Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Είστε υπερ της πλήρης αποποινικοποίησης των ναρκωτικώ

Ψήφισαν
196. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πλήρης αποποινικοποίηση - έλεγχος με άλλα μέσα

    45 22,96%
  • Όχι, θα ήμουν υπέρ μόνο μιας αποποινικοποίσης των "ελαφρών ναρκωτικών"

    84 42,86%
  • Όχι, είμαι αντίθετος / θα πρέπει να αυξηθούν τα μέτρα καταστολής

    67 34,18%
Σελ. 5 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 350
  1. #61
    Εγγραφή
    17-09-2004
    Περιοχή
    cartoon city
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    Router
    IAD2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AddictedToChaos
    Παιδια, ειστε λιγο εξω απ' την πραγματικοτητα σε αυτο το θεμα. Γιατι πιστευετε οτι ειναι τοσο επιθετικοι οι ναρκωμανεις; Εχετε δει πως ειναι? Οι περισσοτεροι δεν μπορουν να παρουν τα ποδια τους, πως θα σας κανουν κακο? Οσοι απ' αυτους με 'χουν πλησιασει για να τους δωσω ψιλα για εισητηριο,για τηλεφωνο... ηταν ζωντανοι-νεκροι (οχι η μπαντα). Αυτοι ειναι τα θυματα και οχι οι θυτες. Αυτοι που μπορουν να σου κανουν εν δυναμει κακο ειναι ορισμενοι αλβανοι,ρωσοι, και καποιοι δικοι μας Ελληνες (μαγκες...) που γεννηθηκαν να κανουν τετοιες μ@λ@κιες και τιποτε αλλο.
    Να δεις ομως πως ειναι οταν περναει η επηρεια ..
    Τοτε κλεβουνε , γινονται επιθετικοι και αδιστακτοι προκειμενου να ξαναγυρισουν στην προηγουμενη κατασταση.

    Το θεμα ειναι απλο . Η καταχρηση στα σκληρα οπως και στο αλκοολ οδηγει στον θανατο .
    Κανενας δεν σκοτωνει και κλεβει και γινεται βιαιος και εκπορνευεται για να πιει την μπυρα του ομως ενω στην αλλη περιπτωση γινεται.

    Γιατι ομως........?

  2. #62
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles
    Συμφωνώ με τον Πελασγό σε όλα.

    Εξάλλου, σε αυτή την θεοκρατική χώρα, το μεγαλύτερο - δυστυχώς νόμιμο - ναρκωτικό είναι η κάθε είδους θρησκεία.
    Απορώ πως γίνεται να συνδιάζεις μια τόσο σωστή άποψη με απόψεις τόσο εξωφρενικά τραβηγμένες όσο η παρακάτω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    - Νόμοι υπέρ των εκτρώσεων

  3. #63
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Εφόσον το αλκοόλ, ο τζόγος και η θρησκεία είναι νόμιμα, γιατί όχι και τα ναρκωτικά.

    Ψήφισα υπέρ της νομιμοποίησης των "μαλακών" ναρκωτικών μόνο, απλά σαν πρώτο βήμα ώστε αργότερα να επέλθει και η πλήρης νομιμοποίηση. Διαφορετικά νομίζω πως (όπως έχει ήδη επισημανθεί) ξαφνικά θα είχαμε χιλιάδες πιτσιρίκια μέσα στην ηρωίνη.
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  4. #64
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Πληρης ΠΟΙΝΗΚΟΠΟΙΗΣΗ των ναρκοτικών στο επίπεδο των εμπόρων με ανώτατη ποινη την θανατική. (Ναι, επαναφορά της θανατικής ποινής).

    Τώρα συγνώμη για αυτό που θα πώ, αλλά κάποιος θα δώσει όπως λές ναρκωτικά στο παιδί σου, αν το παιδί σου δεν ξέρει τι να διαλέξει τότε το πρόβλημα είναι αλλού και όχι οτι υπάρχουν τα ναρκωτικά.
    Συγνώμη αλλά το πρόβλημα εχει δύο διαστάσεις :
    τον έμπορο και τον άνθρωπο που θα λάβει τη δόση.

    Και αν ο χρήστης κάνει τη βλακεία και πάρει το ναρκωτικό αυτό ειναι κάτι που θα πρέπει να αντιμετωπιστεί (ψυχιατρική υποστήριξη κλπ), αλλά τον ΚΕΡΑΤΑ ΦΟΝΙΑ που έδωσε το δηλητηριο, καμία αναστολή.

    DEATH BY OVERDOSE


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #65
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Δε μπορω να ψηφισω γιατι δεν ξερω τι ειναι πιο καλο, η αποποινικοποιηση ή η συνεχιση της ποινικοποιησης οπως ειναι τωρα με καποιες αλλαγες.
    Αυτο που ξερω ειναι οτι ο ανθρωπος ειναι ενα ον επιρρεπεις σε πειρασμους και ενδιδει ευκολα (και ας ξερει οτι θα του κανει κακο). Επισης, ξερουμε οτι οποιος ενδωσει σε καποιον πειρασμο, δυσκολα ξεφευγει μετα. Η καλυτερη φραση που εχω διαβασει εδω μεσα γυρω απο πειρασμους ειναι η υπογραφη της manoulamou. Απο εκει και περα ας δουμε λιγο την πραγματικη κατασταση της κοινωνιας σε πραγματα που ειναι αποποινικοποιημενα και ποσο ευκολα εξελισονται σε παθος ενω υπαρχει η ενημερωση.
    Εδω και οι γιατροι δινουν τα ψυχοφαρμακα με τη σεσουλα σε συνταγες.

  6. #66
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AngelN20
    Σκεψού τώρα που είναι στη ζούλα και βρίκσεις παντού,όταν και αν γίνουν ελέυθερα στην Ελλάδα θα γίνει πανικός!

    Μπαααα. Λες και δεν ξερεις τον Ελληνα. Δωστου παρανομια και παρτου την ψυχη!!! Αν τα νομιμοποιησουν ελαχιστοι θα παιρνουν. Αφου δεν θα ειναι παρανομο.

    Κατι παρομοιο δεν ειχε γινει με τις πατατες οταν πρωτοηρθαν στην Ελλαδα;;;
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  7. #67
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario
    Μπαααα. Λες και δεν ξερεις τον Ελληνα. Δωστου παρανομια και παρτου την ψυχη!!! Αν τα νομιμοποιησουν ελαχιστοι θα παιρνουν. Αφου δεν θα ειναι παρανομο.

    Κατι παρομοιο δεν ειχε γινει με τις πατατες οταν πρωτοηρθαν στην Ελλαδα;;;
    Mακάρι να γίνει έτσι και να είμαι εγώ ο παράλογος.

  8. #68
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Μια μικρή ιστοριούλα:

    Είμαι στην Ομόνοια (το σωτήριο έτος 2001, πριν την ανακατασκευή) και δίπλα μου βλέπω να γίνεται αγοραπωλησία ηρωϊνης. Πάω στο κοντινότερο καρτοτηλέφωνο και πέρνω το 100.
    Τηλ: 100... άμεση δράση...
    Εγώ: Βρίσκομαι στην Ομόνοια, στον Μπακάκο και δίπλα μου γίνεται αγοραπωλησία ναρκωτικών. Αν ειδοποιήσετε το τμήμα θα είμαι εδώ για να τους δείξω που και ποιός.
    Τηλ: Κύριε θα πρέπει να καλέσετε το 107, την δίωξη Ναρκωτικών.
    Εγώ: !!!! Δεν έχω την δυνατότητα να πάρω άλλο τηλέφωνο. Αν ειδοποιήσετε τώρα το τμήμα θα τους προλάβουν...
    Τηλ: Μας έχετε ξαναενοχλήσει;
    Εγώ: !!!! Ενόχληση είναι ο πολίτης που ειδοποιεί για εμπόριο ναρκωτικών; Πλάκα μου κάνετε; Σας παρακαλώ στείλτε έναν αστυνομικό... στον Μπακάκο είναι....
    Τηλ: Πάρτε το 107 .... κλικ. (Το έκλεισε!!!)

    Τώρα... γιατί μου απάντησε άμεση δράση όταν το σήκωσε... δεν κατάλαβα. Αλλά απλά έφυγα και δεν ξαναασχοληθηκα. Αφού τους ενοχλώ....!!!!

  9. #69
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Λες και η Άμεση Δράση ή η Δίωξη δεν γνωρίζουν τί γίνεται στην Ομόνοια. Λες και άμα ήθελαν δεν είχαν σταθερή ολονύχτια περιπολία. Προτιμάνε όμως να γεμίζουν τα Εξάρχεια με κλούβες standing by και δεκάδες ΜΑΤατζήδες προληπτικά, παρά να έχουν σταθερή παρουσία στην Ομόνοια. Εμένα για φιάσκο μου ακούγεται η δημόσια αγοραπωλησία ηρωινής σε μέρη που γνωρίζει όλος ο κόσμος αλλά η Αστυνομία
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  10. #70
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Ελαφρά βαρυά, όλα απαγορευμένα.
    Περιμένω πότε θα απαγορευτεί και το κάπνισμα απλού καπνού.
    ΠΟΤΕ. Είσαι υπερβολικός. Πολύ υπερβολικός. Το τσιγάρο μπορεί να χρησημέψει τουλάχιστον σε καταστάσεις άγχους, απελπισίας κλπ. Δεν έχει όλος ο κόσμος τον ίδιο χαρακτήρα για να είναι ήρεμος. Ειμαι κάτα της κατάχρησης φυσικά.

    Ψήφισα: Όχι, θα ήμουν υπέρ μόνο μιας αποποινικοποίσης των "ελαφρών ναρκωτικών" ενοόντας της κάνναβης υπο όρους (Άνω των 18, ορισμένη ημερίσια δόση κλπ). Η Ολλανδία έχει το μικρότερο ποσοστό θανάτων απο ναρκωτικά και το μικρότερο ποσοστό χρήσης βαρυών ναρκοτικών σε όλη την Ευρώπη.
    Γιατί?!
    Γιατί εφόσον κάτι είναι νόμιμο δεν υπάρχει ούτε τόσο μεγάλος πειρασμός απο τον κόσμο και στο τέλος δεν του κάνει και αίσθηση. Σε αυτό οφείλετε το ότι κλείσανε πολλά coffee shop στην Ολλανδία και έχουνε μείνει λίγα τα οποία μαζεύουνε μόνο τουρίστες και φοιτητές. Και με αυτό τον τρόπο ούτε κάνει τον "άρρωστο" ο έμπορας ναρκοτικών ότι θέλει δίνοντάς του αργότερα βαρυά ναρκοτικά.
    Πιστεύω πως θα άξιζε στην Ελλάδα να εφορμοστεί κάτι τέτοιο τουλάχιστον δοκιμαστικά, ούτε συ άλλος και τώρα όποιος γουστάρει να βρεί ναρκωτικά βρίσκει.
    Άν δεν γινότανε κάτι να έβγαινε ο νόμος στους χρήστες ναρκοτικών με θανατική ποινή.

    Προσωπικά είμαι κατά των ναρκωτικών. Επίσης με ενοχλεί η παρουσία χρηστών σε Ομόνοια και γύρο. Μου την σπάνε που ζητάνε χρήματα, μου τη σπάει που ληστεύουνε εξαιτίας ξεροκεφαλιάς τους .. ας πεθάνουνε όπως είναι. Αλήθεια τι θα γίνει με αυτούς ? Θα τους μαζέψουνε να τους στείλουνε καμιά φορά στο διαόλο απο εκει χάμου μαζί με τους κράχτες κωλόμπαρων κλπ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnkall69 : 18-04-06 στις 10:45.

  11. #71
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Εγώ: !!!! Ενόχληση είναι ο πολίτης που ειδοποιεί για εμπόριο ναρκωτικών; Πλάκα μου κάνετε; Σας παρακαλώ στείλτε έναν αστυνομικό... στον Μπακάκο είναι....
    Τηλ: Πάρτε το 107 .... κλικ. (Το έκλεισε!!!)

    Τώρα... γιατί μου απάντησε άμεση δράση όταν το σήκωσε... δεν κατάλαβα. Αλλά απλά έφυγα και δεν ξαναασχοληθηκα. Αφού τους ενοχλώ....!!!!
    Γιατί είναι καραγκιόζηδες γιαυτό. Μιά φορά είμουνα στην Αγίου Κωνσταντίνου 40 μέτρα απο Πλατεία Ομονοίας στις 1 την νύχτα και σπάγανε 2 άτομα (πρεζέμποροι σίγουρα) έναν στον ξύλο και του λέγανε κάτι για δόση.
    Το πρεζάκι φώναζε απο το ξύλο που έτρωγε και οι φωνές του ακουγόντουσταν μέχρι την Κρήτη...... στην Πλατεία Ομονοίας είχε 2 κλούβες και 30 μπάτσους και ξυνόντουσταν.
    ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓ. ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝΕ ΚΡΑΧΤΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ. Κάθοντε πρωί βράδυ έξω απο εκείνο το κωλο-παρακμιακό τσοντοcinema σας κλείνουνε σε ένα κωλόμπαρο και φεύγετε άφραγκοι μετά!!

    No comments... Απλώς μην κυκλοφορείτε απο εκεί γιατί δεν πρόκειτε να σας φυλάξει κανείς.
    Θυμήθηκα ένα post του pelasgian που έλεγε γιατί τους λέμε μπάτσους και όχι αστυνομικούς... χειρότερα έπρεπε να τους λέμε όλοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnkall69 : 18-04-06 στις 10:53.

  12. #72
    Το avatar του μέλους HaRRy
    HaRRy Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JimBss
    Από την πρέζα υποτίθεται ότι αδυνατίζεις όχι ότι παχαίνεις...
    Αν δεις μερικές φωτός έχει γίνει ΚΟΚΚΑΛΙΑΡΑ...
    μετά έχουν περάσει ΑΡΚΕΤΑ χρόνια και σίγουρα δεν είσαι το ίδιο στα 20 και το ίδιο στα 35+!!
    Ισως τα έκοψε και το έριξε στο αλκοόλ μετα και πάχυνε ποιος ξέρει...
    Πάντως ΟΚ δε νομίζω να ήταν και το καλύτερο κορίτσι, μάλλον είναι πόρνη τελικά αφού την συλλαμβάνουν συνέχεια...

  13. #73
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Η Ολλανδία έχει το μικρότερο ποσοστό θανάτων απο ναρκωτικά και το μικρότερο ποσοστό χρήσης βαρυών ναρκοτικών σε όλη την Ευρώπη.
    Γιατί?!
    Γιατί εφόσον κάτι είναι νόμιμο δεν υπάρχει ούτε τόσο μεγάλος πειρασμός απο τον κόσμο και στο τέλος δεν του κάνει και αίσθηση.

    H Oλλανδια εχει επισης ποδηλατοδρομους,οι οδηγοι σταματανε στις διαβασεις πεζων και δεν περνανε τα φαναρια με βαθυ πορτοκαλι(κοκκινο),ουτε διανουνται 100 ατομα σε πορεια να κλεισουνε κεντρικες οδικες αρτηριες στην πολη,οσο δικιο και να εχουνε,ταλαιπωροντας ετσι χιλιαδες αλλους πολιτες....με αλλα λογια στην Ολλανδια υπαρχει τεραστια διαφορα παιδειας με την Ελλαδα,οποτε μην εισαι σιγουρος οτι θα εχουμε τα ιδια αποτελεσματα και εδω....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnkall69
    Γιατί είναι καραγκιόζηδες γιαυτό. Μιά φορά είμουνα στην Αγίου Κωνσταντίνου 40 μέτρα απο Πλατεία Ομονοίας στις 1 την νύχτα και σπάγανε 2 άτομα (πρεζέμποροι σίγουρα) έναν στον ξύλο και του λέγανε κάτι για δόση.
    Το πρεζάκι φώναζε απο το ξύλο που έτρωγε και οι φωνές του ακουγόντουσταν μέχρι την Κρήτη...... στην Πλατεία Ομονοίας είχε 2 κλούβες και 30 μπάτσους και ξυνόντουσταν.

    Εσυ πηγες να το καταγγειλεις μια και ευαισθητοποιηθηκες τοσο πολυ ή εκανες τον "αλεκο" λεγοντας "ε θα το ακουσαν ,δεν γινεται να μην το ακουσαν....εδω ακουστηκε στην...Κρητη"και την εκανες σιχτιριασμενος με ελαφρα πηδηματακια(ποιος μπλεκει τωρα,εχω το φαι στη φωτια διαφορετικα θα πηγαινα κ.τλ) νοιωθοντας την γνωστη αγανακτηση του Νεοελληνα"γιαολαφταινεοιαλλοικαιοχιεγω"?
    Ο πολιτης αν ειναι ενεργος δεν νομιζω οτι θα μπορει να εχει κανεις δικαιολογιες για παραλειψεις κ.τ.λ

  14. #74
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis79
    Εσυ πηγες να το καταγγειλεις μια και ευαισθητοποιηθηκες τοσο πολυ ή εκανες τον "αλεκο" λεγοντας "ε θα το ακουσαν ,δεν γινεται να μην το ακουσαν....εδω ακουστηκε στην...Κρητη"και την εκανες σιχτιριασμενος με ελαφρα πηδηματακια(ποιος μπλεκει τωρα,εχω το φαι στη φωτια διαφορετικα θα πηγαινα κ.τλ) νοιωθοντας την γνωστη αγανακτηση του Νεοελληνα"γιαολαφταινεοιαλλοικαιοχιεγω"?
    Ο πολιτης αν ειναι ενεργος δεν νομιζω οτι θα μπορει να εχει κανεις δικαιολογιες για παραλειψεις κ.τ.λ
    Μου έχει τύχει και εμένα παρόμοιιο περιστατικό, αν σου τύχει θα καταλάβεις ότι πρόκειται για κλίκα και πολύ απλά δε σε παίρνει να το παίξεις ευαισθητοποιημένος πολίτης με κάποιους αληταράδες και απλά εύχεσαι να μην τύχει σε εσένα ποτέ. (συγκεκριμένα είχαν ληστέψει κάποιον στην ομόνοια, χτυπιόντουσαν όλοι να φωνάζουν ο μπάτσος ήταν 25 μέτρα μακριά άκουγε τις φωνές, κοιτούσε αλλού επίτηδες και αρχισε να περπατάει αργά και νωχελικά προς το συμβάν αφού έφυγε ο κλέφτης και μετά πλησιάσαν και άλλοι μπάτσοι που έβοσκαν εκεί γύρω).

  15. #75
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xguru
    Μου έχει τύχει και εμένα παρόμοιιο περιστατικό, αν σου τύχει θα καταλάβεις ότι πρόκειται για κλίκα και πολύ απλά δε σε παίρνει να το παίξεις ευαισθητοποιημένος πολίτης.

    Εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να τα ισοπεδωνουμε ολα.ΟΚ δεν ειμαστε Γερμανια απο πλευρας κρατους και των οργανων του(αληθεια θελουμε να γινουμε?)αλλα δεν ειμαστε και Κολομβια...Απο κει και περα αλλου θελω να καταληξω...ο JhonKall εξεφρασε μια μεγαλη αγανακτιση για παραληψη(?) οργανων του κρατους αλλα ξεχασε να κανει την αυτοκριτικη του για τις δικιες του ενεργειες που πρωτος οφειλε να κανει ως ενεργος πολιτης(το αυτονοητο να πεταχτει μεχρι το τμημα να ενημερωσει) -εφοσον το συγκεκριμενο θεαμα του ξυλοδαρμου τον ενοχλησε τοσο-...απο κει και περα αν εκανε αυτα που επρεπε να κανει και εξακολουθουσε η αδιαφορια α)θα ειχε πραξει το χρεος του και θα δικαιολογουτανε να βριζει οποιον θελει και β)θα μπορουσε να κυνηγησει με αλλους τροπους τον οποιοινδηποτε δεν εκανε σωστα τη δουλεια του...

Σελ. 5 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Την γνωμη σας αν σας εχει τυχει
    Από minder στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-08, 21:13
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας