Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Είστε υπερ της πλήρης αποποινικοποίησης των ναρκωτικώ

Ψήφισαν
196. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πλήρης αποποινικοποίηση - έλεγχος με άλλα μέσα

    45 22,96%
  • Όχι, θα ήμουν υπέρ μόνο μιας αποποινικοποίσης των "ελαφρών ναρκωτικών"

    84 42,86%
  • Όχι, είμαι αντίθετος / θα πρέπει να αυξηθούν τα μέτρα καταστολής

    67 34,18%
Σελ. 17 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 712151617181922 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 350
  1. #241
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χασίς: Για μένα ακίνδυνο "ναρκωτικό" αν γίνετε χρήση με σύνεση και ο χρήστης γνωρίζει πολύ καλά τις παρενέργειες και το πως, πότε, που και πόσο μπορεί να κάνει χρήση. Μπορεί να γίνει και εδώ ότι ισχύει και στην Ολλανδία. Μπορεί να επιτραπεί ακόμη και η καλλιέργεια σε σπίτια σε γλάστρες για προσωπική χρήση. Με αυτό τον τρόπο παύει το εμπόριο με το οποίο θυσαυρίζουν κάποιοι και είναι λογικό να σπρώχνουν κόσμο στη χρήση.
    Αν σε βρουν στο δρόμο με περισσότερα από 3-4 τσιγάρα, ή αν σε συλλάβουν να κάνεις εμπόριο η ποινή να είναι ισόβια! Φυσικά να μην επιτρέπετε η χρήση σε ανήλικους!
    Ηρωίνη: Είναι γνωστό ότι προκαλεί εθισμό, οπότε οι χρήστες της μπορούν να χαρακτηριστούν και ασθενείς, οπότε μπορεί να γίνετε σε αυτούς χορήγηση από νοσοκομεία. Κάνεις εξετάσεις, βγάζεις ένα χαρτί ότι είσαι εθισμένος και σου τη χορηγούν σε νοσοκομεία, ή και σε επιλεγμένα φαρμακεία. Είναι γνωστό ότι οι θάνατοι οφοίλοντε κυρίως σε υπερβολική δόση και φυσικά σε νοσήματα που τα προκαλούν μολυσμένες ενέσεις κλπ.
    Με αυτόν τον τρόπο έχεις τον έλεγχο και φυσικά αποτρέπεις το εμπόριο και μειώνεις την εγκληματικότητα, αφού το πρεζόνι δεν έχει κανένα λόγο να κλέψει ή να γίνει βαποράκι για τη δόση του. Εννοείτε ότι θα γίνοντε εξετάσεις και θα μειώνετε σταδιακά η δόση και σε συνδιασμό με φαρμακευτική αγωγή και ψυχολογική υποστήριξη κάποια στιγμή θα υπάρξει απεξάρτηση σε άτομα που είναι πραγματικά ασθενείς.
    Φυσκά η ποινή για εμπόριο να είναι θάνατος με κρεμάλα σε δημόσιο χώρο!
    Κόκα, χάπια κλπ: Πλήρης απογόρευση χρήσης, αφού δεν είναι ναρκωτικά που προκαλούν εθισμό και κανείς χρήστης τους δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ασθενής. Η απαγόρευση πρέπει να υπάρξει γιατί τα ναρκωτικά αυτά είναι το κατώφλι για την ηρωίνη και πέρα από αυτό είναι πολύ επικίνδυνα, ίσως πιο πολύ και από την ηρωίνη, γιατί προκαλούν παραισθήσεις και ο χρήστης τους μπορεί να νομίσει ότι είναι πουλί και να προσπαθήσει να πετάξει από τον έκτο, ή ότι είναι Σουμάχερ και να βγει στο δρόμο.
    Φυσικά και σε αυτή την περίπτωση ποινή θανάτου για εμπόριο με τον ίδιο τρόπο όπως και με την ηρωίνη.
    Θα με πείτε υπερβολικό για τη θανατική ποινή, ναι όντως μπορεί και να υπερβάλω αν και θα ήταν κάτι που πραγματικά θα τους άξιζε, αλλά τουλάχιστον να εφαρμόζοντε οι νόμοι και όχι να βλέπεις τον έμπορο να είναι έξω μετά από 2-3 μήνες όπως γίνετε σήμερα.

  2. #242
    Το avatar του μέλους underachiever
    underachiever Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wizardakis
    παρατραβηγμενη αποψη πιστευω οτι ειναι.
    αισθηση η ψευδαισθηση?

    παραδειγμα :ξερεις φανταζομαι γιατι την ηρωινη την λενε "παραμυθα"?
    ειναι ωραιο ομως το παραμυθι. αλλωστε και η ζωη ενα παραμυθι ειναι...

  3. #243
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Καλά τι ναρκωτικά και βλακείες κοιτάτε εδώ τι εστί πραγματική ηδονή και τα λέμε:
    http://www.youtube.com/watch?v=pFlcqWQVVuU

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Xguru : 01-05-06 στις 14:10.
    I see dead pixels

  4. #244
    Το avatar του μέλους underachiever
    underachiever Guest
    xaxxaaxaxaxaxaxax κορυφαιο

  5. #245
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικαρα!
    Μηνύματα
    567
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    siemens
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xguru
    Κάτσε γιατί με αυτά που διαβάζω ή είμαι πολύ πίσω ή είσαι πολύ προοδευτικό εσύ. Υπάρχει δυνατότητα να παίρνεις ηρωίνη ενδοφλεβίως ή να παίρνεις κόκα και μεσο-μακροχρόνια να είσαι ένας μια χαρά ισορροπημένος άνθρωπος κοινωνικά λειτουργικός; Δε μιλάω για εξαιρέσεις αλλά για το σύνηθες και τον κανόνα γενικά.
    Φιλε μου ξερω ανθρωπο που επινε 35 χρονια σταφ...Το πιστευεις?Πολλα λεφτα ο τυπος,Γερμανια τα εκανε,αγοραζε συγκεκριμενες ποσοτητες,ακριβη ηρωινη και εζησε τοσο πολυ...Πεθανε πριν 3 βδομαδες...Τα λεω αυτα για να αποδειξω σε καποιους οτι αν αρχισεις ηρωινη εχεις ημερομηνια ληξης...
    Notebook HP nx9420

  6. #246
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Μία άλλη παράμετρο των παρενεργειών που δεν σχολιάσαμε είναι το θέμα του χαζέματος. Έχω δεί πολλές φορές απεξαρτημένους ή και ενεργούς χρήστες (νομίζω από ηρωίνη) που μιλάνε σαν καθυστερημένοι. Δηλαδή σαν να σκαλώνουν, σαν να αργούν να πάρουν στροφές.
    Ποιά ναρκωτικά νεκρώνουν τα περισσότερα εγκεφαλικά κύτταρα;
    Είναι μόνο η ηρωίνη ;(νομίζω και σε χασίς το έχω παρατηρήσει αλλά σε ενεργούς χρήστες, το μετά δεν το ξέρω).

  7. #247
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xguru
    Ποιά ναρκωτικά νεκρώνουν τα περισσότερα εγκεφαλικά κύτταρα;
    Είναι μόνο η ηρωίνη ;(νομίζω και σε χασίς το έχω παρατηρήσει αλλά σε ενεργούς χρήστες, το μετά δεν το ξέρω).
    Το χασίς μετά από χρόνια (κατά)χρηση νεκρώνει πολλά εγκεφαλικά κύτταρα και ακόμη αν το σταματήσει κάποιος δεν επανέρχοντε, νεκρώθηκαν και πάνε και θα είναι μόνιμα "χαζεμένος".
    Παν μέτρον άριστον που έλεγαν και οι αρχαίοι...

  8. #248
    Το avatar του μέλους underachiever
    underachiever Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoG
    Φιλε μου ξερω ανθρωπο που επινε 35 χρονια σταφ...Το πιστευεις?Πολλα λεφτα ο τυπος,Γερμανια τα εκανε,αγοραζε συγκεκριμενες ποσοτητες,ακριβη ηρωινη και εζησε τοσο πολυ...Πεθανε πριν 3 βδομαδες...Τα λεω αυτα για να αποδειξω σε καποιους οτι αν αρχισεις ηρωινη εχεις ημερομηνια ληξης...
    Ημερομηνια ληξης εχουμε ουτως η αλλως, ο φιλος με το σταφ σε τι ηλικια πεθανε?
    Πιστευεις οτι χωρις το σταφ θα ζουσε περισσοτερο? Θελω να πω δηλαδη οτι ηταν εμφανες οτι το σταφ προκαλεσε το θανατο του? (εκτος εαν πεθανε απο od)


    @Xguru
    τα παραγωγα των αμφεταμινων ειναι οι ουσιες που προκαλουν τις πιο εκτεταμενες νεκρωσεις εγκεφαλικων κυτταρων, και η κοκαινη.

  9. #249
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Η υπερβολικη χρηση ναρκωτικων ειναι πιθανον να μας ζαζεψει (ναι με "ζ") oκ?Το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον στην ελλαδα επικρατει(μεσω προσωπικης εμπειριας) η αποψη οτι ειναι το χειροτερο πραγμα που μπορει κανεις να κανει στον ευατο του.Αυτο πολλες φορες να μην λειτουργει αποτρεπτικα αλλα σαν κατι που σου κινει την περιεργια.Ειμαι καθετα αντειθετως στην αυξηση της καταστολης των να ρκωτικων ουσιων και στην τελικη δεν καταλαβα γιατι να κυκλοφορουν τσιγαρα ελευθερα?Αυτα δεν ειναι εθιστικα?Επισης πρεπει ολοι να γνωριζουν τι ακριβως κανει το καθε ναρκωτικο στον οργανισμο μας ωστε να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη!!

    Περι ναρκωτικων και το λινκ ->www.erowid.com
    Έτσι να κάνουμε καμιά σχιζοφρένεια που και που να γουστάρουμε.

    Βοηθείστε μας στην μάχη κατά των ασθενείων σε όλο τον κόσμο


    "Α Dirty Mind Is A Joy Forever" Oscar Wylde

  10. #250
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικαρα!
    Μηνύματα
    567
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    siemens
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από underachiever
    Ημερομηνια ληξης εχουμε ουτως η αλλως, ο φιλος με το σταφ σε τι ηλικια πεθανε?
    Πιστευεις οτι χωρις το σταφ θα ζουσε περισσοτερο? Θελω να πω δηλαδη οτι ηταν εμφανες οτι το σταφ προκαλεσε το θανατο του? (εκτος εαν πεθανε απο od)
    Φυσικα και θα ζουσε περισσοτερο..ναι απο od πεθανε..Φαντασου μετα απο τοσα χρονια και να παρει od ποσο χαζεμενος πρεπει να εγινε...
    Notebook HP nx9420

  11. #251
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    02 June 2006



    Heroin: The solution?

    The liberalisation of drug laws in Zurich has led to a massive fall in the number of new heroin users, according to a study published yesterday. Now Britain, which has the highest number of drug deaths in Europe, is being urged to follow suit.

    --> http://news.independent.co.uk/uk/leg...icle623415.ece


    Εχω κάποιες επιφυλάξεις για το αρθρό, αλλά γνκα συμφώνω, τις θέσεις μου τις ξέρετε.

  12. #252
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    ΠAΓKOΣMIA HMEPA KATA TΩN NAPKΩTIKΩN: H μέση ηλικία έναρξης της χρήσης είναι τα 15 χρόνια, με κάνναβη, ενώ περίπου στα 19 περνούν στην ηρωίνη.
    Αυξητικές τάσεις στους θανάτους τοξικομανών
    Το θέμα της ημέρας - Δευτέρα 26 Ιουνίου 2006


    Η λαίλαπα των ναρκωτικών συνεχίζει με αυξητικές τάσεις το καταστροφικό της έργο στη χώρα μας, καθώς οι θάνατοι από τη χρήση ναρκωτικών το 2005 σημείωσαν σημαντική αύξηση, φθάνοντας τους 330, σε σύγκριση με το 2004, οπότε έχασαν τη ζωή τους 260 άτομα. Την ίδια ώρα, σύμφωνα με έρευνες πανεπιστημιακών ιδρυμάτων, οι χρόνια εξαρτημένοι χρήστες ναρκωτικών στην Ελλάδα ξεπερνούν τους 17.000, ενώ πολλοί επιστήμονες κάνουν λόγο για υπερδιπλάσιο αριθμό χρόνιων χρηστών. Τα εν λόγω άκρως ανησυχητικά στοιχεία είδαν το φως της δημοσιότητας με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Κατά των Ναρκωτικών -έχει καθιερωθεί η 26η Ιουνίου-, προκειμένου να ενημερωθεί και να ευαισθητοποιηθεί η κοινή γνώμη γύρω από το φλέγον θέμα των ναρκωτικών.


    Στοιχεία ΚΕΘΕΑ

    Εξίσου αποκαλυπτικά στοιχεία για την κατάσταση που επικρατεί στη Ελλάδα όσον αφορά τη διάδοση και τη χρήση των ναρκωτικών ουσιών έδωσε στη δημοσιότητα και το ΚΕΘΕΑ, ένας από τους μεγαλύτερους οργανισμούς στη χώρα μας που ασχολείται με την αντιμετώπιση των εξαρτήσεων.

    Όπως τονίστηκε από εκπροσώπους του ΚΕΘΕΑ βάσει των τελευταίων στοιχείων του οργανισμού, η μέση ηλικία έναρξης της χρήσης είναι τα 15 χρόνια, με την κάνναβη να εμφανίζεται ως κύρια ουσία έναρξης για το 83,6%, ενώ έχει προηγηθεί η εγκατάλειψη του σχολείου στα 14. Σε ηλικία 19 ετών περίπου σημειώνεται το πέρασμα στην ηρωίνη, συστηματική χρήση της οποίας κάνει περίπου το 85% των ουσιοεξαρτημένων.

    Σύμφωνα με τα στοιχεία του ΚΕΘΕΑ, από τους χρήστες ναρκωτικών οι 8 στους 10 είναι άνδρες ελληνικής υπηκοότητας, ηλικίας 25-26 ετών, και διαμένουν με τη γονική τους οικογένεια.

    Να σημειωθεί ότι μία από τις νέες υπηρεσίες που ανέπτυξε το ΚΕΘΕΑ το τελευταίο χρονικό διάστημα είναι η τηλεφωνική γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης 1145.


    Εύκολα βρίσκεις ναρκωτικά

    Το μέγεθος της διάδοσης των ναρκωτικών ουσιών στους νέους της χώρας μας αλλά και την ευκολία με την οποία μπορούν να τις προμηθευτούν καταγράφει και πρόσφατη έρευνα της ΚΑΠΑ Research σε νέους ηλικίας από 15 έως 29 ετών. Σύμφωνα με την έρευνα που πραγματοποιήθηκε στα μέσα Ιουνίου σε δείγμα 1.370 ατόμων στο Λεκανοπέδιο της Αττικής, το 52% των νέων που συμμετείχαν στην έρευνα δήλωσε ότι τους έχει προταθεί να κάνουν χρήση κάνναβης, ενώ το 79% ανέφερε ότι είναι εύκολο να βρεις ναρκωτικά εάν έχεις λεφτά. Από την έρευνα προκύπτει, επίσης, ότι το 64% δεν κάνει διάκριση ανάμεσα σε «μαλακά» και «σκληρά» ναρκωτικά, ενώ το 34,6% εκτιμά ότι τα «μαλακά» ναρκωτικά δεν είναι το ίδιο επικίνδυνα με τα σκληρά.

    http://www.cpress.gr/article.php?art=22847

  13. #253
    Εγγραφή
    08-01-2006
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν και δηλώνω παντελώς άσχετος με την ουσία του θέματος (ευτυχώς δεν με απασχόλησε ούτε μέσω τρίτων), έχω να παρατηρήσω τα εξής:

    Το καλύτερο "αντίμετρο" ενάντια στα ναρκωτικά είναι ο περιορισμός του κοινωνικού αποκλεισμού (π.χ. μειωση ανεργίας) και ο ρόλος της οικογένειας ή του κοινωνικού περίγυρου γενικά (στις μικρότερες ηλικίες).

    Σιγουρα πάντα θα υπάρχουν κάποιοι αδύναμοι, ή υπερευαίσθητοι χαρακτήρες, που στην πορεία της ζωής θα βρουν διέξοδο είτε στα "νόμιμα" ψυχοφάρμακα είτε στα "παράνομα" ναρκωτικά.

    Προσωπικά είμαι 100% υπέρ της αποποινικοποίησης των "ελαφρών".

    Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα μηνύματα στο thread, αλλά η εμπειρία μου είναι ότι για τους περισσότερους η πρώτη επαφή με τα -"μαλακά"- ναρκωτικά γίνεται στο ΣΤΡΑΤΟ. Παρά τα διαρκή "σεμινάρια", όταν τον φαντάρο τον πάει εμπλοκή η υπηρεσία, φαγητό άθλιο, χωρίς καθαρό νερό για μέρες-βδομάδες, όλη μέρα στην πίεση, ε κάποια πιτσιρίκια θα βρουν διέξοδο εκεί.
    Προβολή της Ελλάδας στο Facebook εγγραφείτε και προσκαλέστε τους φίλους σας

    Greece: 2,500 years past its prime! "Ancient Greece was the birthplace of art, science, democracy, medicine, poetry, and philosophy. Today, however, the nation has more important things to do than contribute to the advancement of the human race." -- The Onion atlas' country profile for Greece

  14. #254
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Το καλύτερο "αντίμετρο" ενάντια στα ναρκωτικά είναι ο περιορισμός του κοινωνικού αποκλεισμού (π.χ. μειωση ανεργίας) και ο ρόλος της οικογένειας ή του κοινωνικού περίγυρου γενικά (στις μικρότερες ηλικίες).
    Ναι αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές, παντα θα υπάρχουν τα παραπάνω.

    Και οχι δεν είναι το καλυτερο αντιμετρο, γιατί καταρχήν κοινωνικός αποκλεισμός δεν είναι καταναγκη εξωγενής, οι περισσότεροι ή έστω αρκετοι έχουμε περάσει κλειστές "φασεις" απομόνωση με μοναδικό ηθικό αυτουργό τον εαυτό μας, και καταδευτερον και σημανικότερον πρέπει να πέσει το ταμπου που για να γίνει κάποιος χρήστης σημαίνει οτι δεν θέλει άλλο την ζωη του κλπ κλπ....

  15. #255
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    τι πληρης αποποινικοποιηση και πρασσειν αλογα...
    Τα μαλακα ναρκωτικα πρεπει να τα αφησουν ελευθερα.Στους 10 που ξερω/γνωριζω/εχω γνωστους οι 8 ειναι "εθισμενοι" ειτε στο αλκοολ ειτε στα μαλακα ναρκωτικα ειτε σε χημικα χαπια κτλ κτλ.Περισσοτεροι στο αλκοολ βεβαια.Γιατι? Γιατι ειτε ειναι φοιτητες που βαριουνται που ζουνε ειτε εχουν μονιμο αγχος λογω δουλειας κτλ κτλ.Ολοι αυτοι καλυτερα να πεσουνε στο ρημαδι το χασις παρα να μπεκροπινουνε και να παρουν το συκωτι μια μερα.Ειναι τρομακτικο απο τι ηλικια αρχιζουν τα παιδια το "φουμαρισμα".Ειναι επισης τρομερο οτι τα μοιραζουνε 15χρονα και 16χρονα. αν το αποποινικοποιησεις λοιπον ψευγει η ταμπελα "παρανομο"-πραγμα που ωθει αρκετους στο να το κανουν λογω μαγκιας κτλ κτλ.
    Ασε που θα εχουμε και τουρισμο

Σελ. 17 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 712151617181922 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Την γνωμη σας αν σας εχει τυχει
    Από minder στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-08, 21:13
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας