Σελ. 26 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 1275
  1. #376
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Σήμερα με πήραν από ΟΤΕ, με έβαλαν να αποσυνδέσω όλα τα τηλέφωνα στο σπίτι και να βάλω μόνο το modem με καθαρό καλώδιο (χωρίς splitters κλπ) αναμμένο πάνω στη γραμμή και μου είπαν ότι η γραμμή μου είναι χάλια. Προγραμματίστηκε για αύριο - μεθαύριο να έρθει συνεργείο για τσεκ, όπου και άρχισα να γελάω: λέει "ο ΟΤΕ ευθύνεται για το δίκτυο μέχρι το ΚΑΦΑΟ, από το ΚΑΦΑΟ μέχρι το μποοξάκι της πολυκατοικίας και μέχρι το διαμέρισμα δεν ευθυνόμαστε, αν είναι δικό μας το πρόβλημα υποχρεούμεθα να το διορθώσουμε τάχιστα και δωρεάν, αλλιώς το πρόβλημα είναι δικό σας, θα σας χρεώσουμε το κόστος άσκοπης μετάβασης του συνεργείου (!) και θα σας πούμε από εκεί και πέρα τι μπορείτε να κάνετε"... επειδή ήμουν από τον ύπνο, μετά από 5 λεπτά που καλοξύπνησα και μυρίστηκα την αλαφράδα στο πορτοφόλι ξαναπήρα στο 134, από εκεί στο 121 και από εκεί σε άλλο (σταθερό), όπου μίλημα με μία κυρά η οποία μου είπε (κράτησε επώνυμο, όχι ότι λέει πολλά αυτό) ότι θα έρθει αύριο 8-2:30 ένα συνεργείο και θα ελέγξει τα πάντα χωρίς να πληρώσω τίποτα... έχω ψιλοφορτώσει γιατί δεν έχω πειράξει τίποτα στο κύκλωμα του σπιτιού τόσους μήνες που δούλευε μια χαρά, και επιπλέον οι αποσυνδέσεις δε γίνονται μετά τις 11 το βράδυ (τι διάλο, το βράδυ ξεστρίβουν τα καλώδια μέσα στους τοίχους;). Θα δείξει, πάντως σήμερα έκανε μόνο μια αποσύνδεση εκείνη τη στιγμή που άναψα το PC για να δει ο τεχνικός από το τηλέφωνο, τώρα είμαι μέσα 50 λεπτά και ακόμα νο προμπ (non, τη λαμπάδα!) και από ταχύτητες τα τορέντια στα 36 Πάντως ακόμα άρθρα γιοκ, το δε πανεπιστημιακό mail όπως ήταν: μόνο μέσω webmail.uoa.gr, από Thunderbird κάνει timeout. Υπ' όψιν, το mail που έστειλα στη ΔΙΟΔΟ είχε απάντηση σήμερα, ότι "Γιναν κάποιες τεχνικές διορθώσεις χθες. Παρακαλώ επικοινωνίστε ξανά σε περίπτωση που το πρόβλημα σας επιμένει."

    Να τους πρήξουμε όλοι μαζί ρε παιδιά;

    Πείτε ρε! Εντυπώσεις - επιδόσεις!

  2. #377
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Ήρθε το συνεργείο του ΟΤΕ από εδώ σήμερα, είχα λέει κάποια προβλήματα με καλώδια διπλανών διαμερισμάτων (το ένα ήταν ISDN, το άλλο χαλασμένο - εγώ έχω PSTN, λέει μου έκαναν παράσιτα αυτά τα δύο και τα διορθώσανε), και επιπλέον (λέει πάντα) έχει πάρει υγρασία και ένα καλώδιό δικό τους έξω στο δρόμο, το οποίο και θα φτιάξουν. Από τη στιγμή που έφυγαν έχω το PC ανοιχτό, θα το αφήσω όσο μπορέσω να επαλυθεύσω ότι no prob Πάντως η ταχύτητα από χθες βράδυ συνήλθε πλήρως και φυσάει 42άρια, από ΔΙΟΔΟΣ απαντήσανε ότι οι όποιες απώλειες ταχύτητας είναι λόγω τεχνικών προβλημάτων κατά τη μεταφορά μας από ΟΤΕνετ σε ΕΔΕΤ και κάνουν ό,τι μπορούν (και απ' ότι φαίνεται τα διορθώνουν)... το μόνο πρόβλημα τώρα είναι η πρόσβαση σε university mail και άρθρα που θα δούμε τι θα γίνει... ελπίζω δηλαδή, μη μου ξαναβγεί κάνα disconnect problem και φωνάζω

    Πάντως από κονσόλα, δίνοντας nslookup και το ip μου μου βγάζει ότι ανήκει σε grnet οπότε οι ip εκχωρούνται σωστά - άλλο φταίει και δεν έχουμε πρόσβαση...

    o/t: Καλά ρε, είστε σοβαροί; Έχω κάνει 3 post συνεχόμενα και κανείς δεν απάντησε; Ρε ρίχτε καμιά γραμμή, έστω off-topic! Άντε, πιάστε το typing...

  3. #378
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Αντε να ρίξουμε καμιά γραμμή για να μην ρίξουμε μπινελίκια.

    Μετά από αναμονή σχεδόν 2 ΜΗΝΩΝ έγινε η ενεργοποίηση της σύνδεσης. Χθες αργά το βράδυ, συνδέομαι και όλα καλά....μέχρι σήμερα το μεσημέρι. Τώρα αντιμετωπίζω σχεδόν όλα όσα περιγράφεται: πολλαπλές αποσυνδέσεις, αργό σερφάρισμα - έως να μην ανοίγει και καθόλου οποιαδήποτε σελίδα - και για π2π ούτε που το συζητάω....

    Φταίει 1)το μόντεμ, 2)η γραμμή οτε, 3) το καφάο, 4)η οτενετ, 5)η εδετ, 6)η γκαντεμιά μου???

    Ρητορική Ερώτηση: Από που να αρχίσω το ψάξιμο?
    Συμπέρασμα: Τρέχα, γύρευε!!! (μετά τα πρώτα τηλεφωνήματα σε οτε,οτεντ)

    ΥΓ) Αυτά τα 40αρια, 30αρια, 15αρια σε τι μονάδες είναι ΚΒ/sec ή Kbps, και από που γίνεται η μέτρηση (από το utility του sagem στην taskbar, από κάποιο π2π κτλ)
    Εσείς ποιες ώρες περίπου δεν έχετε προβλήματα?

  4. #379
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Πέρα απ'όλα τα προβλήματα με το ΕΔΕΤ, το sagem 800 Που δίνουνε με το φοιτητικό πακέτο είναι αισχρό. Κ εμένα μου έκανε αποσυνδέσεις κάθε τρείς κ λίγο μέχρι που το σούταρα κ πήρα ένα speedtouch. Έχω ξεχάσει τί πάει να πεί disconnect. Εμένα αυτό που με καίει είναι το θέμα των μειλ κ του healink. Σε ποιόν τελικά πρέπει να απευθυνθούμε. Δεν είναι δυνατόν να μπαίνουμε κ με dialup ταυτόχρονα για να κατεβάσουμε άρθρα.

  5. #380
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Να σας πω τα δικά μου και μετά απαντάω Λοιπόν, με το διόρθωμα του ΟΤΕ άφησα το PC ανοιχτό όλη τη μέρα και φυσάει - ούτε ένα πρόβλημα! Τα πάντα κρύσταλλο, ταχύτητες, μηδέν αποσυνδέσεις, όλα οκ. Τελικά το δικό μου πρόβλημα ήταν τεχνικό, αν και έκαναν από τη ΔΙΟΔΟ κάποιες μικροβελτιώσεις τη βδομάδα που πέρασε...

    @asp: Στέλνεις στη ΔΙΟΔΟ, από το site τους μέσω της φόρμας επικοινωνίας (δεν έχουν τηλέφωνο) και τους κράζεις. Αυτοί ευθύνονται πλέον αποκλειστικά για τις υπηρεσίες που ζητάμε, αφού η οτενέτ μας έχει κάνει πάσα, η ΕΔΕΤ μας έχει δώσει τα σωστά IP, άρα μένουν τα πανεπιστήμιά μας και η ΔΙΟΔΟΣ... κράχτε τους!

    @alexis: Με τη σειρά: πού μένεις και τι γραμμή έχεις; Έχει ως εξής: αν το μόντεμ είναι σεταρισμένο σωστά (και μόνο του στο USB hub του) δεν είναι θέμα μόντεμ. Σιγουρέψου πως έχεις φίλτρα σε όλα τα τηλέφωνα του σπιτιού, και τσέκαρε αν τα καλώδιά σου είναι σωστά. Τα προβλήματα στα κάνει συγκεκριμένες ώρες; Και, όταν λες αποσυνδέεται, χάνει σήμα από το DSLAM ή απλώς σε πετάει η οτενέτ έξω και ξανακάνεις επί τόπου διπλό κλικ στη σύνδεση και μπαίνεις; Παίζει πολύ για τις ταχύτητες να φταίει τεχνικό σφάλμα, όπως στην περίπτωσή μου. Πάντως από μεριάς ΕΔΕΤ τους βρίσκω πολύ εντάξει και άψογους... ΔΙΟΔΟΣ / ΟΤΕνετ / ΟΤΕ είναι οι υπεύθυνοι για τα 90% των σφαλμάτων κατά την άποψή μου...

    Α, και τις ταχύτητες εδώ τις γράφουμε σε kb/s γιατί είναι πιο ουσιαστικές και πρακτικές έτσι, ενώ από το εικονίδιο του Sagem, αλλά και από τη σύνδεση (εικονίδια στην μπάρα) βγάζει σε kbps που είναι πιο άμεσο αλλά τρέχα γύρευε... βασικά τις μετράμε βάζοντας ένα direct download να τρέξει (συνήθως μεγάλο αρχείο για να προλάβει να γκαζώσει η γραμμή), ή σε p2p όταν πιάσουν μέγιστες ταχύτητες, ή μέσω κάποιου μόνιτορ προγράμματος, όπως το πολύ καλό ADSL Autoconnect που χρησιμοποιώ και που εκτός από στατιστικά σου κρατάει μόνιμα ανοιχτή τη σύνδεση απ' τη στιγμή που ανοίγουν τα Windows και χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα!

    Πάντως για τα προβλήματά σου δε μιλάς με ΟΤΕ, δεν είσαι πελάτης τους και δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα άμεσα - θα μιλάς με την ΟΤΕνετ, και αν χρειαστεί να βάλει χέρι ο ΟΤΕ θα μεσολαβήσουν αυτοί. Σε γενικές γραμμές να είσαι σταθερός μαζί τους, δείξε ότι κατέχεις γιατί αν σε πάρουν για πρωτάρη κάηκες, θα σου λένε άλλαξε καλώδια τηλεφώνου και ξαναπάρε αύριο και κάτι τέτοια ωραία...

  6. #381
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    flareman δώσε τα φώτα σου

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
    Λοιπόν έχουμε :

    ό,τι τεχνικό μέρος μπορώ να τσεκάρω εγώ το έχω κάνει (μόντεμ, drivers, ξεχωριστό USB HUB, καλώδια και φίλτρα όλα ΟΚ)

    Προβλήματα, απ'όσο πρόλαβα να δοκιμάσω, μεσημέρι 12-5 είναι σαν να μην έχω καθόλου σύνδεση....ούτε για σερφάρισμα

    στην εδετ, τώρα έστειλα από το δίοδος και αναμένω

    η αποσύνδεση μου γίνεται ως συνέπεια του χαμένου σήματος από το DSLAM.....οπότε θέλω reset και μετά διπλό κλικ

    σχεδόν πάντα στα τηλεφωνήματα σε οτε, οτενετ δεν με έχει πάρει κανείς για πρωτάρη μιας και όλο σε κάτι ούφο πέφτω που ο ένας με στέλνει στον άλλον

    τέλος, σε direct download έχω 35 - 40 ΚΒ/s όταν δουλεύει η σύνδεση. λογικό νούμερο, έτσι?

    ΥΓ) Το ADSL Autoconnect υπάρχει στα αγγλικά?

  7. #382
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Φωτίζω! Έχουμε και λέμε: Η ταχύτητά σου όταν έχεις σήμα είναι καλή, ο,τιδήποτε μεταξύ 35 και 42 είναι καλό... καλώδια φίλτρα μόντεμ όλα οκ - τις άλλες ώρες εκτός 12-5 είναι εντάξει η σύνδεση; Αν σε αποσυνδεέι δε χρειάζεσαι reset αφού έχεις το Σατζεμάκι το USB, θα ξανασυγχρονιστεί μόνο του (εμένα αν θυμάμαι καλά τις πρώτες 4 μέρες έκανα ως να πιάσω σήμα)... το Autoconnect έχει γαλλικά/αγγλικά, το site είναι στα γαλλικά (hint: telecharger σημαίνει download)

    Γενικά θα πρέπει να σε τσεκάρει ΟΤΕ, που πρέπει να ζητήσεις να το αναφέρουν μέσω ΟΤΕνετ, οπότε τους παίρνεις, πες εκεί μια μούφα, ότι έχεις πάρει 15 φορές ξέρω γω, ότι έχεις δοκιμάσει όλα όσα σου είπανε (ό,τι σε ρωτάει λέγε ναι εσύ), και τόνισε ότι αποσυγχρονίζεσαι (επειδή τα βούρλα δεν καταλαβαίνουν, πες αναβοσβήνει το λαμπάκι στο μόντεμ αν και έχει μια δυο θηλυκές το Next2U που είναι τσακμάκια...), και πες ότι θέλεις να ζητήσουν απ' τον ΟΤΕ να στείλει συνεργείο για τσεκάρισμα. Εγώ αναγκάστηκα (γιατί βιαζόμουν κιόλας είναι η αλήθεια) να περάσω από τα κεντρικά τους για να δεχτούν να δηλώσουν βλάβη στον ΟΤΕ, αν μένεις προς Μαρούσι γίνεται και αυτό. Σε άσχετες ώρες (εκτός βλάβης), έχεις p2p; Γενικά, στα p2p η σίγουρη λύση είναι αν κατεβάζει (ήτοι, δεν είναι κλειδωμένο κάνα port) βρίσκεις ένα πχ torrent με χιλιαριές seeders και peers και το βάζεις μόνο του, λογικά θα σφυρίζει 40άρι μετά από κάμποση ώρα...

    Για τσεκ και πες μας τι θα γίνει Εγώ εδώ χαίρομαι d/l πάντως

  8. #383
    Το avatar του μέλους ANoiM
    ANoiM Guest
    Τα πράγματα ειναι πολύ καλύτερα σήμερα.
    Φτου-φτου μη το ματιάσω
    Κάτι πρέπει να διορθώσανε γιατί εχτές για μία ωρα το μεσημέρι δεν μπορούσα να συνδεθώ.
    Τους συγχαίρω!!!!
    και εις ανώτερα.

  9. #384
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Αμήν! Άντε και οι υπόλοιποι εις διόρθωσην Τώρα διερευνώ το θέμα των papers κλπ, νομίζω ξέρω τι γίνεται αλλά αφήστε με λίγο καιρό ακόμα να το ψάξω πριν πω κάτι στα σίγουρα...

    Τσάγια!

  10. #385
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    για το healink λές ε? Φαντάζομαι είναι θέμα του εκάστοτε πανεπιστημίου.

  11. #386
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Είπα να το περιμένω λίγο αλλά μιας που μου βάζεις το μικρόβιο...

    Από showmyip.com δείχνει ότι ανήκω στο ΕΚΠΑ (και πράγματι, οι γεωγραφικές συντεταγμένες που βγάζει αντιστοιχούν στο κτίριο του Πανεπιστημίου στην Ακαδημίας), άρα από IP είμαι οκ. Επίσης, πηγαίνοντας στο www.lib.uoa.gr και ψάχνοντας εκεί από κάποιο λινκ κατέληξα σε κάποιο βιβλιογραφικό ψαχτήρι όπου υπήρχε η επιλογή IP Login, πατώντας την μπήκε κατ' ευθείαν. Αυτό σημαίνει πως οι IP μας είναι σωστές και ανήκουν ήδη στα Πανεπιστήμια (άρα δεν ευθύνεται ούτε η ΟΤΕνετ, ούτε το ΕΔΕΤ). Το πρόβλημα είναι πως οι εκδοτικοί οίκοι (γιατί αυτοί κάνουν το ουσιαστικό IP authentication) δεν έχουν ακόμα στα χέρια τους τις IP μας και γι' αυτό μας κόβουν την πρόσβαση... τω ερώτημα που ψάχνω τώρα είναι ποιον πρήζουμε για να μας εντάξουνε - το NOC του ΕΚΠΑ; Τους υπευθύνους του HealLink; Τη ΔΙΟΔΟ; Θα δείξει... Βεβαίως υπάρχει ακόμα και το πρόβλημα του login στο mail account που έχω μέσω ΕΚΠΑ, το οποίο γίνεται μεν κανονικά μέσω webmail αλλά το Thunderbird φωνάζει timeout ακόμα - αυτό είναι ψιλοάσχετο με τα IP που λέγαμε, σχεδόν με κάνει να υποθέσω ότι το IP δεν είναι πανεπιστημιακό, έλα όμως που το showmyip λέει άλλα;

    Πείτε τις σκέψεις σας

  12. #387
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Kαι εδώ, κατά ένα περίεργο τρόπο, τώρα τα πάντα είναι πολύ καλύτερα! Απίστευτο

    Για τις αποσυνδέσεις - τουλάχιστον αυτές που γίνονται μέτα από αρκετή ώρα - μήπως υπάρχει κανένα είδος κόφτη, timer κτλ που να το κάνει για να "ξεφορτώσει" λίγο το πανεπιστημιακό δίκτυο της ΕΔΕΤ???

    Π.χ. πρίν το δίοδος, έκανα χρήση της dial-up που μου παρέχει η σχολή μου και μετά από συγκεκριμένη συνεχόμενη ώρα σύνδεσης (που προφάνως καταγραφόταν στους servers της) σε έκανε disconnect. To ίδιο γίνεται και με κάποια dial-up άλλων ΑΕΙ/ΤΕΙ απ' όσο ξέρω.

  13. #388
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Flareman
    Είπα να το περιμένω λίγο αλλά μιας που μου βάζεις το μικρόβιο...

    Από showmyip.com δείχνει ότι ανήκω στο ΕΚΠΑ (και πράγματι, οι γεωγραφικές συντεταγμένες που βγάζει αντιστοιχούν στο κτίριο του Πανεπιστημίου στην Ακαδημίας), άρα από IP είμαι οκ. Επίσης, πηγαίνοντας στο www.lib.uoa.gr και ψάχνοντας εκεί από κάποιο λινκ κατέληξα σε κάποιο βιβλιογραφικό ψαχτήρι όπου υπήρχε η επιλογή IP Login, πατώντας την μπήκε κατ' ευθείαν. Αυτό σημαίνει πως οι IP μας είναι σωστές και ανήκουν ήδη στα Πανεπιστήμια (άρα δεν ευθύνεται ούτε η ΟΤΕνετ, ούτε το ΕΔΕΤ). Το πρόβλημα είναι πως οι εκδοτικοί οίκοι (γιατί αυτοί κάνουν το ουσιαστικό IP authentication) δεν έχουν ακόμα στα χέρια τους τις IP μας και γι' αυτό μας κόβουν την πρόσβαση... τω ερώτημα που ψάχνω τώρα είναι ποιον πρήζουμε για να μας εντάξουνε - το NOC του ΕΚΠΑ; Τους υπευθύνους του HealLink; Τη ΔΙΟΔΟ; Θα δείξει... Βεβαίως υπάρχει ακόμα και το πρόβλημα του login στο mail account που έχω μέσω ΕΚΠΑ, το οποίο γίνεται μεν κανονικά μέσω webmail αλλά το Thunderbird φωνάζει timeout ακόμα - αυτό είναι ψιλοάσχετο με τα IP που λέγαμε, σχεδόν με κάνει να υποθέσω ότι το IP δεν είναι πανεπιστημιακό, έλα όμως που το showmyip λέει άλλα;

    Πείτε τις σκέψεις σας

    χεχεχεχε!!! Είδα κ εγώ μέσω το showmyip ότι ανήκω στο Πανεπιστήμιο. Αλλά healink και mail yok. Μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί οι εκδότες για τα καινούρια ΙΡ όπως λές κ εσύ. Λογικά πρέπει να πρήζουμε το υπολογιστικό κέντρο του UOA. http://noc.uoa.gr Δεν τους ρίχνεις ένα τηλέφωνο γιατί εγώ αύριο θα λείπω όλη τη μέρα? Θενκς. Άντε να βρούμε γρήγορα λύση κ σε αυτό το θέμα. Κατα τ'αλλα η σύνδεση πάει σφαίρα αλλά το κάβω να γονατίζεται γρήγορα το ΕΔΕΤ.

  14. #389
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis_21
    Kαι εδώ, κατά ένα περίεργο τρόπο, τώρα τα πάντα είναι πολύ καλύτερα! Απίστευτο

    Για τις αποσυνδέσεις - τουλάχιστον αυτές που γίνονται μέτα από αρκετή ώρα - μήπως υπάρχει κανένα είδος κόφτη, timer κτλ που να το κάνει για να "ξεφορτώσει" λίγο το πανεπιστημιακό δίκτυο της ΕΔΕΤ???

    Π.χ. πρίν το δίοδος, έκανα χρήση της dial-up που μου παρέχει η σχολή μου και μετά από συγκεκριμένη συνεχόμενη ώρα σύνδεσης (που προφάνως καταγραφόταν στους servers της) σε έκανε disconnect. To ίδιο γίνεται και με κάποια dial-up άλλων ΑΕΙ/ΤΕΙ απ' όσο ξέρω.
    δεν το κόβω να μας βάζουν κόφτη. Δεν έχει νόημα άλλωστε. Έχουμε ένα συγκεκριμένο bandwith το οποίο και μοιραζόμαστε. Τώρα αν σερφάρουμε με 1 kb/s στα @@ τους. Το όριο των 3 ωρών που έχουν ορισμένα πανεπιστήμια έχει νόημα γιατί οι θέσεις των dial up είναι συγκεκριμένες. Τώρα όμως μπορούμε να συνδεόμαστε όλοι ταυτόχρονα

  15. #390
    Το avatar του μέλους pas
    pas Guest
    καλημερα σε ολους.εχω την εντυπωση οτι την πατησαμε με το φοιτητικο πακετο.και η ταχυτητα πεφτει και αποσυνδεσεις εχουμε και γενικα το προβλημα υπαρχει.δε ξερω στις αλλες περιοχες αλλα στη θεσσαλονικη στη τουμπα ειναι χαλια τα πραγματα.θελουν πολυ κραξιμο........

    κανας αλλος με προβλημα στη τουμπα;

Σελ. 26 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φοιτητικό πακέτο
    Από kantze στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-08, 16:41
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 23:02
  3. Σχετικά με το φοιτητικό πακέτο
    Από ysand στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 18:20
  4. adsl hol 768 φοιτητικό πακέτο
    Από el7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας