Για τσέκαρε το να μου πείς. Σε μένα δεν έχει τίποτα
    Πάτησα 'Οι συνδέσεις μου' και μου εμφανίζει οτι η αίτηση μου δημιουργήθηκε στις 11/4, κατατέθηκε στις 19/4 και ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.

  13. #43
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Αυτά στα γράφει στο πεδίο "Κατατεθειμένη Αίτηση / Ενεργή Σύνδεση"?

    Εμένα μου λέει ότι δεν έχετε εκκρεμή αίτηση για Φοιτητική Σύνδεση σε κάποιο ISP, ούτε έχετε ενεργή Φοιτητική Σύνδεση. Καλά πώς γίνεται αυτό? Έχουν κατατεθεί έδώ κ 4 εργάσιμες μέρες. Δεν θα έπρεπε να ενημερωθεί το σαιτ απο την οτενετ ότι έχω καταθέσει αίτηση? Καλά του χρόνου θα δώ ίντερνετ.

  14. #44
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    Αυτά στα γράφει στο πεδίο "Κατατεθειμένη Αίτηση / Ενεργή Σύνδεση"?

    Εμένα μου λέει ότι δεν έχετε εκκρεμή αίτηση για Φοιτητική Σύνδεση σε κάποιο ISP, ούτε έχετε ενεργή Φοιτητική Σύνδεση. Καλά πώς γίνεται αυτό? Έχουν κατατεθεί έδώ κ 4 εργάσιμες μέρες. Δεν θα έπρεπε να ενημερωθεί το σαιτ απο την οτενετ ότι έχω καταθέσει αίτηση? Καλά του χρόνου θα δώ ίντερνετ.
    Ναι σε αυτό το πεδίο μου τα γράφει. Μάλιστα οι φράσεις "Κατατέθηκε : 19/4/2006" και
    "Ενεργοποιήθηκε : Όχι", διαπίστωσα ότι δημιουργήθηκαν αμέσως. Όταν έφυγα από το OTESHOP κοίταξα το site του δίοδος και υπάρχαν στο πεδίο "Κατατεθειμένη Αίτηση / Ενεργή Σύνδεση". Καλό θα είναι να επικοινωνήσεις με την ΟΤΕΝΕΤ νσ ρωτήσεις.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Παιδιά, αυτό το modem Sagem 800 που είχε μέσα το OnDSL kit 'λέει' τίποτα; Ξέρω ότι η λιανική του τιμή είναι 17 ευρώ. Μήπως να αρχίσω να ξάχνω από τώρα για καιινούριο modem; Σύμφωνα με την ΟΤΕΝΕΤ μου έχει δεσμευθεί θύρα από τον ΟΤΕ και περιμένουμε πότε θα μου αλλάξουν το κύκλωμα.

Σελ. 3 από 85 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φοιτητικό πακέτο
    Από kantze στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-08, 16:41
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 23:02
  3. Σχετικά με το φοιτητικό πακέτο
    Από ysand στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 18:20
  4. adsl hol 768 φοιτητικό πακέτο
    Από el7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας