Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    21-08-2005
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Λοιπον....

    Με αφορμή τα τσιταρισμένα νευρα που εχω αυτη την στιγμή,είπα να δημιουργήσω αυτο το θεματάκι....
    Τι ειναι αυτο που πραγματικά σας εκνευρίζει στην δουλεια σας;;
    Ο χωρος εργασιας,το αφεντικο-προισταμενος/η σας,τα χρηματα,η μονοτονια,τα εξαντλητικα ωραρια κ.τ.λ.
    Ειναι μια ωραια αφορμη να εκτονοθουμε ολοι μας....
    Ξεκιναω λοιπον περισσοτερο απο ολα μου την δινει η ορθοστασια!!!
    Με τρελενει οτι πρεπει να χαμογελας σε ατομα που δε γουσταρεις για τους χ,ψ λογους!!!!
    Μου την δινει που ο πελατης εχει παντα δικιο!!!!
    (Επρεπε να γινω δικαστης ειναι το μοναδικο επαγγελμα που ο πελατης δεν εχει δικιο!!!!)
    Δεν ξερω αν το θεμα εχει δημοσιευτει και παλιοτερα αν ναι sorry για αυτο....
    Εμπρος βγαλτε οτι εχετε!!!!
    huuuuhhhh-huuuhh!!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Εμένα μου ι δίνει που δεν μου κάθονται κάτι ωραίες γκομενίτσες που έχω στη δουλειά γιατί λέει, δεν κάνει είμαστε στο ίδιο χώρο εργασίας....και τόσο καιρό είμαστε όλοι μόνοι....τι να πεί κανείς;;; Ελληνίδες......

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  3. #3
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Με χαλάει που η δουλειά μου, με αναγκάζει να χρησιμοποιώ το μετρό στις 7 - 7:30 το πρωί όπου όλοι έχουν κάτι μίζερες φάτσες "άμα με κοιτάξεις θα σου σκίσω το συκώτι στα δύο". Από παρατηρήσεις, διαπιστώνω ότι μετά τις 11 το πρωί αρχίζει και μπαίνει και κανένας χαμογελαστός ή λιγότερο μίζερος.
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  4. #4
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Μου τη δινει ο διευθηντης που με φωναζει μερικες φορες χωρις λογο στο γραφειο του. Ευτυχως οταν του τα χωνω δεν αντιδρα
    Μου τη δινουν κατι κωλοβλαχοι πελατες που δεν ξερουν ουτε να μιλησουν, αλλα ο πελατης εχει παντα δικιο
    Μου τη δινει η αποσταση 100χλμ πηγαινελα καθε μερα
    Μου τη δινει οτι παιρνω λιγα για τη δουλεια που κανω
    Μου τη δινουν τα ζωα που κοιτανε τη δουλεια του αλλου παρα τη δικη τους καθως και οτι ψαχνουν να βρουν το λαθος σου απλα και μονο για να σχολιασουν
    Μου τη δινει που ο προεδρος 5 εργοστασιων καθεται ολη μερα στο γραφειο μου(ευτυχως δεν μιλαει)
    μου τη δινει που με παιρνουν στο γραφειο τους λεω οτι εχω δουλεια και επιμενουν να τους εξυπηρετησω

  5. #5
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    The Big Nowhere
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZXHN H108L
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 38.3(dB)
    Η δουλειά με τη δουλεία διαφέρουν μόνο στη συλλαβή που μπαίνει ο τόνος. Και μόνο εκεί.

    Κατα τα άλλα, το μόνο που μεκρατάει όρθιο στη δουλειά είναι τα παιδιά στην τάξη. Αν δεν ήταν οι φρέσκες φατσούλες, που κομίζουν στην πλειονότητά τους φρέσκες ιδεες που σε αναζωογονούν, θα είχα κόψει πολύ κόσμο στην πριονοκορδέλα.


  6. #6
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333
    Εμένα μου ι δίνει που δεν μου κάθονται κάτι ωραίες γκομενίτσες που έχω στη δουλειά γιατί λέει, δεν κάνει είμαστε στο ίδιο χώρο εργασίας....και τόσο καιρό είμαστε όλοι μόνοι....τι να πεί κανείς;;; Ελληνίδες......
    Εμένα μου τι δίνει που δεν έχουμε ωραίες γκομενίτσες στην δουλεία! Εσύ τουλάχιστον βλέπεις και κάτι

  7. #7
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εμενα μου τη δινει
    που δεν του δινει κανενος στη δουλεια μου (οικοκυρα), που ολοι δειχνουν κατανοηση
    στην ποσοτητα αλλα και στην ποιοτητα με την οποια παρεχω τις υπηρεσιες μου.
    Γιατι ξερω πως στο βαθος μπορει και να θελουν να μου τα χωσουν κανονικα
    ομως καϋμενη μανουλαμου, τοσα εχεις στο κεφαλι σου δεν πειραζει,
    Βολευομαστε και μ αυτα!!! Δεν θελω ρε τοση κατανοηση
    Ναι καλα καταλαβατε περναω λουκι, και με υποστηριζουν...
    Κομη dracula μακαρι ολοι στη δουλεια σου να ειχαν τις ιδιες αντιληψεις με σενα,
    οι λιγοι που ξερω την εχουν δει σκετοι υπαλληλοι και οχι Δασκαλοι/καθηγητες/
    και θεωρουν οτι οι μαθητες ειναι εχθροι τους και οχι φρεσκες ευπλαστες προσωπικοτητες...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #8
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εμένα η δουλειά μου αρέσει πολύ γιατί έχω να κάνω συνέχεια με ευγενικούς ανθρώπους. (καμία σχέση με την προηγούμενη)

    Αυτό που με ενοχλεί είναι η ζέστη! Μη γελάτε. Είμαι σε ένα γραφείο με 8 γυναίκες. Εκτός από τα καλοριφέρ του κτιρίου η κάθε μια έχει ένα καλόριφέρ λαδιού κάτω από το γραφείο της και ανα δύο έχουν μια σόμπα αλογόνου που γυρίζει για να ζεσταίνονται τα πόδια τους λένε.

    Ακόμα και τώρα που έξω έχει 26 βαθμούς (όπως έλεγε το θερμόμετρο του αυτοκινήτου) υπάρχει μια σόμπα αναμένη στο διπλανό γραφείο.

    Όλο το χειμώνα τον έχω βγάλει με κοντομάνικα. Δε θυμάμαι πια τα χειμωνιάτικά μου ρούχα.

  9. #9
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satel
    Είμαι σε ένα γραφείο με 8 γυναίκες. Εκτός από τα καλοριφέρ του κτιρίου η κάθε μια έχει ένα καλόριφέρ λαδιού κάτω από το γραφείο της και ανα δύο έχουν μια σόμπα αλογόνου που γυρίζει για να ζεσταίνονται τα πόδια τους λένε.
    Σε τρελοκομείο δουλεύεις?

  10. #10
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μερικές φορές νομίζω ότι δουλεύω στη Σιβηρία...

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seabird
    Λοιπον....

    Με αφορμή τα τσιταρισμένα νευρα που εχω αυτη την στιγμή,είπα να δημιουργήσω αυτο το θεματάκι....
    Τι ειναι αυτο που πραγματικά σας εκνευρίζει στην δουλεια σας;;
    Ο χωρος εργασιας,το αφεντικο-προισταμενος/η σας,τα χρηματα,η μονοτονια,τα εξαντλητικα ωραρια κ.τ.λ.
    Ειναι μια ωραια αφορμη να εκτονοθουμε ολοι μας....
    Ξεκιναω λοιπον περισσοτερο απο ολα μου την δινει η ορθοστασια!!!
    Με τρελενει οτι πρεπει να χαμογελας σε ατομα που δε γουσταρεις για τους χ,ψ λογους!!!!
    Μου την δινει που ο πελατης εχει παντα δικιο!!!!
    (Επρεπε να γινω δικαστης ειναι το μοναδικο επαγγελμα που ο πελατης δεν εχει δικιο!!!!)
    Δεν ξερω αν το θεμα εχει δημοσιευτει και παλιοτερα αν ναι sorry για αυτο....
    Εμπρος βγαλτε οτι εχετε!!!!
    Και μετά φωνάζουμε γιατί δεν μας φέρονται καλά οι εταίριες και το προσωπικό τους

    Αλλά φυσικά όταν είμαστε εμείς στην θέση της εξυπηρετήσης μας πείραζει, όταν είναι άλλος πρέπει να ειναι ευγενικός κλπ κλπ

    τι να πεις

  12. #12
    Αυτό που με ενοχλεί είναι η ζέστη! Μη γελάτε. Είμαι σε ένα γραφείο με 8 γυναίκες. Εκτός από τα καλοριφέρ του κτιρίου η κάθε μια έχει ένα καλόριφέρ λαδιού κάτω από το γραφείο της και ανα δύο έχουν μια σόμπα αλογόνου που γυρίζει για να ζεσταίνονται τα πόδια τους λένε
    χαχα το ιδιο προβλημα ακριβως εχω και εγω.Εχω φρικαρει απο τη ζεστη του γραφειου, καιει το καλοριφερ στο full και οι γυναικες κρυωνουν, καμμια φορα νομιζω οτι κατι περιεργο τρεχει με μενα και δεν κρυωνω.

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Μου την δινουν οι ξερολες ειτε πελατες ειναι αυτοι ειτε συναδελφοι.
    Μου την δινει η αγενεια οπως και η υπερβολικη εως ψευτικη ευγενεια.
    Κυριως μου την δινουν ομως κατι τυποι (κυριως γυναικες) που κανουν ερωτησεις με υφος 10 Ευαγγελατων και περιμενουν να παρουν την απαντηση που αυτοι θελουν. Αν δεν τους την δωσεις ειναι ικανες να σε ζαλιζουν επι ωρες. Τελευται ομως αρχισε να μου αρεσει αυτο το σπορ το διασκεδαζω . Κανεις και ασκηση ποιος θα σπασει πρωτος τα νευρα του αλλου.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49
    Μου την δινουν οι ξερολες ειτε πελατες ειναι αυτοι ειτε συναδελφοι.
    Μου την δινει η αγενεια οπως και η υπερβολικη εως ψευτικη ευγενεια.
    Κυριως μου την δινουν ομως κατι τυποι (κυριως γυναικες) που κανουν ερωτησεις με υφος 10 Ευαγγελατων και περιμενουν να παρουν την απαντηση που αυτοι θελουν. Αν δεν τους την δωσεις ειναι ικανες να σε ζαλιζουν επι ωρες. Τελευται ομως αρχισε να μου αρεσει αυτο το σπορ το διασκεδαζω . Κανεις και ασκηση ποιος θα σπασει πρωτος τα νευρα του αλλου.
    Τωρα εμενα ολα αυτα γιατι μου θυμιζουν μερικους στο forum, που ενω προσπαθεις να τους βοηθησεις σου λενε πρπ: τι λες μωρε ασχετε, αυτο το ηξερα κι εγω, αλλα δεν το κανω γιατι ειναι κατι αλλο σιγουρα. Αλλα και να μην πουν κατι τετοιο, το ευχαριστω δεν το ακουμπανε...

    Το ωραιο γινοταν οταν ημουν στην ΕΤΕ. Μαζευονταν ολα τα γεροντια πρωι-πρωι τις γιορτες και ηθελαν να ανοιξουν 10 λογαριασμους στα εγγονακια τους με 1.000 δρχ. Σκετη εξοντωση και τσαμπα κερατα δλδ. Μας εβριζαν οτι τους ταλαιπωρουσαμε, πως περιμεναν 5 ωρες (απο τις 4 αξημερωτα ειχαν ερθει) και μας απειλουσαν οτι θα τα παρουν να πανε απεναντι στην ****bank, που τελειωνουν αμεσως και τους εξυπηρετουν τελεια!
    Εκεινο που δεν λεγανε ή δεν ξερανε βεβαια, ειναι οτι εκει ανοιγαν λογαριασμους ανω των 5.000- αλλιως ηταν ατοκα τελειως. Εκει θα τους γυρευαν κι ενα καρο προμηθειες για την κινηση των λογαριασμων. Οποτε τι ουρες να εχουν, ασε που εμεις πληρωναμε καθε 1 και 15 ολους τους κηφηνες των ΔΕΚΟ, μισθωτους και συνταξιουχους...
    Το περιεργο ειναι πως τωρα τα θυμαμαι και γελαω, ενω τοτε ηθελα να αρχισω να ριχνω κουτουλιες δεξια-αριστερα...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αντέ να πω και εγώ τι με εκνευρίζει στην δουλεία μου,
    1ον καμιά φορά ειναι μερικοί πελάτες που σε φτάνουν στο όριο αλλά έχω μάθει και δεν νευριάζω μαζί τους, πάντα ευγένικος όσο γινέται όσο περιέργος/δεν θέλει να καταλάβει ο πελάτης.
    2ον το τζάμπα τρέξιμο, πχ πέρνει ο πελάτης και λέει δεν μπαίνει στο ιντερνετ μονο για να πας απο εκεί (καλοχώρι ) και να δείς οτι δεν έχει πληρωσει τον λογαριασμό του τηλέφωνου.
    3ον η επικοινωνία/συνεργασία με τους συνεργάτες/συναδέλφους, κάτι το οποίο ψάχνουμε να βρούμε τρόπο να το φιάξουμε κάπως (με σημείωσεις και αναφόρες ανα εργασία - πελάτη) * φαντάσου σε πέρνει ο πελάτης που θέλει να μάθει τι έγινε και εσύ δεν ήξερες κάν οτι υπάρχει τέτοιο μηχάνημα στο γραφείο .
    3β, Να τρώς χώσιμο γιατί κάποιος συνάδελφος δεν έκανε σωστά την δουλειά του

    Πάντως ακόμα σε όλα αυτά στα 8 χρόνια εργασίας (σχετική με Η/Υ) μονο 2 φόρες ύψωσα φωνή σε πελάτη (δυστήχως)

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό είναι το avatar που σας αρέσει;
    Από gkimonas στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-09, 15:32
  2. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-08, 22:13
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-08, 20:41
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-07, 09:22
  5. Ποιο είναι το πιο κουφό πράγμα που σας συνέβη ποτέ?
    Από mssssee3 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-06, 12:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας