Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    12-08-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Καλησπέρα..Έχω μια κάρτα της Πειραιώς και έβαλα στο account του VB τα 10 ευρώ μέσω paypal..1)Πώς μπορώ να βάλω και για φίλους μου 10ευρα μέσω paypal?..Το VB δεν δέχεται λέει απο έναν PayPalίτη σε πολλούς VB..Δοκίμασα και με πληρωμή κατευθείαν απο VisaElectron αλλά δεν τα δέχθηκε...Μήπως επειδή είχε δεσμευμένα τα χρήματα απο τις αποτιχημένες προσπάθειες που έκανα απο paypal?..Και άντε το VB αρνήθηκε την πληρωμή (paypal) .. 2)Τα χρήματά μου μέχρι πότε θα είναι δεσμευμένα στην τράπεζα???

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Να μην βάλεις για φίλους, γιατί τα στοιχεία της κάρτας περνάνε στον λογαριασμό (εκτός αν ειναι πραγματικά φιλοι)

    Πάντως με κάρτα της alpha εχω δοκιμάσει και έχω βάλει και σε δευτερό λογαριασμό χρήματα,

    ίσως να έχει να κάνει με το address που έχουν δηλώσει οι φίλοι σου

  3. #3
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Τα χρήματά σου δεν είναι δεσμευμένα. Μάλλον το vb δεν δέχεται την κάρτα σου. Το έχω δει και σε άλλες σελίδες που λένε ότι δέχονται Visa να μη δέχονται Visa Electron.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    πολλες visa electron ειναι μονο για αγορες εσωτερικου, τσεκαρε το

  5. #5
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Βαλε και στους φιλους σου μεσω paypal. Θα κανεις login στο λογαριασμο τους, θα πας πληρωμη με paypal και θα κανεις τη πληρωμη. Δεν ξερω αν δεχεται το voipbuster πολλες πληρωμες απο το ιδιο paypal λογαριασμο αλλα δοκιμασε το δεν εχεις κατι να χασεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-08-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Δοκίμασα nrg_polini και μου τα δέσμευσε η τράπεζα και το paypal μου τα έκανε refunded..Για να αποφύγουμε το μπέρδεμα η κατάσταση έχει ώς εξής : Άνοιξα και πήρα λογαριασμό και webbanking στην Πειραιώς...Κατέθεσα 50 ευρώ μέσα και άνοιξα λογαριασμό στο PayPal..Έγινα verified στο paypal και μου αφαίρεσε το 1,5 ευρώ απο τα 50..Μέχρι εδώ όλα καλά...Ανοίγω προσωπικό λογαριασμό στο voipbuster και μου βάζω 11.90 ευρώ..Αφαιρούνται κανονικά απο την κάρτα μου και απο τα 50 μου μένουν τελικά 36,90 ευρώ..Απο εδώ και πέρα αρχίζουν τα μπερδέματα..Δοκιμάζω να στείλω (μέσω logging σε voibuster account φίλου μου) άλλα 11,90 απο paypal...Δεσμεύει η τράπεζα τα 11.90 και μου προσθέτει κανονικά στο VB τα 10 ευρώ..To paypal γράφει κανονικά completed...Ωραία λέω..Άντε να βάλω σε έναν ακόμα VB..Ακολουθώ την ίδια διαδικασία (σε άλλο VB account) και μου έρχεται έαν email απο VB οτι δεν δέχονται χρήματα απο τον ίδιο λογαριασμό paypal σε πάνω απο έναν λογαριασμούς VB..Παράλληλα σκάει email απο paypal που μιλάει για refunded..Όλα αυτά 13/4 ..Ξαναδοκιμάζω το ίδιο και μου ξαναδεσμεύει η τράπεζα χρήματα και ξανά τα ίδια email..Αποτέλεσμα : αυτή τη στιγμή η τράπεζα απο 50 που είχα βάλει, πλήρωσα 2 λογαριασμους VB (κανονικότατα έχουνε μπεί απο 10 και στους 2)και μου έχει διαθέσημο 1,10 και δεσμευμένο 36,90..Δοκιμάζω να κάνω πληρωμή μέσω ElectonVisa απο VB κατευθείαν και δεν μου το δέχεται...Τι γίνεται τώρα??? (στην πληρωμή κατευθείαν με Electron μου ζήτησε το VB να δώσω αριθμό κάρτας, κατόχου,3ψήφιο νούμερο και ημ. λήξης..Υπάρχει περίπτωση να γίνει μελλοντικά καμιά στραβή??)..Συγνώμη εαν σας κούρασα αλλά καθότι νέος στο άθλημα καταλαβένετε την αγωνία μου..Εγώ το μόνο που θέλω να κάνω είναι να μπορώ να βάζω χρήματα σε πάνω απο έναν λογαρισαμούς VB..

Παρόμοια Θέματα

  1. rapidshare premium με visa electron
    Από x69pr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-07, 02:02
  2. Play.com visa electron
    Από astral στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-07, 14:45
  3. ΠΡΟΣΟΧΗ - Γιά κατόχους VISA - VISA Electron
    Από blend στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-06, 14:08
  4. Visa Electron H.O.L, I-Call και λοιποί.
    Από ogenikos στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-06, 18:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας