Σελ. 1 από 85 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1275
  1. #1
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επεσα στο παρακάτω link
    http://corporate.otenet.gr/corporate...74736f2f-10009

    Για να δουμε...

  2. #2
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    Router
    Fritz!Box Fon
    Εγω παλι δεν "πιανω" αυτο :
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μετά την ολοκλήρωση της διασύνδεσης της ΟΤΕΝΕΤ με το δίκτυο του Εθνικού Δικτύου Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ), η υπηρεσία σύνδεσης στο Internet (μέσω του OTENET OnDSL Kit Student 384) θα γίνεται μέσω του δικτύου του ΕΔΕΤ.

    Δηλαδη ??? Αυτο ειναι καλο ή κακο ???

  3. #3
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    737
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Freeboss
    Εγω παλι δεν "πιανω" αυτο :
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μετά την ολοκλήρωση της διασύνδεσης της ΟΤΕΝΕΤ με το δίκτυο του Εθνικού Δικτύου Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ), η υπηρεσία σύνδεσης στο Internet (μέσω του OTENET OnDSL Kit Student 384) θα γίνεται μέσω του δικτύου του ΕΔΕΤ.

    Δηλαδη ??? Αυτο ειναι καλο ή κακο ???
    Εάν έχεις πρόβλημα ταχύτητας, θα μιλάς με την OTENET μέχρι να συνδεθεί το κύκλωμά της με αυτό του ΕΔΕΤ.
    Όταν ολοκληρωθεί αυτό, κι έχεις πρόβλημα με θέμα ταχύτητας, θα μιλάς με ΕΔΕΤ.
    Μές του τσιγάρου το καπνό
    και του πιοτού τη ζάλη,
    έρχεσαι μές στη σκέψη μου
    και με παιδεύεις πάλι.

  4. #4
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πλέον υπάρχει και εδώ η προσφορά
    http://diodos.gsrt.gr/PackagesISP.aspx?isp=18
    Για κάποιον που δεν έχει σύνδεση είναι καλή αλλά για κάποιον που ήδη έχει χλωμό. μάλλον με βλέπω για 1mbit σε μερικές μέρες...

  5. #5
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Question
    Σήμερα αποφάσισα να γραφτώ στο φοιτητικό ίντερνετ μέσα από την υπηρεσία της οτενέτ. Μπαίνοντας λοιπόν στο σιτε της για να διαβάζω σχετικά με τη διαδικασία ενεργοποίησης είδα στο τέλος της σελίδας με τις τιμές, την εξής σημείωση :

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μετά την ολοκλήρωση της διασύνδεσης της ΟΤΕΝΕΤ με το δίκτυο του Εθνικού Δικτύου Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ), η υπηρεσία σύνδεσης στο Internet (μέσω του OTENET OnDSL Kit Student 384) θα γίνεται μέσω του δικτύου του ΕΔΕΤ.
    Πρακτικά τι θα σημαίνει αυτό για τους χρήστες της υπηρεσίας;

    Πήρα τηλέφωνο στην οτενέτ για να ρωτήσω τι σημαίνει αυτό αλλά δύστυχώς δε γνώριζαν.Φοβάμαι μήπως κάτι τέτοιο σημαίνει χαμηλότερες ταχύτητες ή περιορισμό στα downloads από διάφορα sites.
    Όταν αργότερα τηλεφώνησα στη HOL για να ενημερωθώ για τη δική της προσφορά με διαβεβαίωσαν ότι οι ίδιοι χρησιμοποιούν μόνο το δίκτυο της HOL.
    Όποιος γνωρίζει τον παρακαλώ να με κατατοπίσει. Σας αυχαριστώ εκ των προτέρων.

  6. #6
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    95
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    TP-LINK Archer VR600 v2
    SNR / Attn
    18(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω την εξής περίπτωση: Ο εξοπλισμός υπάρχει (adsl modem και φίλτρο). Μόνο η Otenet θα έχει στο μέλλον κάλυψη adsl (τώρα λέει πως δεν υπάρχουν ελεύθερα ports). Αν πρόσεξα καλά όμως όλες οι προσφορές της Otenet προσφέρουν και εξοπλισμό. Δυσπρόσιτο μου φαίνεται το τζάμπα φοιτητικό Διαδίκτυο...

  7. #7
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από busm
    Σήμερα αποφάσισα να γραφτώ στο φοιτητικό ίντερνετ μέσα από την υπηρεσία της οτενέτ. Μπαίνοντας λοιπόν στο σιτε της για να διαβάζω σχετικά με τη διαδικασία ενεργοποίησης είδα στο τέλος της σελίδας με τις τιμές, την εξής σημείωση :

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μετά την ολοκλήρωση της διασύνδεσης της ΟΤΕΝΕΤ με το δίκτυο του Εθνικού Δικτύου Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ), η υπηρεσία σύνδεσης στο Internet (μέσω του OTENET OnDSL Kit Student 384) θα γίνεται μέσω του δικτύου του ΕΔΕΤ.
    Πρακτικά τι θα σημαίνει αυτό για τους χρήστες της υπηρεσίας;

    Πήρα τηλέφωνο στην οτενέτ για να ρωτήσω τι σημαίνει αυτό αλλά δύστυχώς δε γνώριζαν.Φοβάμαι μήπως κάτι τέτοιο σημαίνει χαμηλότερες ταχύτητες ή περιορισμό στα downloads από διάφορα sites.
    Όταν αργότερα τηλεφώνησα στη HOL για να ενημερωθώ για τη δική της προσφορά με διαβεβαίωσαν ότι οι ίδιοι χρησιμοποιούν μόνο το δίκτυο της HOL.
    Κοιταξε, οι ιδιοι μπορει να να χρησιμοποιουν μονο το δικτυο της HOL , αυτοι που θ αγορασουν το φοιτητικο πακετο ομως, θα περασουν απο το δικτυο του ΕΔΕΤ, θελουν δε θελουν . Η σημειωση στο site της οτενετ, απλα δηλωνει το προφανες.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Περιοχή
    Δανία του Κ*λου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hal9000
    Έχω την εξής περίπτωση: Ο εξοπλισμός υπάρχει (adsl modem και φίλτρο). Μόνο η Otenet θα έχει στο μέλλον κάλυψη adsl (τώρα λέει πως δεν υπάρχουν ελεύθερα ports). Αν πρόσεξα καλά όμως όλες οι προσφορές της Otenet προσφέρουν και εξοπλισμό. Δυσπρόσιτο μου φαίνεται το τζάμπα φοιτητικό Διαδίκτυο...
    Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος;Απο τη στιγμή που θα υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου, θα μπορείς να κάνεις σύνδεση με οποιονδήποτε πάροχο και οχι μόνο την otenet.Θέμα τηλεπικοινωνιακού φορέα είναι και οχι παρόχου.

    Μόνο το δίκτυο της vivodi χρησιμοποιείται αποκλειστικά απο την ίδια.Αν έχεις πρόσβαση απο το δίκτυο του ΟΤΕ, τότε όλοι οι πάροχοι "θα έχουν κάλυψη" και οχι μόνο η Otenet.
    .

  9. #9
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κανένας μέχρι τώρα αίτηση για φοιτητικό internet μέσω OTENET και αν είναι ικανοποιημένος από το χρόνο αναμονής για την ενεργοποίηση της γραμμής του,τις ταχύτητες καθώς επίσης και από την υπηρεσία Cool4U,που προσφέρεται μαζί με το πακέτο.Οποιαδήποτε ενημέρωση θα είναι πολύ χρήσιμη,καθώς σκέφτομαι να βάλω και εγώ το συγκεκριμένο πακέτο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasg
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κανένας μέχρι τώρα αίτηση για φοιτητικό internet μέσω OTENET και αν είναι ικανοποιημένος από το χρόνο αναμονής για την ενεργοποίηση της γραμμής του,τις ταχύτητες καθώς επίσης και από την υπηρεσία Cool4U,που προσφέρεται μαζί με το πακέτο.Οποιαδήποτε ενημέρωση θα είναι πολύ χρήσιμη,καθώς σκέφτομαι να βάλω και εγώ το συγκεκριμένο πακέτο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Koίτα έχω κάνει αίτηση εδώ και μια εβδομάδα από ένα oteshop. Έστειλα όλα τα έγγραφα που ζητουσαν στο site του ΔΙΟΔΟΣ και τα διπλοτσέκαρατο μόνο που κάνουν αυτή την εβδομάδα που έχει μεσολαβήσει στην otenet είναι να μου τηλεφωνούν και να μου λένε πως κάποιο έγγραφο λείπει... ΤΡΙΧΕΣ!!
    Όσο για ενεργοποιήση και ταχύτητες θα σουπω όταν προχωρήσει το πράγμα.
    Πάντως πόλλα τα έντυπα που χρειάζονται για την ενεργοποίηση μιας γραμμής και δεν λέω εγώ σπουδάζω πληροφορική και έχω λόξα με αυτά όπως και οι περισσότεροι στο forum. Πως όμως θα εξαπλωθεί το internet περαιτέρω;;

    Πανεπιστήμιο Πειραιώς

  11. #11
    Το avatar του μέλους aspirin
    aspirin Guest
    Θα μπορούμε να μπούμε με το φοιτητικό ιντερνετ στο healink? Το ρωτάω γιατί χρειάζεται ip πανεπιστημίου. Μερικοί δεν θα το χρησιμοποιούμε μόνο για σερφάρισμα αλλά κ για δουλειά.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tony87
    Koίτα έχω κάνει αίτηση εδώ και μια εβδομάδα από ένα oteshop. Έστειλα όλα τα έγγραφα που ζητουσαν στο site του ΔΙΟΔΟΣ και τα διπλοτσέκαρατο μόνο που κάνουν αυτή την εβδομάδα που έχει μεσολαβήσει στην otenet είναι να μου τηλεφωνούν και να μου λένε πως κάποιο έγγραφο λείπει... ΤΡΙΧΕΣ!!
    Όσο για ενεργοποιήση και ταχύτητες θα σουπω όταν προχωρήσει το πράγμα.
    Πάντως πόλλα τα έντυπα που χρειάζονται για την ενεργοποίηση μιας γραμμής και δεν λέω εγώ σπουδάζω πληροφορική και έχω λόξα με αυτά όπως και οι περισσότεροι στο forum. Πως όμως θα εξαπλωθεί το internet περαιτέρω;;

    Πανεπιστήμιο Πειραιώς
    Χμμμ...Για πες μου ποια έγγραφα έστειλες να ξέρω κι εγώ...Ξέρω βέβαια,απλά θέλω να βεβαιωθώ ότι έχω συγκεντρώσει όλα τα έγγραφα σωστά.ΟΚ?Επίσης κάθε περίπτωση διαφέρει έτσι???Άλλοι περιμένουν δυο μήνες μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή τους,ενώ άλλοι σε μια βδομαδούλα είναι έτοιμοι...Πρέπει να είσαι και τυχερός βλέπεις...
    Βέβαια συμφώνω ότι πολύ γραφειοκρατία για μια γραμμή ADSL... Και σίγουρα κάποιος που δεν είναι καλός γνώστης πληροφορικής χάθηκε αν μπλέξει με τέτοιες ιστορίες...Τέλος πάντων...

  13. #13
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    Θα μπορούμε να μπούμε με το φοιτητικό ιντερνετ στο healink? Το ρωτάω γιατί χρειάζεται ip πανεπιστημίου. Μερικοί δεν θα το χρησιμοποιούμε μόνο για σερφάρισμα αλλά κ για δουλειά.
    Τι είναι αυτό το healink??Πρώτη φορά το ακούω...Για ρίξε μια ενημέρωση,γιατί εγώ πηγαίνω πολύ συχνά στο πανεπιστήμιο και με ενδιαφέρει...

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspirin
    Θα μπορούμε να μπούμε με το φοιτητικό ιντερνετ στο healink? Το ρωτάω γιατί χρειάζεται ip πανεπιστημίου. Μερικοί δεν θα το χρησιμοποιούμε μόνο για σερφάρισμα αλλά κ για δουλειά.
    Λογίκα ναι, αφου θα πέρνεις Internet και ip μέσω του ΕΔΕΤ

  15. #15
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Λογίκα ναι, αφου θα πέρνεις Internet και ip μέσω του ΕΔΕΤ
    Έχμμμ...Μήπως μπορώ να μάθω κι εγώ δυο πράγματα για το περίφημο healink???

Σελ. 1 από 85 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φοιτητικό πακέτο
    Από kantze στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-08, 16:41
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 23:02
  3. Σχετικά με το φοιτητικό πακέτο
    Από ysand στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 18:20
  4. adsl hol 768 φοιτητικό πακέτο
    Από el7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας