Σελ. 31 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 1275
  1. #451
    Εγγραφή
    04-02-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    260
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
    Router
    Sagem F@st 840
    SNR / Attn
    30.8(dB) / 16.0(dB)
    απλώς στο site otenet λέει και για πάγιο
    τα 12 ευρώ του πάγιου είναι μετά τους 12 μήνες;

  2. #452
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Με το 140άρι καλύπτονται τα πάγια του πρώτου χρόνου, μετά τους 12 μήνες θα αρχίσεις να πληρώνεις

  3. #453
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Και μετα το πέρας του πρώτου χρόνου συνεχίζεις να πληρώνεις 143 ευρώ το χρόνο για όσο θα είσαι φοιτητής.Σωστά flareman??

  4. #454
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Flareman θα πάω αυτοπροσώπως στο κτιριο του ΕΔΕΤ και μιας και μας δινουν αυτοί το ίντερνετ να με στειλει στον πιο αρμόδιο.

  5. #455
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Σωστοί και οι δύο και εγκρίνω Εγώ να πω καλό καλοκαίρι (τώώώρα;), γιατί αύριο πρωί πάω χωριό (ΟΛΕ!) για κάνα μήνα οπότε δε θα μπορώ να ελέγχω ούτε για τα άρθρα (γιατί θα είμαι με την 56άρα backup της ΟΤΕνετ), και απλώς θα τσεκάρω http και mails... Μάγκες μου γερά όσοι μένετε Αθήνα, θα τους πατήσουμε χάμω από Σεπτέμβρη


  6. #456
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Πριν το τελευταίο Αθηναϊκό logoff, έχω νεώτερα από το κέντρο διαχείρισης βιβλιοθηκών του ΕΚΠΑ:
    Κύριε xxxxxxx,

    Κατ'αρχάς, έχετε δίκιο σε όσα αναφέρετε σχετικά με την IP διεύθυνση που σας δίνεται μέσω του προγράμματος ΔΙΟΔΟΣ (φαίνεται ότι ανήκει στο οικείο ίδρυμα). Ωστόσο θα ήθελα να σας επισημάνω και τα ακόλουθα που ίσως διαλευκάνουν περίσσοτερο το ζήτημα.

    Οι διευθύνσεις του ΕΚΠΑ που έχουν δοθεί στο ΔΙΟΔΟΣ έχουν ανακοινωθεί τόσο σε επιμέρους εκδότες/παρόχους με τους οποίους συνεργάζεται απ'εθυείας το ΕΚΠΑ όσο και στην Κοινοπραξία HEAL-Link. Έτσι έχουμε τη διαβεβαίωση ότι τόσο για τα ηλεκτρονικά περιοδικά που έχουμε απ'ευθείας συνδρομή (σαν ΕΚΠΑ) όσο και στις βιβλιογραφικές βάσεις δεδομένουν που έχουμε απ'ευθείας συνδρομή (σαν ΕΚΠΑ) οι διευθύνσεις έχουν καταγραφεί (τόσο τα ηλεκτρονικά περιοδικά όσο και για τις βάσεις οι αντίστοιχοι σύνδεσμοι είναι διαθέσιμοι μέσω της ιστοσελίδας μας www.lib.uoa.gr). Δυστυχώς δεν μπορώ να γνωρίζω αν με τις διευθύνσεις του ΔΙΟΔΟΣ υπάρχει πρόβλημα καθώς ούτε να δοκιμάσω κάποια τέτοια διεύθυνση μπορώ αλλά και εσείς δεν αναφέρετε αν πρόκειται για κάποια βιβλιογραφική πηγή από τις παραπάνω που σας παρουσιάζει πρόβλημα.

    Ωστόσο, όσον αφορά την Κοινοπραξία θα πρέπει να γνωρίζετε ότι τους τελευταίους μήνες ταλανίζεται από μια σειρά προβλημάτων γραφειοκρατικής και οικονομικής φύσεως, με αποτέλεσμα να έχει ΔΙΑΚΟΠΕΙ η πρόσβαση σε αρκετούς εκδότες όπως IEEE, Willey, BlackWell, IOP, AIP, Taylor & Francis (υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο site μας www.lib.uoa.gr). Επίσης, λόγω των προβλημάτων αυτών είναι πολύ πιθανό να μην έχουν ανανεωθεί στους εκδότες αυτούς και οι διευθύνσεις που έχουν δηλωθεί απο τα επιμέρους ιδρύματα που απαρτίζουν την Κοινοπραξία. Δυστυχώς επίσης, δεν είναι γνωστό πότε θα επιλυθούν τα προβήματα αυτά. Προσέξτε πάντως και από τους συνδέσμους το site της Κοινοπραξίας ποιοι εκδότες έχουν συνάψει συμφωνία πρόσβασης για ποια περιοδικά και ποιες βάσεις (προφανώς δεν ισχύει για όλα τα περιοσδικά και τις βάσεις που υπάρχουν διαθέσιμα στο διαδίκτυο).

    Επιπροσθέτως, σαν μια έσχατη λύση για αντιμετώπιση προβλημάτων πρόσβασης μέσω εναλλακτικών δικτύων (που μπορεί να εφαρμοστεί και στην περίπτωσή σας, αν και θεωρητκά δεν 8α έπρεπε ν έχετε το πρόβλημα), έχει τεθεί σε πιλοτική λειτουργία η υπηρεσία πρόσβασης μέσω ιδεατών δικτύων - VPN (δείτε σχετική ανακοινωση και στο site μας, με περισσότερες πληροφορίες στο http://email.uoa.gr/help/uoa/vpn_instructions.php).

    Ελπίζω να σας βοήθησα.

    Με εκτίμηση,

    xxxxxxx
    Υπολογιστικό Κέντρο Βιβλιοθηκών ΕΚΠΑ
    Απάντησα ήδη, ουσιαστικά λέει ότι οι λίστες έχουν δοθεί ήδη, άρα ή δεν έχουν πληρωθεί οι εκδότες, ή δεν έχουν κάνει τη σχετική ενημέρωση ακόμα...

    Κααααααλά, πάω χωριό μου εγώ

  7. #457
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Flareman

    Κααααααλά, πάω χωριό μου εγώ
    Και εγώ σε λίγες μέρες φεύγω για Ερατεινή....

  8. #458
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Διάολε τσ' απολυμάρες τους, με καταράστηκαν οι υπεύθυνοι του NOC! Έκανα μαμακία και κλειδώθηκα έξω από το Ubuntu! Γκρρρ... τέσπαν, απάντηση τζίφος οι ψευτοπαληκαράδες... δε θα γυρίσω; Πριν αρχίσει η εξεταστική θα μπουμπουνήξει άσχημα... ίδωμεν!

    ΥΓ:
    Καλά... πολύ χλιδή η θάλασσα εδαμέ! Μιλάμε Χιλιαδού όμως έτσι;

  9. #459
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    ρε παιδιά δε μπορώ να συνδεθώ στο νετ. Έχετε κ εσείς πρόβλημα? Το απόγευμα ήταν όλα μια χαρά κ η γραμμή συγχρονίζεται κανονικά. Αλλά το πρόβλημα είναι στο ίντερνετ αποκλειστικά. Τί παίζει? Λέτε να έφταιξε που κατέβαζα τόρεντ? Έχει γούστο να γίνει καμιά στραβή κ να τρέχω!

  10. #460
    Το avatar του μέλους mgv
    mgv Guest
    Δοκίμασε με το modem σε άλλον υπολογιστή .Μη μας λες τέτοια

  11. #461
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    sagem 1540wg
    απο ποια περιοχή εισαι ?καπου κορωπι και κοζανη ηταν κατω καποια στιγμή.....

  12. #462
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    κορωπί είμαι chfilis. Ουυυυφ πήγε η καρδιά μου στη θέση της! Πώς το ήξερες ότι έχει πέσει το νετ? Κάνουν έργα σε ένα δρόμο που οδηγεί στο κορωπί. Ίσως να σχετίζεται με το πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ.

  13. #463
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    sagem 1540wg
    βασικά στις 8:15 χασατε επαφη απο το κορωπι...και σας εβγαζε 721 αν ειχατε μοντεμ....μαλλον αλλάζει ο ΟΤΕ καποιες παραμέτρους στο κομμάτι αυτο. όλα τα τη΄απου ξεκινάγαν απο 6628 κατι νομίζω το ειχαν το πρόβλημα.και στιγμιαία είχε πέσει η κοζάνη.

  14. #464
    Εγγραφή
    16-04-2006
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Plus
    Μου είπε ένας ξάδερφος που είναι Αθήνα ότι είχε πρόβλημα πριν κάνα μισάωρο (περιοχή Εκάλης)... γενικά φαίνεται κάνουν χαρούλες (ίσως παίζει κάτι με τις δοκιμές για διπλασιασμό των ADSL γραμμών; Χαίρεται ο Φίφης από τώρα))...

    Πάντως εγώ με την dialup backup που έχω στο χωριό no prob...

  15. #465
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    κ εγώ με dial up είμαι μια χαρά. Απλά μου λείπει το ατιμο. Είναι μια καλή παρέα τώρα που διαβάζω τα βράδια. Ελπίζω να κρατήσει λίγο η βλάβη. Αααα και να δούμε 2πλάσιες ταχύτητες.

Σελ. 31 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φοιτητικό πακέτο
    Από kantze στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-08, 16:41
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 23:02
  3. Σχετικά με το φοιτητικό πακέτο
    Από ysand στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 18:20
  4. adsl hol 768 φοιτητικό πακέτο
    Από el7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας