Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 63
  1. #1
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Καλησπέρα παιδιά.. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου κανένα γκουρού του στοιχήματος, είχα ασχοληθεί πάρα πολύ λίγο αρκετά παλιά, το'χα παρατήσει. Προσφάτως το άρχισα εντελώς στην τυχη (για την ακρίβεια γράφτηκα σε μια εταιρία γιατί απο site με πρόγραμμα p2ptv έλεγε ότι έδειχνε ζωντανά αγώνες ελληνικής Α1, χωρίς να διευκρινίζει εκείνη τη στιγμή πως αυτό δεν δουλεύει σε Ελλάδα και Κύπρο) και παίζω στο πολύ χαλαρό.

    Το θέμα είναι πως επειδή όπως είπα γράφτηκα εντελώς από σπόντα και βιαστικά (μην χάσω το ματς τρομάρα μου), δεν το είχα ψάξει και πολύ, και γράφτηκα στην Bwin. Λεφτά βάζω με χρεωστική Πειραιώς (αυτήν που τραβάω και λεφτά από το ΑΤΜ). Στην οποία κάρτα πάντα έχω ελάχιστα χρήματα, ίσα ίσα για να παίζω κάτι ψιλά. Και σε μια τυχαία συζήτηση με φίλο που παίζει στην Sportingbet μπήκαμε και συγκρίναμε αποδόσεις, είδα πως σε συγκεκριμένα ματς που τσεκάραμε είχε καλύτερες αποδόσεις από την bwin.

    Οπότε σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ άτομα που το έχουν ψάξει περισσότερο για ποια εταιρία θα μου προτείνατε από προσωπική εμπειρία (αν όχι την Bwin). Κριτήριο τόσο οι αποδόσεις (και αν ισχύει αυτό γενικά ή από αγώνα σε αγώνα παίζει να υπερτερεί κάποια εταιρία έναντι κάποιας άλλης, sportingbet είδα λέει πάντως) όσο και πόσο εύκολα/γρήγορα μπορώ να ΠΑΡΩ χρήματα από το account (γιατί ως γνωστόν το να βάλεις είναι το πιο εύκολο )

    Ευχαριστώ..

    ΥΓ: Είδα στην sportingbet που λέει ότι σου δίνει bonus 100% στην πρώτη κατάθεση (μέχρι 40 ευρώ)..
    ΟΜΩΣ στους όρους λέει:
    "Πρέπει να στοιχηματίσετε ολόκληρο το ποσό της κατάθεσης και το μπόνους ως αποτέλεσμα αυτής της προσφοράς πέντε φορές (x40 στο Καζίνο και x20 στο Gamesroom). Δηλαδή ποσό κατάθεσης και μπόνους πρέπει να στοιχηματιστούν x5. Αν κάνετε μια ανάληψη πριν ολοκληρωθούν αυτοί οι όροι θα χάσετε οποιαδήποτε μπόνους έχουν απονεμηθεί. Μπορείτε όμως να κάνετε ανάληψη κερδών μόλις η κατάθεση συν το μπόνους έχουν στοιχηματιστεί πέντε φορές στο αθλητικό κουπόνι σε αγώνες που έχουν απόδοση μεγαλύτερη από 1,50."

    Εννοεί σε ΕΝΑ στοίχημα να ποντάρω όλο το ποσό; Δηλαδή πχ αν βάλω 20 ευρώ (και γίνουν 40), θα πρέπει σε ΕΝΑ στοίχημα (με αποδόσεις άνω του 1,50) να ποντάρω και τα 40 ευρώ; Και αυτό να γίνει 5 φορές; Πες ότι κερδίζω στην πρώτη και έχω τώρα πια κεφάλαιο πχ 100. Πρέπει να παίξω και τα 100; ή πάλι 40; Το'χει κάνει κανείς;
    Αν ΔΕΝ το κάνω, και παίζω κανονικά έξω από αυτόν τον κανόνα, δηλαδή βάλω τη μια 25 ευρώ σε αγώνα 1,30 (δηλαδή χρησιμοποιήσω και 5 ευρώ της "προσφοράς") τι γίνεται να πάω να κάνω ανάληψη; Χάνω μόνο τα 20 εξτρά της προσφοράς; Ή και ό,τι κέρδος έχει προκύψει από αυτά;

  2. #2
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Προσωπικά σου προτείνω την bet365,καλλίτερες αποδόσεις και πληθώρα στοιχημάτων.Μακριά από bwin,με sportingbet δεν έχω ασχοληθεί αλλα δεν ακούγονται και τα καλλίτερα.Η bet 365 δίνει bonus 100% της πρώτης κατάθεσης μέχρι και 100 euro,το οποιο θα προσθέσουν στον λογαριασμό σου μόλις στοιχηματίσεις το ποσο της αρχικής κατάθεσης,για να κανεις ανάληψη όμως χωρίς να χάσεις το bonus πρέπει να στοιχηματίσει συνολικά το αρχικό ποσο κατάθεσης + το bonus x 3..πχ αν βάλεις 100 euro πρέπει να ποντάρεις συνολικά σε αθλητικά στοιχήματα και μονο 600 euro..

    http://www.bet365.com/extra/el/promo...account-offer/

    Με ανάληψη δεν αντιμετώπισα ποτε κάποιο πρόβλημα ενώ κατά καιρούς δίνουν διαφορα μικρά bonus των 10 euro αν είσαι καλός πελάτης επίσης αν συστήσεις κάποιον φίλο σου τόσο αυτός όσο και εσύ παίρνετε 25 euro bonus υπό κάποιες προϋποθέσεις..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NARCOSYNTHESIS : 03-03-10 στις 15:46.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Προσωπικα χρησιμοποιω bwin εδω και 4 χρονια. Πολυ καλες αποδοσεις, πλεον εχει παρα πολλα στοιχηματα με ζωντανο βιντεο, αμεση καταθεση και πληρωμη το πολυ σε 3 ημερες. Απο τις καλυτερες κατα τη γνωμη μου.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NARCOSYNTHESIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά σου προτείνω την bet365,καλλίτερες αποδόσεις και πληθώρα στοιχημάτων.Μακριά από bwin,με sportingbet δεν έχω ασχοληθεί αλλα δεν ακούγονται και τα καλλίτερα.Η bet 365 δίνει bonus 100% της πρώτης κατάθεσης μέχρι και 100 euro,το οποιο θα προσθέσουν στον λογαριασμό σου μόλις στοιχηματίσεις το ποσο της αρχικής κατάθεσης,για να κανεις ανάληψη όμως χωρίς να χάσεις το bonus πρέπει να στοιχηματίσει συνολικά το αρχικό ποσο κατάθεσης + το bonus x 3..πχ αν βάλεις 100 euro πρέπει να ποντάρεις συνολικά σε αθλητικά στοιχήματα και μονο 600 euro..

    http://www.bet365.com/extra/el/promo...account-offer/
    Την χρησιμοποιείς προσωπικά την bet365; Αυτό το ποσό πρέπει να έχεις στοιχηματίσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ανεξάρτητα αν στην πορεία έχεις κερδίσει/χάσει στα ενδιάμεσα στοιχήματα, έτσι;

    Για την bwin τώρα διαπίστωσα ότι χρεώνει 2% στις καταθέσεις. Εννοώ πως νόμιζα ότι όλες έτσι είναι, αλλά η sportingbet βλέπω δεν έχει κάτι τέτοιο..

    Όσο για την sportingbet, τι ακριβώς έχεις ακούσει; Γιατί αυτός ο φίλος μου που παίζει εδώ και αρκετό καιρό δεν μου ανέφερε τίποτα παράπονα. Μέχρι και 1200 ευρώ ΑΝΑΛΗΨΗ που έκανε (σε 2 δόσεις) ήταν σε 3-4 μέρες στα χέρια του.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    1)Ναι στην bet365 παίζω

    2) Συνολικά ο τζίρος που έχεις κάνει ανεξάρτητα αν χάσεις/κερδίσεις.
    3)Η bet 365 δεν χρεώνει τίποτα όταν κανεις κατάθεση

    Σε διαφορα στοιχηματικα forum έχω πετύχει πόλους να κάνουν παράπονα για μη πληρωμή στοιχημάτων από την sporting bet...Τώρα τι να σου πω,απλώς το αναφέρω.Το καλλυτερο είναι να το ψάξεις λίγο μονος σου και να δεις τι σε συμφέρει

  6. #6
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Αχά.. Κατάλαβα..

    Πάντως τώρα που έκατσα και σύγκρινα τις αποδόσεις στα ματς της superleague του σαββατοκύριακου ανάμεσα σε bet365, bwin και SportingBet είδα ότι οι διαφορές ποικίλουν. Μάλιστα σαν γενικό συμπέρασμα βγήκε πως είναι πάνω-κάτω ισοδύναμες. Άλλη δίνει περισσότερο σε άλλο σημείο, άλλες σε άλλο κλπ..

  7. #7
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στη Eurobet παίζω από το 1997-8 και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    Τώρα οι αποδόσεις πάνω κάτω ίδιες είναι σε όλους απ΄ ότι έχω δει. Κάποιο που είναι εδώ 1,5 θα είναι αλλού 1,6 και το 1,6 εδώ θα είναι αλλού 1,5 οπότε κατά μέσο όρο μια η άλλη είναι.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  8. #8
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Αυτό που λές το διαπίστωσα κι εγώ τώρα.. Απλά για κάποιον που παίζει μονά αποδεκτά τότε τον συμφέρει να έχει πολλά accounts και να χτυπάει εκεί που το δίνει περισσότερο. Άρα μάλλον κύριος παράγοντας είναι η αξιοπιστία (και μιλάω για ΣΟΒΑΡΑ παραμπτώματα, όχι να αργεί να πληρώσει 2-3 μέρες)

    EDIT: Όπως επίσης και "κρυφές" χρεώσεις όπως το 2% κόστος κατάθεσης που έχει η bwin αλλά όχι η sportingbet για παράδειγμα..

  9. #9
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Ναι το σωστό είναι να έχεις πολλά accounts και να χτυπάς το σημείο που βλέπεις εκεί που στο δίνουν στην καλλυτερη τιμή αλλα αυτό προϋποθέτει να έχεις και μεγάλο κεφαλαιο...Στην bwin νομίζω αν κανεις κατάθεση μέσω paysafe card δεν σε χρεώνει 2%

  10. #10
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Εγώ μέσω χρεωστικής έβαζα χρήματα, Πειραιώς. Visa electron.. 2% χρέωση κανονικά...

  11. #11
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μέσω χρεωστικής έβαζα χρήματα, Πειραιώς. Visa electron.. 2% χρέωση κανονικά...
    http://www.paysafecard.com/gr/?s_kwc...|S||3985341232

  12. #12
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Καλημέρα,

    Ξεκίνησα πριν λίγες εβδομάδες στη betoto(είναι θυγατρική της bwin).Από τις πιο γνωστές στην Ελλάδα.
    Αυτό που δεν ξέρω καθόλου είναι η αξιοπιστία των εταιριών,όταν έρχεται η ώρα της ανάληψης.Έχω ακούσει ότι κάνουν τρομερά και φοβερά για να σου βάλουν τρικλοποδιές,όπως τους στέλνεις με mail φωτοτυπία ταυτότητας και σου λένε δεν ήρθε καλά,ξαναστείλτη,καθυστερούν τις πληρωμές και όλα αυτά με στόχο να παίξεις από τα κερδισμένα.
    Επίσης τώρα που έφτασε η ώρα της ανάληψης,με αποσχολεί το πρόβλημα των προσωπικών δεδομένων.Πόσο επικίνδυνο μπορεί να είναι οι στοιχηματικές εταιρίες να έχουν ταυτότητες και αριθμούς καρτών;Διάβασα για το neteller(ηλεκτρονικό πορτοφόλι),το έχει δοκιμάσει κανείς;Αν ναι,ποιές οι εντυπώσεις σας;
    Να πω επίσης ότι με visa electron δε μου χρεώθηκε η κατάθεση.Η ανάληψη απ οσο ξέρω έχει 2%.

  13. #13
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Larry71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Ξεκίνησα πριν λίγες εβδομάδες στη betoto(είναι θυγατρική της bwin).Από τις πιο γνωστές στην Ελλάδα.
    Αυτό που δεν ξέρω καθόλου είναι η αξιοπιστία των εταιριών,όταν έρχεται η ώρα της ανάληψης.Έχω ακούσει ότι κάνουν τρομερά και φοβερά για να σου βάλουν τρικλοποδιές,όπως τους στέλνεις με mail φωτοτυπία ταυτότητας και σου λένε δεν ήρθε καλά,ξαναστείλτη,καθυστερούν τις πληρωμές και όλα αυτά με στόχο να παίξεις από τα κερδισμένα.
    Επίσης τώρα που έφτασε η ώρα της ανάληψης,με αποσχολεί το πρόβλημα των προσωπικών δεδομένων.Πόσο επικίνδυνο μπορεί να είναι οι στοιχηματικές εταιρίες να έχουν ταυτότητες και αριθμούς καρτών;Διάβασα για το neteller(ηλεκτρονικό πορτοφόλι),το έχει δοκιμάσει κανείς;Αν ναι,ποιές οι εντυπώσεις σας;
    Να πω επίσης ότι με visa electron δε μου χρεώθηκε η κατάθεση.Η ανάληψη απ οσο ξέρω έχει 2%.
    Μήπως εννοείς το αντίστροφο; Γιατί στην bwin τουλάχιστο έτσι (λέει ότι) ισχύει..

  14. #14
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως εννοείς το αντίστροφο; Γιατί στην bwin τουλάχιστο έτσι (λέει ότι) ισχύει..
    Όχι δε μου χρεώθηκε...μιλάω για τα χρήματα που κατάθεσα στη Betoto.Και λογικό να μη χρεώνεσαι,είναι ένα κίνητρο.
    Αντίθετα χρεώνεσαι στην ανάληψη.Και έχουν την 1η ανάληψη του κάθε μήνα δωρεάν.Οπότε μπορείς 1 φορά το μήνα να κάνεις ανάληψη χωρίς να χρεωθείς.

  15. #15
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Larry71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δε μου χρεώθηκε...μιλάω για τα χρήματα που κατάθεσα στη Betoto.Και λογικό να μη χρεώνεσαι,είναι ένα κίνητρο.
    Αντίθετα χρεώνεσαι στην ανάληψη.Και έχουν την 1η ανάληψη του κάθε μήνα δωρεάν.Οπότε μπορείς 1 φορά το μήνα να κάνεις ανάληψη χωρίς να χρεωθείς.
    Ε ντάξει.. Αν κάθε μήνα έχεις λεφτά και για να βγάλεις, καλά θα είσαι...

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποια εταιρία προτιμάτε για πληκτρολόγια;
    Από Giorgos1996 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 134
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-09, 15:16
  2. Ποιά εταιρία προτιμάτε για αγορά motherboard ?
    Από ultraxmode στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 163
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-09, 09:57
  3. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-07, 14:39
  4. Ποια εταιρία θα πάρει την άδεια για WiMax?
    Από chatasos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-06, 21:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας