Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    outer space
    Μηνύματα
    1.180
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    χρησιμοποιώ εδώ κ κανά χρόνο flashgot με orbit στο firefox.

    Τελευταία έχει αρχίσει κ μου χαλάει ο flashgot, δηλαδή όταν θέλω να κατεβάσω κάτι ενεργοποιείται μεν ο flashgot, δεν ανοίγει όμως το παράθυρο του orbit. To πρόβλημα λύνεται με απεγκατάσταση κ επανεγκατάσταση του flashgot, όμως μετά από κάποιο χρονικό διάστημα επανέρχεται.

    Γενικά δεν θέλω να φτιάξω πάλι προφίλ στο firefox απ' την αρχή καθώς θα μου φάει καμμιά μέρα η όλη διαδικασία. Είναι γνωστό γενικά αυτό το πρόβλημα ή είναι αποκλειστικά δικό μου ??
    ο δρόμος του παραδείσου περνάει από τη κόλαση
    If it ain't broke, fix it 'til it is

  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Περιοχή
    "Ανταρκτική"
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Καλημέρα Αλεξ....

    Εμένα αυτά τα δυο δεν μου καθησαν καθόλου καλά απο την αρχή και τότε πάνω στην ανάγκη έπεσα πάνω στο παρακάτω add on..Ant Mozilla Add on το οποιο έφτασε αισίως στην έκδοση 2,0...Εαν θέλεις καντου μια δοκιμη....
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+,M/B MS-7367,ATI Radeon HD 4650,3 GB RAM DDR2 ,Windows XP Professional SP3,

  3. #3
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    outer space
    Μηνύματα
    1.180
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από breadfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Αλεξ....

    Εμένα αυτά τα δυο δεν μου καθησαν καθόλου καλά απο την αρχή και τότε πάνω στην ανάγκη έπεσα πάνω στο παρακάτω add on..Ant Mozilla Add on το οποιο έφτασε αισίως στην έκδοση 2,0...Εαν θέλεις καντου μια δοκιμη....
    καλημέρα breadfan

    αυτό το addon που λες, απ ότι βλέπω είναι για να κατεβάζει μόνο αρχεία video? εγώ κατεβάζω κυρίως αρχεία rar. κ κατεβάζει από μόνο του ή δουλεύει μαζί με downloader? Δηλαδή θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω μαζί με τον orbit?
    ο δρόμος του παραδείσου περνάει από τη κόλαση
    If it ain't broke, fix it 'til it is

  4. #4
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Περιοχή
    "Ανταρκτική"
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Το add on που σου προτεινα ειναι καθαρα για video downloading(.flv και δεν συμμαζευεται...) Το προβλημα που αντιμετώπιζα με τον orbit ηταν οτι σε πολλαπλα κατεβασματα (π.χ. 6-7 ταυτοχρονα grabbing) εκανε επανεκκινηση το προγραμμα αφηνοντας μισοτελειωμενα τα video ενω το ANT δεν μασαει και πολλα...Δοκιμασμενο σε 13 multiple grabbing file απο 4 διαφορετικα sites τα εβγαλες εις περας μια χαρα!!!.To flashgot απο την αλλη μου έκανε crash με το cryptload και δεν μου αρεσε η διαχειρηση του bandwidth μεταξυ αυτων των δυο...Οποτε εχω αφησει μονο το Ant σαν add on στον Firefox και εχω αφησει μονο το cryptload για κατεβασμα rar απο rapidshare/megaupload/hotfile/netload/zippyshare το οποιο εαν το ψαξεις κανει και automatic router reboot για να αποφευγεις το waiting time οταν εχεις πολλα αρχεια rar στη σειρα για να κατεβαζεις.
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+,M/B MS-7367,ATI Radeon HD 4650,3 GB RAM DDR2 ,Windows XP Professional SP3,

  5. #5
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    outer space
    Μηνύματα
    1.180
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    breadfan, δεν είμαι κ πολύ προχωρημένος με το όλο θέμα.

    έχω βασικά premium account στο rapidshare, κ προς το παρόν τουλάχιστον κοιτάω να κατεβάζω μόνο ότι βρίσκω σε rapidshare.

    με τον orbit πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος για τη δουλειά που τον χρησιμοποιώ. Αντί για flashgot, μπορεί να δουλέψει κάτι άλλο με orbit στο firefox σ' αυτή τη περίπτωση?

    αν είσαι πράγματι breadfan να σου πω ότι είμαι κ γω καθώς φτιάχνω ψωμί με προζύμι που το έχω φτιάξει μόνος μου κ το εξελίσσω διαχρονικά
    ο δρόμος του παραδείσου περνάει από τη κόλαση
    If it ain't broke, fix it 'til it is

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνέχεια χαλάει ο σκληρός δίσκος
    Από skim045 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-10, 22:42
  2. Flashgot configuration
    Από aleex στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-10, 03:20
  3. Η RAM στο λαπτοπ με χαλάει
    Από Ntropali_Paparouna στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-10, 04:15
  4. flashgot bug?
    Από aleex στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-09, 07:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας