Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Είστε υπερ της πλήρης αποποινικοποίησης των ναρκωτικώ

Ψήφισαν
196. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πλήρης αποποινικοποίηση - έλεγχος με άλλα μέσα

    45 22,96%
  • Όχι, θα ήμουν υπέρ μόνο μιας αποποινικοποίσης των "ελαφρών ναρκωτικών"

    84 42,86%
  • Όχι, είμαι αντίθετος / θα πρέπει να αυξηθούν τα μέτρα καταστολής

    67 34,18%
Σελ. 4 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 350
  1. #46
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Pelasgian τα ειπες ολα. Τελεια και underscore.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  2. #47
    Το avatar του μέλους blend
    blend Guest
    Γιατί έχω την εντύπωση οτι τα ναρκωτικά κυκλοφορούν παντελώς ελεύθερα σε αυτή την χώρα?

    Πιάνουν μόνο αυτούς που χαλάνε την πιάτσα!

    Πιάνουν τον έμπορο που δεν μίζωσε την εξουσία, πιάνουν τον χρήστη που χρωστάει πρέζα και προστασία, και τα βαποράκια αρμενίζουν στα πελάγη...

  3. #48
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Μα δεν είναι θέμα επιβολής νόμου αλλά ατομικής ελευθερίας ενηλίκου ατόμου (τουλάχιστον στα ελαφρά ναρκωτικά). Δε θέλω να μου επιβάλλουν το καλό μου αλλά να μου λένε ποιό είναι μέσα από την παιδεία. Εκεί είναι η μαγκιά της πολιτείας να τα έχει ελεύθερα και να μην παίρνει κανένας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Xguru : 18-04-06 στις 03:34.

  4. #49
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα. Νοιωθεις οτι για κακο σε περιοριζουνε σε αυτο το ζητημα ?? Νοιωθεις οτι "θελω να το κανω αλλα αυτη η κακια πολειτια δεν με αφηνει" ?? Εαν σου λειπει τοσο πολυ γιατι δεν πας να το κανεις ???
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer
    Δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα. Νοιωθεις οτι για κακο σε περιοριζουνε σε αυτο το ζητημα ?? Νοιωθεις οτι "θελω να το κανω αλλα αυτη η κακια πολειτια δεν με αφηνει" ?? Εαν σου λειπει τοσο πολυ γιατι δεν πας να το κανεις ???
    Ο οποιος περιορισμός ειναι κακός,
    Αυριο βγαίνουν και λένε τέρμα το ποτο αφου μας κάνει κακό, θα πουνέ πχ τέρμα τα junk food Αφου μας κάνουν κακό, τέρμα το .............................

    Στο τέλος θα μας πούνε τέρμα η σκέψη για εσάς θα αποφασιζουμε εμείς για εσάς.

  6. #51
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer
    Δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα. Νοιωθεις οτι για κακο σε περιοριζουνε σε αυτο το ζητημα ?? Νοιωθεις οτι "θελω να το κανω αλλα αυτη η κακια πολειτια δεν με αφηνει" ?? Εαν σου λειπει τοσο πολυ γιατι δεν πας να το κανεις ???
    Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν κατάλαβες προφανώς αυτό που λέω. Οπότε το λέω πιο σχηματικά με 1-2 παράδειγματα για να το καταλάβεις:

    Γουστάρω να πηδάω με αλεξίπτωτο. Υπάρχει 1 στις 1000 πιθανότητα να μην ανοίξει και να πεθάνω ή μπορεί να μην πέσω καλά και πιθανότατα θα έχω τραυματισμούς. Με τη λογική σου θα πρέπει να μου το απαγορεύσουν.
    Μου αρέσει το επαγγελματικό box, σχεδόν σίγουρα μετά απο 10 χρόνια θα έχω σοβαρά προβλήματα υγείας από το ξύλο στην κεφάλα μου, μάλιστα μπορεί και να έχω χαζέψει από αυτό. Πρέπει να το απαγορεύσει.
    Όπως επίσης να απαγορεύσουν sex χωρίς προφύλαξη εκτός αν κατατεθούν εξετάσεις αίματος.

  7. #52
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Αν είναι δυνατόν, η επίσημη γραμμή ενός κράτους να είναι να εξοντώσει οικονομικά τους εμπορους! Δηλαδή πόσο ξεφτύλες πρέπει να είναι οι διοικούντες για να παραδεχτούν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν στους εμπόρους είναι να τους ... ζημιώσουν εμπορικά και οικονομικά; Οι αρχές τις αγοράς δεν ισχύουν στα πάντα! (ειδικά στα ναρκωτικά που οι νόμοι τις αγορά ΔΕΝ ισχύουν -> η προσφορά ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ζήτηση, το φαινόμενο είναι εκθετικό και viral.)
    Ειι!! δεν κατάλαβω γιατί πρεπει η εξόντωση τους να είναι "θεαματική"... Εμένα με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα.

    Εσυ τώρα το καλοκαιράκι αν θες να κοιμηθείς χωρίς κουνουπια στο δωματιο σου θα αφήσεις το φώς αναμένο και θα κυνηγάς να τα πιάσεις το βράδυ ή απλά θα έχεις φροντίσει να κλείσεις απο πριν τη λάμπα??! Στην πρώτη περίπτωση μπορεί να μπορέσεις να το παίξεις ήρωας χοροπηδώντας στο τέλος πάνω στο κρεββατι σου δίπλα στα διαμελισμένα κορμιά των εχθρών σου στους τοίχους, άλλα μόνο στη δεύτερη θα μπορέσεις να το παίξεις έξυπνος.

    Έχεις κάτσει να σκεφτείς πάνω απο 3 δευτορόλεπτα πόσα απο τα προβλήματα των ναρκωτικών οφείλονται στην τιμή τους??

    Απο φαρμακείο, και απο κει και πέρα συζητάμε και τους τρόπους περιορισμού τους(βιβλιάριο χρήστη πχ). Η σημερινή κατάσταση είναι για γέλια. Για γέλια είναι και οι δυο τελευταίες επιλογές του poll...

    Με το ζόρι απαντάω, βαθυστόχαστες απόψεις πετάτε

  8. #53
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Πειραματικές πολιτικές και κοσμοσωτήριες αλλαγές είδαμε, ευχαριστώ δεν θα πάρουμε.

    Θέλω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να δω τους αστυνόμους να συμπεριφέρονται ως αστυνόμοι που εξυπηρετούν το δημόσιο συμφέρον:

    όχι αστυνομία προνόμοιο των «παραγόντων»
    όχι αστυνομία «προστάτη» που πουλάει μαγκιά μόνο σε βαποράκια και τροτέζες
    όχι αστυνομία που όταν δει τη στραβή τρέχει να κρυφτεί γιατί ΦΟΒΑΤΑΙ τις μαφίες

    Δηλαδή, αν οι ένοπλοι που όρισε το κράτος να μας προστατεύσουν φοβούνται τις μαφίες, οι πολίτες τι πρέπει να κάνουν, να κλειδαμπαρωθούν στα σπίτια τους και να κάνουν τη προσευχή τους;

    Τα ναρκωτικά είναι εγκληματικότητα και το κράτος δε μπορεί να την αντιμετωπίσει, γιατί δεν έχει την εμπιστοσύνη των πολιτών του, διότι το προσωπικό του είναι ανεκπαίδευτο, διότι οι διαδικασίες και τα πρωτόκολλα ακολουθούνται «χαλαρά», ραχάτικα και τουρκανατολίτικα και κυρίως διότι υπάρχει ο γραψαρχιδισμός προς αυτούς που ΚΑΝΟΥΝ το καθήκον τους.

    Έχω βαρεθεί να ακούω ιστορίες για σωστούς αστυνομικούς που έκαναν τη δουλειά τους και δεν τους κάλυψε κανείς όταν κάτι πήγε στραβά. Και έχω βαρεθεί να ακούω να λένε φασίστες, σπιούνους, καρφιά και άλλα ωραία όσους θέλουν μία ισχυρή αστυνομία ή συνεργασία της με ομάδες πολιτικής προστασίας.

    Οι εποχές του χωροφύλακα που έστελνε τους κομμουνιστές στη μακρόνησο πέρασαν, έχουμε 30 χρόνια μεταπολίτευση, υπάρχει εθνική συμφιλίωση, αλλά υπάρχει και πολύ έγκλημα στους δρόμους μας και αυτό με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα λυθεί. Προσωπικά προτιμώ την αστυνομία από την αυτοδικία.

    Και δε ξέρω για σας, αλλά αν αύριο μάθω ότι ο οποιοσδήποτε και τον οποιοδήποτε λόγο έδωσε ναρκωτικά στο δικό μου παιδί, θα τον θάψω και δε με νοιάζει αν θα πάω φυλακή ή αν θα σκοτωθώ στη πορεία.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  9. #54
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Στο τέλος θα μας πούνε τέρμα η σκέψη για εσάς θα αποφασιζουμε εμείς για εσάς.
    Για τα πιο πανω και εγω συμφωνω μαζι σου. Αλλα για αυτο εδω οχι.
    Το "τερμα η σκεψη" δεν θα μας το πουν ετσι. Με αλλο τροπο θα γινει. Μη με ρωτησεις με πιο. Δεν ξερω να σου απαντησω. Τα ναρκωτικα ομως μπορει να ειναι ενας απο αυτους.

    Ξερεις πολλους χρηστες μεσα στην μαστουρα τους να μπορουν να σκεφτουν....οτιδηποτε ??

    edit Xuru τα ιδια που λεω και στον sdikr.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  10. #55
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Οι αρχές τις αγοράς δεν ισχύουν στα πάντα! (ειδικά στα ναρκωτικά που οι νόμοι τις αγορά ΔΕΝ ισχύουν -> η προσφορά ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ζήτηση, το φαινόμενο είναι εκθετικό και viral.)
    Σοβαρά???

    Γιατι ο χρυσός κάνει όσο 10000 φορές ο σίδηρος, και 50 φορές το ασήμι?? Επειδή λάμπει πιο πόλύ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WandereR : 18-04-06 στις 04:00.

  11. #56
    Εγγραφή
    24-03-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Ote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz box 5530
    Path Level
    Fastpath
    Και δε ξέρω για σας, αλλά αν αύριο μάθω ότι ο οποιοσδήποτε και τον οποιοδήποτε λόγο έδωσε ναρκωτικά στο δικό μου παιδί, θα τον θάψω και δε με νοιάζει αν θα πάω φυλακή ή αν θα σκοτωθώ στη πορεία.
    Σωστός ο pelasgian εγκρίνω και επαυξάνω

  12. #57
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Τελικά τι είναι πιο επικίνδυνο η νομιμοποίηση των ελαφρών ή η γενίκευση της χρήσης "ναρκωτικών" trendy ψυχοφαρμάκων; Η άποψή μου είναι ότι αρμενίζουμε στραβά και δεν πρόκειται να μπούμε στον ίσιο δρόμο με απαγορεύσεις.

  13. #58
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ με τον Πελασγό σε όλα.

    Εξάλλου, σε αυτή την θεοκρατική χώρα, το μεγαλύτερο - δυστυχώς νόμιμο - ναρκωτικό είναι η κάθε είδους θρησκεία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 18-04-06 στις 04:48.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #59
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικαρα!
    Μηνύματα
    567
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    siemens
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim68
    Και δε ξέρω για σας, αλλά αν αύριο μάθω ότι ο οποιοσδήποτε και τον οποιοδήποτε λόγο έδωσε ναρκωτικά στο δικό μου παιδί, θα τον θάψω και δε με νοιάζει αν θα πάω φυλακή ή αν θα σκοτωθώ στη πορεία.
    Σωστός ο pelasgian εγκρίνω και επαυξάνω
    Και γω μια απ'τα ιδια φιλε..Αν εδινε καποιος ναρκωτικα στο παιδι μου δεν ξερω αν τον σκοτωνα αλλα νοσοκομειο θα πηγαινε να θυμοταν την ωρα και τη στιγμη που εκανε τη λαλακια...
    Notebook HP nx9420

  15. #60
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoG
    Και γω μια απ'τα ιδια φιλε..Αν εδινε καποιος ναρκωτικα στο παιδι μου δεν ξερω αν τον σκοτωνα αλλα νοσοκομειο θα πηγαινε να θυμοταν την ωρα και τη στιγμη που εκανε τη λαλακια...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim68
    Και δε ξέρω για σας, αλλά αν αύριο μάθω ότι ο οποιοσδήποτε και τον οποιοδήποτε λόγο έδωσε ναρκωτικά στο δικό μου παιδί, θα τον θάψω και δε με νοιάζει αν θα πάω φυλακή ή αν θα σκοτωθώ στη πορεία.
    Σωστός ο pelasgian εγκρίνω και επαυξάνω
    Τώρα συγνώμη για αυτό που θα πώ, αλλά κάποιος θα δώσει όπως λές ναρκωτικά στο παιδί σου, αν το παιδί σου δεν ξέρει τι να διαλέξει τότε το πρόβλημα είναι αλλού και όχι οτι υπάρχουν τα ναρκωτικά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles
    Συμφωνώ με τον Πελασγό σε όλα.

    Εξάλλου, σε αυτή την υπερχουντική-θεοκρατική χώρα, το μεγαλύτερο - δυστυχώς νόμιμο - ναρκωτικό είναι η κάθε είδους θρησκεία.
    Καλά μερικά πράγματα δεν θα αλλάξουν όμως το παρόν δεν έχει καμία σχέση με χουντα ή θρησκεία

Σελ. 4 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Την γνωμη σας αν σας εχει τυχει
    Από minder στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-08, 21:13
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας