Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Είστε υπερ της πλήρης αποποινικοποίησης των ναρκωτικώ

Ψήφισαν
196. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πλήρης αποποινικοποίηση - έλεγχος με άλλα μέσα

    45 22,96%
  • Όχι, θα ήμουν υπέρ μόνο μιας αποποινικοποίσης των "ελαφρών ναρκωτικών"

    84 42,86%
  • Όχι, είμαι αντίθετος / θα πρέπει να αυξηθούν τα μέτρα καταστολής

    67 34,18%
Σελ. 10 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 350
  1. #136
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Εμένα δεν μου έκανε όρεξη να δοκιμάσω ούτε τσιγάρο... γιατί να δοκιμάσω κάτι άλλο; Η λογική του ότι η απαγόρευση λειτουργεί σαν πρόσκληση είναι τελείως λάθος. Αν δεν θες να κάνεις ναρκωτικά δεν θα κάνεις. Αν δεν θες να καπνίσεις δεν θα καπνίσεις... αν δεν θες adsl (σκληρό ναρκωτικό!!!) δεν θα πάρεις....

  2. #137
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Εμένα δεν μου έκανε όρεξη να δοκιμάσω ούτε τσιγάρο... γιατί να δοκιμάσω κάτι άλλο; Η λογική του ότι η απαγόρευση λειτουργεί σαν πρόσκληση είναι τελείως λάθος. Αν δεν θες να κάνεις ναρκωτικά δεν θα κάνεις. Αν δεν θες να καπνίσεις δεν θα καπνίσεις... αν δεν θες adsl (σκληρό ναρκωτικό!!!) δεν θα πάρεις....
    Δεν υποστήριξα εγώ οτι η απαγόρευση λειτουργεί σαν προκληση.

    Το θέμα με την απογόρευση είναι οτι αυξάνει την αξία της σκόνης.
    Σε τι προβλήματα οδηγεί η υψηλή αξία τους? δεν θα κάτσω να τα αριθμήσω, δεν πιστεύω να χρειαζεται κανένας βοήθεια

  3. #138
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WandereR
    Δεν υποστήριξα εγώ οτι η απαγόρευση λειτουργεί σαν προκληση.

    Το θέμα με την απογόρευση είναι οτι αυξάνει την αξία της σκόνης.
    Σε τι προβλήματα οδηγεί η υψηλή αξία τους? δεν θα κάτσω να τα αριθμήσω, δεν πιστεύω να χρειαζεται κανένας βοήθεια
    Θες να πεις ότι το πρόβλημα είναι ότι οι λίγοι που δεν θα μείνουν μακριά ακόμα και με μεγάλο κόστος γίνονται εγκληματίες; Μα τα μαλακά ναρκωτικά δεν είναι τα ακριβά. Ακριβά είναι τα σκληρά και οι χρήστες τους είναι λίγοι. Οπότε το ένα (η αποποινικοποίηση) δεν έχει σχέση με το άλλο (εγκληματικότητα). Αυτό που θα γίνει είναι ότι η εμπορία ναρκωτικών θα πάψει να είναι έγκλημα, θα φορολογείται (μην ακούς Αλογοσκούφη) και θα αυξηθούν οι χρήστες και μαλακών και σκληρών ναρκωτικών.

  4. #139
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585

    Για οσους θελουν προσβαση σε ολα τα στοιχεια με σκοπο να παρουν οι ιδιοι τις αποφασεις τους με πληρη ενημερωση υπαρχει αυτο το site:

    http://www.urban75.com/Drugs/index.html

  5. #140
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WandereR
    Ειιι πρόσεξε λίγο!!Και γω το καλό των παιδιών μου θέλω.
    Με συγχωρεις ρε συ WandereR εαν σε προσβαλα. Δεν αμφιβαλω οτι και εσυ θες το καλο τους , αλλα δι@ολε βλεπω κατι γνωμες εδω μεσα και μου σηκωνεται η τριχα καγκελο.

    Ακου εκει λεει παν μετρον αριστον. Ακου εκει να λενε οτι ας γινει αρχη με το χασις για να προχωρησουμε μετα και στα αλλα ή οτι "εε νταξει μωρε δεν κανει και τοσο κακο το μαυρο"
    Ημαρτον δηλαδη, ημαρτον.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  6. #141
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ΟΧΙ σε όλα τα ναρκωτικά, σκληρά και μαλακά! Και ναι, αυτό συμπεριλαμβάνει και τα τσιγάρα.
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  7. #142
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Εμένα δεν μου έκανε όρεξη να δοκιμάσω ούτε τσιγάρο... γιατί να δοκιμάσω κάτι άλλο; Η λογική του ότι η απαγόρευση λειτουργεί σαν πρόσκληση είναι τελείως λάθος. Αν δεν θες να κάνεις ναρκωτικά δεν θα κάνεις. Αν δεν θες να καπνίσεις δεν θα καπνίσεις... αν δεν θες adsl (σκληρό ναρκωτικό!!!) δεν θα πάρεις....
    Κανεις μεγαλο λαθος να μας κατηγορεις ολους συλληβδην. Εγω δεν ημουν χρηστης
    ο γιος μου με παρεσυρε, που ηταν ωρες στο ιντερνετ και πληρωναμε τα μαλλιοκεφαλα μας
    στον ΕΠΑΚ. Τωρα ομως που αυτος "λειπει ταξιδι για δουλειες" εθιστηκα και εγω
    ιδιως με κατι κακες παρεες σαν εσας, και δεν μπορω να ξεκολλησω.
    Μεχρι και φαγητο εχω καψει, απαντωντας σε θεματα.
    Οχι δεν ειμαι εκτος θεματος, απλα κανω μια παραβολη για οσους δεν καταλαβαν...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hengeo
    ΟΧΙ σε όλα τα ναρκωτικά, σκληρά και μαλακά! Και ναι, αυτό συμπεριλαμβάνει και τα τσιγάρα.
    ΝΑΙ ΝΑΙ συμφωνω οσοι μπεκροπινουν, τζογαρουν ασυστολα και καπνιζουν, ολοι στη φυλακη τωρα!!!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #143
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Θες να πεις ότι το πρόβλημα είναι ότι οι λίγοι που δεν θα μείνουν μακριά ακόμα και με μεγάλο κόστος γίνονται εγκληματίες; Μα τα μαλακά ναρκωτικά δεν είναι τα ακριβά. Ακριβά είναι τα σκληρά και οι χρήστες τους είναι λίγοι. Οπότε το ένα (η αποποινικοποίηση) δεν έχει σχέση με το άλλο (εγκληματικότητα). Αυτό που θα γίνει είναι ότι η εμπορία ναρκωτικών θα πάψει να είναι έγκλημα, θα φορολογείται (μην ακούς Αλογοσκούφη) και θα αυξηθούν οι χρήστες και μαλακών και σκληρών ναρκωτικών.
    .

    Kανεις λαθος, ή Ηρωϊνη ειναι το φθηνοτερο ναρκωτικο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer
    Με συγχωρεις ρε συ WandereR εαν σε προσβαλα. Δεν αμφιβαλω οτι και εσυ θες το καλο τους , αλλα δι@ολε βλεπω κατι γνωμες εδω μεσα και μου σηκωνεται η τριχα καγκελο.

    Ακου εκει λεει παν μετρον αριστον. Ακου εκει να λενε οτι ας γινει αρχη με το χασις για να προχωρησουμε μετα και στα αλλα ή οτι "εε νταξει μωρε δεν κανει και τοσο κακο το μαυρο"
    Ημαρτον δηλαδη, ημαρτον.
    Η χρηση Χασις δεν εχει αρνητικες συνεπειες στην υγεια, αρνητικες συνεπειες μπορει να υπαρζουν αν στα τσιγαρα χασις βαζουμε και καπνο οπως κανουν οι περισοτεροι, αν καπνιζουμε σκετα τσιγαρα χασις δεν υπαρχει κανεννα προβλημα στην υγεια μας

  9. #144
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Το μεγαλυτερο προβλημα με τα ναρξωτικα ειναι η ελλιπης ενημερωση, δεν μπορουμε να λεμε ψεματα στα παιδια για τα ναρκωτικα. Το μοναδικο ναρκωτικο που σκοτωνει ειναι η Ηρωϊνη και αυτο πρεπει να πουμε στα παιδια μας, για να το συνηδειτοποιησουν.

    Ολα αυτα τα δυστιχησμενα παιδακια που κατεληξαν στην Ηρωϊνη ειναι παιδια στα οποια λεγαμε οτι (ολα) τα Ναρκωτικα σκοτωνουν , καποια στιγμη αυτα τα παιδακια δοκιμασαςν Χασις και ειδαν οτι δεν πεθαναν, μετα δοκιμασαν Κοκαϊνη και ειδαν οτι επισης δεν πεθαναν, καποια στιγμη ο Εμπορος (τον οποιο γνωρισαν γιατι τα ελαφρα ναρκωτικα ειναι παρανομα και δεν θα γνωριζαν ποτε αν μπορουσαν να παρουν χασις απο ενα Cofee Shop) τους ειπε :

    "Σημερα δεν εχω χασις, αλλα εχω αυτο αν θες να παρεις"
    "Τι ειναι"
    "Ηρωϊνη, παρε ειναι και φτηνο"

    και το παιδακι πηρε, γιατι ενω οι γονεις του ειχαν πει οτι τα Ναρκωτικα (ολα) σκοτωνουν η εμπειρια του με τα ελαφρα ναρκωτικα του ελεγε οτι η γονεις του λενε μπουρδες, και γιατι κανεις δεν του ειπε οτι δεν πρεπει ποτε να παρει Ηρωινη

    Εναλακτικα μπορει αυτο το παιδακι να βρεθηκε στη φυλακη γιατι το πιασαν με 10 gr Χασις, και εκει μες στην απελπισια του να επεσε στην Ηρωινη.

    Πρεπει να πουμε την αληθεια στα παιδια μας οτι ναι μεν δεν σκοτωνουν ουτε κανουν σοβαρο κακο στην Υγεια τα ναρκωτικα αλλα μπορει να σε οδηγησουν στην απαθεια και να σε κανουν να μην ενδιαφερεσαι για τις σπουδες σου και την δουλεια σου αλλα να προτιμας να εισαι την μιση μερα μαστουρωμενος και την αλλη μιση να κοιμασαι.

  10. #145
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.239
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Η χρηση Χασις δεν εχει αρνητικες συνεπειες στην υγεια, αρνητικες συνεπειες μπορει να υπαρζουν αν στα τσιγαρα χασις βαζουμε και καπνο οπως κανουν οι περισοτεροι, αν καπνιζουμε σκετα τσιγαρα χασις δεν υπαρχει κανεννα προβλημα στην υγεια μας
    Γεγονός. Οπως γεγονός ειναι οτι ακριβώς αυτό εκμεταλλεύονται σε αρκετές περιπτώσεις αρκετά κυκλώματα που στην αρχή σου πασάρουν το αθώο χασισάκι το οποίο δεν σε πειράζει και μετά σου λένε (μετά χ μήνες) "ε πάρε και αυτό" και σου δινουν κάτι άλλο, πιο σκληρό, και πιο σκληρό, και μεχρι να καταλάβεις τι σε χτύπησε, εχεις γίνει δικός τους.

    Και το cashflow τρέχει (τι να γίνει το χρειάζεσαι το μαμημένο πλέον, για αυτό δουλεύεις πλέον), και ο εθισμός υπάρχει πλέον, και κάποια στιγμή -ισως- αναρωτηθείς, "μα εγώ χασισάκι καπνιζα!".


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #146
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    το χασις δεν προκαλει σωματικο εθισμο μονο ψυχολογικο

  12. #147
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.239
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef
    Το μεγαλυτερο προβλημα με τα ναρξωτικα ειναι η ελλιπης ενημερωση, δεν μπορουμε να λεμε ψεματα στα παιδια για τα ναρκωτικα. Το μοναδικο ναρκωτικο που σκοτωνει ειναι η Ηρωϊνη και αυτο πρεπει να πουμε στα παιδια μας, για να το συνηδειτοποιησουν.

    Ολα αυτα τα δυστιχησμενα παιδακια που κατεληξαν στην Ηρωϊνη ειναι παιδια στα οποια λεγαμε οτι (ολα) τα Ναρκωτικα σκοτωνουν , καποια στιγμη αυτα τα παιδακια δοκιμασαςν Χασις και ειδαν οτι δεν πεθαναν, μετα δοκιμασαν Κοκαϊνη και ειδαν οτι επισης δεν πεθαναν, καποια στιγμη ο Εμπορος (τον οποιο γνωρισαν γιατι τα ελαφρα ναρκωτικα ειναι παρανομα και δεν θα γνωριζαν ποτε αν μπορουσαν να παρουν χασις απο ενα Cofee Shop) τους ειπε :

    "Σημερα δεν εχω χασις, αλλα εχω αυτο αν θες να παρεις"
    "Τι ειναι"
    "Ηρωϊνη, παρε ειναι και φτηνο"

    και το παιδακι πηρε, γιατι ενω οι γονεις του ειχαν πει οτι τα Ναρκωτικα (ολα) σκοτωνουν η εμπειρια του με τα ελαφρα ναρκωτικα του ελεγε οτι η γονεις του λενε μπουρδες, και γιατι κανεις δεν του ειπε οτι δεν πρεπει ποτε να παρει Ηρωινη

    Εναλακτικα μπορει αυτο το παιδακι να βρεθηκε στη φυλακη γιατι το πιασαν με 10 gr Χασις, και εκει μες στην απελπισια του να επεσε στην Ηρωινη.

    Πρεπει να πουμε την αληθεια στα παιδια μας οτι ναι μεν δεν σκοτωνουν ουτε κανουν σοβαρο κακο στην Υγεια τα ναρκωτικα αλλα μπορει να σε οδηγησουν στην απαθεια και να σε κανουν να μην ενδιαφερεσαι για τις σπουδες σου και την δουλεια σου αλλα να προτιμας να εισαι την μιση μερα μαστουρωμενος και την αλλη μιση να κοιμασαι.
    http://www.guardian.co.uk/drugs/Stor...650388,00.html

    But the arrival of cocaine as the "stimulant drug of choice" for many young Europeans is bringing in its wake a growing death toll and health problems as it spreads from middle class dinner tables to the backstreets of council estates.
    In Britain the latest figures show that drug deaths involving cocaine have risen from 85 in 2000 to 171 in 2003.
    The EU's experts believe that these figures underestimate the situation as there is a serious under-reporting of cocaine-related deaths with the drug playing "a determining role" in around 10% of all drug deaths. Mixing cocaine with alcohol leads to a sharp increase in its toxicity.
    H κοκα δεν σκοτώνει;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #148
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585

    Oχι, καταστρεφει την ρινικη οδο, επισης επειδη μειωνει την ορεξη μπορει να σε αδυνατισει, η μακροχρονια χρηση μπορει να προκαλεσει ελαφρα καταθλιψη. Ουτε ακομα και σε αναμιξη με αλκοολ δεν σκοτωνει.

    Σκοτωνει μονο σε υπερβολικη δοση.





  14. #149
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.239
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef

    Oχι, καταστρεφει την ρινικη οδο, επισης επειδη μειωνει την ορεξη μπορει να σε αδυνατισει, η μακροχρονια χρηση μπορει να προκαλεσει ελαφρα καταθλιψη. Ουτε ακομα και σε αναμιξη με αλκοολ δεν σκοτωνει.

    Σκοτωνει μονο σε υπερβολικη δοση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από post 105
    Cocaine is a strong central nervous system stimulant that interferes with the reabsorption process of dopamine, a chemical messenger associated with pleasure and movement. Dopamine is released as part of the brain’s reward system and is involved in the high that characterizes cocaine consumption. An appreciable tolerance to the high may be developed, and many addicts report that they seek but fail to achieve as much pleasure as they did from their first exposure. Scientific evidence suggests that the powerful neuropsychologic reinforcing property of cocaine is responsible for an individual’s continued use, despite harmful physical and social consequences. When addicted individuals stop using cocaine, they often become depressed, which in turn may lead to further cocaine use to alleviate the depression.(Μηχανισμός εθισμού)

    High doses of cocaine and/or prolonged use can trigger paranoia. Smoking crack cocaine can produce a particularly aggressive paranoid behavior in users. Excessive doses of cocaine may lead to seizures and death from respiratory failure, stroke, cerebral hemorrhage, or heart failure. There is no specific antidote for cocaine overdose.

    When people mix cocaine and alcohol consumption, they are compounding the danger each drug poses and unknowingly forming a complex chemical experiment within their bodies. Researchers have found that the human liver combines cocaine and alcohol and manufactures a third substance, cocaethylene, which intensifies cocaine’s euphoric effects, while possibly increasing the risk of sudden death.

    Σε παραπέμπω στα ποστ που έχω ήδη κάνει *105* στο thread. Μπορεις σε παρακαλώ να μου απαντήσεις σε βάση με τα δεδομένα του posts αυτου;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #150
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis
    Σε παραπέμπω στα ποστ που έχω ήδη κάνει *105* στο thread. Μπορεις σε παρακαλώ να μου απαντήσεις σε βάση με τα δεδομένα του posts αυτου;



    sorry κι ολας για την παρεμβαση...


    νομιζω πως οσα αθλια site και να παρουσιαστουν, δεν μπορουν να πουν (και ποσο μαλλον να μετρησουν) παραπανω απο μια ενδεχομενη προσωπικη εμπειρια.


    οχι.ΔΕΝ δεχομαι πως κατι σε σκοτωνει.

    γιατι με την ιδια λογικη, αν καθεται καποιος και τρωει ολη τη μερα, στο τελος θα πεθανει απο ανακοπη, 6 απανωτα εγκεφαλικα και 8 κυρωσεις υπατος.


    το θεμα ειναι οπως και με το taboo που εχουν πολλοι γονεις με το καπνισμα.
    -"εγω αγορι μου καπνιζω.ναι.ειναι κακο αλλα ΕΣΥ οταν μεγαλωσεις ΔΕΝ θα καπνισεις."

    μπραβο στα ζωα


    αν "κλεισεις" καποιες πορτες στη ζωη σου, ειναι το ιδιο με το να εξαρτασαι απο καποια πραγματα.γιατι μια ζωη θα εχεις στο μυαλο σου πως θα "πρεπει" και πως "θα ειναι σωστο" να τα αποφυγεις.

    ψυχολογικα δεν ειναι το ιδιο?

    και καποιος ειπε για το "στερητικο συνδρομο"...ειπαμε.οχι μεχρι εκει.ο καθενας πρεπει να ξερει ΚΑΙ τα ορια του ΚΑΙ μεχρι που τον παιρνει Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ στη ζωη του.απο το τι θα καπνισει μεχρι ποσο θα πατησει το γκαζι για να μην τουμπαρει το αμαξι(και ο νοων νοειτω).



    οσοι λοιπον ειναι αυτη τη στιγμη στην ομονοια, ειναι γιατι ΑΥΤΟΙ απεκλεισαν το ενδεχομενο να βοηθησουν τον εαυτο τους και απεφυγαν καποια βοηθεια.
    και ειπα πως θεωρω ΑΣΕΒΕΙΑ να κανει κανεις κατι τετοιο, επειδη δε θελει να συνεχισει, ως προς την οικογενεια του και τους φιλους του.(φιλους εννοω οχι τις "κακες" παρεες).



    αυτα για τωρα

    πιστευω να γινομαι αντιληπτος ως προς το τι θελω να πω...

Σελ. 10 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Την γνωμη σας αν σας εχει τυχει
    Από minder στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-08, 21:13
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας